2 beroerder voor staan, zoodat wij de onderste plaats wel zul len ontlcopen, maar, eerlijk mannen, het is geen gezicht. Wij hopen echter, dat in het Januari-nummer betere resul taten te vermelden zijn. Ajax 3 verloor van Hilversum 2, een match, waar het minder prettig toeging, één van onze spelers zich niet kon beheerschen en het veld werd uitgezonden. De verkeerde bleef hier aan de pan hangen, waarmede weer eens bewezen werd, dat, hoe en tegenstander ook optreedt, men nooit eigen rechter moet gaan spelen. Niet alleen, dat men zichzelf dupeert, maar ook de club is er niet mee gediend en wij hopen, dat de jeugdige dader zich nooit meer zal bezondigen. De uitwedstrijd tegen 't Gooi 2 ging eveneens verloren (32), doch Zondag 8 December werd zoowaar Blauw Wit 3 met 52 geklopt. Onze nieuwe aanwinst, middenvoor Bruins, had met drie goals een groot aandeel in de zege. Cor van 't Hart benutte een penalty en verraste met een hard en on verwacht schotj precies onder de lat, den Blauw Wit-doelman. Middenlinie, bestaande uit Schoordijk, v. 't Hart en Jan van Eenenaam, is het beste deel van onze ploeg. Van Antwerpen kreeg niet veel te doen, doch kon de Blauw Wit-doelpunten onmogelijk voorkomen. Gerrit Beumer, de beste van de twee backs, vleugelspelers zeer zwak, binnentrio de Koning, Bruins en Aukema kon het soms aardig met elkaar vinden, doch zonder Bruins zullen doelpunten schaarsch blij ven. Een stevige knaap, die neef van Gerrit Ziegler, en o.i. iemand, die zijn weg in rood wit wel zal vinden. Ajax 4 klopte H.F.C. 2 met 41 en nam alzoo revanche voor de in Heemstede geleden nederlaag. Tegen de concurrent Alcmaria 'Victrix 2 werd, na tot ver in de tweede helft met 20 te hebben voorgestaan, alsnog met 32 verloren, hetgeen een leelijk klontje uit de kampioenspap was. Veel van die klont jes kunnen we niet meer missen, mannen! Houden jullie er rekening mee? Ajax 5 zal voor het eerst na jaren geen kampioen worden. Wel werd, heel bescheiden, met 43 van A.D.W. 3 gewonnen, doch de Meteoor 3 klopte ons glorieuze vijfde met 31 op eigen ter rein, waardoor de kans op het eere-metaal tot een minimum is gededuceerd. Ajax 6 won de return-match tegen S.L.T.O. met 12, het zevende elftal won van St. Pancratius 2 met 42, doch verloor van Centrum 2 met 32 en het achtste elftal ging in Weesp tegen A.D.E. 2 met 31 ten onder. Zooals men dus weer gelezen heeft, geen resultaten om trotsch op te zijn. Van het jeugdvoetbal beleefden wij meer plezier, daar de meeste elftallen zich kranig weerden. Juniores 1 zijn zich goed aan het herstellen en klopten zoowel D.W.V. (30) als Zeeburgia (52). Adspiranten 1 bleven nog steeds ongeslagen, door nu A.F.C. aan den Wan delweg een 10 nederlaag toe te brengen. Ook adspiranten 4, 5 en 6 verspeelden nog steeds geen punt en staan onge slagen aan het hoofd van hun respectievelijke af deelingen. ONS EERE-LID KAREL VAN DER LEE VERZOEKT ONS OPNAME VAN HET VOLGENDE. Die rot-Jappen, die met de mieren gemeen hebben, dat zij alles vernielen, lieten ook van mijn sport-archief helaas niets over. Is het nu misschien mogelijk, dat de oude garde van onze vereeniging mij nog kan helpen aan foto's of oude sport bladen uit mijn tijd? Bij voorbaat mijn hartelijken dank. Gaarne brengen wij door middel van onze clubkrant dit verzoek van onzen ouden full-back over. Mocht U dus kieken of sportbladen te missen hebben, dan willen wij deze gaarne voor hem in ontvangst nemen. Zijn adres luidt K. van der