Het daghet Laatste nieuws. 16 3. Sneeuw en ijs Het is grijs Heele poos VOETBALLOOS 's Zondags schier Geen vertier Geeft compleet VOETBALLEED 2. Wijd en zijd Narigheid Schaatsershof VOETBALSOF 4. Eind'lijk dooi Lentetooi Opgelet VOETBALPRET W. H. DRONKERS. weerde snuit te lezen. Zelfs toen in de rust de stand 2114 in ons voordeel was, kon nog geen glimlach aan zijn strakke trekken-onttrokken worden. Na de rust pakten onze jongens nog beter aan en zelden zullen de toeschouwers zoo genoten hebben van hun vlugheid, behendigheid, taktiek en intelligentie, waardoor de tegen standers finaal werden overspeeld, zoo zelfs, dat zij, teneinde het elan der onzen te breken, in deze helft twee maal om time-out verzochten. Niets kon onze boys echter tegenhouden en werd de strijd met bovengenoemde cijfers een overwinning op den sterksten tegenstander van afdeeling II, welke, gezien de perfecte taktiek en speelwijze van onze spelers, nog jaren in onze herinnering zal blijven. Pa Loos*) heeft voor zijn werken de belooning van zijn jongens ontvangen. Zij het- hem gegeven nog jaren leiding te mogen geven aan deze afdeeling, en moge de prettige en aan gename geest, zoomede de onderlinge saamhorigheid blijven bestaan, welke hier heerscht, waardoor het mogelijk zal zijn, ieder seizoen ons bekende „juichtonen daveren door de zalen" te laten hooren. JEHADES. Onze felicitaties aan Pa Loos en zijn jongens en gaarne sluiten wij ons aan bij de wenschen van „Jehades". (Red.) Ajax 1 ongeslagen kampioen der 3e klasse. In een vooral van Ajax-zijde goed gespeelden wedstrijd is het de eerste ploeg van onze jongste afdeeling gelukt, het ongeslagen kampioenschap der 3e klasse te behalen. Een prestatie om trotsch op te zijn. De namen van de jonge lui, die dit mooie resultaat voor ons bereikt hebben, zijn: Hans v. Driel, Fred. Geudeker, Tom Losekoot, Rinus Michels, Freek Schoordijk, Dick Schouten, Dick de terke en aanvoer der Kees v. d. Schuyt. Nogmaals, proficiat, boys. Het 2e team heeft zijn laatste kans op het kampioenschap verspeeld in den wedstrijd tegen Schiphol. Met een beetje meer geluk hadden we dezen wedstrijd kunnen winnen De eervolle 2e plaats is ons deel geworden. Wel geen kampioen, maar toch promotie naar de 3e klasse, 't Kan er mee door, jongens. Volgend jaar beter. Tournooi Winterswijk. Op 8 en 9 Maart werd door ons deelgenomen aan het bas- ketball-tournooi te Winterswijk. Het is een bijzonder prettige trip geworden. Ontvangst prima, huisvesting en voeding le klasse. De resultaten zijn: 8 Maart: 9 Maart: 1. 2. 3. 1. 2. 3. Ajax 1 Ajax 2 Winters v/ijk 1 Ajax 2 Ajax 1 Winterswijk 1 De overwinningen zijn dus broederlijk verdeeld, wat wel zoo aardig is. Het le team keek raar op zijn neus bij de on verwachte 1210 nederlaag tegen het 2e (in de finale. Tja, boys, show is mooi, maar de doelpunten tejlen. In dat opzicht heeft aanvoerder Anneveldt en z'n jongens de zaak beter bekeken. Vanaf Maandag 14 April gaan de oefenavonden weer ge woon door. .TOLO. Daar het clubblad door onvoorziene omstandigheden later is uitgekomen dan verwacht; er bovendien de laatste weken interessante wedstrijden zijn gespeeld en als klap op den vuurpijl het eerste elftal met zes punten voorsprong op num mer twee aan het hoofd van de ranglijst gaat, zullen wij, zij het beknopt, de daverende dingen der laatste dagen nog even de revue laten passeeren. Zweden. A.I.K., Stockholm, met