Ons clubblad. Ajax en het Nederlandseh elftal. 3 Met medewerking van den drukker en met behulp van de vaardige teekenstift van den heer Jan Lutz, heeft ons club orgaan dan eindelijk weer een nieuw jasje gekregen. Wel zijn de kosten van ons blad hierdoor aanmerkelijk gestegen, maar, gedachtig aan „het oog wil ook wat", is het bestuur over alle bezwaren heengestapt en hebben wij nu het gè- noegen den lezers het gerestaureerde „Ajax-Nieuws" voor te leggen. Helaas is het nog niet, zooals wij het gaarne zouden zien, maar in ieder geval hebben wij weer een schrede in de goede richting gedaan. Persoonlijk zijn wij geen voorstanders van een clubblad, versierd met advertenties, doch daar nog steeds pecunia gewicht in de schaal legt, namen onze vroede vaderen het besluit, zakenlui in de gelegenheid te stellen in het „Ajax- Nieuws" te adverteeren en is de binnen- en buitenkant van het omslag alzoo beschikbaar voor annonces. Eventueele ge gadigden kunnen zich in verbinding stellen met den heer F. Dukker, 2en Penningmeester der A.F.C. „Ajax", Maas straat 192, Amsterdam-Zuid, telefoon 28688, die gaarne alle inlichtingen verstrekt. Zoo gaan wij door deze veranderingen een nieuwe periode in en vertrouwen, dat de trouwe scribenten, wier penne- vruchten iedere maand ons clubblad verrijken, hun gewaar deerde medewerking blijven verleenen en nieuwe ridders van de pen onze rijen komen versterken. Over medewerking hebben wij geen klagen, dat is buiten kijf; zijn daar dan ook dankbaar voor, maar toch zouden wij het ten zeerste apprecieeren, als meerdere Ajacieden het clubblad als bliksemafleider van hun schrijfwoede gingen beschouwen. Vooral de oude garde, die toch een schat aan herinneringen bezit, is meer dan welkom, hetgeen niet in houdt, dat jongere generaties geen gaarne geziene gasten in onze krant zouden zijn. Integendeel, daar de jeugd straks het werk zal moeten voortzetten. Ajacieden, allez dan, zet Üw inktsluizen open en zendt een afschrift van dat „wat U zoudt willen" of dat „wat wij weten moeten" naar de Molenkade. Wij zorgen dan voor de rest. Het woord is aan U,. de dank aan ons. BROWN. MARIUS KOOLHAAS, 60 JAAR EN TEVENS 30 JAAR BESTUURSLID VAN ONZE CLUB. Op 10 Mei a.s. viert onze president, de heer M. J. Koolhaas, zijn zestigsten verjaardag en zal het op dien datum tevens 30 jaar geleden zijn, dat Marius voor het eerst achter de be stuurstafel van onze club plaats nam. Wat Marius in al die jaren voor onze vereeniging heeft gedaan, is door niemand, zelfs niet door den jubilaris in eigen persoon, te beschrijven en wij zullen'ons er dan ook niet aan wagen, daar wij in de verste verte geen schijn van kans zouden hebben om eenigszins dragelijk voor den dag te komen. Kort en bondig: Marius is voor de club zijn gewicht in goud waard gebleken en dat gaan wij hem op 10 Mei a.s. op feestelijke wijze duidelijk maken. Op dien datum zal er in de benedenzaal van ons stadion, van 35 uur n.m., receptie worden gehouden en wordt het. cadeau der leden den jubilaris aangeboden. DIPLOMA'S 2e HALFJAAR SEIZOEN 1946—1947. Daar enkele clubgenooten hun diploma 2e halfjaar seizoen 1946'47 nog steeds niet hebben betaald, hetgeen natuurlijk niet in den haak is en den penningmeester maar overbodig werk bezorgt, verzoeken wij den betrokkenen beleefd, zoo spoe dig mogelijk aan hun verplichtingen te voldoen. Indien vóór 1 Mei 1947 de diploma's niet zijn afgehaald, zullen wij tot onze spijt genoodzaakt zijn, art. 13, sub. a. Huish. Reglement in toe passing te brengen. Betaling kan eventueel ook geschieden door storting op Postgirorekening No. 123977 van den penning meester der A.F.C. „Ajax", Amsterdam. HET BESTUUR. WAARSCHUWING. Daar gebleken is, dat eenige jongelui zich niet storen aan het verzoek, om niet met voetbalschoenen op stoelen, banken of tafels te gaan staan en bovendien een paar knapen steeds dezelfden het heel gewoon schijnen te vinden de douche kamers onder te spuiten heeft het bestuur besloten tot dras tische maatregelen over te ,gaan. Hij, die de vereeniging op een of andere manier benadeelt of schade berokkent, zal zonder par don als lid worden geschrapt! Vooral de adspiranten, die op Woensdagmiddag de kleedkamers bevolken, moeten hiervan goede nota nemen. Ook is het streng verboden, om in de bas ketballzaal te voetballen. HET BESTUUR. Henk v. d. Linden en Ger Stroker in het Nederlandseh elftal en Jan Potharst op de reserves-bank. ZiedaarAjax bij den inzet van het Internationale voetbal seizoen. Onze club kan het er weer mee doen. Jan Potharst mag nu als reserve toekijkenhoe zijn mak kers het er af brengen. Dit was te verwachten, daar Jan, na Huddersfield, maanden in de lappenmand is geweest en pas nu weer een beetje bij begint te komen. Next time better, Jan! Dat Henk v. d. Linden weer gekozen zou worden, was buiten debat en dat Henk wederom stevig van zich af zal G. Stroker J. Potharst H. v. d. Linden bijten, staat zoo vast als het Ajax-stadion. Laat het Stadion weer daveren, Henk! Ger Stroker in de nationale ploeg is feitelijk een verras sing. Niet, dat hij gekozen is, maar omdat het nu plots zoo snel ging. Verleden jaar, toen Ger "vaak de beste man van ons team was, kreeg hij geen enkele kans en nu in no-time een „cap". Tanden op elkaar, Ger, en houdt de Oranje- en Rood-Witte kleuren hoog! Mannen, onze hartelijke felicitaties met deze vereerende uitnoodiging. Speel als je nocf nooit gespeeld hebt en succes. BROWN.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1947 | | pagina 2