Perpetuum mobile. Athletiektraining voor voetballers. Op de tribune. 16 Potverdrie, kerels, hoe heb ik het nou? Kom op de training, wat bliksem, en gauw! Moet ik nu wéér jullie aanporren gaan? Heb ik dat nu nog genoeg niet gedaan? Schamen die wegblijvers zich dan toch niet? Blijft het nu eeuwig hetzelfde lied? Zijn jullie Ajax-lid dan voor de grap, Zijn jullie kerels of sufferds van pap? Kom, mannen, heb je dan geen eergevoel? Lid zijn van Ajax, dat heeft maar één doel: 't Beste te geven steeds wat in je zit, Wij moeten kerels met vuur en met pit! Maar dan is training toch zeker punt één. Daarom gaan jullie van nu af er heen. Eén dag per week blijft je liefste wel thuis. Eén dag elkaar niet zien is niet zo'n kruis! Dus nu is 't uit met dat slappe gedoe, Meisjes, zeg ons óók eens meewerking toe! Wijs eens je sweetheart met klem op z'n plicht Zorg, dat ik niet tevergeefs heb gedicht. Niet alleen Ajax 1 moet bovenaan, Maar het moet evenals vroeger weer gaan. Dat was eerst oefenen, want werd niet toen Vaak meer dan 50°/o kampioen? Is dat niet iets, dat de moeite echt loont, Als je prestatie steeds stijging vertoont? Als steeds je medelid graag met je speelt, En d'overwinning het liefst met jou deelt? Zorg, dat je niet zo'n jazz-maniak wordt. Wat's voor je body nu beter dan sport? Maar.is het antwoord ten slotte tóch NEEN Doe ons 't genoegen dan vlugEN GA HEEN. W. H. DRONKERS. BE QUICK, GRONINGEN. Van onze Groningse vrienden ontvingen wij het Gedenk boek (III), uitgegeven ter ere van het 60-jarig bestaan. De gedenkboek-commissie, gevormd door de heren C. Boek- holdt en J. Joustra, kan trots zijn op haar werk. Dat moet een zee van tijd gekost hebben, want alles wat in tien jaren bij het vijftig-jarig bestaan werd eveneens een gedenkboek uitgegeven voorviel, vindt men in dit stuk Be Quick- geschiedenis terug. Mr. E. J. Bulder, Henk Pienter, Evert van Linge, Tetzner, Rodermond en al die andere beroemde Be Quickers, kwamen wij bij het lezen van dit boek weer eens tegen en wij mogen gerust zeggen natuurlijk^kwam ook Ajax in het stuk voor. Samenstellers en Be Quickers, onze bewondering en felici taties met dit boekwerk, het is af. BROWN. ALCMARIA VICTRIX EN D.E.C. KAMPIOEN. Het aloude Alcmaria en onze stadgenote D.E.C. behaalden in hun respectievelijke afdelingen het kampioenschap, waar mede wij beide clubs van harte feliciteren. Ongelukkigerwijze moeten beide verenigingen tegen elkander in het veld voor een plaats in de tweede klasse, waardoor in ieder geval één van deze clubs niet promoveert. Moge het prettige en faire wedstrijden worden en de sterkste met de zege schoot gaan. Zoals ik in mijn vorig artikeltje reeds betoogde, athletiek training is prachtig voor voetballers. Als zomer training natuurlijk. Let wel: training. Daarmede is geenszins gezegd, dat Ajax niet op de deelnemerslijsten van wedstrijden mag voorkomen. Ik sprak een vorig keer reeds over deelname aan de z.g. Baan-estafette. We herinneren ons ook nog de glorie van athletiekend Rood Wit op de wedstrijden voor voetbal lers, georganiseerd door A.P.G.S.. Ook de naam Ajax prijkt op de bekende wisselbeker. Onder voetballers zitten vaak geboren athleten. En dan behoeven we niet aan een Olym pische cracks als b.v. Wil van Beveren te denken; onze laatste athletiekafdeling had in een Piet Jansen en Karei Kraam- winkel ook A.