De verrichtingen van ons 2e elftal. „Eindhoven" 25 jaren le klasser. F amilie-berichten 17 In verband met de beperkte ruimte in dit nummer, geef ik U geen verslag van iedere wedstrijd afzonderlijk, maar wil ik mij dit maal bepalen met een overzicht der gespeelde wedstrijden. De uitslagen: D.O.S. 2Ajax 2 2—2 A.F.C. 2—Ajax 2 1—1 Ajax 2Blauw-Wit 2 10 Ajax 2—D.W.V. 2 2—2 D.W.S. 2—Ajax 2 2—1 Zoals U ziet, drie gelijke spelen, 1 gewonnen en 1 verloren. In 5 wedstrijden 7 goals gemaakt en 7 doorgelaten. Die 7 goals voor, wijzen nu niet direct op een productieve aanval. Om met succes in de competitie te spelen moeten er minstens per wedstrijd 3 goals gemaakt worden. Ga ik nu het verloop der gespeelde wedstrijden na dan kom ik tot de volgende conclusie: le. Dat wij in het veld sterker waren. 2e. Zonder variatie gespeeld werd. 3e. Opgelegde kansen zonder meer niet benut werden. Het feit, dat iedere tegenpartij met een derde back speelt (S.S.-systeem is iets anders) is natuurlijk voor de voorhoede niet prettig. Ga ik nu de volgende vraag stellen aan een voetballer: Wanneer je nu een wedstrijd speelt en een half uur lang de ene aanval na de andere opzet zonder resultaat, wat ga je dan doen?? Dan zal dit antwoord van Ajacieden, die tech nisch en tactisch een behoorlijke opleiding krijgen toch onge veer zo moeten zijn. Op de eerste plaats ga ik de bal langs de grond spelen, want ik heb gezien dat al die luchtballen, die ik gegeven heb, voor de backs en spil van de tegenpartij waren, en de voorhoedespelers veel werk hebben om die ballen onder controle te krijgen. 2e. Als centervoor ga ik dan weer naar links, dan naar rechts, om zodoende openingen te maken waarvan de binnen- spelers dan kunnen profiteren. 3e. Als buitenspeler blijf ik niet aan de lijn staan kijken, hoe of ze het daar binnen wel maken, buiten om passeren en voorzetten geven met de ogen dicht, maar ik ga binnen door ik sticht verwarring in de achterhoede, en geef van 15 of 20 meter een vliegend schot. Maar van dat alles gebeurt er niets. Steeds zonder de minste variatie, zonder actie of enthousiasme wordt er verder gespeeld, en al komt er nu een, of tien kansen, er wordt over heen gelopen en gedacht straks maak ik er wel een. Wanneer de backs van Ajax-elftallen een bal moeten weg werken, altijd is er een man van de tegenpartij, die je lastig valt. Hoe staat dat bij ons?? Je kan in voetbal alles leeren maar ook afleeren wanneer je het in de combinatie zoekt tot het oneindige toe, raak je absoluut je schot kwijt en maakt nooit een doelpunt (Gerard van Dijk is daar een voorbeeld van). En van doelpunten maken moet je het hebben. Al speel je niet best, maar buit de kansen uit dan ben je goud waard. (Bergman en Drager in HollandBelgië wedstrijden). - Rest mij nog de uitslag Ajax 2H.V.C. 2 53. In deze wedstrijd was het spel behoorlijk, maar niet productief, vooral voor de rust, die met blanco stand inging. Er waren twee heel mooie goals bij, de eerste van Henk Smit, uit een voorzet van Erwin ineens ingeknald de tweede van mijzelf, maarin eigen doel. A. A. M. K. De Eindhovense voetbalvereniging „Eindhovenj" herdacht enige weken geleden het feit, dat zij 25 jaren, zonder onder breking, in de eerste klasse uitkomt. Wij feliciteren onze Eindhovense vrienden met het bereiken van deze mijlpaal van harte en spreken daarbij de wens uit, dat de club van de heer Blom nog vele van deze mijlpalen zal mogen herdenken. Blauw-Witten, namens de Meerbewoners, Proficiat! Geboren: LOESJE dochter van de heer en mevrouw M. J. WijgaKaan. H. Wijga. Onze hartelijke felicitaties namens de Ajax-familie. Verloofd. Mej. WILLIE LANGER VELD en de heer HENK v. d. BERG Zo heeft dan ook Henk, de Ajax-caricaturist, de eerste stap gezet op de weg, die naar de ambtenaar van de Burger lijke Stand leidt. Aan Willie en Henk, namens de Ajax-familie, onze har telijke felicitaties. i Getrouwd: de heer W. PRINS en Mej. A. HOBBELINK Wim en Ada, namens de Ajax-schare onze hartelijke geluk wensen. Getrouwd: de heer PIET LEEMHUIS en Mej. M. E. HEYNES voorlopig adres: Ramplaan 9, O verveen. Aan Piet en zijn vrouw onze hartelijke felicitaties en de beste wensen voor de toekomst, die naar wij hopen vol zonneschijn zal zijn. Huwelijksfeesten De heer en mevrouw Dr. W. H. E. POSTHUMA vierden één dezer dagen hun 12H-jarige huwelijksfeest en De heer en mevrouw J. G. A. LOSEKOOT herdachten einde Mei hun 25-jarige echtvereniging. Namens Ajax aan beide families onze hartelijke felicitaties.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1947 | | pagina 17