W edstrij dverslagen 7 AJAX 2—D.O.S. 2 1—1. Een wedstrijd, waar niet veel goeds van de vertellen is. Schreef ik in mijn vorige verslag, dat ons elftal in het geheel niet op den titel „reserve's van ons eerste" aanspraak mag maken, dezen keer was het nog erger. Zoo onbenullig en hersenloos voetbal kan je alleen in den A.V.B. verwachten. Ook het optreden tegenover den scheidsrechter was Ajacieden onwaardig en zal er door mij, in op dracht van het bestuur, in het vervolg streng worden opgetreden. Wij kunnen beter den wedstrijd met minder .spelers beëindigen, dan een slechten indruk achterlaten. Je slechte spel wreken op den arbiter, ook al zit hij er dikwijls naast, is ten allen tijde uit den booze. Door een onbegrijpelijke beslissing van den scheidsrechter kwamen wij met 10 achter te staan, welke stand tot de rust, on danks ons overwicht, gehandhaafd bleef. Na de thee het zelfde spel; wel klopte het in achterhoede en halflinie beter als daarvoor, maar tot doelpunten kwamen wij niet. Vijf minuten voor het einde gelukte het Joop Stoffelen met een kopbal gelijk te maken. Hiermede is het belangrijkste van dezen wedstrijd vermeld. Dat onze volgende wedstrijden succesvoller inogen zijn. AJAX 2AJF.C. 2 2—2. Uitstekend weer; een goed bespeelbaar terrein, dus factoren voor een goeden wedstrijd. En inderdaad, een goede wedstrijd is het ge worden. Wel werden er weer te weinig doelpunten gemaakt, maar dat doet toch geen afbreuk aan het feit, dat het vertoonde spel stukken beter was, dan in de eerste wedstrijden. Leentvaart bevestigde zijn goeden vorm van den wedstrijd tegen D.O.S. II. Als ik mij niet vergis, kan Gerrit Keizer t.z.t. rustig zijn voetbalschoenen aan de wilgen hangen, want Bep kan er ook iets van. Achterhoede en halflinie waren prima, ofschoon de gelijkmaker voorkomen had moeten worden. Weer stonden wij met de rust met 10 achter door een kopbal, uit een corner van Kikkert (ex-Ajax), waarbij Cor v. 't Hart, die een goede centerhalf-partij speelde, te laat inkwam. Opletten, Cor! Na de thee zijn wij aan een stuk door in den aanval geweest. Doelpunten konden niet uitblijven en Theo Brokmann en Henk Smit namen er ieder één voor hun rekening. Bob de Koning en Grigoleit willen schijnbaar nog even wachten. Kom, jongens, doelpunten maken hoort erbij. Met nog vijf minuten te. spelen, dachten wij dat de zaak bekeken was, maar de A.F.C.- voorhoede, waarin drie ex-Ajacieden, dacht er anders over en de reeds hierboven vermelde gelijkmaker was er het gevolg van. A. A. M. K. D.W.V. 2—AJAX 2 0—5. Over dezen door ons gemakkelijk gewonnen wedstrijd, waarin wij meer doelpunten maakten, dan in de drie voorgaande wedstrijden tezamen, kunnen wij toch niet heelemaal tevreden zijn. Achterhoede en halflinie speelden een rustigen en technisch goeden wedstrijd. Draaier, linksbuiten, weet in de meeste gevallen niet waar hij het zoeken moet. Hij komt of te vroeg, of te laat van zijn vleugel af, waardoor de mooiste kansen om zeep geholpen worden. Wijga kan ook veel beter, maar dat ligt waarschijnlijk aan het feit, dat hij geen gelegenheid heeft om te trainen. Grigoleit was de beste uit den aanval en zijn twee doelpunten, waaronder een fraaien kop bal, was zijn welverdiende belooning. De ruststand was reeds 30. Ondanks dezen achterstand bleef D.W.V. met stopperspil spelen, waardoor wij nog 2 doelpunten aan den score konden toevoegen. A. A. M. K. AJAX 2—D.W.S. 2 2—4. Twee overeenkomstige wedstrijden op één dag. Wat ons 's morgens overkwam, had des middags met het eerste kunnen gebeuren. Voor de rust waren wij heer en meester, op het door den regen moeilijk te bespelen veld. Een mooi doelpunt van Lambrechts en een dito van Grigoleit brachten ons een welverdienden twee nul voorsprong. Er werd prima gespeeld, steeds weer opnieuw zette de halflinie de voorhoede'aan het werk en D.W.S. mocht blij zijn, dat de score niet hooger werd. Vijf minuten na de rust werkte Henk Blomvliet den bal in eigen doel, en het was uit met de pret. Groenewoud liet zich vervangen door Sacsionie, en in no time stonden wij met 32 achter. Zoowel de linker- als de rechtervleugel van D.W.S. hebben een uitgangsdag. Er werd fout op fout gestapeld in de verdediging en halflinie. En zooals gebruikelijk, de noodige ruzie en onvriendelijk heden. D.W.S. maakte er nog rustig een doelpunt bij. Voor de rust het heele elftal goed, na de rust allemaal slecht. A. A. M. Z. H.V.C. 2—AJAX 2 3—3. Op een prachtig speelveld vond deze wedstrijd plaats. Thans had den wij Valk, rechtsback, Henk Blomvliet, linksback en onder- geteekende linkshalf. Of wij eerst even aan deze nieuwe opstelling moesten wennen, of dat H.V.C. zoo overdonderend optrad weet ik niet, maar wij stonden in no time met 20 achter. Wij herstelden ons echter spoedig en hadden al gauw het beste van het spel, ofschoon de