ball BASKET- 13 BIJ HET VIJFDE IN DEN REGEN. Het vijfde heeft na een aardig modderbalet de puntjes mee naar de Meer genomen. Het A.F.C.-veld was na afloop van den strijd in een waren modderpoel herschapen en de beide doelverdedigers hadden dan ook geen schoon plekje meer aan hun lichaam. Maar de mannen van Van Lobberegt hebben zich hersteld van de 10 nederlaag tegen Electra. Met rust hadden onze Rood Witte leeuwen (er waren figuurlijke en letterlijke bij) door Van Lobberegt eh Corry Welling een 20 voorsprong genomen. Maar na de rust ging het niet zoo gemakkelijk meer; een paar foutjes van de backs en Schalm moest twee maal vissen. Doch nog geen vijf minuten later was het 42 voor Ajax. Wat A.F.C. ook probeerde, de Ajax- defensie sloot als een bus en wij waren twee punten rijker. Vermelden wij nog, dat Aad Klein een goede wedstrijd heeft gespeeld, hetgeen ook van Van Lobberegt gezegd kan worden. DIXY. OP HET VOORBALCON BIJ DEN BESTUURDER. Morgen, bestuurder. Hé, dag mijnheer, dat is al weer een poosje terug, dat ik U op den wagen had. Ik had al steeds naar U uitgezien, want U heeft mij aardig in het zonnetje gezet in het Ajax-clubnieuws. Ik sta bekend als een Ajax-supporter en liet men mij het bewuste stukje al gauw lezen, met de opmerking: dat zal jij wel geweest zijn. Ik heb er wat over moeten hooren, mijnheerook van mijn superieuren. Op de eerste plaats, wat'betreft mijn hoop, dat de tram op Zondag niet meer zou gaan rij dep,, en verder, dat ik toch menschen op het voorbalcon had laten instap pen en met het publiek had gepraat. Jammer, dat we er niet gekomen zijn, mijnheerin de competitie om het kampioen schap van Nederland. Ik vergelijk Ajax altijd maar met de Ramblers, mijnheer, voor mij kunnen ze beiden er wat van en bij het einde van den laatsten wedstrijd om het lands kampioenschap was ik er van overtuigd, dat de jongens, even als die mijnheer Masmanafscheid namen met de woorden: Maar wij komen terug. En woord houden, hè! Zij zijn teruggekomen, 4 gespeeld 4 gewonnen. Ja, ik voel al wat U zeggen wilt, mijnheer, het is nog pas het begin, maar U zult toch wel met mij eens zijn: het is een aardige opsteker. Wilt U opsteken, bestuurder? Nou, mijnheer, daar zeg ik het niet om. Ah, gelukkig, geen zwarte, wat een rommel is dat mijnheer. Het moest niet maggen, één bonnetje in de week en dan nog voor je dure geld de helft van die roet- kikkers. Dit seizoen al een wedstrijd van Ajax gezien, bestuurder? Nou, mijnheer, als één van mijn maats niet met mij had geruild, was ik niet zoover gekomen. Den eersten thuiswedstrijd mocht ik het publiek wel voor de deur brengen en kon ik boven op den wagen net het scoringbord zien en kon ik mijn klanten precies na afloop weer terugbrengen. Nou, U begrijpt, ik was al lang lekker, dat zé gewonnen hadden, want dat Emma is een knap ploegje. Als ik dan een vol voorbalcon hebmijnheer, dan gaan er toch nog vele menschen naar Ajax, met de hoop, dat ze een nederlaag kun nen aanschouwen. Dan komen ze bij mij net goed, mijnheer. In doorsnee heb ik dan gelukkig meer prettige dagen dan die luitjes en advi seer dan altijd: Ga naar je eigen club, moedig die aan en sta hier niet te kankeren. Tegen Sparta, was ik vrij. Mijnheer, wat heb ik genoten en velen met mij. Nu ging het publiek niet vroeg weg, (een onhebbelijke gewoonte, mijnheer) en wilde een ieder, het einde medemaken. Een knap ploegjedat Sparta. Daar zullen ze een houw aan hebben in Rotterdam. Er zullen nog wel meer moeilijke wedstrijden komen, be stuurder. Kijk eens naar 't Gooi. Nou, wat zegt U me daarvan, mijnheer. Met krabben en bijten in de eerste klas gebleven en nu aan den kop. Ja, die jongens hebben natuurlijk moed gekregen en zetten er alles op. O ja, U wilt er hier zeker graag uit. Nou, mijnheer, ik hoop, dat ik een mazzeltje heb, dat ik tegen 't Gooi vrij heb. Mis schien zien we mekaar nog. Ik was bijna van de treeplank af, toen ik mijn bestuurder hoorde roepen: Fijn voor Fischer, mijnheer, zou die ook niet een aardig kansie maken. Gelegenheid om te antwoorden bestond niet meer en hoopte ik alleen, dat onze Gerrit tegen Engeland van de partij mocht zijn. Een mensch kan wat mitmaken op zoo'n voorbalcon van lijn 9. C. E. d. V. Het is mij wederom vergund, de verrichtingen van de basketballers in de afgeloopen weken te beschrijven, waarvan ik mij, zooals U wel zult hebben opgemerkt, met plezier kwijt. De steeds grooter wordende belangstelling voor het bovengenoemde spel en de blijken van waardeering, doen mij meer en meer naar de pen grijpen, ten einde U op