6 geval op de plaats waar hij behoorde, met gevolg een links buiten die vacantie had, en daar dan ook dankbaar van profi teerde. Geef Fischer of Drager zoo'n tegenstander en er vallen doelpunten bij de vleet. Jan Potharst wist nu niet waar hij het zoeken moest en Janie v. d. Veen kon door deze malle vertooning ook niet in zijn spel komen. Wij zullen maar hopen, dat Joop zijn fouten heeft ingezien en weer tot zijn gewone spel komt. Al met al een ouderwetsche Feyenoord Ajax ontmoeting, waarvan een dankbaar publiek volop heeft genoten. E.D.O.Ajax. De altijd moeilijke uitwedstrijd tegen de club van Frans Pigge door de precaire positie, die de Haarlemmers momen teel op de ranglijst innemen, nu extra moeilijk is door Keizer en zijn mannen tot een goed einde gebracht. Het vorige seizoen verspeelden wij op de Edo-grounds niet alleen een punt, doch verloren toen ook nog één van onze beste spelers. Joop Korndorffer brak in dien wedstrijd een kuitbeen en sindsdien is Joop nog slechts een enkele maal voor het eerste elftal uitgekomen. Zondag j.l. zagen wij Joop weer eens in actie tegen Z.F.C. II en hij komt, naar wij constateerden, al aardig in vorm. Wat den Haarlemmers dan het vorige seizoen driemaal ge lukten, was nu niet voor de rood-zwarten weggelegd. Geen enkelen keer zagen zij kans onze internationale verdediging te verslaan en daar onze aanvallers met medewerking der tegenpartij eenmaal den bal achter den Edo-goalie wisten te werken, waren wij bij het eindsignaal twee punten rijker. Door puntenverlies van de concurrenten behaalden wij boven dien dubbele winst en was het alzoo een beste dag voor rood wit. Ger Stroker was bij ons weer de beste man en verzette bergen werk. Gerrit Keizer in prima vorm, Jan Potharst en Henk v. d. Linden eveneens besG zij hadden met de zwakke E.D.O.-voorhoede weinig moeite en Joop Stoffelen speelde nu weer zooals wij dat van hem gewend waren, dus een beste partij. Janie v. d. Veen voor de rust heel goed, na halftime minder. De voorhode mist nog steeds voldoende stootkracht, waarvan onze lage score het overtuigend bewijs is. Twintig goals in acht wedstrijden, waarvan vijf tegen één tegen stander getuigt niet van schutterscapaciteiten. Bewaren jullie de doelpunten voor de nog komende zware partijen, mannen? Guus, met het oog op de reis naar Old England, geloofde het wel zoo'n beetje en de rest liet wel goed veldspel zien, maar doelpunten maken was er niet bij. Nu dient gezegd, dat de E.D.O.-doelman, Wille, goed bijgestaan door Schijvenaar en Laschuit, moeilijk te passeeren was en eenige lastige schoten prachtig stopte. Gé van Dijk had pech, door tweemaal buiten bereik van Wille, tegen de lat te schieten en Mich els werd zoodanig bewaakt, dat hij weinig of geen kans kreeg voor een doelpunt. Ook Theo Brokmann had het moeilijk met de vinnig spelende E.D.O.-ers en Fischer vond in Schijvenaar een tegenstander, die hem geen oogenblik vrij spel liet. Al met al mogen wij niet ontevreden zijn en is er met deze, zij het ietwat magere overwinning, een lastige hindernis genomen. Nog vijf uitwedstrijden en zeven thuis; de kansen staan niet gek, luitjes, hoe denken jullie erover? Stand der gescoorde doelpunten: R. Michels 7, Drager 3, Chr. Ackerman 3, Th. Brokmann 2, G. van Dijk 1, G. Fischer 1, H. v. d. Linden 1, Joop Stoffelen 1, tegenpartij 1 Ajax 8 gesp., 6 gew., 1 gelijk, 1 verl., 13 punten, 20 goals voor en 11 tegen. BROWN. DE VERRICHTINGEN VAN ONZE RESERVES. Het gaat niet goed met onze reserves, hetgeen heel logisch is, daar vele heeren het blijkbaar niet noodig vinden, om de training te frequenteeren. Zoo aan het begin van het seizoen een paar avondjes, dan verder tegen Jan of Piet een beetje kankeren over die sof elftal-commissie, die er geen klap ver stand van heeft en sloome Gerrit veel hooger heeft geplaatst dan mijnheer de contramineur. We kennen het verhaal wel, maar wat te zeggen van een trainingsavond voor seniores, met een bezoek van zegge en schrijve zeven spelers. Wij zullen er niet veel van zeggen, maar ons roemruchtige tweede elftal heeft al één wedstrijd gewonnen en de keien van het beroemde derde in vroeger jaren de glorie van onze club bengelen onderaan de ranglijst. Pot voor de keien van het derde! Trainen, ben je een haartje bed.Reynolds behoeft mij niets meer te leeren, ik had allang in het eerste moeten zitten en het 'volgend jaar vraag ik overschrijving naar V.V. „Luiwammes", die lui trainen ook nooit. Wacht niet tot het volgend jaar, maar vraag dan liever meteen overschrijving aan, want voetballers a la Jan Boe- renfluitje kunnen wij missen als die zelfde fluitjesmijnheer z'n kiespijn. Ajax 2 won dan van D.W.V. 2 met 5^-0, verloor van D.W.S. 2 met 24, van K.F.C. 2 met 46 en speelde gelijk tegen H.V.C. 2 met 33. A.A.M.K. vertelt elders in dit blad het een en ander over dit drama, zoodat wij rustig kunnen overstap pen naar het derde. Ajax 3 leverde één goede prestatie, door n.l. de Volewy- ckers 2 op eigen veld een punt afhandig te maken. De groen- witten namen spoedig een 20 voorsprong, doch langzaam maar zeker liepen onze menschen den achterstand in, om uit eindelijk gelijk te eindigen. Vooral de achterhoede en mid denlinie speelden een behoorlijke partij en beide linies heb ben veel tot het gelijke spel bijgedragen. Verder waren het niets dan nederlagen R.C.H. 2 (54), Stormvogels 2 (21), T.O.G. 2 (53), zoodat ons team geheid onderaan staat. In onze geschiedenis nog nooit vertoond. lederen Dinsdagavond van 6.30 tot 8.30 uur trainen voor seniores, heeren. mis schien wist U het nog-, niet. Bij voorbaat den dank der Ajax- familie, als U zoo beleefd wilt zijn, om ook te komen. Prach tige kleedkamers, douches en een warm bad staan tot Uw beschikking. In overweging wordt genomen om U na afloop in een dure slee naar huis te laten deinen. Ajax 4 met vlag en wimpel op weg naar het kampioen schap, heeft van Blauw Wit 4 een leelijke timmer op de kampioenspet gekregen. Door verschillende oorzaken was ons team danig verzwakt, waarvan de Blauw Witters gebruik hebben gemaakt om Jan Schubert en zijn mannen stevig af te drogen. Met 60 ging onze ploeg erin. ,,St." vertelt in di verse verslagen, hoe ons elftal reilde en zeilde. De overige elftallen hebben meer of minder succes, doch kampioenen zitten er vermoedelijk niet bij. Plaatsgebrek noopt ons, er niet verder over uit te weiden en verwijzen wij dus naar de uitslagen. BROWN. Diverse foto s in dit orgaan zijn welwillend afgestaan door het weekblad ..Sportief Snapshot uit den wedstrijd Ajax - 't Gooi.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1946 | | pagina 6