Jubilea. 13 ook met de rust een 3—0 voorsprong hadden, was er voor ons geen twijfel meer aan de uitslag. De tweede helft was een getrouwe copie van de eerste; er berden nog 2 goals aan de score toegevoegd, zodat wij uiteindelijk met 5o wonnen. Na afloop feliciteerden de sportieve Engelsen ons met het be haalde succes; zij gaven volmondig toe: „The better side won" en offreerden ieder onzer jongens een insigne van The See Cadets; dat Ajax hierbij niet ten achter bleef, behoeft geen betoog. Het sym pathieke bestuur van de v.v. Aalsmeer bood voorts de deelnemers met enige hartelijke woorden een bloemenhulde aan, waarna de burgemeester van Aalsmeer ook van zijn belangstelling blijk gaf en hieraan nog enige woorden toevoegde. Met de beste voornemens bezield, togen wij huiswaarts. Dat dit voornemen in daden werd omgezet, zult U uit het verdere verslag blijken. Vrydag 11 April, Badhoevedorp. Ajax—Haarlemmermeer 3—1. Om 5.30 uur die avond werd er nogmaals appèl geblazen op het Frederiksplein, vanwaar onze trouwe begeleider, de heer Landgraaf, ons voor de laatste wedstrijd van het Lijnden-tournooi naar Bad- hcevedorp zou brengen. Het weer was gelukkig iets minder guur dan op de vorige dagen; dit, en ook het goede vooruitzicht om die avond de twee nog ontbrekende punten voor het kampioenschap te kunnen bemachtigen, was oorzaak, dat wij ons ih de beste stemming op weg begaven. Bij aankomst in Badhoevedorp bleken diverse leden van het Ajax- bestuur aanwezig te zijn. De heren Koolhaas, Elzenga, Volkers, Duk- ker gaven hier van hun belangstelling blijk. Ook de Boldklubben, die alsnog met 1 punt verschil boven aan de ranglijst prijkten waren present; bij een eventueel gelijk spel van Ajax, zouden zij, door een beslissingsmatch, nog een kans op de le plaats hebben; als Ajax verloor, was het kampioenschap hen; dat zij dus de uitslag met spanning tegemoet zagen, ligt voor de hand. De Beerschot-spelers, voor wie de uitslag van geen belang meer was, doch die benieuwd waren, welke club met de erepalm zou gaan strijken, waren tevens aanwezig. Onze Engelse vrienden, The See Cadets waren helaas genoodzaakt geweest reeds de vorige dag te vertrekken. De wedstrijd op zich zelf gaf niet de voldoening, die wij er van verwacht hadden. Het afbrekende spel en stugge verdedigen onzer tegenstanders gaven onze spelers weinig gelegenheid om hun beste spel te ontplooien. Wij zagen de Ajaxvoorhoede, goed gesteund door de halves, geregeld in de aanval, doch de met man en macht verdedi gende Haarlemmermeer-defensie wist aanval op aanval te breken. Ondanks dit hardnekkig verzet, wist Michels toch nog voor de rust twee maal te scoren, waardoor wij een veilige voorsprong ver kregen. Na de rust was het Keyzer, die met een formidabele kop bal er 30 van maakte. Door nonchelance onzer achterhoede konden de Haarlemmermeerbewoners zowaar nog een tegenpunt maken, maar hierbij bleef het dan ook, zodat wij het Lijnden-tournooi met 1 punt meer dan de Boldklubben beëindigden. Een woord van lof voor onze jongens, die de Ajax-kleuren in dit sterk bezette tournooi onder zulke moeilijke omstandigheden hebben weten te doen zege vieren. Zaterdagmiddag 12 April. Wedstrijd van het best geplaatste buiten landse elftal, in casu de Boldklubben, tegen het Amsterdamse Juniores-elftal op het terrein der Volewijckers. Het bestuur der Volewijckers had haar terrein voor deze gelegen heid geheel belangeloos ter beschikking gesteld. Naar schatting waren er een 3000 toeschouwers aanwezig, waarbij wij zelfs de burge meesters van Amsterdam en Badhoevedorp opmerkten, toen, nadat de muziek de Volksliederen had gespeeld en beide vroede vaderen met de spelers kennis hadden gemaakt, de scheidsrechter het sein tot de aftrap gaf. Het Amsterdamse elftal, waarin onze coming-man Saarloos als back was opgesteld, bleek verschillende goede krachten te bevatten; een pittige, vlotte wedstrijd, die het aanschouwen ten volle waard was, ontspon zich. Ook de Denen lieten zich niet onbetuigd, doch zij moesten het voor de rust toch afleggen tegen hun enthousiaste Am sterdamse tegenstanders. Met 20 voor Amsterdam ging de rust in. Na de thee waren de bordjes echter verhangen; nu lieten de Denen zich van hun beste zijde kennen en tegen de stormlopen hunner voorhoede, bleek de Amsterdamse defensie niet meer bestand. Zo werd hun achterstand geleidelijk omgezet in een 42 voorsprong, die niet meer werd afgestaan. Hierna had de uitreiking plaats der be schikbaar gestelde prijs en herinneringsmedailles. Een ieder ging voldaan naar huis, want het was een prettige, faire wedstrijd ge weest, die herhaaldelijk zeer goed voetbal te genieten had gegeven, alsmede een waardig slot van het interessante Lijnden Internationaal Jeugd-tournooi Zaterdagavond 12 April. Uitreiking der prijzen. Afscheid van onze binnen- en buitenlandse vrienden. Er heerste