Aan alle spelende leden. 4 Uitdaging. Hoe maak je sprak „Brown" limmericken? Erg simpel, want die timmer ik en Maak jij er óók één, Dan _sta] k niet alleen: Een duo van rijm-slimmerikken. Kras-festijn. Een topprogram, waarvan ik stil was, Waarbij Haas, met Koolhaas, de spil was: De vrouwen, zeer schoon, Muzijck goed, van toon, Doch krasser dan Kras dat 't zoo kil wrs Idem. Verstoken groeide menig kruikje, Wie dorstte nam even een duikje. Ik drink chocola, Ja, vraag het maar na: Poëet heeft een uiterst teer buikje. Dutch spring-time. Als Lieftinck grijpt naar onze) centen, Als Mansholt biedt Paaschbrood (met krenten?), Als Fischer weer knalt, En Theo wéér valt, Roodwitten, juicht: „dan is het lente!" Nog zoo één. Als kappers met hun instrumenten, Zelfs 't hoerendom fluks permanenten, Het bont wordt ontmot, De deur is op slot, Dan (vult U maar in) is het EmmaAjax 22. (aan de elftalcommissie eerbiedig opgedragen) Toen ik met bezwaard hart er heen ging, Had ik al een rotsvaste meening, En ziet, de practijk Die gaf mij gelij k Wat is het: SELECTIE OF TRAINING? Ik houd van sportheldenvereering Artikel-portret-vol waardeering. Ik ben abcmné, Tachtig jaar van „Doe Mee", Maar in stilte (geen lint van Regeering). STARINGH. Riposta. „Staringh" wil kruisen „rijm-degen", Mijnerzijds; geen fluit op tegen, Maaren dat 's de clou, „Brown" weet niet hoé, Heeft van vader geen dichtader meegekregen. Idem. Een Ajacied is echter niet rap verlegen, Dus ga ik.... „Limmericks" plegen. Poëet „Staringh", accoord, De daad bij 't woord. Start-devies: „Op hoop van zegen". Proloog. „Limmerick-proloog" moet ik dus brengen, Beteekenis transpiratie-drop'len plengen. Rijm-remmen los, Pennestrijd „Epos"? Voilalaat me door „Staringh" niet „kennen"! BROWN. Nu dan eindelijk Keizer Winter 1947 buitenspel is gezet door Hare Majesteit de Lente, en de voetballerij weer eens goed kan gaan beginnen, wil het me voorkomen, dat we met méér zorg dan anders een groote trainings-campagne moeten inluiden. Jammer is het natuurlijk, dat door deze actie onze zomersporten wel een weinig in het gedrang zullen komen, maar daar we toch vóór alles een voetbalvereeniging zijn, moeten we dit bezwaar maar niet al te zwaar laten wegen. De oorlogsjaren hebben ons spelpeil een geduchten knauw gegeven, het helpt niets om dit feit te verdoezelen. En nu is het wel héél aardig, dat er tal van factoren zijn, die als verontschuldiging kunnen dienen slecht voedsel, beroerde voetbalspullen, geen animo, geen fiets, etc. etc. Ajax zou Ajax toch niet zijn, als we maar zonder meer bij de pak ken gingen neerzitten en berustend bleven toezien, met als eenigen troost, dat we in dit opzicht niet alleen en er meer clubs zijn, die aan dit euvel mank gaan. Een blik op het ranglijstje van ons tweede en derde elftal moet zelfs de grootste Ajax-optimist doen blozen van schaamte; heusch, het wordt tijd, dat de spelers zelf gaan beseffen, dat het toch zoo niet langer kan gaan. Nu weet ik zeer wel, dat we met een. enkel trainingspraatje in ons lijfblad maar niet zoo ineens verandering in de slechte opkomst op onze trai- nings-avonden brengen, maar de avonden schenken ons al weer een heeleboel meer licht, de douches geven weer be hoorlijk warm water, het veld is geen modderpoel meer, alle maal factoren, die tot training animeeren. De boksballen.zijn weer ter plaatse opgehangen; wachten weer op Uw dende rende uppercuts, de springtouwtjes liggen gereed om Uw snelheid -en ausdauer te vergrooten, lui vet en lamlendig heid worden door ons weer in ieder kwantum afgenomen, Uw balbehandeling moet duchtig gereviseerd en ook het koppen laat nog alles te wenschen over. Voetbal kan je nu eenmaal niet uit een boekje leeren, oefenen, oefenen en nóg eens oefenen brengt den echten speler naar voren. Onder de deskundige leiding van Jack Reynolds begint Ajax een nieuwe voorjaars trainings-campagne behoort U ook tot de geregelde deelnemers?? „Praatjes vullen geen gaatjes," zegt het spreekwoord, één avond per week moet U zich kunnen vrijmaken. Het belang van ons geliefd Rood Wit eischt dit. Tot den eerst volgenden trainingsavond, gents! Stop that ball, your boterletter, Is that thing soms hiet, Neem hem first under controle, Só, under your feet, Overnemen jai that hoekskop, Die ball moet hóóg ervoor, In een echten voetbalwedstrijd, Is 't weer een kans teloor. Kaik, je sprint, die is verdwenen, Je laikt Opa wel, En je kopwerk, „kouwe beenen", Is dat voetbalspel. Speel meer met elkander samen, Pingel toch zoo niet, Ben jij soms die Toeth Ank Amen, Of een Ajacied? Schei toch uit met dat gemodder, Speel den bal direct, Schietmaar niet zoo'n losse flodder, Houdt je been gestrekt, Na zoo'n les; een fijne douche, Voel je je patent, Nou lui, tot de trainings-avond, Je bent toch ook present??? TRIC-TRACU

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1947 | | pagina 3