de. hoogte te houden van de prestaties in dezen tak van sport. Misschien komt de tijd nog wel eens, dat de redactie mij een schrijven stuurt met de mededeeling, minder te zwammen, maar zoolang dit nog niet gebeurt, zullen er regelmatig verslagen van de gespeelde wedstrijden verschijnen. Voor ik er toe overga U iets te vertellen van de gebeurtenissen der laatste dagen, moet ik Titsy bedanken voor de uitstekende explicatie, welke hij heeft gegeven. Tot mijn groote schande moet ik bekennen, dat dit van ondergeteekehde een grove nalatigheid is geweest en ik kan niet anders zeggen, dan dat ik volledig accoord ga met zijn laatsten regel. Kunnen wij misschien op meer pennevruchten van je rekenen, old boy? Hier zijn dan de krijgsverrichtingen: Ajax—O.H.S. 50—22. Alhoewel deze wedstrijd met behoorlijke cijfers werd gewonnen, moet mij toch van het hart, dat het spel onzerzijds beneden peil bleef. Weliswaar was Schouten niet van de partij, daar hij in Bern vertoefde, maar hij werd op zeer goede wijze vervangen door Geu- deker. Het slechtere spel mag in geen geval geweten worden aan het gemis van Schouten, daar er op de training voldoende gelegen heid is tot inspeling met anderen. De grootste handicap voor ons was echter het systeem, dat de O.H.S.-ers speelden, de z.g. zone- defence. Voor de outsiders wil ik even mededelen, dat men onder zone-defence verstaat het aanvallen en verdedigen met de geheele ploeg, d.w.z. alle vijf spelers in een bepaalde opstelling. Dit systeem dwingt de tegenpartij ertoe een vlot samenspel te ontwikkelen, wanneer zij het vijandelijke doel bereikt, teneinde de op eigen helft teruggetrokken tegenpartij te passeeren. Het is hierbij bijna onmogelijk een lange dribble" te maken, daar men elk oogenblik een tegenspeler ontmoet. Zooals ik reeds zei, bleven alle Ajacieden beneden den middelmaat. Losekoot bracht er nog het meeste van terecht, die als verdediger zijnde, enkele mooie doelpunten vyst te scoren. De Sterke was uit gesproken zwak en had tegen de sterk spelende O.H.S.-verdediging onder J. Bregman niet veel in te brengen. Niet zoo gauw den moed laten zakken, Dick. Dat de score toch hoog werd opgevoerd, was te danken aan Losekoot, Geudeker en v. Driel, welke laatste een uit stekende spelverdeeler bleek en voor een groot aantal scorings kansen zorgde. V. d. Schuyt was niet zwak, maar we hebben hem toch wel eens beter gezien. Hoe zit dat, Kees? De uitslagen waren: 12—6, 122, 125, 14—9 5022. A.P.G.S.—Ajax 50—28. Voor de eerste maal in onze basketballgeschiedenis bonden wij den strijd aan op een voor ons vreemd terrein, n.l. de mooie sportzaal in het Hoofdbureau van Politie. Aangezien onder de tegenstanders eenige spelers van internationale klasse waren (klinkende namen als Koper, v. Laar en Gerritsma deden ons reeds het angstzweet uit breken) wisten wij van te voren, dat ons een nederlaag te wachten 'stond. Dat deze wedstrijd werd aangenomen, teneinde er eventueel op te kunnen roemen, het eerste-klasse team van A.P.G.S. te hebben verslagen, is niet de reden. Ons was het er echter om te doen, iets te leeren en wat dit betreft is het een groot succes geweest. In dezen wedstrijd werd Schouten, die tengevolge van een in Bern opgeloopen blessure (het speelveld daar bestond uit een steenachtige vloer) niet kon medespelen, weer vervangen door Geudeker. Evenals in den wedstrijd van Maandag j.l. bleef het spel der Ajacieden be neden de verwachting. Geudeker echter kwam boven zijn topvorm uit en was de beste man der geheele ploeg. De A.P.G.S.-ers, die ge regeld van spelers wisselden, maakten in de eerste twintig minuten geen gebruik van hun zeer goed ingestudeerde zone-defence en hier uit kan dan ook de gelijkopgaande strijd worden verklaard. Geudeker werd in den tweeden speeltijd van twintig minuten ver vangen door Schoordijk, een experiment, waarvan reeds na enkele minuten werd afgezien, zoodat eerstgenoemde het veld weer betrad. Het was jammer, dat Freek het moeilijkste van het spel kreeg, door dat de politiemannen overgingen tot de beruchte defence. Thans bleek echter weer, welke kracht er uitgaat van deze ver dediging. De A.P.G.'S.-ers hadden het beste van het spel en doelpunt ten keer op keer, terwijl onze voorhoede de grootste moeite had de vijandelijke basket te bereiken. In verband met de onbekendheid van het speelveld, de sterkte van onze tegenstanders, het gemis van Schouten en.de moeilijk te bespelen defence, mag de totaalscore 5020 toch niet hoog genoemd worden.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1946 | | pagina 13