Hoe de juniores van Ajax het Lijnden's Intern, voetbal-tournooi wonnen. 12 ker was. Ook toonden beide partijen tekenen van vermoeid heid. De eindstand kwam met een 40 overwinning in ons voordeel, nadat de rust was ingegaan bij de stand 10. Mid- voor Bartels zorgde op deze dag voor meer dan de helft der gescoorde goals. Dank zij de goede organisatie, de behoorlijke publieke belangstelling en de prettige, sportieve sfeer was dit voor ons een aangename voetbalzondag. CEES DE VLIEGER. Het 'bestuur der voetbalvereniging „Lijnden" (4e klas K.N.V.B.) te Badhcevedorp heeft getoond, dat zij, hoewel slechts een kleine vereniging vertegenwoordigend, tot grote dingen in staat is. Het organiseren van een uitgebreid jeugd-tournooi, waaraan zelfs Engel sen, Belgen en Denen deelnamen, is zeer zeker een prestatie, die genoemd mag worden. Dat de naam „Lijnden", die door het organi seren van dit tournooi reeds een goede klank in de sportwereld heeft gekregen, nog wel eens gehoord zal worden, daar staat het actieve bestuur van deze club, dat grootse plannen voor de toekomst koes tert, borg voor. De ontwikkeling van Schiphol, die een personeelsvermeerdering van ca. 6000 man met zich zal brengen, waarvan het merendeel zich in het aardige Badhoevedorp zal moeten vestigen, heeft tot deze plannen geïnspireerd. Het aanleggen van een groot sportcomplex ten behoeve van voetbal, hockey, tennis en cricket is reeds ter sprake gekomen en daar het motto „na ontwerpen ook uitvoeren" in Bad hoevedorp geen ij dele klank is, kan de verwezenlijking van dit plan zonder twijfel tegemoet gezien worden. Alvorens een beknopt verslag te geven van de door onze juniores in dit tournooi gespeelde wedstrijden, wil ik nog even het volgende memoreren: Tot de uitgenodigde clubs behoorden: Boldklubben, Kopenhagen. Beerschot,. Antwerpen. Sea Cadets, Londen. Haarlemmermeer-elftal. Ajax. De uitslagen waren: AjaxBeerschot Boldklubben—See Cadets See CadetsHaarlemmermeer AjaxBoldklubben BeerschotSee Cadets BoldklubbenHaarlemmermeer AjaxSee Cadets BoldklubbenBeerschot BeerschotHaarlemmermeer AjaxHaarlemmermeer Eindstand: Ajax 4 3 1 0 7 12— 4 Boldklubben 4 3 0 1 6 9— 3 Beerschot 4 1 2 1 4 7— 8 See Cadets 4 1 0 3 2 7— 9 Haarlemmermeer 4 0 1 3 1 3—14 Vrijdagavond 4 April, verwelkoming der deelnemers in Badhoevedorp. In het gezellige zaaltje van Café „De Waterwolf" werden de deel nemende elftallen met hun begeleiders door de voorzitter van Lijnden, de heer Jong^vos, van harte welkom geheten. Voor de buitenlandse ploegen, in totaal ruim 60 man, was bij particulieren huisvesting verzorgd. De pleegouders waren dan ook present om met Adspiranten I. - Ongeslagen afdelingskampioen en winnaar van het V.V.A.-tournooi. hun a.s gasten, die voor een tiental dagen aan hun goede zorgen zouden worden toevertrouwd, kennis te maken en hen, na afloop der samenkomst, huiswaarts te begeleiden. Dit laatste werd na niet al te lange tijd ten uitvoer gebracht, want na de vermoeiende reis verlangden de meesten naar de zo welverdiende rust. De Denen waren zelfs nog niet gearriveerd, zij zouden eerst de volgende dag, door vertraging in Duisland, aankomen. Na een poosje van gezellig; samenzijn, vertrokken dan ook de buitenlandse gasten om voor de eerste maal opgenomen te worden in de vriendelijke familiekringen der Badhoevedorp-bewoners. Zaterdag 5 April, officiële ontvangst in Badhoevedorp. Wedstrijd Beerschot Ajax. Volgens afspraak was het Ajax-gezelschap te 13 uur op het Frede- riksplein aanwezig, waar de heer Landgraaf en zijn helpers gereed stonden om ons naar Badhoevedorp te vervoeren. Van deze plaats een woord van hartelijke dank aan de heer Landgraaf, die ten alle tijde present was als Ajax gehaald of gebracht moest worden. Zijn belangeloze medewerking heeft zeer veel bijgedragen om Lijnden's Internationaal Jeugd-tournooi volkomen te doen slagen. In Badhoevedorp aangekomen, hadden wij nog even tijd om de naaste omgeving te verkennen; intussen werden de laatste maat regelen getroffen voor de officiële ontvangst. De grote speelplaats vóór de Openbare school leende zich bij uitstek voor dit gebeuren; langs de linkerzijde de genodigden, waaronder het bestuur van de Amsterdamse Voetbalbond opgemerkt werd. In het midden de spelers in afzonderlijke groepen opgesteld; daarvóór het podium met microfoon en geheel rechts vooraan de muziek Het was bepaald jammer, dat de schede Noordenwind het verblijf in de open lucht niet al te aanlokkelijk maakte; het zou evenwel blijken slechts een zwak voorproefje te zijn