Honkbal. 21 ADSPIRANTEN-TOURNOOI „LIJNDEN". Op 6 en 8 Juni a.s. houdt „Lijnden", bekend door haar prachtig geslaagd Internationaal juniores-tournooi, serie- wedstrijden voor adspiranten. Onze club ontving weer een uitnodiging en natuurlijk doen wij mee. Adspiranten, houdt onze kleuren hoog. Ter Heide, Kok, Kraan, Losekoot, Beumer, Bosboom, Prins en De Sterke. Indeling der negentallen voor de competitie. Overgangsklasse, Juniores, aid. B. aid. B. Ajax wint de bevrijdingsbeker en zet de competitie goed in. Ter voorbereiding op de competitie speelde Ajax 12 April j.l. de eerste oefenwedstrijd tegen De Kanaries. Doordat deze sterke tweede-klasser over een goede curve-werper beschikt, wierp dit treffen ongetwijfeld zijn vruchten af. De onzen wonnen met 91. Een week later kwam Rood Wit tegen de kersverse over- gangsklasser Watergraafsmeer in het veld. Mede doordat ons negental niet in zijn sterkste opstelling verscheen, had deze ontmoeting niet zo veel om het lijf. Ter Heide en de zijnen trokken met 96 aan het langste eind. Onze reserves bonden terzelfdertijd met A.PiG.S. de strijd aan. De politiemannen moesten er met 63 aan geloven. Zaterdag 26 April kreeg Ajax bezoek van A.B.C. Er .waren echter slechts 6 gasten, zodat van onze zijde nog medewerking moest worden verleend. De 162 overwinning had dan ook geen enkele waarde. Vervolgens kwam Ajax 2 tegen de nieuwbakken tweede klasser T.I.W. uit. Deze wedstrijd bewees, dat onze reserve- ploeg, die hoofdzakelijk uit nog zeer jonge spelers bestond, zowel technisch als tactisch nog veel heeft te leren. Ook viel er, in tegenstelling met de tegenpartij, geen zweem van enthousiasme te bespeuren. Slechts door gestadig oefenen kan hierin verbetering komen. De geel-zwarten bleven met liefst 186 in de meerderheid. Evenals in de voetbalsport, zijn er in ons honkbalwereldje tal van verenigingen, die jaarlijks haar traditionele tournooi houden. Steeds meer clubs willen tot het organiseren van een dergelijke sportgebeurtenis overgaan. Doordat het honk balseizoen betrekkelijk kort is, kan het Bondsbestuur hiertoe slechts toestemming verlenen buiten bezwaar van de com petitie. Toen in 1946 de Nationale Feestdag geproclameerd werd, was dit voor A.B.C. de honkbalafdeling van A.F.C.), aan leiding om, in navolging van de voetbalafdeling die zich met het A.R.O.L.-tournooi reeds een reputatie heeft verwor ven voor de aanvang der competitie een sportdag op touw te zetten. Het vorige jaar plaatste Ajax zich in de eindstrijd, doch wegens het plotselinge vertrek der Canadezen, kon deze niet doorgaan. Ook ditmaal scheen A.B.C. het geluk niet op haar hand te hebben, want tegen het aanvangsuur van de eerste- wed strijd regende het nog flink. De staf van A.B.C., die uren lang had geploeterd om het veld in een enigszins bespeel bare toestand te brengen, had echter eer van zijn werk, tegen half twaalf klaarde de lucht geheel op. Ondanks de moeilijke terreinsomstandigheden stonden de wedstrijden op een behoorlijk peil. Blauw Wit hield de gast heren er met 40 onder. Ajax versloeg D.W.S., die de steun van Werper Dijkstra moest ontberen, kansloos met 81. Na dat A.B.C. d^ mannen van de Spaarndammerdijk met 63 had geklopt, kwamen de eeuwige concurrenten Blauw Wit en Ajax in het strijdperk. Met het oog op het vertrek van het Amsterdams elftal naar Scadinavië, moesten Wilders en P. Altink thans verstek laten gaap. Ajax had een invaller voor Van Lobberegt. Nadat Kraan op het tweede honk een tegenstander op fraaie wijze had uitgetikt, kwam hij met deze nogal onzacht in aanraking, waardoor André zich kort voor het einde door Hordijk moest laten vevangen. Zijn clubgenoten zorgden er echter voor, dat hem de verdiende herinneringsmedaille (32) niet ontging. Na