3 BASKETBALL. SPORTIEF SONNET. Stand bijgewerkt tot en met 7 Januari 1947. 3e klasse. gesp. gew. gel. verl. pnt. Ajax 7 7 0 0 14 Famos 5 4 1 0 9 D.Z.B 6 4 1 1 9 A.P.G.S. 2 5 3 0 2 6 V.V.G.A 6 3 0 3 6 Basva 2 6 1 0 5 2 Tonido 8 1 0 7 2 Victoria 2 5 0 0 5 0 asse. gesp. gew J gel. verl. pnt. Ajax 2 8 7 v 0 1 14 Blauw-Wit 3 3 0 0 6 D.E.D. 3 5 3 0 2 6 Schiphol 5 3 0 2 6 Quick 6 3 0 3 6 Heracles 5 2 0 3 4 P.S.C 3 0 0 3 0 Rohda 2 3 0 0 3 0 A.H.C. 2 4 0 0 4 0 doelpunten voor tegen Ajax 1 378 59 Ajax 2 245 91 Ze kent de regels van het spel Nog heter dan de Ster der Sterren En alles ziet ze in een tel, Ja menigmaal zelfs al van verre. Ze weet van elke „kei" zijn Van, Zijn leeftijd, naam en zijn professie, Je snapt niethoe het wezen kan, Ze spreekt een aardig voetballessie. Sportief is ze als nog niet één, Ze kan haar voetbalboontjes doppen, Kom maar met alles op de proppen, Zij weet d'r weetje, zij alleen, Doch vraag je: „Kun je kousen stoppen?" Dan lacht ze lief en lispelt: „Neen... PHIDA WOLFF Jr. kranige prestaties, welke sympathie nog vermeerderd is, sinds ik weet, dat een man als Losekoot de leider van deze afdee- ling is. Ja, het lijkt mij een aardig spel, al heb ik het nog nooit gezien. Ik moet beslist eens gaan kijken. UIT DE KRANT. Het is één van m'n vaste gewoontes om Maandagsmorgens rustig m'n sportkrant je te lezen, zélfs als, zooals in de afge- loopen weken, Ajax niet heeft gespeeld en soms treft je dan eén berichtje, waar je even bij na zit te denken. Laatst stond er ook zooiets in van: „Het Internationaal Olympisch Comité heeft definitief besloten Duitschland en Italië niet uit te noodigen voor de Olympische Spelen van 1948". Dat stond er, alsof er iemand ter wereld zou zijn, die er ook maar over zou denken onze Edelgermaansche vrienden uit te noodigen voor een feest, dat tot doel heeft alle volkeren ter wereld te ver eenigen in een vredelievenden strijd. Wij weten nu hoe de Duitschers zich plegen te gedragen en het zou dan ook geen vertooning zijn, als b.v. een Hollandsche ex-illegale strijder moest boksen tegen een Mof, die ik-weet-niet-wat heeft uit gespookt in den oorlog. En verbeeld je dan, dat die Hollander zou verliezen! Enfin, U hoeft er alleen maar aan te denken, wat voor tafereelen er zouden ontstaan, als het Nederlandsch Elftal tegen onze Oosterburen in het veld zou komen voor een „vriendschappelijk" partijtje. Het zou me niets verwonderen als Jan of Piet zoo nu en dan eens een Duitscher op zijn slof nam om op die manier een klein beetje privé- wraak te nemen. Nee, dat zou niet gaan, want b.v. bij een IJshockey wedstrijd DuitschlandCanada zou het waar schijnlijk nog wel een tikkie harder toe gaan om van een rugbymatch EngelandDuitschland maar niet eens te spre ken. Het was een zeer verstandig, maar ook volkomen logisch besluit van dat Olympisch Comité. Basketball. In een klein hoekje van mijn sportkrant vind ik ook altijd iets, dat ik den laatsten tijd met steeds meer belangstelling gadesla: Basketball. Ik weet er eerlijk gezegd niets van af, maar sinds Ajax in de competitie speelt, is mijn belangstelling stijgende. En hoe speelt AjaxA.P.G.S. IIAjax I 1330, Ajax I—V.V.G.A. I 64—7, Ajax II—D.E.D. III 35—0, Ajax I— Tonido 621, enz., enz. Iedere week haast astronomische ge tallen en tot nog toe onafgebroken in het voordeel van onze good old. Ik weet wel niet, wie er allemaal onze kleuren ver dedigen, maar deze jongens hebben mijn sympathie door hun AJAX-MARSCH. Daar het ons is opgevallen, dat vele jeugdige Ajacieden de woorden van ons clubblied niet kennen, hebben wij de creatie van den heer D. Knegt (muziek van den heer E. Painparé) maar weer eens in ons blad opgenomen, in de hoop, dat bij voorkomende gelegenheden, Ajax-bassen en -tenoren onze zoo langzamerhand beroemd geworden hymne volgens den juisten tekst zullen laten da'vren. I. 'n Juichtoon da'vre langs de velden, Voor ons dierbaar Rood en Wit! De schaar der dapp're Meersche helden, Onze vreugd, ons trotsch bezit! Gevreesd, geducht in heel den lande, Glorie onzer Amstelstad. Ieder draagt ze op de handen, Wie gaat niet op Ajax prat? Refrein: Heil Ajax, heil, Rood-Witte schare Dapp're strijders, fier en koen Bevestigt Uw roemrijke mare, Driewerf heil, onz' Kampioen! II. Ziet onze spelers pijlsnel draven, Fiks zich werpend in den strijd! En nooit bereid tot overgave, Vol van vastberadenheid! In vurig willen, ernstig streven, Naar de overwinningseer, Deed zij menig club reeds sneven, 't Roemrijk Ajax uit de Meer! Refrein. III. De goede clubgeest zal ons schragen, D'eendracht maakt ons hecht en sterk D'Ajax-vaan steeds hooger dragen, Zij ons allerschoonste werk! Ons mooie spel vol frisch bekoren Te spelen in 't Rood en Wit, Dat zij ons jaren nog beschoren. Vol geest, animo en pit. Refrein.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1947 | | pagina 3