Wat mijn aandacht trok. Het diner der 25-ers. 4 Doordat Koning Thialf nog steeds niet wil wijken, komt de wintersport (what is in a name?) voetbal danig in het ge drang. Laten wij den toestand eens nader bekijken. In het allergunstigste geval zal het bruine monster 16 Maart. a.s. weer kunnen rollen. De eerste-klassers hebben nog ongeveer 9 competitiewedstrijden voor den boeg. Voor de landen- wedstrijden en den Olympischen Dag worden 4 Zondagen opgeëischt. Ten slotte staan elke kampioensploeg nog 19 extra wedstrijden te wachten, die evenals het vorige seizoen wel weer in 5 weken zullen moeten afgewerkt. Wij zitten dan midden in Juli. Daarbij is dus niet in aanmerking genomen, dat Pluvius zich nog wel eens zou kunnen doen gelden. De inhaaldagen zijn eveneens buiten beschouwing gelaten. Dat zal weer menig druppeltje transpiratie kosten. Indien zulks niet op technische bezwaren stuit, valt er bij het lengen der dagen voor het tijdelijk spelen van competitie wedstrijden op Zondagen en weekavonden wel iets te zeggen. In ieder geval moet er een mouw aan gepast worden. Met dat al leggen de zomersporten weer het loodje. Dinsdag 4 dezer heeft onze vereeniging met 8 koppels den klaverjasstrijd met D.W.S. aangebonden. Als Ajax nu maar niet alle troeven heeft uitgespeeld, want er ligt ook nog een „big match" tegen de Spaarndammerdij kers op het groene veld in het verschiet. Dat de in 1946 gehouden reünie van Ajacieden, die 25 jaar of langer lid zijn, geslaagd is, hebben wij in het laatste kampioensnummer kunnen lezen. Het spreekt dan ook van zelf, dat deze kern van Rood-Wit dit jaar weer bijeenkomt. Ik had het zoo even over het kampioensnummer. Daarin komt het Ajax-kampioenslied van onzen vasten medewerker, den heer W. H. Dronkers, voor. Voor zoover mij bekend is, is zijn compositie nog niet ten gehoore gebracht. Zouden de leden van de Bordjesclub deze aanwinst niet in hun repertoire voor Zaterdag 15 Maart 1947 kunnen opnemen? Zoo de ouden zongen. Maar ook de overige clubgenooten hebben in dezen kom mervollen tijd een verzetje noodig. De Feestcommissie heeft er voor gezorgd, dat de 47e ver jaardag van Ajax niet onopgemerkt voorbij gaat. Ik hoop slechts, dat het feit, dat deze fuif in de week wordt gegeven, voor geen Uwer een onoverkomelijk bezwaar vormt. Als wij in 1950 het halve-eeuwfeest vieren, komt het beter uit, want dan valt 18 Maart juist op een Zaterdag. De bekende Haarlemsche vereeniging E.D.O. heeft 1 Maart j.l. dezen mijlpaal bereikt. Hoewel Ajax bij de receptie ver tegenwoordigd was, wil ik namens onze honkballers, die steeds contact met de rood-zwarten hebben gehad, alsnog van deze plaats mijn gelukwenschen aanbieden. Het eerste negental van deze volksclub zal in dit jubileum jaar ongetwijfeld alles in het werk stellen om voor den eersten keer het landskampioenschap te behalen. Ter Heide c.s., let op Uw saeck! Als de voorteekenen niet bedriegen, zullen onze negentallen dit seizoen hun deuntje wel weer meefluiten. Voor den onlangs gehouden contactavond bestond groote belangstelling. Ofschoon de zaal niet verwarmd is, komt een behoorlijk aan tal spelers iederen Zaterdag oefenen. Ik wek degenen, die zich tot duiver afzijdig hebben gehouden, hierbij op, hun voorbeeld te volgen. Bedenkt evenwel, dat in dit geval „ruiten troef" niet van toepassing is. Onze voorraad honkbalbenoodigdheden kon gelukkig weer wat worden uitgebreid. Voorts stelde de heer Theo Muller ons een door zijn broer in Amerika ingezamelde hoeveelheid gebruikt hónkbalmateriaal ter hand. Voor deze medewerking zijn wij zeer erkentelijk. Alleen aan slaghouten hebben wij nog dringend behoefte. Zaterdag 15 Maart 'a s. zal de Algemeene Vergadering van den Nederlandschen Honkbalbond worden gehouden. Het voornaamste punt van de agenda is de bestuursverkiezing, daar 4 heerert aan de beurt van aftreden zijn, van wie 3 zich herkiesbaar stellen. Voorzitter Bleesing heeft echter na ongeveer 34 jaar zitting in het