Comité 3 Mei - Herdenking 1947. Burgerlijke stand. 14 „verlies" beteekenen, maar viel hun loopen mee, dan hadden we straks meer winst. Het begin was slecht. Direct na de start lagen we „dik" achter. Een moeilijke afstand ook (800 m). 't Zag er slecht uit, totdat als vierde man Wil er een 200 m uit ,t,rommelde", die weer hoop gaf. Het inspireerde de volgende loopers ook, Karei Kamlag, Karei Kraamwinkel wilt U gelooven, nu ik dit schrijf, heb ik neiging nogeens zoo ongeduldig te staan sprin gen, als toen. Ik was n.l. laatste man (1000 m). We lagen na geweldige 200 m'ers van beide Kareis vierde en Jan Kleine, die „geladen" was voor zijn 800 m, trok ons schitterend naar de derde plaats, zóó, dat bij het overgeven we gelijk lagen met A.A.C. 2 en de Schaatsenrijders met een 75 m voorsprong aan de kop. Maar toen bleek, dat Wil het goed bekeken had. De laatste schaatsenrijder was m.i. niet het juiste type voor eei> 1000 m en toen we er dan ook in geslaagd waren, A.A.C. voorgoed „terug te wijzen" en den aanval gingen inzetten op de kop, bleek deze 300 m voor het einde niet in staat Rood Wit te weerstaan en zoo ging Ajax in 13 min. 48.6 sec. als eerste door de finish. Welk een vreugde! Wil natuurlijk, zoo als altijd bij zoo'n gelegenheid, dol gelukkig. En wat zoo'n vol doening schonk, ons team werd in de pers zoo geroemd om z'n goede techniek, goede wissels en beste geest. Inderdaad, om nooit te vergeten. Athletiek, een prachtige training voor voetballers. Ik kom er nog eens op terug in eeni volgend clubnieuws. Mag ik, Frits? SUNIT. Wij houden ons natuurlijk ten zeerste aanbevolen. (Red.) Men schrijft ons: L.S., Zooveel mogelijk in overeenstemming met gepubliceerde richtlijnen van de „Commissie Nationale Herdenking 1949 1945" organiseeren de Amsterdamsche Bond van Oud-Illegale Werkers, de Nederlandsche Bond van Oud-B.S.ers, de Neder- landsche Vereeniging van Ex-politieke Gevangenen in (bezet tingstijd) afdeeling Amsterdam en de Stichting 19401945, op 3 Mei 1947 de Herdenking van de gevallenen in de periode van 19491945. Zij stellen zich deze herdenking aldus voor: 10.00 uur: Korte plechtige herdenking op de Nieuwe Ooster begraafplaats, dit in samenwerking met den gar nizoenscommandant van Amsterdam. 11.15 uur: Een stille tocht naar de fusilladeplaats „Rozen- oord". Afmarsch bij de Berlagebrug te 11.30 uur. Voor deze beide plechtigheden worden in het bijzonder de buurtbewoners opgewekt. 14.30 uur: Groote stille tocht door de geheele Amsterdam sche bevolking langs de fusilladeplaatsen: Spieghelschool, Weteringplantsoen en Apollolaan. Opstelling Nassaukade bij de Bosboom Tous- saintstraat (richting Leidscheplein). Afmarsch 15.00 uur. In de Apollolaan, waar de stoet ontbon den zal worden, zal door den Burgemeester van Amsterdam het woord worden gevoerd en boven dien koorzang ten gehoore worden gebracht. 18.90 uur: Vlaggen halfstok tot zonsondergang. 