14 Integendeel, een pluim voor onze jongens, die dit vermoeiende spel veertig minuten volhielden tegen de steeds wisselende tegen partij en een, in dit opzicht lage, eervolle nederlaag leden. De uit slag was: 22—22, 28—6 50—28. Ajax—A.P.G.S. 36—66. Gedurende de veertig minuten van deze returnmatch hebben de spelers van A.P.G.S. getoond, van welke klasse zij zijn. Reeds na enkele minuten waren zij ingespeeld op en gewend aan de voor hen totaal onbekende Ajax-zaal. Speciale vermelding verdienen de lange midvoor v. Laar, die rustig den bal vijf- of zesmaal doelt, waarbij het nagenoeg onmogelijk is hem af te dekken, en de linksachterspeler Koper. Wanneer ik dezen laatste èen balgoochelaar noem, meen ik hiermede voldoende te hebben gezegd. Bij afwezigheid van v. d. Schuyt en Schouten luidde de opstelling als volgt: de Sterke Losekoot Schoordijk Geudeker van Driel en ondanks de grootere nederlaag dan Zaterdag j.l. hebben boven genoemde spelers beter partij gegeven. Na afloop van de match hoorde ik enkelen zeggen, dat A.P.G.S. niet op volle kracht speelde en medelijden met ons had, maar dit is volkomen onjuist. Elke scoringskans werd door hen benut, alleen begingen zij niet dezelfde fout als twee dagen geleden. Zij begonnen n.l. onmiddellijk met de zone-defence en hierdoor werd de speel wijze der beide ploegen totaal verschillend. Tegen het rustige, wel- overdacte samenspel der politiemannen, moesten wij fanatisme en enthousiasme stellen. Weer een reden te meer, het de tegenpartij zoo lastig mogelijk te maken, door ook deze verdediging te gaan spelen. Ziehier de verklaring van de eerder genoemde bewering. In de tweede en de vierde speelhelft zagen wij twee nieuwe ge zichten in de ploeg, n.l. Volkers en v. 't Hart, die de Sterke ver vingen. Het lijkt mij wel eens aardig, deze spelers onder de loupe te nemen. De techniek, die Volkers bezit, wordt gemist door v. 't Hart en omgekeerd de vinnigheid van den laatste is niet aan te treffen bij Volkers. Dit mag echter geenszins als een gemis worden be schouwd, want de training is er voor, deze tekorten aan te vullen. Volkers speelt weloverdacht en is een „doeler", alleen, Wim, een beetje meer enthousiasme kan veel doen. Van 't Hart, die nagenoeg geheel en al door den heer Losekoot is opgefokt, is, echter veel te forsch, hetgeen hem in wedstrijden op een goed aantal strafworpen tegen zal komen te staan. Niet te forsch en vooral wat serieuzer spelen, Cor dan schiet je een aardig eind in de richting. Over de andere spelers wordt reeds genoeg geschreven, zoodat ik hierover mijn mond houd en moet besluiten met de uitslagen. Deze zijn: 12—9, 2—20, 12—14, 10—23 36—66. BAS. Ajax 2—A.H.C. 2 26—13. Gezien het feit, dat de taak om de wederwaardigheden van ons tweede team op den voet te volgen, op mijn liefelijke schoudertjes was komen te rusten, toog ik den llen November welgemoed naar ons stadion, waar de laatste voorbereiding voor de competitie plaats vond in den vorm van den wedstrijd Ajax 2A.H.C. 2, die beiden zullen uitkomen in de 4e klasse. Ik had bij vorige gëlegenheden van ons tweede wel aardig spel gezien en daarop afgaande viel het ge- bodene bitter tegen. Ajax was slecht, A.H.C. nog slechter, daarmee is deze wedstrijd gekarakteriseerd. Dit was jammer, temeer daar het begin een aar- digen strijd deed vermoeden. Weldra zakte het peil echter ver beneden het normale om gedurende het verder verloop daar niet meer bovenuit te komen. Ik kan daarom volstaan met den gespecifi- ceerden uitslag: 10—7, 12—1, 4—0, 0—5 26—13. De overwinning was dus vrij groot, maar reden tot juichen was er allerminst. Schalm en Annevelt in de achterhoede bleven beslist onder hun normale kunnen. Slechts éénmaal had Bertus, die mee naar Voren was gekomen, met een fraaien doorslagbal succes. Volkers was veel te egoïstisch en verknoeide daarom veel kansen. André Kraan vormde een gunstige uitzondering en deed vaak zeer goed werk. De Kruyf maakte een fraaie goal, maar viel ook tegen. Nu jongens, laat mij de volgende week behalve een overwinning, ook goed spel zien. Het kan zeer zeker. C. B. A. Maandag 11 November: Ajax 1—A.H.C. 1 31—20. Op dezen avond vond de laatste oefenwedstrijd plaats tegen de tweede klasser A.H.C., van oorsprong een handbalploeg. Indien de toeschouwers hadden verwacht een basketballmatch te zien, kwamen zij bedrogen uit, aangezien, wat afdekken en aanvallen van onze tegenstanders betreft, alle handbalregels in deze beperkte ruimte werden toegepast. U kunt zich thans wel voorstellen, welk een aan blik deze strijd bood. Ik wil hier geenszins beweren, dat er unfair werd gespeeld, maar het spijt mij openlijk voor de waarheid te moeten uitkomen door te zeggen, dat de A.H.C.