3 hij den rechtervleugel, doch noch Keiler, noch Jan Gerritsen over hem hadden wij het was in staat Henk v. d. Linden, die in internationalen vorm stak, te verontrusten. Voor de rust waren zij nergens, hetgeen, met uitzondering van den blauw-zwarten doelman en van Stokken, die een prima wedstrijd speelden, feitelijk van de geheele D.W.S.- ploeg gezegd kon worden. Enkele uitvallen van de vrijwel ongevaarlijke blauw-zwarte storm-linie daargelaten, was het al Ajax wat de klok sloeg en dat in die eerste helft slechts één doelpunt te noteeren viel, was èn aan den D.W.S.-doel- man èn aan het totaal uit vorm zijn van Michels en Ackerman te danken. Rinus bracht er iets, doch Chris vrijwel niets van terecht. Het zware en spekgladde veld, vroeger jaren een kolfje naar de hand van Ajacieden (Volkers, ten Have, van Reenen, Addicks e.a.) lag hen heelemaal niet en dat is o.i. de oorzaak geweest van de lage Ajax-score. Hoe v. d. Veen, Stroker en Stoffelen onze voorhoede ook opstuwden, hoe met listige combinaties Drager en van Dijk ook door de D.W.S.- middenlinie en -achterhoede sneden, als de bal op rechts kwam ging het mis en kon van Stokken, die er hoe langer hoe beter inkwam, opruiming houden. Fischer ontving van zijn buurlui totaal geen steun en dat trof bijzonder slecht, daar Gerrit er echt zin in had. De ballen, die hij kreeg toe gespeeld, meestal uit de middenlinie, gaf hij onmiddellijk af, waardoor de D.W.S.-ers geen vat op hem konden krijgen, hetgeen van Gerrit goed bekeken was. Wel misten wij nu zijn solo-rennen, doch zijn lange, hooge centers naar ons binnentrio, stelden de D.W.S.-achterhoede voor lastige pro blemen, die door het falen van Rinus en Chris, steeds door v. Stokken c.s. goed werden opgelost. Niettegenstaande de handicap van het uit vorm zijn van genoemde spelers, was het spel van onze ploeg een lust voor het oog. Afgemeten, prach tig op maat, van man tot man, ging de bal langs den grond, zonder dat een D.W.S.-er er aan te pas kwam, doch belandde het ronde ding uiteindelijk op rechts, dan was het afgeloopen. Een harde trap van v. Stokken of één der andere D.W.S.-ers deed den bal bij v. d. Veen, Stroker of Stoffelen terechtkomen en dan begon het spelletje weer opnieuw. Een zeldzaam fraai gezicht en voor den kenner om van te smullen. De sportieve opmerking van een D.W.S.-man „Ajax speelt toch beter", was spontaan, volkomen juist en dus op des spijkers kop. Éénmaal werd dit „damspelletje" beloond; Guus Drager- spurtte na zoo'n maatcombinatie op Klein af en schoot den bal, o.i. niet onhoudbaar, langs den D.W.S.-doelman. Met dezen voorsprong en door het zwakke spel van de D.W.S.- ploeg, zaten wij op fluweel en werd het slechts rustig wach ten op doelpunt nummer twee. Doch hoe keurig er ook werd gecombineerd, doelpunt nummer twee kwam niet uit de bus en met onveranderden stand mochten beide elftallen nieuwe krachten gaan verzamelen voor de tweede helft. Velen hebben zich erover verbaasd, dat onze spelers na de rust geen droog shirt hadden aangetrokken, doch, dit ter opheldering, onze menschen wilden niet van tenue verande ren. Bijgeloof? De blauw-zwarten hadden hun doorweekte shirts uitge trokken en verschenen nu met hun oude kampioenstruien in het veld. Of de herinnering aan die oude glorie hen nieuw voetballeven ingeblazen had, is ons niet bekend, maar wel werd het den toeschouwer alras duidelijk, dat de D.W.S.-ers nog lang niet verloren warén. Met een enorm elan wierpen de mannen van de Bruyne zich in den strijd en.speelden ons team finaal van de sokken. Technisch was het dan mis schien niet zoo goed en mooi, maar gevaarlijk, meer dan ons lief was. Voorloopig zaten wij nog niet klem, eenmaal ont snapten de blauw-zwarten (nu feitelijk blauw-witten) op miraculeuze wijze aan een tweede doelpunt, doch de tegen stand van onze voorhoede werd hoe langer hoe zwakker en het laatste half uur was ons aanvalsquintet vrijwel van de kaart. Met zeer goed spel stuwden v. d. Hoeven en zijn makkers middenvoor Kil en zijn mede-aanvallers naar ons doel, waar v. d. Linden, Potharst en Keizer handen vol werk kregen om doelpunten te voorkomen. Tweemaal appeleerden de D.W.S.-ers voor goal wij hebben het van onze plaats niet kunnen zien of de bal achter de lijn is geweest doch de Heer van Aussem liet doorspelen. Veen en Stroker moes ten al hun aandacht aan de verdediging wijden, zoodat steun verleenen aan onzen aanval er practisch niet meer bij was, en daar deze linie er maar zoo'n beetje met de pet naar gooide, kwam alles op onze verdediging neer. Onder aan voering van v. d. Linden en Keizer werd echter stand ge houden en het begon er veel op te gelijken, dat de overwin- 250 Competitie-wedstrijdenIn aansluiting op ons artikel in het laatst verschenen „Ajax-Nieuws", geven wij hier nog een foto van de huldiging van captain Keizer. V.l.n.r.: Fischer, v.d. Veen, Keizer, Stroker en Drager. ning uit den regen werd gesleept, toen twee minuten voor het einde D.W.S. toch loon naar werken kreeg. Joop Stoffelen kwam in vrije positie in het bezit van den bal. Inplaats van direct door te spelen naar Fischer, ging Joop den bal brengen, raakte hem kwijt en Dijkstra profiteerde van een vrij veld. Snel bracht de D.W.S.-er den bal naar ons doel, zette hoog voor en wat er toen precies is gebeurd, hebben wij niet kun nen constateeren. De bal lag in ons net, drie spelers op den grond, hevige protesten van v. d. Veen, Potharst en v. d. Linden en grensrechter Leemhuis. Kil zou het bruine geval in het doel geslagen hebben in „Sport" stond, dat Dijkstra bezwoer, den bal erin getrapt te hebben, ra, ra, hoe kan dat doch de Heer v. Aussem had niets gezien en gaf goal. Zooals gezegd, wij hebben er niets van kunnen zien, doch toen Piet Leemhuis het veld oprende, stond voor ons per soonlijk vast, dat er iets gebeurd was, dat niet in den haak was. Een sportsman als Piet Leemhuis protesteert niet tegen beter weten in. Punt. Aldus was het gelijk en laten wij erbij zeggen, volkomen verdiend, 't Was jammer van den cnaangenamen smaak, die achterbleef, doch een nederlaag was voor de D.W.S.-ers veel onaangenamer geweest. Zoo hebben wij met onze blauw zwarte vrienden, na een prettige, sensationeele en spor tieve match, voor de zooveelste maal de punten gedeeld en het Amsterdamsche publiek goede waar voor zijn geld gehad. Daar Sparta zoo vriendelijk was, het ongeslagen 't Gooi

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1946 | | pagina 3