4 D.W.S.-Ajax (1-1). Doelman Klein, die een prima wedstrijd speelde, vangt den bal klemvast. in eigen huis te kloppen, kwamen wij alleen aan de leiding en werd het dus nog eén beste dag. Ajax't Gooi werd helaas, wij zouden haast zeggen der traditie getrouw, een ruwe en onaangenarrie match. De Gooiers liepen hard van stapel en kregen door snel en open spel in den beginne eenige kansen, die door den Gooischen linksbinnen leelijk werden verprutst. Geen aangenaam heer, die Gooische links binnen. Verbazend enthousiast en door zijn geestdrift een onpleizierige tegenstander. Joop Stoffelen maakte in de eerste vijf minuten twee maal minder prettig kennis met hem en dat is o.i. één der oorzaken geweest van de op het laatst vijandige stemming in het veld. Ook de ons toegekende penalty naar onze meening een te zware straf droeg er niet toe bij om de boel op te vroolijken, integendeel, zij deed het loket „spor tiviteit" voorgoed dicht. Deze strafschop, genomen door v. d. Linden, bracht den stand op 30, daarvoor hadden Michels en Stoffelen met een fantastisch schot ons een nuttigen voorsprong gegeven en was met deze derde goal de Hilver- sumsche tegenstand voorgoed gebroken. Van hun goede spel bij den aanvang was niets meer over en na de rust knoeide de Gooische voorhoede er lustig op los. Theo Brokmann vier de zijn rentree in ons eerste elftal Chris Ackerman had zijn plaats moeten afstaan met een goed doelpunt en speel de bovendien weer een zeer behoorlijke partij voetbal. Hij was snel, enthousiast en kon het best met zijn buurlui vin den. Even voor het einde nam Michels nog een doelpunt voor zijn rekening, zoodat 't Gooi met 50 werd verslagen en wij voorloopig een concurrent kwijt zijn. Gerrit Keizer deed het weer best, de nul spreekt trouwens voor zichzelf. Henk v. d. Linden uitstekend op dreef, Jan Potharst iets minder, Ger Stroker, de beste man van het veld, Janie v. d. Veen heel goed en Stoffelen, buiten zijn kanonskogel, een goeden wedstrijd. Guus, niet geheel fit, deed er na de rust weinig aan, daarvoor zooals gewoonlijk, dus verder geen commentaar. Gé v. Dijk naar onze meening de beste man uit de voorhoede als Gé een doodelijk schot had, zat hij zoo in het Nederlandsch elftal speelde weer puik en Michels een stuk beter dan tegen D.W.S.. Over Theo vertelden wij al het een en ander en Gerrit Fischer rea geer toch nooit op unfair spel, Gerrit snel en doortastend, maar met zijn schoten weinig geluk. Wij hebben dit seizoen nog geen doelpunt van je kunnen noteeren, Gerrit. Hoe zit dat? FeijenoordAjax. De klassieke wedstrijd FeyenoordAjax, voor de kenners de sherry bij de oesters, is, na een uiterst sportieven en eerlijken kamp, in het voordeel van onze vrienden uit de Maasstad geëindigd. Wel werd door deze nederlaag ons on geslagen record verleden tijd, maar, en dat was voor de Rotterdammers wel de grootste winst, in dezen strijd vonden de mannen van voorzitter Kieboom zichzelven terug en be wezen hiermede niet alleen hun club, maar ook zeer zeker het Nederlandsche voetbal een dienst. De „systemen-waanzin" had eenigen tijd geleden ook de Feyenoorders aangetast, met gevolg een serie havelooze en mislukte wedstrijden voor de Rotterdammers en een sup- portersschare, die na afloop der Feyenoord-matches met een laffen smaak in den mond huiswaarts toog. Nu niets van dat alles; de Overkanters hadden een systeem losgelaten en waren naar „het" systeem teruggekeerd. Onder aanvoering van den klasse speler Bas Pauwe, in dezen vorm de spil van het Nederlandsch elftal, speelden de Feyenoorders met een flair, die weldadig aandeed. Met heerlijk enthousias me maar eerlijk vol fantasie, technisch hoogstaand spel en zonder plakplaatjes of kleefmop-allures, trokken de Rot terdammers naar de zege en volkomen verdiend werd deze dan ook hun deel. Bas Pauwe, strateeg par excellence, stond mathematisch juist daar waar hij staan moest en met de Vroet legde hij den grondslag voor de Feyenoord-victorie. Belaagden de Rotterdammers de Ajax-veste, dan zat Bas achter zijn voorhoede aan, was ons team in den aanval, dan hielp hij in de verdediging en toonde hiermede den volke, dat voetbal geen in een opdrachten-harnas geperst spel is. Om tot zulk een hoog niveau te stijgen, moet je van goede voetbalhuize komen en dat bereik je niet met anderhalf uur zwoegen en ploeteren. Daar is meer voor noodig: daar is voor noodig spelinzicht, aanvoelen van hetgeen gebeuren gaat, per fecte balcontröle en dito balbehandeling. Eigenschappen, die deze Feyenoorder in ruime mate bezit en die veel, zoo niet alles, er toe hebben bijgedragen, deze match der matches in een glanzend succes voor de Overkanters te doen eindigen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1946 | | pagina 4