Bondsbestuur te hebben gehad te kennen gegeven, dat hij den tijd gekomen acht, het bijltje er bij neer te leggen. In het volgende clubblad hoop ik op deze vergadering, doch op den figuur Bleesing in het bijzonder, terug te komen. In een tweede bijeenkomst zullen de promotie- en degra datieregeling en de herziening der reglementen aan de orde komen. De vereeniging T.O.G. is er in geslaagd een volledige honkbaluitrusting te bemachtigen en zal dit seizoen deze prachtige zomersport gaan beoefenen. Op S.D.W. na, zullen nu alle Amsterdamsche clubs, die in de le en 2e klasse van den K.N.V.B. uitkomen, ook aan de honkbalcompetitie deelnemen. Hoe verheugend de aanmelding van nieuwe vereenigingen ook is, het zou geen vooruitgang beteekenen, wanneer de reeds jaren aangesloten clubs geen reden van bestaan meer hadden. Nog steeds zijn niet alle vereenigingen er van door drongen, dat het noodzakelijk is te beschikken over een arse naal van jonge krachten, die t.z.t. de plaatsen van de oudere spelers moeten innemen. Er zijn voorbeelden te over om te bewijzen, dat een club zonder jong bloed op den duur tot ondergang gedoemd is. In 1946 namen te Amsterdam slechts 5 jeugdnegentallen aan de competitie deel. Verschillende groote vereenigingen ontbraken zij het vermoedelijk slechts tijdelijk op het appèl. Dit moest hoofdzakelijk aan het tekort aan handschoenen worden toegeschreven. Nu er in heel be perkte mate soft-ballhandschoenen voorhanden zijn die zeer wel voor honkbal kunnen worden gebruikt hangt het slechts van de activiteit der betrokken leiders af, of het aantal jeugdteams zal toenemen. Intusschen zijn Watergraafsmeer en D.W.V. voornemens met een juniores-negental in te schrijven. Verder heeft de voorzitter van D.W.S. voor jeugd-honkbal een lans gebroken. Wie volgt? Natuurlijk zal ook Ajax weer mededingen. Zij, die dezen zomer onze kleuren willen verdedigen, kunnen zich bij mij opgeven. Seniores zijn eveneens welkom. Ik mag hier wel verklappen, dat het in de bedoeling ligt het Ajax/V.V.G.A.-jeugdtournooi eerlang voor de vijfde maal te houden. Het behoeft wel geen betoog, dat de Honkbal commissie niets liever zou willen, dan dat onze juniores bij dit eerste lustrum uitstekend voor den dag kwamen. Onze oud-clubgenoot Piet van Munster schreef uit Arn hem, dat er bij Vitesse en de derde-klassers V.D.Z. en E.S.C.A- belangstelling voor honkbal bestaat. In Amersfoort is de Ajacied Holtzappel bereid, H.V.C. op dit gebied de eerste beginselen bij te brengen. Ook in Twente bevindt zich een propagandist. Hengelo en andere sportvereenigingen hebben reeds om inlichtingen ver zocht. Te Tilburg zijn het Longa en Sarto, die gaarne met dit spel zouden willen kennismaken. Het is niet uitgesloten, dat verschillende clubs in Rotterdam het voorbeeld van Sparta en Neptunus zullen volgen. Er is slechts één groot bezwaar.... materiaalschaarschte! E. H. VAN TUIJL, Fahrenheitsingel 50 Zaterdag 15 Maart a.s. komt „de Bordjes-Club" bijeen. Dit jaar is de keuze gevallen op Hotel „Krasnapolsky" en ver wachten wij de Oer-Ajacieden om 5 uur n.m. in het bar- zaaltje van genoemd Hotel, om onder het genot van een aperitief en een gezelligen boom over „dien goeden ouden tijd", krachten te verzamelen voor het verjaardagsdiner, dat gehouden wordt in de bekende lounge van „Kras". Frans de Haan, tafelpresident van „den Ouden Roem", zwaait, evenals verleden jaar (en hoe deed die oude goal- getter dat) den scepter en zal den oud-gardist gelegenheid geven in verheven trant het woord te voeren. Speeches (niet te lang, volk!) worden afgewisseld door een liedje en een stukje muziek en zoo moet het weer een echte Ajax-avond (met verlengstuk) worden, een avond, die in de herinnering vastgenageld ligt en naar Maart 1948 doet verlangen. „Oude Roem", tot Zaterdag 15 Maart a.s. om 5 uur n.m. in „Kras" dan!!! Het Comité: JAN DE BOER Jr F. H. W. DE BRUYN. TJ. DE MUNNIK.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1947 | | pagina 4