ploeg heeft de match gewonnen, slechts met het kleinst mogelijke verschil (10), maar met een beetje pech, of wat meer geluk voor Sparta, had het precies andersom kunnen zijn. Zonder overdrijving, ons team was sterker, doch onze voorhoede was er niet in. Guus kreeg in de eerste seconden per ongeluk een optater en was een minuut of tien niet thuis, gevolg: een rammelende voorhoede, met van hun plaats afdwalende spelers en een serie mislukte passes. Acker - man liep als de kater in het vreemde pakhuis, raakte hoe langer hoe meer van de kook en kwam op het laatst haast niet meer op de monsterrol voor. Alles mislukte bij hem en daar ook Gé van Dijk zijn jour niet had, stond de noteering voor Ajax-doelpunten op losse schroeven. Het was maar goed, dat v. d. Veen Janie speelde na halftime een prachtpartij v. d. Linden, Potharst en Keizer er trek in hadden, anders hadden wij wel eens raar op onze neus kunnen kijken, daar de Spartanen een beste partij speelden en met hun snelle, open aanvallen verduveld gevaarlijk waren. Als een Spartaan in het bezit van den bal kwam, dan zanikte hij er niet lang mee of over, doch gaf met een ferme pil een clubgenoot een kans of gelegenheid het ronde ding verder te expedieeren, hetgeen negen van de tien gevallen prompt geschiedde. Door dit spel kreeg de wedstrijd een spannend karakter en was het aankijken volkomen waard. Vooral de neutrale toeschou wer kreeg waar voor zijn weer duur geworden dubbeltjes en de resp. clubmenschen hadden het bij hachelijke situaties hard te verduren. Eenmaal ontsnapten wij op het nippertje aan een Sparta-doelpunt, driemaal mochten de Rotterdam mers niet mopperen. Was dan bij ons de defensie in orde, ook de achterhoede van Sparta roerde zich geducht en hun uit de kluiten gewassen doelman bleek van prima kwaliteit. Hij hield eenige schoten uit zijn doel, die evenveel doelpunten hadden kunnen beteekenen en een paar maal voorkwam hij door kundig en op tijd uitloopen een achterstand voor zijn club. Gerrit Keizer deed niet voor hem onder en zoo kwam de rust met twee nullen op het scoringbord. De tweede helft begon met een kleine huldiging van onzen captain en toen die ceremonie ten einde was, kreeg het pu bliek een uiterst agressief Ajax te zien. Opgestuwd door onze half linie waarin Stroker werkte als een terrier, die wild geroken had en Janie v. d. Veen excelleerde, begon ons aan- valsquintet het Sparta-doel te attaqueeren, doch hier stond een verdediging, die zich met hand en tand verzette, zoodat er haast geen doorkomen aan was. Steeds dook er een Spar taan op, die den onzen den voet dwars zette en gelukte het eindelijk om er langs te komen, dan was er nog altijd dat vermaledijde rood-witte doelmannetje. Joop Stoffelen, die den geblesseerden Piet Leemhuis ver ving en weer een prima partij speelde, trok zelfs bij corners op het Sparta-doel naar voren om te trachten den bal langs den Sparta-goalie te koppen, maar ook die vlieger ging niet op. Zoo verstreek de tijd al meer en meer en nog steeds was de stand gelijk. De Spartanen, die niettegenstaande ons offensief nog uiterst gevaarlijk bleven en met rappe uitvallen, welke het uiterste van Potharst en v. d. Linden vergden ook Keizer kwam er nog vaak genoeg aan te pas begonnen naar het ons voorkwam het laatste kwartier op een gelijk spel- te spelen en dat is den Rotterdammers o.i. noodlottig geworden. Wel geraakten enkele Spartanen vermoeid, maar juist in die snelle aanvallen van hun team lag voor ons het grootste gevaar een gelukkige redding door Keizer was daarvan het bewijs en door nu de verdediging te verster ken ging de match voor Sparta verloren. Een van de schaar- sche goede combinaties tusschen Drager en van Dijk resul teerde in een voorzet van eerstgenoemde en Ackerman Chris redde hiermede zijn wedstrijd knalde het leer langs den nog wanhopig duikenden doelman, 't Was jammer voor de Rotterdammers, zij hadden beter verdiend, maar voor ons, Ajacieden, was dit doelpunt een ware opluchting en wie zal ons dat kwalijk nemen. Nog tien minuten scheidden ons van het eindsignaal, tien warme minuten, die Sparta den gelijk maker hadden kunnen brengen, doch ook de nederlaag grooter kunnen maken. Zij kwamen om, langzaam, tergend langzaam, maar eindelijk floot de Heer v. d. Meer, die uitstekend heeft geleid, inrukken en waren wij twee punten rijker. Zwaar be vochten, maar naar onze meening wel verdiend, alhoewel wij voor een verdeeling der punten ook dankbaar waren geweest. Hulde aan de sportieve Sparta-ploeg waartegen onze spelers met genoegen hebben gevoetbald. Dat het in de toe komst zoo mag blijven. Daar onze concurrenten één a twee punten verspeelden, was het een beste dag en staan wij met vier gespeeld en vier gewonnen wedstrijden bovenaan. Een prima plaats met pers pectief en moesten wij daar maar blijven. Probeeren, lui! Stand der gescoorde doelpunten. R. Michels 4, Chr. Ackerman 3, G. Drager 2, G. van Dijk 1. Ajax I: 4 gespeeld, 4 gewonnen, 0 gelijk, 0 verloren, 8 pun ten, 10 goals voor en 5 tegen. BROWN. DE VERRICHTINGEN VAN ONZE RESERVES. „Onderzoekt alle dingen en behoudt het goede" is niet gek gevonden en zoo zond onze elftallen-commissie op 17 Augus tus j.l. een Ajax-combinatie in het veld tegen „Tegelen", die, wegens het geringe succes, niet behouden bleef. Met 51 wonnen de „Tegels" of is het „Tegelenaren", die lang niet slecht voetbalden, deze eerste oefenmatch in het nieuwe seizoen. Een week later maakte een nieuwe samenstelling een tocht naar Schagen en won van deze derde klasser met 21. De juiste opstelling bleek nog niet te zijn gevonden, want in Zaandam, tegen een Z.F.C.-combinatie, waren weer eenige andere spelers opgesteld en slaagde dit mengsel er in met 30 in de meerderheid te blijven. Twee andere mix tures, genaamd b en c, traden ook in Zaandam op en in deze krachtmetingen werd het 32 voor Z.F.C. b en een 44 tusschen de twee c's, zoodat beide clubs elkander zonder scheelzien konden aankijken. De ploeg waar de keus dan uit eindelijk op gevallen was, trok naar Zeist en verloor daar van de derde klasser Patria met 43. A.A.M.K. vertelt elders in dit blad hier het een en ander over. Wij herinneren ons nog levendig den tijd, dat Ajax II naar eerste klassers in de provincie ging en dan met dikke overwinningen huiswaarts trok. Zou het spelpeil dan toch dalende zijn, of is het stij gende? Wie zoekt het eens uit? Zondag 15 September werden, met het oog op de competitie, nog vier combinaties in het veld gebracht, die de volgende resultaten behaalden: AjaxA.S.V.K. 52, AjaxOntwaakt 3—1, Ajax—K.B.V. I 1—2, Ajax—K.B.V. II 9—1.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1946 | | pagina 3