4 ONS KAMPIOENSNUMMER. Het kampioensnummer is in ons bezit. 't Is weer iets bijzonders, vol humor en pit! En als j'al dat schoons daar zoo langs je ziet gaan, Dan denk je vol trots „Dat heeft Ajax gedaan!" Aan dit nummer is veler arbeid gewijd. Een leger scribenten gaf daaraan z'n tijd. Het werd een succes, zooals Ajax betaamt; Voor zóó'n boekwerk had zich niet één club geschaamd! Het geeft ons een beeld van wat clubgeest vermag, Wat clubliefde kan, treedt hier klaar aan den dag. Hoe mooi Ajax vorig jaar ondanks veel pech, Naar het kampioenschap mocht vinden den weg. Het doorlezen is er een bron van plezier. Het geeft zoo'n voldoening, 't is louter vertier. Dit leg je niet na ééne lezing opzij, Daarvoor is er veel te veel „Ajaxnieuws" bij. Het meest boeide mij 't realistisch verhaal Van GeudekerKick, naar mijn hart was die taal! Hoe fijn heb je ze op hun nummer gezet, Heel die anti-Ajaxkliek kreeg zoo z'n vet! Want Ajax wordt dikwijls verguisd en benijd. Men hoopt vaak, dat Ajax de nederlaag lijdt. Toch komt dat soort publiek steeds weer naar ons toe, Wantdan zien ze VOETBALen dat is de clou! W. H DRONKERS. fotografen moeten die natuurlijk vereeuwigen, met o.a. als „achtergrond" Guus Drager, die aan „douane" Prins vraagt „of er soms bezwaren zijn, dit geschenk uit te voeren, zoo ja, dan verdeelen ze haar meteen maar en kan Prins ook nog een stukje krijgen." Prins geeft echter „fiat" en zoo gaat de taart mee. Of die in Prestwick is aangekomen Om drie uur tien zijn ze „los". We zien door het raam nog juist, hoe de wielen één voor één worden ingetrokken. Good luck, boys! Bij den terugkeer op Vrijdagmorgen konden we helaas niet tegenwoordig zijn. We hoorden echter van een enthousiaste ontvangst van een in beste stemming zijnde ploeg. We hadden onder het werk door ook geluisterd naar van Emmenes' verslag en verder vernomen, hoe ondanks de neder laag daar in Huddersfield, hard door onze jongens is ge werkt. Vriend Willmoth, representative of the British European Airway, vond het zelfs „well played from the Dutch". Het was toch eigenlijk geen verhouding „the best eleven profs against your amateurs. Don't forget, some years before the war, Spain, with half-profs, and the famous Zamorra lost with 7 to I." Hij had gelijk. En danze hebben hun best gedaan, onze nationale elf, ze zullen zeer zeker veel geleerd hebben en dan was de nederlaag veel waard. SUNIT. Beste „Sunit", dank voor je brieven en het bijgesloten arti kel, hetwelk, zooals je gezien zult hebben, geplaatst is. Hou den ons voor verdere bijdragen aanbevolen en zullen je voorstel met de bevoegde instanties bespreken. (RED.) „VLOKKIE" WEER IN HOLLAND. Met de Skymaster „Edam", komende van Rio de Janeiro, is Vlokkie op 26 November j.l. in goeden welstand in het vaderland teruggekeerd. Voor het Januari-nummer van ons clubblad is ons een belangwekkend artikel toegezegd „Zóó voetbalt men in Zuid-Amerika", een samenvatting over de indrukken, welke de heer Knegt op zijn reis naar Argentinië, Brazilië, Chili en Uruguay op de voetbalvelden in gindsche verre landen verzamelde. Vlokkie is in Brazilië o.a. geïnterviewd door een der groot ste dagbladen en heeft kennis gemaakt met keurvoetballers in Sao Paulo, die hem vertelden, hoe deze spelers trainen en hoe zij aan hun ongelooflijke snelheid en voetbaltechniek komen. Vooral onze spelers verzuimen niet, dit artikel te lezen! AAN DE AJAX-JEUGD. Als vaste