Bonthuis „DE BLAUWVOS" 20 Vervolg van pagina 8. drie kwartier voetbal, die wij als linesman van heel dichtbij te verteren hadden gekregen. Na de rust is het een doorlopende worsteling voor het Her mes-doel geweest, doch de bal wilde niet tussen de palen- en zo verloren wij voor het eerst na de bevrijding een competi tiewedstrijd op "eigen veld. Een heel slecht besluit, mannen, en willen wij een kans maken tegen de andere kampioenen, dan zal er een beter vat aangestoken moeten worden, maar daarvan zijn wij overtuigd. Voor de match boden de Schiedammers een kampioens cadeau aan, dat natuurlijk in Schiedamse stijl was en dus o.m. een zeer bekend geestrijk vocht bevatte. Een sympathiek gebaar van onze blauw-witte vrienden, waarvoor Keizer hartelijk dank zegde. De eindstand luidt aldus: Ajax 1 20 13 3 4 29 50—31 Ajax' goalgetters. R. Michels Th. Brockmann G. Bruins G. Drager G. v. Dijk G. Fischer Ch. Ackerman J. Stoffelen Tegenpartij H. v. d. Linden G. Stroker Totaal 11 doelpunten 7 7 6 5 5 3 2 2 1 1 50 doelpunten BROWN. VAN ONZE RESERVES. 't Is lang geleden, om precies te zijn, December 1.1., dat wij enige geluiden over onze reserve elftallen lieten horen. Een serie uitgestelde wedstrijden en een stroom copy waren hieraan debet, maar deze keer zullen wij ons niet onbetuigd laten. De door de verschillende teams geleverde prestaties zijn echter niet om over te jubelen en in feite beschamend. Ajax 2 en 3 vertoeven in de onderste regionen en het vierde is na een uitstekend begin het kampioenschap heeft zelfs voor het grijpen gelegen door diverse oorzaken voor de eretitel uitgeschakeld. Het tweede elftal heeft een abonnement op gelijke spelen: D.O.S. 2 (2—2), A.F.C. 2 (1—1), D.W.V. 2 (2—2), K.F.C. 2 (1—1), terwijl nederlagen, D.W.S. 2 (12), Z.F.C. 2 (12) en over winningen, Blauw-Wit 2 (10), H.V.C. 2 (53) zo ongeveer gelijk liggen. De „Engelenbak" zal het wel niet worden, maar hoger dan „Front-balcon" zullen de heren het helaas niet brengen, hetgeen voor ons roemruchtig tweede toch werkelijk een te goedkoop rangetie is. Mogen wij deze dragers van het Ajax-shirt verzoeken, de laatste ronden eens even daverend uit de hoek te komen, 't Wordt de hoogste tijd, luitjes! Ajax 3 heeft het dit seizoen al heel bont gemaakt. Een lange guirlande nederlagen, met hier en daar de kleurige rozet van een gelijk spel of overwinning, is de hoepel, die de heren aan de finish om de hals kunnen hangen. Tien neder lagen, vier draws en vijf victories waren de denderende resultaten van seizoen 1946/47. Nog één match resteert, waar door de mogelijkheid bestaat om totaal zestien punten te incasseren en als nummer drie van onderen te eindigen. Armetierig, volk en Ajacieden onwaardig. Het vierde elftal verspeelde zijn kans, doordat steeds spe lers aan het derde- of tweede team afgestaan moesten wor den, hetgeen natuurlijk deprimerend werkte en het verband niet ten goede kwam. Een gelijk spel tegen Germaan 2 (22) en een nederlaag tegen Rapiditas 2 (04) deed de kampioens kans in rook vervliegen. Wel werd er veel goed gemaakt door daverende overwinningen op K.F.C. 3 (41), O.V.V.O. 2 (21), Helder 2 (31), Blauw-Wit 4 (51) en Spartaan 3 (40), maar Alcmaria Victrix 2 is niet meer in te halen en wordt het dus de z.g. eervolle tweede plaats, hetgeen een felicitatie aan de kern van ons vierde zeer zeker waard is. Ajax 5 wordt dit jaar geen kampioen. Na jaren is het dan eindelijk aan De Meteoor gelukt, aan deze traditie een einde te maken. Wel trachten de vijfde-elftallers nog te redden wat er te redden valt D.W.V. 5 verloor met 03, D.E.C. met 16 en A.F.C. 5 met 41 doch de achterstand is te groot en gaat de „plak" de heren hun rood-witte neuzen voorbij. Jammer, lui, maar laat de tegenstanders ook eens juichen. Ajax 6 maakt een behoorlijke kans op het ere-metaal, doch zal er toch goed aan doen, wat minder gelijk te spelen. De concurrente, Eland 2, kreeg met 53 op haar baat je, doch gelijke spelen tegen S.C.A. 2 (22) nummer laatst, Rombout 2 (22) en Rivalen 2 (11) waren geduchte tegenvallers en kosten onnodig punten. Nog een stevige eindspurt, vrienden, en de zaak is pour le boulanger. Ajax 7 drew tegen Blauw-Wit 5 (22) en won van Cen trum 2 met 41 wat zeer behoorlijke prestaties zijn geweest, daar beide elftallen boven aan de ranglijst tronen. Verder werd Zondag j.l. met 20 van The Unity gewonnen. De behaalde vijf punten waren echter hard nodig, daar het rode-achterlicht akelig dicht in de buurt van ons elftal fljkkerde. Ajax 8 kwam op 30 Maart voor het eerst weer in het veld en wel tegen D.W.S. 7, doch de scheidsrechter zei „no", dus stond er de volgende dag s.n.o. in de krant, hetgeen voor 22 gedupeerde spelers altijd een vreselijk prettig gezicht is. Vooral, als je in maanden niet gespeeld hebt Tegen Blauw- Wit 7 kwam de „ref" wel en wonnen onze jongens met 10 en van H.E.D.W. 3 met 63. A.D.E. en D.W.S. zullen het echter uitvechten, wie zich kampioen mag noemen en be hoeft onze schatbewaarder dus geen geld voor kampioens- plakken uit te geven, hetgeen hij echter graag gedaan zou hebben. De derde plaats ligt evenwel binnen jullie bereik, mannen, dus aantreden voor een daverende finale. Midder nacht, volk, de bedroom lispelt van „reik mij tot afscheid nog eenmaal de handen, Good-nightGood-night." BROWN. A. F. STRTKKFRS BONTBEWARING MODERNISEREN REPARATTE Koninginneweg 255, Amsterdam-Zuid Telef. 95701 PROGRAMMA KAMPIOENSWEDSTRIJDEN. Dinsdag 17 Juni: AjaxB.V.V. (aanvang 7 uur) Zaterdag 21 Juni: AjaxBlauw-Wit (aanvang 7 uur) Woensdag 25 Juni: Blauw-WitAjax (aanvang 7 uur) Zondag 29 Juni: M.V.V.Ajax Woensdag 2 Juli: AjaxM.V.V. (aanvang 7 uur) Zondag 6 Juli: N.E.C.Ajax Woensdag 9 Juli: AjaxN.E.C. (aanvang 7 uur)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1947 | | pagina 20