Lee, Valkenburgerlaan 19, Heemstede. Het gaat prachtig, jongens, vier kampioenschappen zitten er in en moeten er uit komen, play up, boys! BROWN. DE RESULTATEN VAN JUNIORES I. (Nieuwe spelling.) Zoals U uit de onderstaande stand kunt opmaken, nemen de juniores 1 weer een betrekkelijke goede plaats in. Deze competitie is een „afslachtings-competitie", daar A.F.C., D.W.S., Blauw Wit en wij ongeveer van dezelfde sterkte zijn en iedere wedstrijd is nog niet gewonnen, voor het eindsignaal geklonken heeft. Dan bestaat er nog zo iets als „prestige", dat ook een voor name rol in deze competitie speelt, want verscheidene ver enigingen achten het een eer, de „topploeg" of een der pre tendenten te doen sneuvelen. Verder raadplege men de stand, bijgewerkt tot en met 8 December: A.F.C 9 8 1 0 17 34—9 D.W.S. 8 7 0 1 14 20—13 Blauw Wit 9 5 1 3 11 29—22 Ajax 8 4 1 3 9 20—16 Spartaan 7 3 1 3 7 17—16 Volewyckers 8 3 1 4 7 18—21 D.W.V 7 1 0 6 2 11—22 Zeeburgia 8 1 0 7 2 13—32 Z.S.G.O. 6 0 1 5 1 9—17 Ajax jun.Volewyckers jun. 31. Een heerlijk weertje droeg er, ondanks het gladde veld, veel toe bij om het tot een goede wedstrijd te maken. Een heftig Volewyckers-offensief leidde tot enige kansen, die, gelukkig voor ons, onbenut bleven. Keyzer scoorde na 20 minuten spelens met een hard schot, geheel tegen de verwachting in, toch het eerste doelpunt (10), waardoor het Volewyckers-spel een beetje rommelig werd en de lat en paal verscheidene keren óp de proef ge steld werden. Een paar gevaarlijke Volewyckers-uitvallen leverden geen resultaat en ook onze aanvallen strandden verder op de Vole- wyckers-defensie. Direct na de thee scoorde Leser met een ver schot, waarmee hij de stand op 20 bracht. D'r op of d'r onder was nu het Volewyckers-parool en onze verdediging kreeg het nu hard te verduren, doch Behrens c.s. sloegen zich er kranig door heen. Eén gaatje vonden ze, doch niet zonder de Boer eerst een pijnlijk ogenblik te doen ondervinden. H. Graafland vond echter ook een gaatje, zodat de eindstand tenslotte 31 werd. D.W.V. jun.Ajax jun. Afgelast! Niet afgelast! Ene kleedkamer in, andere uit! Van het éne veld naar het andere. Leuk daar op de Leeuwarderweg! Maar ja, we zijn jongens dus, gooi maar raak, als we maar spelen! Nu. van spelen kwam niet veel, de voorhoede (op Keyzer na) rammelde, dat het een lust was, de middenlinie zocht in het doelgebied dekking voor de wind, zonder aan haar opstu wende taak te denken, enz. In ieder geval blonk er één lichtje en dat was Keyzer. Men had met hem een nieuw experiment gewaagd: midden voor: En als je dan de hattrick verricht, bewijst het in ieder ge val, dat de proef geslaagd mag heten. Drie doelpunten! Twee winstpunten! We mogen niet mop peren, we gaan naar huis met de gedachte, welke voorhoede volgende week. We'll see! Ajax jun.Zeeburgia jun. 52. Tegen een gegadigde voor de onderste plaats spelen is altijd een taak, die je niet te licht moet opvatten. Dat deden wij dan ook niet en direct al vlotte het goed in de voorhoede, in de eerste phase van de strijd dan ook kraakte de lat door een schitterende kopbal van Kramer. Een snelle ren van H. Graafland a la Fischer, werd met een mooi doelpunt bekroond, doch het gejuich was nog niet ver stomd, of de gelijkmaker lag al achter De Boer (11). Nadat Graafland, die een puike partij speelde, opnieuw een ge vaarlijke ren met een schot besloot, wist de keeper de bal

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1946 | | pagina 2