aanvallen van H.V.C. zeer gevaarlijk bleven, mede door het onbetrouwbare optreden van onzen rechtsback. Na een mooien aanval, waarbij vooral Erwin v. Wijngaarden keurig werk verrichtte, kwamen wij aan een tegenpunt, even later gevolgd door een penalty, die Korndorffer netjes benutte. Na de rust maakten wij spoedig 3—2, alweer door een penalty, nu door Van Wijngaarden ingeschoten. Als wij in deze periode 4 of 5 doelpunten hadden gemaakt was het niets teveel geweest. Prachtig werd er over links gecombineerd, waarbij Joop Korndorffer, als rechtsbinnen, zich goed aansloot. H.V.C. ging steeds harder spelen, waaraan haar publiek de grootste RIE SCHETTERS Rie Schetters is niet meer.2 November 1946 be reikte ons de droeve tijding, dat Theo's lieve vrouw, Ko's zorgzame moeder en onze lieve, trouwe aanhang ster, tengevolge van een ernstige ziekte was overleden. Rie was iemand, die alles voor Ajax over had, die gaarne klaar stond als haar club haar hulp noodig had. Nooit was haar iets te veel. Was er vreugde in de club, dan kon men genieten van haar gulle lach, maar was er droefheid in de vereeniging, dan wist zij niet Wat te doen om het leed te helpen verzachten. Zelfs op haar ziekbed leefde ze nog intens met haar club mede. Een dag voor haar sterven, het was voor den. wedstrijd Ajax't Gooi, rekende ze Theo nog voor: „Als, we Zondag winnen, dan hebben we het kampioen schap voor het grijpen." Op de Óoster Begraafplaats, niet ver van ons Stadion, waar ze zoo gaarne vertoefde, hebben wij haar ter ruste gelegd. Verschillende Ajacieden stonden om het onder een schat van bloemen bedolven graf. Als voorzitter van Ajax. was ik in de gelegenheid haar een laatste groet te brengen en haar dank te betuigen voor haar eerlijke en prettige vriendschap. Ontroerend klonk door de aula het Ave Maria, ge zongen door Leni Delsen. Menigeen kon zijn aandoe ning niet bedwingen. Diep onder den indruk kwamen alle aanwezigen, toen Ko, mede namens zijn vader, zijn lieve moeder dank bracht voor alles wat ze voor hen beiden geweest was. Lieve Rie, we zullen je nooit vergeten, wij zijn dank baar, jou in ons midden gehad te hebben. Rust zacht. M. J. KOOLHAAS. schuld had. En zooals het gewoonlijk gaat, wij in den aanval en zij maken den gelijkmaker. Bep Leenvaart keepte een prachtigen wed strijd en was onze beste man. Jammer, dat hij een blessure opliep en voor 5 a 6 weken is uitgeschakeld. Ook Erwin kwam er niet zonder kleerscheuren af, een dikke lip en dito knie hebben hem op non actief geplaatst. A. A. M. K. K.F.C. 2—AJAX 2 6—4. Door blessures van Leenvaart, Smit en Van Wijngaarden, afschrij ven van Looys (hij kreeg visite) en niet opkomen van Lambrechts, kwamen wij met een geheel gewijzigd elftal uit. Het was voor de rust een matige vertooning, waaraan het veld ook debet was. Nadat K.F.C. vrij fortuinlijk de leiding had genomen, bracht Joop Korn dorffer, na fraai individueel spel, ons op gelijken voet. Vele aan vallen van ons werden ontijdig afgebroken door buitenspel loopen van Draaier. Zijn te groote snelheid was daar de oorzaak van, ver klaarde hij in de rust aan Jack, toen daar een opmerking over ge maakt werd. Na de rust bracht Joop al gauw den stand op 2—1, en zag het er naar uit dat de score spoedig hooger zou worden. Maar wie rekent er op zulk een plotseling falen van ons backstel. Alle contact met halflinie werd verbroken, missen en te laat ingrijpen kostte ons in geen tijd 3 goals. Wel trachtte ons binnen- trio, Ackerman, Grigoleit en Korndorffer, die een prima wedstrijd speelden, het getij te doen keeren, maar achter bleef het rammelen en toen het einde daar was, hadden wij weer een geheel onnoodige nederlaag te pakken. A. A. M. K. H.F.C. 2—AJAX 4 6—4. Een sportieve, op goed peil staande wedstrijd, welke door ons bij iets minder pech, o.a. twee kanonskogels van Wim Focken tegen de lat zeer zeker had kunnen worden gewonnen. De H.F.C.-ers hadden een voor deze klasse zeer sterke voorhoede, welke goed profiteerde van de openingen in onze achterhoede, die ontstonden door de onvoldoende samenwerking van de backs en den spil; nadien heeft Gerrit zich als spil volkomen gerehabiliteerd en speelde in het bijzonder tegen Rapiditas II een prima partijtje. Theo Brokmann scoorde drie goals. Opvallend goed speelde Freek Schoordijk, terwijl verder Jan Eenennaam, Frans Timp en Wim Focken opvielen. Aan de vergetelheid dient ontrukt te worden een zeer fraaie over- staptruc van onzen rechtsback, als resultante waarvan H.F.C. met 10 de leiding nam. Ondanks de nederlaag waren we tevreden over het door ons ge leverde spel en voelden dat wij indien eenmaal ingespeeld een aardig elftal hebben, hetwelk zeer zeker niet kansloos is te achten voor den strijd om de bovenste plaats. We zullen zien.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1946 | | pagina 7