van hetgeen ons de vol gende dagen nog te wachten stond. Na het spelen der Volksliederen, verzocht de heer Jongevos de burgemeester van Badhoevedorp het woord te willen nemen. In een vlotte Engelse speech heette deze de aanwezigen, doch inzonder de buitenlandse gasten, welkom. Hij wees op het belang der sport ter verkrijging van een gezond en sterk lichaam, doch zag tevens in de sport een schakel, die tot de verbroedering der volkeren zou kunnen bijdragen. Diverse sprekers, o.a. de heer A. de Wit namens Ajax, voerden daarna nog het woord, maar het lang verbeidde ogenblik was toch pas aangebroken, toen allen zich, met de muziek voorop, veldwaarts begaven, waar onze jongens de strijd tegen de Belgen zouden opnemen. Deze eerste wedstrijd is geen groot succes voor Ajax geworden. Ondanks de onstuimige wind, die veel afbreuk dan het spel deed, speelden onze tegenstanders een vlotte partij, waarop de onzen weinig vat hadden. Het duurde dan ook niet lang, of we stonden met 2—0 achter en vreesden reeds het ergste. Edoch, het lukte ons, nog vóór rust gelijk te maken, maar wij voelden ons nog lang niet safe, daar wij nu de orkaan tegen kregen. Het werd dan ook één aanhoudende belegering van ons doel, dat per saldo ongerept bleef. Een woord van lof voor onze defensie, die van geen wijken wist Geelhuizen, Saarloos, Behrens en Neefjes hebben gezwoegd alsof hun leven er van afhing. Well done, boys! Tevreden, doch niet voldaap, keerden wij die avond onder de hoede van de heer Landgraaf huiswaarts. Als er nog op enig verder succes staat zou willen worden gemaakt, dan moest het elftal gron dig gewijzigd worden. En dat is dan ook gedaan! Rest ons nog te vermelden, dat al onze jongens een insigne van Beerschot ontvingen; Ajax bleef natuurlijk niet achter en schonk de Belgen de zozeer in de smaak vallende Ajax-conterfeitsels. Dinsdag 8 April, Halfweg. BoldklubbenAjax 12. Zo stonden we dan weer op Dinsdag 8 April tegen 5.30 uur op het Frederiksplein gereed om de tocht naar Halfweg aan te vangen, waar de strijd tegen de Boldklubben zou worden gestreden. We hadden het elftal voor die avond kunnen versterken met Kraan, Krist, Losekoot en Michels, zodat we naar onze mening met gerust heid op een gunstig resultaat konden rekenen. Het heeft er echter lange tijd naar uitgezien, alsof we te optimis tisch geweest waren. Ook nu weer deed de storm veel afbreuk aan het spel en konden wij de goede combinatie maar niet vinden. De Boldklubben deed het beter en stond met de rust met 10 voor. Na half-time heeft ons hele elftal, de stormwind ten spijt, prachtig spel laten zien. Toen Henny Meyer na een snelle ren met een scherp schot gelijk maakte, was de eerste schrede op het pad der over winning gezet. Met volle energie werd de strijd hervat en aanval op aanval werd door de onzen ondernomen. Het scheen alles te ver geefs te zijn. Het begon reeds donker te worden en de bal was reeds moeilijk te volgen. Nog eens kreeg Henny Meyer de bal toegespeeld. Met een sneltreinvaart ging het op de vijandelijke veste af; een schot, de keeper keert, nogmaals krijgt onze rechtsbuiten de bal te pakken en nu is het lot der Deense helden beslist. Even later fluit de scheidsrechter het einde en hebben we met 21 gewonnen. Ver kleumd, doch met de beste voornemens bezield, togen wij die avond huiswaarts. Met dit elftal was alles mogelijk, zelfs het winnen van Lijnden's Internationaal Jeugd-tournooi. Woensdag 9 April, Aalsmeer. AjaxSee Cadets 5—0. Onze trouwe gids, de heer Landgraaf, liet niet lang op zich wachten, toen wij Woensdagavond om 5.30 uur wederom op het Frederiksplein verzameld waren. Deze keer ging de tocht naar Aals meer, waar wij The English See Cadets als tegenstanders zouden ontmoeten. Toen wij aangetreden stonden en het Badhoevedorp- muziekcorps, dat zich deze dagen- van haar beste zijde had laten kennen, de volksliederen had gespeeld, gaven de volgende spelers acte de prése-nce: De Boer Saarloos Geelhuizen Wenderholt Behrens Kraan Meyer Bekker Michels Krist Graafland De koude, scherpe wind had helaas nog niets van haar kracht ingeboet, doch ondanks deze handicap was het direct te bespeuren, dat dit het technisch goede spel der onzen minder afbreuk deed dan dat der Engelsen. Met afwisselend long en short passing werd het vijandelijke doel steeds benaderd en dat dit aanhoudende offensief tot succes moest leiden, was voor een ieder duidelijk. Toen wij dan 2—2 2—0 6—0 2—1 2—1 3—0 5—0 3—1 2—2 3—1

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1947 | | pagina 12