10 Zondag 23 Maart j.l. rolde de bal weer. Eén punt zijn we kwijt geraakt, maar D.W.S. liet het leelijk liggen en zoo liepen wij dus toch nog op de Spaarndammerbuurt uit. Hermes-D.V.S. liep echter een punt in en bezet nu de tweede plaats, 't Was geen prettige dag. Tien K.M. voor Dor drecht leed de bus schipbreuk en het is een dubbeltje op zijn kant geweest of de ploeg, met aanhang, had onder aan den dijk zes meter lager gelegen. Wonder boven won der liep alles goed af en redde de chauffeur de penibele situatie. Toen begon de narigheid. Bus door gebroken as uit geschakeld en restte niets anders dan probeeren te liften, hetgeen pas gelukte, toen eenige Ajax-supporters passeerden en ons team, als haringen in een ton, de reis kon voort zetten. Precies op tijd half drie waren onze jongens op het veld, waardoor een 50 nederlaag, wegens niet opkomen, werd voorkomen. De match zelf was, door een Ajax-bril bekeken, niet grootsch. Jan Potharst, na Huddersfield maanden ziek ge weest, is nog niet op zijn oude peil, doch dat is een kwestie van tijd. Piet Leemhuis, door zijn werkkring niet in staat om aan de training deel te nemen, kan het niet meer bij sloffen en Ger Stroker, vermoedelijk overtraind, was geen schijn of schaduw van den halfspeler, die vóór de ijsperiode optrad. Henk v. d. Linden, anderhalf uur voor den wedstrijd uit het buitenland teruggekeerd, deed het weer best en hij en Janie Veen hebben ons voor een nederlaag behoed. Janie zwoegde als een paard en probeerde steeds met lange trap pen naar de vleugels het spel open te gooien, hetgeen) èn door het enthousiaste spel der Dordtenaren èn door het slechte positie kiezen van zijn medespelers weinig of niet gelukte. Daar kwam nog bij, dat ons binnentrio, niettegen staande de afspraak en de goede raadgevingen om op een modderveld het spel niet te kort te houden, steeds maar weer in peuterspel verviel. Een kolfje naar de hand van de Emma-spelers, die steeds konden ingrijpen en onzen spelers lieten zien hoe het in deze omstandigheden wel moest. Theo Brokmann, als linksbuiten, kreeg nu vrijwel niets te doen en Gerrit Fischer liep verloren als vergeten man op den vleugel, kwam bovendien veel, te veel terug. Eenmaal kreeg Gerrit een kans om van zijn snelheid te profiteeren en toen was het raak ook. Daarvoor had Emma echter twee keer gescoord, zoodat met een 21 achterstand gedraaid werd. Bruins maakte na halftime spoedig gelijk, doch verder wis ten, onze jongens het niet te brengen. Wel waren er nog eenige kansen, doch die werden verprutst eneen over winning hadden wij zeer zeker niet verdiend! Emma, dat van begin tot het einde heeft gevochten voor de zege, had daar meer recht op gehad. Gerrit hield tegen het einde een bal uit zijn doel, die volgens velen achter de doellijn moet zijn geweest, doch de scheidsrechter kon het onmogelijk constateereri, zoodat Ajax weer de mazzelclub was. Ook het doelpunt van Fischer moet buitenspel zijn geweest, maar ook dat zag de scheidsrechter niet. Fluitist op een voetbal veld is een heel moeilijke betrekking en. het beroerde ervan is: Jan Publiek kent zoo vreeselijk goed de spel regels. „Quick", Nijmegen, heeft het plan opgevat, de voet ballerij wat gezelliger te maken. De Quicxers willen de sportlui weer iets nader tot elkander brengen en hebben besloten, de spelers en officials van de bezoekende clubs in hun clubhuis te ontvangen, om dan vóór en na de match gezamenlijk het een en ander te consumeeren. Een sympa thiek plan, dat navolging verdient, 't Zal niet bij iedere club mogelijk zijn, doch bij ons zeer zeker wel. Wij hebben een prachtgelegenheid, dus lijkt het ons de moeite waard de proef eens spoedig te nemen. Het kan de stemming op het veld niet anders dan ten goede komen. Gaat het niet, soit, nog geerv man over boord, maar in ieder geval hebben wij dan getracht, Quick bij haar streven te steunen en dat zijn wij als „good sports" verplicht. Zondag 30 Maart, wederom een beste dag. Van A.D.O. met 30 gewonnen en Hermes-D.V.S., dank zij Feyenoord, nu 5 punten achterstand. Theo Brokmann, als linksbuiten, twee goede doelpunten en in het derde, gescoord door Bruins, een groot aandeel. Fischer weer snel als de wind, Gerrit Keizer in goeden vorm en stijl en Henk v. d. Linden, voor de rust, ongenaakbaar, daarna te veel gallery-play. Jan Potharst komt er beter in en Stroker stukken boven zijn Dordtsche peil. Ziedaar, in een notendop de markante feiten van de match AjaxA.D.O. Als we dan nog vertellen, dat Gerrit Krist zijn „maiden-speech" in het eerste elftal niet vlot af stak, A.D.O. een heele zwakke voorhoede heeft, en ons bin nentrio niet tot grootsche daden kwam, dan hebben wij den meesten inkt aan deze, op het laatst, melige match ver schreven. A.D.O. had de off-side-zet-val meegebracht en hanteerde dat listige dingetje met veel succes. Telkens liepen wij erin, hetgeen niet mogelijk moest zijn. Zoo duurde het ca. twintig minuten, voordat Theo den bal in den boven hoek joeg. Daarvoor had Fischer, na een geweldige rush, tegen den paal gekanjerd, waarna de bal op wonderlijke manier nog niet in het doel verdween. Nog eenige malen ontsnapte het A.D.O.-doel aan doorboring, maar toen Theo een verren pass oppikte en den bal scherp voor het doel plaatste, liet Niezen het ronde geval uit zijn handen rollen en Bruins scoorde nummer twee. Na de rust ging al spoedig Fïscher er met den bal van door, passeerde eenige A.D.O.-ers en| de snel naar binnen gekomen Brokmann schoot Gerrit's voorzet in het net. Toen was de pret eraf en hebben wij ons zitten te vervelen. Wel was er door de slechte positie, die A.D.O. op de ranglijst inneemt, geen stimulans om een extra-nummertje wég te geven, maar wij hadden toch gaarne een fleuriger partijtje aanschouwd. Met het oog cp de hooge oogen, die wij dit seizoen weer gooien, moeten wij toch probeeren, het publiek iets beters voor te zetten). Flitsende aanvallen en dreuende kogels, kerels, daar zijn we gek op en.... hoe denken jullie over het vijftiende kampioenschap? Een goede plaats op de ladder is verzekerd, maar wij zouden Koolhaas ook wel weer eens willen hooren over: „Jongens, als voorzitter, mijn har telijke felicitaties...." Nog zeven wedstrijden, 4 thuis en 3 uit, het kan en nu vooral het moet. Kerels, play up! BROWN. Aiax-V.S.V. - Bruins passeert den V.S.V.-goalie. - MH

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1947 | | pagina 9