W edstr ij d ver slagen 11 Alcmaria Victrix 2Ajax 4 13. Een uitermate faire wedstrijd, welke uitstekend door den heer Houtman werd geleid. In het elftal waren twee wijzigingen aange bracht, n.l. voor rechtsback en linksbuiten, waardoor het elftal als volgt het veld betrad: v. Heusden Fritz Schubert Schoordijk Krist Eenennaam Meyer Timp Brokmann Focken Estie Na tot ongeveer een kwartier voor het einde met 10 te hebben achtergestaan, roken we in de laatste vijftien minuten onze kans» en legden alsnog op beide punten beslag. Bravo, mannen! De drie juniores van verleden jaar konden op een goeden wedstrijd terugzien. Bap moet er echter om denken, dat een back voor de goal nooit onnoodig risico mag nemen, beter een hoekschop of een uitbal, dan probeeren te pingelen. Gerrit meen ik op het volgende te' mogen wijzen: een spil heeft twee taken tenminste bij ons een verdedigende en een aanvallende. De aanvallende taak vervul je prima, doch de verdedigende laat zoo af en toe nog wel iets te wenschen over. Concentreer je ook daar op Ger, train verder op links- en rechts openen op den vleugel en je gaat een mooien voetballoopbaan tegemoet. Henny is een prima rechtsbuiten, voelt echter nog niet het juiste moment van inkomen. Let op Guus, in het eerste en ook jij vindt den weg naar boven. Ajax 4Germaan 2 63. Een volkomen verdiende overwinning. Bungert nam de plaats in van Theo, die z'n geluk weer hooger op gaat zoeken en deed dit niet slecht, al was de tegenpartij niet erg over z'n enthousiaste spel te spreken. Frans Timp startte met twee uitstekende doelpunten: een zuiver geplaatste trap van buiten het strafschopgebied precies in den rechterhoek en een prachtigen kopbal uit een voorzet van Estie. De voorhoede speelde prima, alhoewel bleek, dat Wim F. zich op de rechtsbinnenplaats niet goed thuis voelde. Het anders zoo prima openen van hem op den anderen vleugel bleef geheel achterwege. Na de rust (41) gaf Jan Eenennaam een pracht van een cross-pass over alles heen naar rechts één van je lievèlingsballetjës, Tric-Trac en Henny goed inkomend kon rustig scoren. De returnmatch zal wel niet zoo gemakkelijk worden gewonnen. Spartaan 3Ajax 4 22. Een harde eerlijke wedstrijd, dien we net zoo goed hadden kunnen verliezen of winnen. Jaap Janse viel in voor Fritz en deed dit uitstekend. Stuk voor stuk waren de Spartanen beter uit de kluiten gewassen dan wij en daar zij hiervan, volkomen gepast, gebruik maakten, kwamen wij in het nadeel. Door onze betere techniek sloeg echter de weegschaal weer dikwijls naar onzen kant; eenerzijds dus grootere lichaamskracht, anderzijds techniek. Na de rust, die met 10 voor ons inging, waren de Spartanen een tijdlang in de meerderheid. Hun rechtsbinnen scoorde met een prachtig doelpunt den gelijkmaker en hun rechtsbuiten maakte er na een prachtblunder van Schubert veroorzaakt door een oneffen heid in het veld 21 van. Vanaf dit moment werd alles op den aanval gezet als gevolg waarvan Henny uit een voorzet van Arie gelijk maakte. Verder konden wij het niet meer brengen en zoo eindigde deze wedstrijd dus in een verdeeling der punten. Ajax 4Rapiditas 2 20. Door het uitstekende spel van de geheele middenlinie waren wij voortdurend in den aanval. Daar de voorhoede echter haar heil in een te kort spel zocht, zagen wij geen kans om doelpunten te maken. De rust ging dan ook in, zooals we waren begonnen. Na de ranja ondanks de vele goede raadgevingen hetzelfde spelletje, totdat eindelijk Bungert met een goed schot scoorde en Arie er met een kopbal 20 van maakte. Nadien trachtte de referee de Weespenaren nog aan een doelpunt te helpen door een strafschop toe te kennen wegens een vermeende overtreding van Bap, doch deze, tot tweemaal toe genomen strafschop, werd niet in een doelpunt omgezet. Bravo, Gerrit. Jan Eenennaam liep uiteindelijk nog een waarschuwing op, omdathijzelf werd gehaakt. Meyer was opgesteld in het derde, waardoor Kamlag hem verving. Niet bang zijn, Karei, ze eten je gerust niet op, hoor! Bungert speelde middenvoor, Wim F. linksbinnen en Frans Timp rechtsbinnen. De Weespenaren waren prettige tegenstanders en goede verliezers. K.F.C. 3—Ajax 4 2—4. Op een uitermate zwaar veld bonden wij met één invaller voor Fritz den strijd aan tegen de Koogsche, in welk team drie oude rotten Piet de Boer, Bley en Veen van de partij waren. Jaap Janse speelde als rechtsback wederom uitstekend. De K.F.C.-ers, die een prima voorhoede hadden, wisten na onge veer een kwartier spelen uit een corner de leiding te nemen, waarna Estie den gelijkmaker scoorde. Ondanks een technische meerderheid van ons kwam K.F.C., wederom uit een corner, voor te staan, met welken stand de rust inging. Door steeds beter spel van de halflinie, vooral de beide kanthalfs vielen op, kon de gelijkmaker niet uitblijven. Na handig den links back omspeeld te hebben, maakte Henny, bijna naast de goal staande, met een ontzaglijk hard schot gelijk. Wim F. deed de balans in ons voordeel doorslaan, terwijl Henny onze overwinning daarna veilig" stelde. K.F.C.