bezoeker van jullie wedstrijden, wil ik eens een paar woordjes aan jullie schrijven. Het is mij den laatsten tijd opgevallen, dat er jongens zijn, (de goede uitgezonderd) die weinig voor hun elftal en ver- eeniging over hebben. Bij deze jongens is de wil er niet om een wedstrijd te winnen en lachen ze er zelfs om (wat zeer dom is) wanneer er met groot verschil wordt verloren. Dat is wel heel erg en bij Ajax nog nooit voorgekomen. Na den wedstrijd hoor ik dan de opmerking; dat het de schuld is van de elftal-commissie, daar er geen goed elftal is samen gesteld geworden. Dat is absoluut onjuist. Jongens, knoop dat nu eens goed in jullie ooren, de elftal commissie stelt een elftal zoo goed en sterk mogelijk samen, doch aan jullie is de taak, je best te doen om een zoo goed mogelijk resultaat te behalen. Maardat krijg je niet door in het veld te mopperen op je medespelers, als het niet gaat, zooals je het gaarne zou willen zien. Elke jongen heeft wel eens een Zondag, dat hij niet in vorm is en dan is het jullie werk om hem tijdens den wedstrijd te helpen, daar bereik je meer mee, dan te gaan mopperen op hem, want dan wordt zijn spel er zéér zeker niet beter op en krijg je ook een ver keerde verhouding in het veld. Denk er vooral om, dat een week later, jijzelf dezen jongen noodig kunt hebben, als je er ook eens een keer uit bent. Dan komt het geregeld voor, dat er bij den aanvang van een wedstrijd, jongens zijn, die nog even een vier- of vijfduimer uit hun schoen moeten halen. Dat is gewoon te gek, een jongen, die met hart en ziel bij zijn sport is, zorgt toch minstens Zaterdags al, dat zijn bullen in de puntjes in orde zijn. Het is zelfs voorgekomen, dat er een speler een wedstrijd wilde beginnen met twee linksche schoenen; een teeken, dat hij Zaterdags voor den wedstrijd zijn koffer nog niet eens open had gehad. Ook wordt er door verschillende jongens iederen wedstrijd weer geappelleerd, en zij blijven dan heel verontwaardigd naar den scheidsrechter kijken, terwijl de tegenpartij rustig doorspeelt en, (wat ook al eens is voorgekomen) een doelpunt maakt. Er zijn gelukkig weer 5 a 6 jeugdelftallen met kampioenskansen en die zouden op genoemde wijze vergooid kunnen worden. Dus dat is nu afgesproken, Zondags geheel opgeruimd in het veld, met een linksche- en een rechtsche schoen, zonder vijfduimers en den vasten wil om te winnen, op een sportieve wijze, dan zal je zien, dat het veel prettiger voetballen is. H. S. VAN HET SECRETARIAAT ELFTALLEN-COMMISSIE. Uitslagen vanaf 23 November 1946. Zaterdag 23 November 1946: Adspiranten: D.W.S. 7—Ajax 6 01. Zondag 24 November 1946: E.D.O.—Ajax 0—1; Ajax 2—Z.F.C. 2 0—1; Ajax 3—Hilversum 2 1—3: Ajax 4H.F.C. 2 41; A.D.W. 3Ajax 5 34; Ajax 7St. Pancratius 2 4—2; A.D.E. 2—Ajax 8 3—l.Juniores: D.W.V.—Ajax 0—3; Ajax 2— D.V.A.V. 38. Adspiranten: A.F.C.Ajax 1 01; Ajax 2Zeeburgia 2 50; Ajax 3O.V.V.O. 03; Ajax 4Neerlandia 2 3—0. Zaterdag 30 November 1946: Adspiranten: Ajax 5Zeeburgia 4 1—0; Ajax 6Volewyckers 8 3—2. Zondag 1 December 1946: H.D.V.S.—Ajax 3—1; Ajax 2—de Spartaan 2 5—0; 't Gooi 2—Ajax 3 3—2; Ajax 4—Alkm. Victrix 2 2—3; Ajax 5—de Meteoor 3 1—3; S.L.T.O. 2Ajax 6 1—2; Ajax 7—Centrum 2 2—3. Juniores: Ajax 1—Zeeburgia 1 5—2; V.V.A.—Ajax 2 4—0. Adspiranten: A.D.E.—Ajax 3 afgel.; D.V.A.V. 2—Ajax 4 1—4. Zondag 8 December 1946: Ajax 3—Blauw Wit 3 5—2.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1946 | | pagina 4