-klassers van formaat. Maar in het algemeen moet en kan het terrein van een voetballer niet liggen op dat der specifieke athletiekwedstrijden. Deelname met succes aan dergelijke wedstrijden, eist een grondige voorbereiding, systematisch in een programma van in- en outdoortraining opgebouwd en als ik U nu zeg, dat zo'n programma begint kort na de start der voetbalcompetitie, dan zult U kunnen begrijpen, dat dat niet samen kan gaan. Met zomersporten is dat natuurlijk weer even anders. De voorbereiding voor het a.s. seizoen van een honkballer of cricketer is niet zóó zwaar, waarmede ik natuurlijk niets van deze schone sporten zeggen wil. Zelf was ik vroeger een enthousiast beoefenaar van het spel van „slag en wijd", terwijl ik met voldoening terugdenk aan mijn plaats achter de „stumps" of „in the slips" als Ferry Dukker zijn „spinne tjes" losliet. En ik meen zelfs te weten, dat er ook „indoor" voor honkballers bestaat. Maar de conditie van de spieren van een athleet laat niet toe, dat hij, noch 's zomers, noch in de winter, een balletje trapt. Derhalve, óf voetballer, óf ath leet, maar niet beiden. We bepalen ons dus tot de zomertraining, d.w.z. dat, zoals we ook gedurende de voetbalcompetitie elke week een avond (behoren!?) te oefenen, die gedurendede zomermaanden voortzetten met lichte athletiek. Hierdoor zal, na het zware voetbalseizoen, onze body een opknappertje krijgen, zodat we straks weer „fit and well" aan de nieuwe competitie kun nen deelnemen. Ik geef U de verzekering, dat zo'n zomer training ontspannend en „verfrissend" werkt, ook al zal op warme dagen menig zweetdruppeltje vallen. Wat we op zo'n trainingsavond doen, daarover een volgende keer. SUNIT. Mijn winterslaap was wel zeer vast, doch nu de planten weer, gekoesterd als ze worden door de milde voorjaarszon, beginnen te groenen, is mijn energie ook teruggekeerd en heb ik de euvele moedi een klein gedeelte van ons clubblad op te eisen voor mijn pennevruchten. Ons eerste elftal heeft gelukkig goed overwinterd. Gaat 't eventjes van een leien dakje! Wij vergaren als maar kostbare punten en onze tegenstanders zijn zo vriendelijk diezelfde kostbare puntjes niet zo naarstig te verzamelen. Aldus kun nen onze boys zich rustig op de aanstaande kampioenswed strijden voorbereiden en er voor zorg dragen dan in prima vorm te zijn. Want met dat S.S.S. (zetter vergeet a.u.b. niet één S. Twee van dergelijke letters na elkaar klinkt zo onsympathiek!) is het nog niet helemaal O.K. Doch met nog 5 gewone competitie-wedstrijden voor de boeg, kan onze ploeg aanstonds de andere kampioenen 'n uitgekookt anti-S.S.S.- spelletje voorzetten. 'k Ben natuurlijk bij de strijd tegen D.W.S. geweest. Geluk kig waren we nogal vroeg en aldus hadden we een zitplaats op een normale zitbank. Het was gezellig druk, daarover hebben we de laatste jaren toch geen mopperen, maar nu was er nog iets anders. Er was sfeer. Er heerste rondom de krijtlijnen zo'n gezellige spanning. Tijdens de wedstrijd 'n gezellig „knokpartijtje" tussen ver hitte supporters, angstige gilletjes van intens meelevende dames, zware zuchten bij gemiste kansen, één in de weg lopende en op je tenen trappende, transpirerende kellner met flessen bier en limonade, 'n rustige arbiter en spelers, die veel kalmer waren op het speelveld, dan de uiterst zenuwachtige supporters daarbuiten. Het was een aardige wedstrijd, zoals de meneer naast me zei, maar toch nog niet dat! Het enige wat ik van deze derby niet zo gemakkelijk zal vergeten, is het doelpunt van Bruins. Dat is me ook 'n grap jas! De eerste „loei" de beste, welke meneer de bal geeft, is een doelpunt! Precies of het maken van een goal maar een koud kunstje is. Groot aantal van onze Amsterdamse toe schouwers zal wel gezegd hebben „Hoe bestaat 't?" We zijn nu eenmaal een echte „mazzelclub"als je het toepassen van de beste techniek en tactiek op onze Nederlandse voetbal velden tenminste eveneens „mazzel" wil noemen. Geachte lezerschare, ik groet U tot het volgende kampioens nummer. Te optimistisch? J. THIRY. Een kampioensnummer wordt dit jaar niet uitgegeven. (Red.)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1947 | | pagina 16