- zette alles op den aanval en drong gevaarlijk door; met kunst- en vliegwerk gelukte het de verdegiging stand te houden en kwam het einde met een zwaarbevochten overwinning. Verheugd en als verdronken katten zochten wij de kleedkamer op. De Blauw-Witter, Scheepmakers, hanteerde de fluit tot aller tevre denheid. O.V.V.O. 2—Ajax 4 3—6. Daar de E.C. het noodig had geoordeeld twee spelers Meyer en Eenennaam in resp. het tweede en derde op te stellen, speelden thans Henk Smit rechtsbuiten en Ad Klein linkshalf, welke beiden toonden hun plaats volkomen waard te zijn. Hopenlijk doet het college, belast met de opstelling der elftallen, geen verder beroep op ons elftal, want het steeds met een ander elftal spelen leidt uiteindeijk tot het verloren gaan van het verband en vermoedelijk tot het verlies van het te behalen kampioenschap. Wat een optimisme! Ondanks een grooteveldmeerderheid en legio opgelegde kansen brak de rust met gelijken stand aan, n.l. 11. Wim had ons met een geweldig schot de leiding gegeven, dóch de ex-Ajacied, Corver, wist gelijk te maken. Na de rust kreeg Bungert een productieve bui en scoorde 5 goede goals. Verdediging en middenlinie hebben we wel eens beter gezien. Voor viel het technisch uitstekend verzorgde samenspel van onzen rechter vleugel op; jammer dat de afwerking ontbrak. Arie had een off-day en zag geen kans zijn gebruikelijke doelpunt te scoren. Gerard in de goal was niet zoo zeker als anders. De O.V.V.O.-linksbinnen een junior viel door technisch goed spel op en smaakte in de laatste seconde van den wedstrijd het genoegen een prima doelpunt te maken. St. Ajax 4Helder 2 3—1. In een vooral voor de rust goed gespeelden wedstrijd slaagden wij er wederom in op beide punten beslag te leggen. Arie gaf ons met een goed schot de leiding en na goed doorzetten van Wim Focken de beste van het veld maakte Bungert er 2—0 van, met welken stand we gingen ranja-en. Niet onvermeld mag blijven een uitstekend door Wim genomen vrijen trap, die van den binnenkant van den paal volgens velen van achter den paal weer in het veld terugsprong. Na de pauze zat Helder fanatieker op den bal de rechtsback wel iets te fel met tot gevolg, dat het spel meer heen en weer golfde. Uiterst snel en handig profiteerde Bungert van een goeden pass van Wim, omspeelde den keeper en liep het bruine vod in de goal. Een minuut of vijf voor het einde scoorde Helder het door een klein misverstand in de achterhoede veroorzaakt, niet geheel onverdiende tegenpunt. Volgens den stand op 20 October heeft het vierde met twee punten voorsprong op vier concurrenten de leiding; we zullen trachten dit zoo te doen blijven. Zooals steeds was Tric-Trac weer aanwezig en gaf daardoor voor de zooveelste maal een voorbeeld aan hen, die weinig interesse voor de wedstrijden van de lagere elftallen aan den dag leggen. De fout kan nog hersteld worden, Heeren, we hebben nog zes thuis wedstrijden. Ajax 4Blauw-Wit 4 06. Gezien de sterk veranderde opstelling van de voorhoede gingen wij met een bezwaard hart het veld in. Het hopen was, dat het de achterhoede zou gelukken stand te houden, doch helaas had Jan in de goal een volslagen off-day; jammer, Jan, volgenden keer beter. Ondanks goed spel van de middenlinie af en toe wel iets te kort hadden we eigenlijk steeds het beste van het spel, vooral na de rust, doch de voorhoede zag geen kans ook maar één moment ge vaarlijk te worden. Verdere bijzónderheden zijn het vermelden niet waard. ENGELAND—HOLLAND. Onze clubgenooten, Henk van der Linden, Jan Potharst en Guus Drager, die de eer waardig werden gekeurd, ons land te vertegenwoordigen in den voetbalstrijd tegen Engeland, heb ben hun uiterste best gedaan, de Engelsche grootmeesters te weerstaan, doch konden tegen de zonen van Albion niet op. Joop Stoffelen, die als reserve de reis medemaakte, mocht aan den kant toekijken, hoe de Engelschen onzen voetballers een les gaven. Het is een harde les geweest, doch laten wij hopen, dat onze menschen er iets uit geleerd hebben en onze club er dan nog van profiteert. BROWN. Langs dezen weg betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, die wij moch ten ondervinden bij het overlijden van onze innig ge liefde vrouw en moeder Mevrouw Maria Helena Schetters. Bovendien een speciaal woord van dank aan de dames van de oudere leden onzer vereeniging, die tij dens de ziekte van mijn vrouw, door hun veelvuldige bezoeken en betoonde hartelijkheid, een ware troost voor haar zijn geweest. Theo J. Schetters. Co Schetters.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1946 | | pagina 11