t&ot{Jhxw Wat mijn aandacht trok. ft ET-BRUINE MOMSTfR» IS £R WEER ^0 Sportartikelen ensportkieedinöt im het beste gen«.e 8 Er doen zich in ons sportwereld je dikwijls gebeurtenissen voor, die waard zijn aan de vergetelheid te worden ontrukt, doch niet voldoende stof bieden om er afzonderlijke artikelen aan te wijden. Daarom stel ik mij voor zoo mogelijk iedere maand eenige onderwerpen onder bovenstaanden titel te bespreken. Uit den aard van de zaak zal ik ook wel eens een critisch geluid moeten laten hooren, maar dan in opbouwenden zin. Mocht er eens iemand behoefte hebben, mij van antwoord te dienen, dan vertrouw ik, dat dit in denzelfden geest zal zijn gesteld. Toen Ajax na de groote overwinning op A.D.O. voor de veertiende maal het afdeelingskampioenschap der Westelijke Eerste Klasse had behaald, was dit voor de redactie aanlei ding een kampioensnummer het licht te doen zien. Al is deze keurig verzorgde uitgave door omstandigheden dan wat laat verschenen, onze waardeering voor de samen stellers is er niet minder om. Zij hebben er voor gezorgd, dat wij nog menigmaal stilletjes kunnen genieten van de fraaie verrichtingen van het eerste elftal in het seizoen 19451946. Ik meen namens de heele Ajax-familie te spreken, als ik den heeren De Bruyn, De Boer en Melchers mijn welgemeen- den dank betuig voor het prachtige werk, dat zij hebben geleverd. Voorts deed het prettig aan, dat de heeren J. J. Grootmeyer en D. Knegt, die juist dertig jaar geleden het initiatief namen tot de oprichting van het Ajax-clubnieuws, nog tot de mede werkers behooren. Dat „Vlokkie", ondanks het feit, dat hij in Zuid-Amerika vertoeft, steeds met Rood Wit meeleeft, bewijzen wel zijn belangrijke bijdragen voor ons cluborgaan. Onze redacteur was met het artikel, dat in de November-editie is afgedrukt, danig in zijn schik. Ik heb mij echter afgevraagd, of niet meer Ajacieden, die in den vreemde verblijven, ons van pennevruchten kunnen voorzien. Onze clubkrant is het aangewezen middel om de banden nauwer aan te halen. Komaan, vrienden in Indonesië, laat ook eens iets van U hooren! Ook ditmaal heeft de commissie voor de clubavonden niet over belangstelling voor het j aarlij ksche klaverjastournooi te klagen gehad. Er werden staaltjes van uitgekookt spel te zien gegeven, maar ook de blunders bleven niet achterwege, niet waar, maat? Enfin, het was gezellig, en daar is het ten slotte om te doen. Cor de Vlieger kreeg blijkbaar niet veel gelegen heid zijn bekenden uitroep „beet" te doen hooren. Over beet gesproken. Indertijd hebben de leugenaars van Ajax aan den waterkant met „De Woeste Stekel" gewedijverd. Zouden wij ook niet eens maar dan niet op Vrijdag een kaartwedstrijd (klaverjas, bridge of pandoer) met een andere vereeniging kunnen aangaan? Vrijdag 20 December a.s. krijgen de leden en donateurs met hun dames voor een luttel bedrag de kans een heerlijk stuk wild of een andere lekkernij in de wacht te sleepen. Zij, die eens een kienavond hebben bijgewoond, behoeven stellig niet weer te worden aangemoedigd. Slechts zou ik den organisatoren in overweging willen ge ven, in het geval dat eenige personen tegelijk „kien" roepen, de volgorde dezer prijswinnaars door loting te bepalen. Tot dusver was het zoo, dat de gelukkige, die achter in de zaal zat, niet zoo vlug op de plaats van bestemming kon zijn als degene, die zich bij de trap had opgesteld. Denkt er eens over na, heeren! Allen klaarKwak, kwakMiauw! Ook de jeugd werd niet vergeten. Zaterdag 7 December j.l. waren de adspiranten en juniores in de bovenzaal van het Ajax-stadion bijeen om St. Nicolaas en zijn knecht warm te ontvangen. Al was de Sint in het algemeen over de prestaties van onze „toekomst" niet voldaan, ontevreden was hij toch ook niet, getuige de versnaperingen, die hij den aanwezigen aanbood. Met begeleiding van eenige jonge musici werd een aantal toepasselijke liederen gezongen. Voorts vertoonden Piet Paternotte en zijn staf diverse teeken- en sportfilms. Alles viel zeer in den smaak. Ik kan er slechts mijn spijt over uitdrukken, dat onze leden die de basketball- en de honkbalsport beoefenen, hierbij niet tegenwoordig konden zijn, want er viel voor hen heel wat te leeren. Tijdens de Zaterdag 2 November j.l. gehouden Najaarsver gadering van den Nederlandschen Honkbalbond werd het voorstel, alle promotie- en degradatiewedstrijden af te schaf fen, met 92 tegen 32 stemmen verworpen. Vervolgens was de meerderheid voor het spelen van een heele promotiecompe titie en het afschaffen van degradatiewedstrijden. Deze beslissingen dienden slechts als richtsnoer voor de Commissie tot herziening van het Wedstrijdreglement. In de Voorjaarsvergadering zullen definitieve besluiten worden genomen. Na Ajax, Blauw Wit en D.W.S., zal thans ook Amsterdams vierde eerste-klasser, De Volewyckers, de honkbalsport gaan beoefenen. Daar de Honkbalcommissie voornemens is, in Januari 1947 met de honkbaltraining te beginnen, is het noodzakelijk, dat onze voorraad honkbal-materieel vooraf wordt gecontroleerd en zoo noodig hersteld. De heer Stam heeft mij medegedeeld, dat lang niet alle in bruikleen afgestane handschoenen zijn ingeleverd. Op de honkballers, die nog een exemplaar onder hun be rusting hebben, doe ik dan ook een dringend beroep, dit onverwijld af te geven aan den heer J. L. G. Stam, Pytha- gorasstraat 24 boven, of den heer J. Lens. Neen, niet uit stellen! Tot den volgenden keer! E. H. VAN TUIJL. EEN ANDERE FAVORIET: ONZE MERKSCHOEN LICHT-SOEPEL-PBIMARASVOPM ENi STERK NIEUWENDIJK 152 - AMSTERDAM DRUKKERIJ ..GRAFICA" - AMSTERDAM

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1946 | | pagina 8