15 speler van onze halflinie, die o.i. zeer zeker in het Neder- landsch elftal een goed figuur zou en zal slaan, kreeg tot onze verwondering nog geen enkele kans om den heeren van de K.C. zijn kunnen te demonstreer en. Koppig volhouden, Ger, „you never can tell". BROWN. STADION IMPRESSIE. Als je eerst des morgens in den stroomenden regen je Ajaxplichten hebt vervuld en AFC zooveel in den pan ge hakt, haast je je na afloop natuurlijk om in het stadion te komen. Als je dan eindelijk op je plaats zit en er alle „groote mannen" ziet, dan voel je, dat er iets belangrijks gaat ge beuren. En er is wat te doen; ons Rood en Wit gaat D.W.S. bekampen. Ik zit te midden van de D.W.S.-familie. Erg opti mistisch zijn ze niet en wat een wonder, elk, oogenblik hangt er een doelpunt in de lucht voor Ajax. Steeds weer zitten onze mannen voor het Spaarndammerdoel. Maar hoe Guus en Dijkie ook zwoegen, verder dan een goed doelpunt van Drager komen ze niet. Ajax had al met vijf nul voor moeten staan, werd mij in hoog-Haarlemmerdijksch toevertrouwd. Mot U nou zoo'n voorhoede van D.W.S. eens zien, die Harm Dijkstra ligt aldoor op zijn(dat vult U zelf maar in). En toch had ze (niet aan mijn vrouw verklappen, dat ik met „zijen" op de ribune zit, Red!) gelijk, die dame uit West. We hadden ook met de rust een 30 voorsprong moeten hebben. In de tweede helft heb ik mijn hart vastgehouden en toch was het niet noodig geweest, dat gelijke spel, mannen. Wan neer leeren jullie nu eens, dat een voorsprong nog geen over winning beteekent. Op de tribune werd de kritiek hoe langer hoe meer pro- D.W.S., want Keizer had wel drie ballen achter de lijn ge stopt en de scheidsrechter zag twee geheide penalties over het hoofd. Maar toen Kil drie minuten voor tijd met zijn hand gelijk maakte en de arbiter dat niet zag, was hij de beste man die op deze wereld rondliep. Geen D.W.S.-er wilde iets van handsbal weten. En het mooiste was, geregeld werd grens rechter Leemhuis geconsulteerd, doch toen hij bij dezen goal protesteerde, werd hij afgewezen. En zoo gingen we onbe vredigd naar huis. Mannen, tegen het Gooi beter. (Is gebeurd, Red.) DIXY. VISCHOVERPEINZINGEN. Toen ik één dezer dagen aan het snoeken was op de Vin- keveensche plassen en ik er een lap uithaalde van 18 pond 't kan ook, dat ie iets minder woog ging ik, om even uit te puffen, mijn vriend Karei opzoeken, die verderop uit zijn bootje op baars zat te visschen. Heb je al wat gevongen, Kaki? vroeg ik hem. Pitten, was het antwoord. Het is je aan te zien, zei ik, want je wangen vallen er van in. Nee, dat is wat anders. Ik heb er pijn van in mijn mond gekregen en nu heb ik mijn bovensnoetje maar uit gedaan, was het antwoord. Ik stapte in zijn bootje en zag inderdaad verscheidene mooie baarzen in zijn kaar, benevens een groot, halfrond ding. Voorzichtig, Plein, riep ie, want mijn snoetje zit ook in de kaar. Dat zie ik en een van de baarzen is het geloof ik reeds aan het passen, merkte ik op. Gek toch, wij visschers smijten alles maar in de kaar. Jammer, dacht ik nog, dat die wed strijd tegen D.W.S. c.s. niet doorgegaan is. Die kampioens wedstrijden ook. Maar volgend jaar hopen we toch, dat het gaat gebeuren. Later op den dag geen stootje meer. Dan ga je mijmeren. Dacht aan Door Koolhaas en Jan de Boer in 't ziekenhuis. Zag dr. Hans Tetzner in zijn witte doktersjas plotseling naast me zitten en allerlei steentjes van Door Koolhaas en knie-kraakbeentjes van Theo Brockmann Jr., Janie v. d. Veen, Jan de Boer en wat dies meer zij van Wim Bruynesteyn bij mijn dobber gooien. Hou nou op, Hans, riep ik. Kan je net denken, net wat voor Hans, dien pestkop. Laat 'm maar gaan, dacht ik, want 't is toch een reuze kerel. Hij geneest zoo langzamerhand met zijn knappe doktershanden de geheele Ajax-familie. Respect en dank voor dezen grooten Ajax-Be-Quicker. Ik heb hem dikwijls een „vuile big" ge- Ajax-Sparta (1-0). Sparta's doelman redt. Men lette op de elegante houding van Drager en van Dijk.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1946 | | pagina 15