Cricket. Over de koude, de training en nog wat. 3 harte welkom en zullen met grooten ijver in de geheimen van dit spel ingewijd worden. lederen Maandagavond bestaat gelegenheid zich op te geven. Aan de spelers: Nog even de schouders eronder, boys, en dan kan ook de jongste Ajaxloot met eere zingen: „Een juichtoon davere langs de velden". Aan onze leden: Denk om Maandag 10 Maart, 8 uur. Wij hebben U noodig. JOLO. Hoewel de weersomstandigheden nu niet direct aanleiding geven oni over cricket te schrijven, willen wij toch reeds de aandacht van onze leden vragen voor ons mooie zomerspel. Ondergeteekende is gaarne bereid alle inlichtingen te .ver- I strekken en eventueele wenschen in overweging te nemen. Bij voldoende deelname kan ik reeds thans mededeelen, dat wij weer met een juniores-elftal aan de competitie zullen deelnemen. Liefhebbers kunnen zich bij mij opgeven. F. DUKKER, Maasstraat 192, Amsterdam Z. Keizer Winter heeft Koning voetbal wel zóó volkomen bui tenspel gezet, dat we volgens de heer en, die zich uitsluitend met de statistiek plegen bezig te houden ik weet niet hoe veel jaar terug moeten gaan, om nog ijselijker temperaturen tegen te komenNu kan zoo'n babbeltje over dat Nova- Zembla-gedoe erg plezant wezen op een mooien zomeravond, vooral als je met een koud pilsje naast je, op een koel terrasje over die goede oude tijden een gezelligen boom kunt opzetten, maar op 't oogenblik heb ik het verrekt koud en hoop maar, dat mijn kolenleverancier, het van regeeringswege toegezegde mudje, maar direct zal thuisbezorgen. Sodeklap, wat een sof- winter, en dat met een leege kolenkit. De schaatsliefhebbers gun ik hun portie ijsvermaak natuurlijk van harte, maar sinds ik mijn ijzers voor wat boter ruilde, voel ik niet zoo heel veel meer voor mijnheer Thialf, al betreur ik het nu hartgrondig, dat we dit jaar geen Ajax-ijsbaan hebben gefabriekt. Want wat hadden wij daar dit jaar een plezier kunnen beleven, en deCLUBGEEST had er zeker wél bij gevaren. Ja, zoo'n clubbaantje schept wonderen, een klein stukske voor de kleuters, de groote en breede baan voor de doorloopers en heusche Noren, dan nog een hoekje voor de zwierders, en last not least, een knus plekske voor de snert- en heete-melk- affaire. En laat dan de kat maar komen. Met een brandslang- specialist als Jan de Boer, en een spuitgast als Jan Lens, moet zoo iets toch voor elkaar te fabrieken zijn, en de schade, die daardoor aan het veld wordt toegebracht, kan toch nooit zóó geweldig zijn. Ajacieden, daar moeten we toch nog eens over puzzelen, wat in dit vat zit mag niet verzuren Met dit al zouden wij vergeten toch eigenlijk een voetbal- vereeniging te zijn, en daar volgens Bartjes tenminste Zijne Majesteit Winter momenteel toch al met z'n eene been in het graf moet staan, besloot het bestuur het eerste en tweede elftal uit te noodigen voor een trainingpartijtje. Zoo goed als ons eerste en tweede elftal waren compleet opge komen, het is prettig dit feit te kunnen constateeren. Onder de beproefde leiding van Jack werden de stijve spieren eerst wat losgéloopen en gesprint, en daarna werd er een geraffi neerd partijtje opgezet. Vanzelfsprekend maakte het bruine monster wel eens vreemde capriolen, en een listig opgezette korte combinatie smoorde wel eens in de sneeuw, maar er was goede wil en pret te over, zoodat dit training-partijtje heusch zijn nut wel afwierp. Er werd dan ook met algemeene stemmen besloten dit oefenen door te zetten en voor Zondag 2 Maart wordt dit programma dan ook geprolongeerd. Wél was er al een uitnoodiging om meteen maar een echte wed strijd te spelen, maar de bezwaren hiertegen wogen te zwaar. NU was het een pretje om wat te oefenen, bij een wedstrijd gaan echter andere factoren meespreken en wat hebben we aan brokken. Na zijn langdurige ziekte was Jan Potharst gelukkig ook weer van de partij, en hij kanjerde en kopte Ajoxi-R.F.C. Hoe roemrijk Tromp in slag bij Duins was, D' Armada een epos des puins was. King Soccer, geëerd Heeft ras genoteerd, Dat dit ietwat goal-dayvan Bruins was. 26-l-'47. Wéér sportloos, 'n strop voor armen, rijken, 'n Sneeuwverjaarstocht naar Sloterdijk en Ik droomde daar fiks, Van 'n aa-jee-aa-ïks: Nietwaar Willemijn: „trou moet blijcken". 2-2-'47. De Britten forceeren een spul-stunt En trappen bij vorst (flauwe kul), gunt, Hun graag zóó'n vertier: Dit voetbalplezier Lijkt race naar 't absoluut nulpunt. 0 Jaarfeest. Als ik kans had bij lieve meiden, Als ik geld had, kon het wat lijden 'k Ben arm en stokoud, Maar daarom vertrouwd: Ik liet dus mijn smoking verwijden. Van 't zelfde. Wat zullen van spanning wij koken, Rood Wit fuift zwaar (de dichter ook) en Vrouw Annie gezwind Danst Turkey-trot, mint Leut en balboek (al besproken!). Maartsche bui. Ik snak naar een voetbalveld, broos, vies, Naar rood-wittebalbolleboosies. Wat jubel ik dan En zeg met Wim Kan: „REMEMBER MY FORGOTTEN SHOWS", please! Malaise. We hopen op zomer, luid, stilkes, Bij „vorst'Tijke overdaad ril 'k es. Een leeg stadion, 't Is dooiweer bij zon En 't sportblad zwamt ALS over Wilkes. STARINGH. O Absoluut nulpunt: 0 Kelvin of -273° C. dat het een lieve lust was. Een geduchte versterking voor onze defensie, vooral daar ook Van der Linden in prima vorm is. Wat was het dien middag gezellig in ons restaurant, de koffie en snert waren op temperatuur, nu nog wat muziek, maardit euvel wordt op korten termijn verholpen, daar onze oud-crack Jaap van Praag hier z'n muzikale schouders onder heeft gezet, en voor een prima zes-pitter zal zorgen. En als die knaap iets belooft, komt het dik in orde ook. En dan gaat onze terrein-commissie met de heeren Kwint en Loose- koot de verwarmingsmogelijkheden van de bovenzaal nog eens in studie nemen, maar dan is het ook voor 100 procent voor elkaar, luitjes, en wordt ons restaurant Zaterdags middags en Zondagsmorgens een heusche CLUBTENT. JAN SCHOEVAART. So long Gents

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1947 | | pagina 3