-ers van de zuivere basketballregels niet veel afwisten. De vele vrije- en strafworpen, welke zij tegen zich kregen en het voor ons zeer onbegrijpelijke „zwakke" fluiten van den heer Losekoot, deed de stemming er van weerszijden niet beter op worden. A.H.C. vond, dat er veel te streng werd gefloten, Ajax meende het ontzaglijk slap te moeten vinden. Indien de scheidsrechter echter voor elke overtreding van onze tegenstanders had gefloten zou het voor hem beter zijn geweest ge bruik te maken van een automatische fabrieks-sirene en deze 40 minuten te laten loeien. Door zijn strenge-slappe optreden werd de A.H.C.-ploeg de officieele regels bijgebracht en de wedstrijd niet „stuk" gefloten. Toen de bedoeling van den heer Losekoot tot de beide ploegen doordrong ging het veel beter en kreeg-het spel een beter aanzien. Dat Ajax in het begin tegen het onverwachte spel niet veel ver mocht, blijkt wel uit het scoreverloop: 4—4, 6—8, 15—4, 6—4 31—20. Over het spelverloop valt verder weinig meer te zeggen, behalve, dat v. d. Schuyt op de middenvoorplaats geheel niet past en dat Tom Losekoot zijn laatsten wedstrijd waardig besloot. Over dit laatste den volgenden keer iets meer. BAS. UIT DE ZIEKENKAMER. Daar wij bij het ter perse gaan van het laatst verschenen „Ajax-Nieuws" nog niet in het bezit waren van het bericht, dat èn mevrouw Koolhaas èn Jan de Boer Jr. voor het onder gaan van een operatie in „de ziekenverpleging" wareh opge nomen, hebben wij tot onze spijt hiervan geen melding kun nen maken. Jan is na een goed geslaagde knie-operatie in middels weer in den huiselijken- en Ajax-familiekring terug gekeerd, met welk feit wij hem alsnog van harte feliciteeren. Mevrouw Koolhaas is eveneens met goed gevolg geopereerd en begint al weer aardig op te knappen. Namens mevrouw en Marius zeggen wij van deze plaats allen, die in een of anderen vorm blijk van belangstelling gaven, hartelijk dank voor het betoonde medeleven. Wij zijn er van overtuigd in den geest der Ajacieden te handelen, als wij mevrouw Koolhaas een snel en algeheel herstel toewenschen en daarbij de hoop uit spreken, dat het Koolhaas-team weer spoedig geheel volledig aan den huiselijken haard mag zitten. AJAX-WELPEN. Daar er ook in onze vereeniging stemmen zijn opgegaan, om een Welpen-afdeeling te stichten, heeft het bestuur be sloten, hiertoe over te gaan. Ajacieden, die kinderen (van het manlijk geslacht natuurlijk) in den ouderdom van 10 12 jaar hebben en er iets voor gevoelen hun jongen(s) in deze afdeeling te laten opnemen, kunnen zich wenden tot den heer A. de Wit, Meidoornweg 8, telefoon 60340. Ter nadere oriënteering deelen wij mede, dat het in de be doeling ligt, de jongens zonder dat zij lid zijn en dus geen contributie betalen des Woensdagsmiddags te laten trainen en bij voldoende deelname des Zaterdagsmiddags, indien er gelegenheid voor is, een wedstrijd te laten spelen. Het ligt voor de hand, dat kinderen van niet-leden eveneens welkom zijn. Men begrijpe ons dus goed: voetballen, geen contributie, zonder eenige verplichting beiderzijds. AJAX EN HET NEDERLANDSCH ELFTAL. Van de zes Ajacieden, die uitgenoodigd waren om deel te nemen aan de training voor het Nederlandsch elftal, speelden er vijf, n.l. Jan Potharst, Henk v. d. Linden, Guus Drager, Gerrit Fischer en Joop Stoffelen, min of meer succesvol met het Bondselftal tegen het Nederlandsch militair elftal. Zooals hekend, wonnen de „Bonders" met 21 en zorgden Guus en Gerrit voor de doelpunten. Verder speelde Joop Stoffelen als eenige Ajacied v. d. Linden, Potharst en Drager waren niet fit als centrehalf met het Bondselftal tegen de Vole- wyckers. Alhoewel niet grootsch, voldeed Joop wel, doch of hij den ex-Feyenoord-spil Kuppen, om nog niet eens te spre ken van Bas Pauwe, o.i. the right man zal verdringen, lijkt ons zeer de vraag. Ger Stroker, vele malen de beste Hét eerste elftal in „Arsenal"- shirts.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1946 | | pagina 14