afloop mocht aanvoerder Ter Heide de fraaie, zilveren wisselbeker in ontvangst nemen. Ook de scheidsrechters werden niet vergeten. In den loop van de dag werd alle deelnemers een lunchpakket je met een flesje karnemelk aangeboden. Een woord van dank aan het adres van A.B.C. voor de goede organisatie is hier zeker op zijn plaats. Het winnende negental bestond uit de spelers Geestmaiï, Eerste klasse Ajax Blauw-Wit E.D.O. S.C. Haarlem H.H.C. O.V.V.O. Schoten V.V.G.A. Ajax II E.D.O. II H.C.K. Hilversum Quick T.Y.B.B. W atergraaf smeer Zeeburgia Ajax De Kanaries T.O.G. W atergraaf smeer Voorlopig programma: Zaterdag 24 Mei: Zondag 25 Mei: Dinsdag 27 Mei: Zaterdag 31 Mei: Zaterdag 31 Mei: Woensdag 4 Juni: Zaterdag 7 Juni: Zaterdag 7 Juni: Zaterdag 14 Juni: Zoindag 15 Juni: Zaterdag 21 Juni: Zaterdag 21 Juni: Ajax IIHilversum. O.V.V.O.—Ajax. De Kanaries jun.Ajax jun. AjaxE.D.O E.D.O. II—Ajax II. T.O.G. jun.Ajax jun. V.V.G.A.—Ajax. Ajax II—H.C.K. Ajax II—T.Y.B.B. H.H.C.—Ajax. AjaxS.C. Haarlem. WatergraafsmeerAjax II. Voor de goede orde is hieronder de duur van de wedstrijden onzer negentallen vermeld: Ajax I 9 innings; Ajax II 9 innings of 2 uur; Ajax jun. 7 innings of 1 x/2 uur. De thuiswedstrijden onzer senior es-negentallen vangen in de regel te 15.30 uur aan. De juniores beginnen te 19 uur. Ten einde alsnog met een tweede jeugdteam aan de com petitie te kunnen deelnemen, is het noodzakelijk, dat zich nog enige jongelui opgeven, die na 15 Mei 1930 zijn geboren en de leeftijd van 12 jaar hebben bereikt. Zondag 29 Juni a.s. zal het jeugdtournooi van R.C.H. wor den gehouden. Verleden jaar slaagden onze benjamins er in, de Adri- Blokkerbeker voor zich op te eisen. Aan de "hand van het voetbalprogramma om het lands kampioenschap zal worden vastgesteld, op welke datum het 5e Ajax/V.V.G.A.-tournooi zal plaats vinden. Jongens, jullie weet nu, wat je te wachten staat. Komt dus Vrijdagsavonds geregeld oefenen onder leiding van de heer Hordijk. De seniores trainen voorlopig op Woensdag. De heer Niepoth zal wederom de score van onze wedstrijden bijhouden. Hartelijk dank, Wim! Slag uitmet het vrijgezellenleven! Donderdag 29 Mei a.s. zullen onze midden-velder Wim Prins en mej. Ada Hob- belink zich door een ambtenaar van de Burgerlijke Stand laten interviewen. Zij hebben dan alleen maar ja of neen te zeggen. Moge deze voor hen zo gewichtige dag de inleiding zijn van een goed en langdurig huwelijk! Ada en Wim, namens alle rood-witten proficiat! De heer en mevrouw Losekoot herdachten dezer dagen het feit, dat zij vóór 25 jaar in de echt werden verenigd. Familie Losekoot, onze hartelijke gelukwensen en nog vele jaren! Al heeft de honkbalsport wegens materiaalschaarste de wind nog niet ten volle in de zeilen, toch breidt het aantal aangesloten verenigingen zich geleidelijk uit. Thans is ook R.F.C. tot de beoefening van honkbal overgegaan. In het Zuiden dingen o.a. P.S.V. en Longa naar het kampioenschap van Noord-Brabant. Zaterdag 10 Mei j.l. begon het eerste negental de compe titie met een- thuiswedstrijd tegen Schoten. Daar de voetbal afdeling van deze club nog gegadigde voor de eerste plaats was, moesten de geel-zwarten met enige invallers aantreden. Vooral het gemis van vanger Geurts werd erg gevoeld, want onze honklopers konden vrij gemakkelijk het tweede honk stelen, te meer daar de honkman niet op dreef was. Aanvankelijk wilde het in ons binnenveld niet erg vlotten, waardoor het de gasten niet moeilijk viel de leiding tè ver overen. Ondanks de 41 achterstand voelde men, dat Ajax niet behoefde te verliezen. Meer en meer werd op De Mon, die zijn oude vorm niet kon bereiken, geslagen, en toen ook

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1947 | | pagina 21