Het lied is uit, onze sneeuwhut is gesmolten, de kolen zijn op, de flesch levertraan is leeg en moeder de vrouw gaat aan de schoonmaak. Het is lente en, dat hebben wij ergens gelezen onze vacantie is om. Wij gaan weer voetballen, 't Werd tijd. Een paar voetballooze Zondagen is wel aardig, maar elk week-end ganzeborden of een partijtje ping-pong met de kinders bij een temperatuur van om en nabij 54 graden, wordt ook ijzig-melig. Neen, schaatsenrijders en elf- stedenbedwingers ('t zal ons benieuwen, wie nu werkelijk die moorddadige monster-race heeft gewonnen), wij gunnen je gaarne de pret, maar een sappig modderballet om de punten is ons wel zoo lief. En als wij in de sportbladen bla deren, dan krijgen wij zoo den indruk, dat de beroeps-sport- kroniekers ook geen traan zullen laten over het vertrek van Mr. Thialf himself! 't Valt ook niet mee je kolommen vol te krijgen als die amateurs een zacht grastapijt prefereeren boven een betonvloer. En aldoor schrijven over futuristisch voetbal of over psycho-technisch onderzoek van voetballers, gaat ook de lol af. Wij raken schijnbaar uit den tijd. Altijd hebben wij ge meend, dat „iets bereiken" in het leven van primair- en de franje, dus ook de sport, van secundair belang was. Wij schijnen ons leelijk vergist te hebben. Gelukkig maar, dat er lieden zijn, met een helderen kijk op het ley en eens sport- mans. De wereld wordt er maar beter door. De verjaardag van onze club hebben wij braaf gevierd. Eerst met de „bordjesclub", eenige dagen later met de Ajax- familie in „Kras". Tjerk de Munnik, promotor van de „bord jes-club", had zijn schouders er weer onder gezet en dies kwamen op Zaterdag 15 Maart 1.1. 65 oud-gardisten bij el kaar. Er werd een borreltje geschenken heel serieus een strijkje deed zijn best, Fons liet zijn sonoor geluid hoo- ren en zoo haalden wij in stijgende stemming door tot acht uur. Dinner-time! Een feestelijk versierde tafel, candle-light en speeches. Te veel en te lang. Tafelpresident: volgende jaren iederen spreker twee minuten. Dat is genoeg en als wij critiek mogen uitoefenen, dan moet er o.i. een accordeonist liefst met kweelend geluid bij, nu was de bezetting te zwak, alhoewel de heeren hun best hebben gedaan. Er gin gen na afloop stemmen op, om het diner te laten vervallen en in het vervolg alleen een borrel-avond met stoffeering te houden(. 't Is te probeeren, doch nu kwamen wij Zondag- fnorgen om 4 uur netjes thuis de laatste man moet om 6 uur binnen zijn geweest -maar ja, als het twaalf uur borrelen wordt!!! Hoe denkt de oude garde er over? Het comité zal het gaar.ne vernemen. Alex de Haas had de leiding van het familie-feest. En Alex is Alex, dus er was geen speld tusschen te krijgen. Chairman Koolhaas opende den score, sloeg in no-time een paar klaterende zessen en toen kwam Alex op de mat. Geen stone-waller, die knaap. Vlot, sportief en geen blad voor zijn mond. De doopceel van ons elftal sloeg in, gewoon weg een hit over de boundary. „De jongens met de jasjes met de slippen" kregen bij hun afscheid een ovatie en de „harmonische-£USters" harmoniëerden zoo in zang, lijn en kleeding, dat ook zij het volle pond applaus kregen. Ver wacht van ons geen recensie van het geheele menu, dat ons dien avond werd voorgezet. Het was dik in orde en den samenstellers en verzorgers een lofwoord en onzen dank. Tot diep in den nacht ging het feest verder en menigeen zal den volgenden dag met een kater aan zijn dagtaak zijn begonnen. Vraag! Waarom houden wij maar éénmaal per jaar een feestavond? -- m *t mm ifilPll m De V.S.V.-doelman onderschept een Ajax-aanval.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1947 | | pagina 8