Ajax kampioen! Korte samenvatting der gespeelde wedstrijden. Ziedaar in enkele simpele woorden het resultaat van een seizoen hard werken. Het is zo gemakkelijk gezegd en geschreven. „Ajax kampioen", maar wat houden die twee woorden eigenlijk in. Eenvoudig gezegd; Ajax behaalde de meeste punten en is dus kampioen. Inderdaad, wij behaalden de meeste punten, maarhoe kwam dat voor elkaar? Hoe kwam dat in de loop der jaren, zegge en schrijve, vijf tien maal voor elkaar? Geluk?? Men wrijft ons zo vaak onder de neus: „Ajax is een mazzel-club." Ook horen wij dikwijls de geijkte zin: „als die bal gezeten had, was Ajax er heel anders afgekomen." Soit, we willen niet ontkennen, dat wij nog wel eens „de wind mee hebben", dat de charmante Miss Fortune onze spelers op geregelde en ongeregelde tijden toelacht, maar een vrouw heeft nu eenmaal een zwak voor dat, wat mooi en goed is en aangezien er in ons team nog wel een enkele Adonis rondloopt, er in ons spel toch onmis kenbaar veel goeds zit, is hiermede de zo langzamerhand legendarische mazzel van onze club klaar en helder bloot gelegd. Je moet er maar opkomen! Kort en goed, wij zijn weer kampioen en hoe captain Keizer en zijn vrienden, hoe onze club dat weer geleverd heeft, weet iedere Ajacied en is ook vele outsiders bekend. Eendrachtige samenwerking tusschen bestuur, elftal-com missie, trainer en spelers, legde de grondslag voor dit schoone resultaat. Een resultaat dat ons, Ajacieden, weer zo'n enorme vreugde geeft en een aansporing is, ook in de toekomst de zelfde weg te blijven bewandelen. Wij weten het wel, goed materiaal is het halve werk, maar goed gereedschap in leeken- handen levert nog geen eerste klas product op, waarmede wij slechts zeggen willen, dat de coöperatie, sportiever uitge drukt, samenspel over de gehele linie kloppen moet, wil speler en leider bij den laatsten hamerslag met trots en voldoening op het werkstuk neerzien. Wij kunnen ons gelukkig prijzen, dat ons samenspel over de gehele linie klopt en dat het zal blijven kloppen. Onze club beschikt over een team leiders, grootendeels bestaande uit voetbaltechnici, waarmede menige voetbalclub meer dan tevreden zou zijn. Onze club beschikt over een aantal spelers, waarmede wij nog vele jaren de toon zullen kunnen aangeven en daar achter staat weer een nieuw leger klaar, dat binnen afzienbare tijd de voetsporen van zijn grote voorgangers zal drukken. Keizer, Potharst, v. d. Linden, Blomvliet, Stroker, Leem huis, Veen, Stoffelen, Looys, Fischer, Michels, Bruins, Brok- mann, van Dijk, Drager en enkele anderen, zijn de mannen van thans, zijn de kerels, die op krachtige wijze dit vijf tiende kampioenschap in de wacht sleepten, die ons vele uren voetbalvreugde schonken en onshartkloppingen van on gezonde snelheid bezorgden. Wat hebben wij 's Zondags met spanning bij de loudspeaker gewacht op de uitslag. Wat juichte het dan in ons, als er weer twee punten binnen waren; wie vergeet die laatste minuten tegen Sparta 21 vóór en een penalty tegen Vreugde in de huiskamer toen de bal naast ging en een juichkreet voor de dreun van Gé van Dijk, die de zege veilig stelde. Er zou een boekdeel te vullen zijn, om al die voetbal-helden daden te beschrijven van v. d. Veen, Potharst, Fischer, v. d. Linden, wij noemen er maar enkelen er zouden emmers nodig zijn om al de transpiratiedroppelen op te vangen van Stroker, Brokmann, Drager, Stoffelen e.a. Er is door onze jongens gezwoegd en geploeterd om Ajax aan de spits te krijgen en te houden. Hoeveel trappen zal het ronde ding van een Ajacied ontvangen hebben, voor het zover was, hoeveel schoten zullen Michels, Bruins, Blomvliet of Looys afgevuurd hebben, eer onze club weer kampioen was? Wij weten het bij benadering niet te zeggen, maar wij zijn er weer; de club uit de Meer is voor de vijftiende maal afde- lingskampioen en daar zijn wij Jack Reynolds „good old Jack" en