een gezellige sfeer in Café De Waterwolf, waar de muziek vrolijke wijsjes ten gehore had gegeven, toen de voorzitter van Lijnden, de heer Jongevos, het initiatief nam om met enige welgekozen woorden allen te bedanken, die tot het welslagen van Lijnden's Internationaal Jeugd-tournooi hadden bijgedragen. De pleegouders, de scheids- en grensrechters, het muziekcorps, degenen die zich garant hadden gesteld voor de benodigde gelden, de autori teiten, die van hun belanstelling blijken hadden gegeven, de Vole wijckers, die hun terrein belangeloos hadden afgestaan, niemand werd vergeten, die het zijne had gedaan om van dit gebeuren een volledig succes te maken. Ook aan de buitenlandse deelnemers en aan Ajax, die de Nederlandse kleuren had hoog gehouden en deze tot de overwinning had weten te voeren, werden woorden van waar dering gewijd. De heer Elzenga antwoordde hierop met een vlotte speech en deed uitkomen, dat het voor Ajax een genoegen was ge weest om aan dit sportfeest deel te nemen en hij gaf de heer Jonge vos de verzekering, dat Lijnden ook in de toekomst op medewerking van Ajax kon staat maken. Hierna werd aan onze aanvoerder, Jan Neefjes, de le prijs, een mooie, zilveren beker met inscriptie, uitge reikt met verzoek, deze een prominente plaats in onze prijzenkast te geven, als herinnering aan onze succesvolle deelname aan het Lijnden Internationaal Jeugd-tournooi in de Haarlemmermeer. De aanvoerder der Denen, de heer Jongevos had zich van de Aanvoerder Jan Neefjes, neemt van Lijnden's voorzitter een club vaantje in ontvangst. Engelse taal bediend om zich verstaanbaar te maken, werd toen verzocht om op het podium te verschijnen. Met een woord van hulde voor de prestaties van het Deense elftal werd hem verzocht de 2e prijs, ook een beker, ofschoon van iets bescheidener afmetingen dan die van ons, in ontvangst te nemen en deze te bewaren in memory of the pleasant days, spent in our country. De leider van het Deense team ,een prettige, sportieve persoonlijkheid, wist zowaar zijn ge voelens van dank in het Nederlands uit te drukken. Dat hem hier voor een spontaan applaus ten deel viel, behoeft niemand te ver wonderen. Nu was de beurt aan de aanvoerder der Belgen om voor het voetlicht te verschijnen Hem werd, met enige woorden van opwekking, de 3e prijs, een medaille, overhandigd. De heer Jongevos sprak aldus: „Er moeten nu eenmaal winnaars en verliezers zijn, doch laat het U tot troost strekken, dat Uw spel-opvatting bij ons een zeer goede indruk heeft achtergelaten. Een volgende keer dus beter! Hiermede was de prijsuitreiking afgelopen, want The English See Cadets waren, zoals reeds eerder vermeld, genoodzaakt geweest om enige dagen vroeger af te reizen. Voor dit verslag te beëindigen, wilde ik nog even de stille mede werkers van dit tournooi, o.a. de heer Scheepers, dank zeggen voor de hulp, die zij ons ten alle tijde betoond hebben. Tussen de bedrijven door was het inmiddels aardig laat geworden en daar de laatste bus naar Amsterdam spoedig zou vertrekken, was het met een haast je, rep je van belang, dat wij uiteindelijk van onze vrienden in Badhoevedorp afscheid namen. P. J. M. VAN OS. Robur et Velocitas, Apeldoorn 65 jaar; Be Quick, Zutphen 45 jaar; D.W.V., Amsterdam 35 jaar. Bovengenoemde verenigingen vierden één dezer dagen haar reeds respectabele ouderdom. D.W.V., met haar 35 jaren, is bij Robur vergeleken nog een kind, maar dan in ieder geval een kind van melk en bloed, dat aan de andere kant van 't IJ door het voetbal (manlijk) geslacht gefêteerd wordt (de ladies laten zich ook niet onbetuigd). De club van Klaas Ooms meest bekende D.W.V.-er met haar uitgebreide jeugdafdeling is hecht en sterk, vecht reeds jaren voor een plaats in het voetbal-eldorado, hetgeen haar heus wel zal gelukken. D.W.V.-ers, proficiat, en nog vele jaren. Robur et Velocitas, de „old lady" onder de voetbalclubs, met haar rijk verleden, vecht reeds jaren om zich staande te houden. Het is voorgekomen, dat Robur slechts over vijftien spelers de beschikking had en toch vocht Robur moedig verder, wilde niet ondergaan in de maalstroom van het voet ballersleven. Steeds stonden er enkelingen op de bres voor rood-wit Robur, verdedigden met hand en tand hun dierbare kleuren en al kostte het transpiratie-droppelen en zware zuchten, R.E.V. bleef. Thans gaat het beter met de Apeldoornse club en al zijn de zorgen nog groot, Robur is weer springlevend en het daghet in 't Oosten. Velocitanen, onze hartelijke felicitaties en op naar hogere regionen. Be Quick, Zutphen, Oostelijke eerste-klasser, behoort niet tot onze nauwste relaties, doch dat neemt niet weg, dat wij de Be Quickers gaarne met hun 45ste verjaardag feliciteren. Zutphenaren, proficiat en eveneens nog vele jaren en een gelukkige toekomst. BROWN.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1947 | | pagina 13