19.30 uur: Plechtige herdenkingsbijeenkomst in het Concert gebouw, waar te 20.00 uur de voorgeschreven 2 minuten stilte in acht zullen worden genomen. Medewerking verleenen o.a. Ds. Overduyn, Pater H. M. Drost, Minister Drees, Gerben Wagenaar, Jo Immink, Paul Huf, Anton v. d. Horst en Mannenkoor „Apollo". Toegangskaarten a 1.25 (alles inbegrepen) zijn aan het secretariaat te verkrijgen. Bij de verschillende plechtigheden ligt het in de- bedoeling een volstrekte stilte in acht te nemen en geen vlaggen, vaan dels of kransen mede te voeren of in vereenigingskleeding aan deze tochten deel te nemen. Wel zal een ieder in de gelegen heid worden gesteld een bescheiden bloemenhulde te brengen. Aangezien bij bovengenoemde stille tochten niet alle fusil ladeplaatsen kunnen worden bezocht, deels omdat zij te ver aan den buitenkant van de stad liggen, worden de buurtbe woners opgeroepen, voor een passende hulde op deze plaatsen te willen zorgdragen. Wij roepen hierdoor Uw medewerking in om aan het boven staande de grootst mogelijke bekendheid te geven, bijv. door middel van Uw vereenigingsorgaan, opdat de geheele herden king een waardige hulde worde van hen, die in den strijd van het Nederlandsche volk tegen zijn overweldigers en verdruk kers het leven lieten. Gaarne zullen wij zoo spoedig mogelijk van U vernemen, of wij op Uw medewerking mogen rekenen en zien wij zoo mo gelijk Uw opgave betreffende het aantal Uwer deelnemers tegemoet. Namens het Comité 3 Mei Herdenking 1947, W. C. VAN BLITTERSWIJK, Voorzitter. MEVR. C. W. DE NAGTEGAAL, Secretaresse. WIM VOLKERS EN HANS DE LA RIVE BOX hebben samen een boek geschreven. Hans had een schrijf machine plus vakmanschap, Wim de benoodigde stof en zoo ontstond „Interland-wedstrijden". Wij hebben het boek ge lezen en kunnen het iederen voetballiefhebber aanbevelen. Wim vertelt op vlotte wijze"een wijze, die wij, Ajacieden, zoo goed van hem kennen hoe hij zijn voetballeopbaan begon, afwerkte en beëindigde. Vooral voor Ajacieden, die met Wim gespeeld en in het buitenland op reis zijn geweest, is dit beek aan te bevelen. Er staan van die kleine stukjes in voetbalepisoden die voor de spelers uit dien tijd een zee van herinneringen in beweging zetten. Maar genoeg hierover. Hij, die voor Wim's voetbalstory interesse heeft, kan zich wenden tot de redactie van het Ajax-Nieuws, Molenkade 9, Duivendrecht. De prijs van het boek bedraagt 3.20. BROWN. UITLOTINGEN De R.K. Sportvereeniging S.S.S. uit Helden, deelde ons mede, dat op onderstaande nummers een prijs is gevallen: No. 1567 (das No. 1522 (scheerapparaat) No. 1526 (vulpen) Bij den heer A. de Wit, kunnen de prijzen in ontvangst worden genomen. Sportvereeniging „Activia". De heer A. de Wit ontving van deze Vereeniging de lijst van de prijswinners der door haar gehouden verloting. Deze lijst is Vrijdag a.s. op den clubavond ter inzage. Zich vervoe gen bij den heer de Wit s.v.p Ondertrouwd: de heer E. Beets en Mej. M. I. Bazuin. de heer A. Estié en Mej. A. E. Kamlag. Namens Ajax onze hartelijke felicitaties. Geboren: Vervult van groote blijdschap berichten wij U de geboorte van onze dochter Louise. Wij noemen haar Loesje. A. v. d. Veen L. v. d. Veenvan Nes. Amsterdam, 8 April 1947. Hoogeweg 21-1. Zoo is dan Huize Veen verrijkt met een dochter, en al had Janie misschien liever een „spil-opvolger" in de wieg gezien, wij weten heel zeker, dat Loesje met 100 procent vreugde is ontvangen. Aan Loes en Janie onze hartelijke felicitaties met deze blijde gebeurtenis en daarbij den wensch, dat Loesje in ge zondheid en voorspoed moge opgroeien.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1947 | | pagina 13