Gerrit Keizer met zijn mannen dankbaar voor. Wij brengen hulde aan spelers, bestuur, elftal-commissie en trainer voor het gebodene en het vele werk, door hen verricht. Wij brengen hulde aan al die Ajacieden, d.ie in een of andere vorm mede hielpen Ajax te brengen en te houden op de plaats, waarop zij thans staat. De kampioenswedstrijden staan weer voor de deur, wat zij ons zullen brengen is nog een gesloten boek, maar dat onze elf vertegenwoordigers met volle inzet van al hun voetbal kennis en -kunde zullen trachten de hoogste Nationale voet- baltitel voor ons en hun Rood Wit te bemachtigen, daarvan zijn wij heilig overtuigd. Kerels, het achtste kampioenschap van Nederland lonkt ons tegen, grijpt de kans tot meerdere glorie en eer van onze club. Tien zware wedstrijden hebben jullie nog voor de boeg, tien big-matches zullen jullie vol ledige aandacht vragen, jullie volle energie opeischen. Als gij de arena binnentreedt, dan zal een leider of een man aan de kant er verder vrijwel niets meer aan kunnen doen, dan zult gij het uit moeten vechten, maar weet dan, dat al wat Ajax voelt of denkt, achter U staat. Weet dan, dat de hoop en het vertrouwen van de geheele Ajax-schare op U is gevestigd. Kerels, play upand Ajax for ever! BROWN. R.F.C.Ajax te Rotterdam. Bescheiden overwinning, waar voor hard moeten werken (21). Gé van Dijk en Rinus Michels scoren. AjaxEmma. Een harde wedstrijd, die wij op het nippertje wonnen (32). Michels, Drager en Ackerman noteerden ieder een doelpunt. A.D.O.Ajax te 's Gravenhage. Zeer sportieve wedstrijd, met als resultaat een 41 zege. Wederom Michels (2), Drager en Ackerman de makers der doelpunten. AjaxSparta. De mooiste wedstrijd van dit seizoen op ons veld. Sparta gaf kranig partij en speelde zeer sportief. Ajax won met 10, dank zij een voltreffer van Ackerman. D.W.S.Ajax in het Olympisch Stadion. Opwindende strijd met Ajax voor de rust overwegend sterker en na halftime een D.W.S., die vrijwel alleen aan bod was. Uitslag 11. Guus Drager schiet langs doelman Klein. Ajax't Gooi. De Hilversummers, nummer twee op de ranglijst, lijden zware nederlaag (50). Henk v. d. Linden, Michels (2), Joop Stoffelen en Theo Brokmann voltrekken het vonnis. FeyenoordAjax te Rotterdam. Eerste berichten, Ajax wint met 32. Later een koude douche, daar Feyenoord met 53 zegevierde. Prachtige wedstrijd, door Feyenoord verdiend ge wonnen. Theo Brokmann, Fischer en Michels zorgden voor de tegenpunten. E.D.O.Ajax te Haarlem. Een moeilijke wedstrijd, die dank zij een cadeautje van één der E.D.O.-ers een magere 10 overwinning opleverde. Hermes D.V.S.Ajax te Schiedam. Een wedstrijd, die ons niet ligt en de tweede nederlaag opleverde. Gé van Dijk deed door een misverstand in de H.D.V.S.-achterhoede het net trillen, doch verder brachten wij het niet. Met 31 gingen wij bij de „Night Cappers" ten onder. AjaxV.S.V. De eerste wedstrijd in 1947 bracht ons tegen over V.S.V., een mededingster voor de bovenste plaats. Met 52 moesten de rood-hemden onze meerderheid erkennen. V. Dijk, Bruins, Stroker, Fischer en Drager gaven de V.S.V.- goalie het nakijken. AjaxR.F.C. Met deze wedstrijd begonnen de return- matches. Niettegenstaande heftige tegenstand der Rotterdam mers, wonnen wij weer (53). Gerrit Fischer (1) en Bruins (4) maakten de overwinning tot een feit. EmmaAjax te Dordrecht. Een dag, die door auto-pech slecht begon, maar goed eindigde. Wel speelden wij met groote moeite, en volgens velen onverdiend, gelijk, maar D.W.S. verloor, hetgeen een grootere achterstand betekende voor de polderbewoners. Gerrit Fischer en Gerrit Bruins zorgden ervoor, dat wij niet met lege handen naar huis gingen (22). A.D.O.Ajax. Een gemakkelijke en sportieve wedstrijd. Twee doelpunten van Theo Brokmann en één van G. Bruins betekenden voor A.D.O. een 30 nederlaag.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1947 | | pagina 2