de Paaschdagen onze gast, klopte ons eerste elftal, versterkt met v. Gooi (Haarlem) en Chouf- four (Quick, Den Haag), eventjes met 61, hetgeen niet noodig was geweest. Prettige kerels, die lui uit Iverige. Wij hebben een paar leuke dagen met Mr. Ohlsson en zijn boys gehad en komen in het volgende clubblad op dit Zweedsche bezoek terug. Tournooi „Lijnden". Het Internationale Juniores-tournooi van de vereeniging „Lijnden" is schitterend geslaagd. De jongens uit Denemarken, België en Engeland hebben onvergetelijke dagen gehad en een prachtigen indruk van ons land en zijn bewoners gekregen. Internationale jeugd-verbroedering bij uitnemendheid en een „Lijnden"-voorbeeld, dat allerwege navolging verdient. Ook uit sportief oogpunt bekeken werd het tournooi een glan zend succes en de Haarlemmermeerbewoners hebben een serie internationale jeugdwedstrijden gezien, die lang in de herinne ring zullen blijven voortleven. Onze club werd uitstekend ver tegenwoordigd door de juniores leeftijdgrens 19 jaar, zoo dat eenige spelers van ons juniores-team van verleden jaar konden worden opgesteld en won den eersten prijs. Ook op dit tournooi komen wij in het volgende clubblad met een uitgebreide reportage terug. SpartaAjax. De moeilijke uitwedstrijd tegen Sparta werd met 31 ge wonnen en doordat zoowel D.W.S. als Hermes-D.V.S. ver loren, zijn onze kansen op de bovenste plaats aanmerkelijk gestegen. Nog zes matches, vier thuis (D.W.S., Feyenoord, Hermes-D.V.S. en E.D.O.) en twee uit (V.S.V. en 't Gooi) res- teeren en als het een beetje meeloopt, dan waait dit jaar de kampioensvlag weer aan de mast van ons stadion. Het heeft gespannen daar in Rotterdam. Dank zij een cadeautje van één der Spartanen kwamen wij aan de leiding en een vlotte combinatie tusschen Fischer en Bruins ver schafte ons nog voor de rust een 20 voorsprong. Rinus Michels was de man, die met een ferm schot de laatste hand legde aan de samenwerking van de twee G's. Een tegenpunt van Sparta bracht onze zege echter ernstig in gevaar en alle hens moesten aan dek komen om den Spartanen het scoren te beletten. Vijf minuten voor tijd scheen het pleit beslecht. Een overtreding in het beruchte gebied en de bal werd op de witte stip gedeponeerd. Heel Sparta juichte, maar voor de Spartanen heel triest te vroeg, daar de bal naast het doel geschoten werd. Vreugde in het Ajax-kamp, diepe verslagenheid bij de Rotterdammers en nog geen twee minuten na dit voetbaldrama waren de Spar- taansche illusies finaal aan diggelen. Fischer trok er weer eens tusschenuit, plaatste den bal scherp voor doel, Michels nam een ovérstapje en Gé van Dijk kogelde het bruine geval in het net, 31. De buit was binnen, onze kansen op het kampioenschap behouden en Sparta in een precaire positie gekomen. Come on, Spartanen, schouders er onder, dan moet het ge lukken uit het gedrang te komen. Overzicht spelers. Niets aan de orde; allen hun best ge daan en hard gewerkt voor de zege. Dank, namens de club- genooten. Het oude nest was een weinig verstoord. Lang geleden moet een wijs man gezegd hebben zooiets van „beter bij Halfweg omgekeerd, dan heelemaal verdwaald". Twee twijgen van den Ajax-stam zijn bij Halfweg omgekeerd en Zondag gleed het oude, vertrouwde Ajax-shirt weer over hun schouders. Home sweet home. Doek! BROWN. DRUKKERIJ „GRAFICA" - AMSTERDAM

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1947 | | pagina 15