Honkbal. BURGERLIJKE STAND. Met blijdschap geven» wij U kénnis van de geboorte van een dochter MARJAN J. L. G. Stam. D. StamReindersma. Amsterdam, 1 September 1946. Pythagorastraat 24-111. Jan en Door, namens Ajax onze hartelijke .felicitaties. Met groote vreugde geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje MARIANNE P. J. Loois. E. P. LooisKamps. Amsterdam, 10 September 1946. Nieuweweg 31-11. Op 27 Juli 1946 werd voor spoedig geboren: DE BORDJES CLUB Door de bijzondere tijds omstandigheden is het kind eerst te bekijken op 18 Maart 1947. Het Comité. Tijdelijk: Burgerziekenhuis. KONINGINNEDAG OP HET AJAX-STADION. ,,'t Was een oer-gezellige dag, gisteren", werd opgemerkt tegen onzen redacteur De Bruyn, toen we met enkele Ajax- supporters op den zonnigen morgen van den len September bij elkaar stonden op het 2e veld van Watergraafsmeer, waar onze adspiranten bezig waren den wisselbeker van het Jeugd- tournooi op Z.S.G.O. te veroveren. De reactie op deze onschuldige opmerking was even spon taan als daverend. Een stevigen klap op mijn schouder van het redacteurtje en de mededeeling: „Schrijf me daar nou even een stukkie over voor het clubblad." Daar sta je dan. En daar gaat ie dus. Hoe gezellig het was, wordt wel gedemonstreerd door het feit, dat het half 5 was, voor we het wisten en we waren al van ongeveer half tien op het veld geweest. De tijd is om gevlogen. Met drommen kwamen vooral de adspiranten en juniores, die tamelijk op het laatste nippertje een mededeeling van de Jeugdcommissie hadden gehad, opzetten. De com missieleden, Arie de Wit aan het hoofd, schreven druk in, de animo om mede te doen aan de verschillende wedstrijden was heel groot. Natuurlijk moest er gevoetbald worden, daarvoor waren we Ajacieden. Niet minder dan 7 elftallen van jonge spelers konden worden geformeerd, die in vlot tèmpo een bliksem- tournooitje afwerkten. Uitslagen doen niets ter zake, de elftallen waren heel willekeurig opgesteld, er stonden jongens op linksbuiten, die geen bal met hun linkervoet konden trappen (bestaat in Ajax niet??? Red.) er waren in één elftal niet minder dan drie keepers opgesteld, zij het dan niet alle maal onder de lat! Maar er werd lustig gespeeld, zoo nu en dan onder een flink kletterbuitje, doch dat mocht, naar de hedendaagsche zegswijze, niet hinderen. Het winnende elftal en in de finale heeft het nog zeer ge spannen, gezien den 10 uitslag, kreeg voor iederen man een boekwerk als prijs. Er waren nog veel meer prijzen, die uitgereikt werden aan de winnaars van de verschillende individueele wedstrijden. Iedere jongen mocht meedoen aan twee wedstrijden, hetzij in vèrtrappen, doelschieten, ingooien, dribbelen met den bal of 80 meter hardloopen. Wat een animo, welk een enthou siasme! Vooral het doeltrappen was een nummer, waarbij veel gelachen werd, en waar reputaties, overigens nog zeer prille, werden gekraakt. Het doel was door touwen in 9 vak ken verdeeld, die genummerd waren, de hoogste nummers waren in de bovenhoeken, en dat was oorzaak van vele scho ten net over of tegen de lat! Ook de seniores hadden hun wedstrijden op dezelfde num mers en hier liet, jammer genoeg, de belangstelling wat te wenschen over! Verschillende van de oudere spelers betreur den het, dat zij hun sportplunje niet hadden meegebracht, de gezelligheid lokte tot meedoen uit. Maar trap nu maar eens vér op je mooie, lage bruine schoenen. Die konden ze er niet aan wagen! De acht seniores, die meededen, hebben er een vijf kamp van gemaakt en daar was spanning te over. Tusschen Piet Jansen en Cor van 't Hart ging het om de eerste plaats, die ten gunste van Cor met y2 punt werd beslist, terwijl Henk van den Berg en André Kraan vochten om de derde en vierde plaats, waar Henk het ook al weer met y2 puntje won. Tot slot van den dag een geanimeerden voetbalwedstrijd tusschen de getrouwden en de vrijgezellen, die door de vrije jongens met 43 werd gewonnen. Bij de getrouwden zagen we enkele veteranen, zooals Bob ten Have, Twelker, Schetters, De Vlieger en Schubert, die het nog niet verleerd hebben. Wij hebben ons staan afvragen, waarom Jan Schubert alleen nog maar als veteraan optreedt. Er zijn vele eerste klassers, die het hem niet verbeteren, zelfs niet nadoen. De prijsuitreiking zag vele blijde gezichten, er was een keur van prijzen en dat alles bij elkaar maakt, dat we de Jeugd commissie dankbaar mogen zijn voor de goede zorgen en het vele werk, want zoo'n Koninginnedag-viering is beter dan hossen in de Kalverstraat! SPECTATOR. Aan „Spectator" dank voor zijn bijdrage en houden ons met de noodige beleefdheid aanbevolen voor verdere Ajax- pennevruchten. (Red.) In den thuiswedstrijd tegen S.C. Haarlem nam het eerste negental aanvankelijk een 30 voorsprong. De bezoekers lieten zich hierdoor evenwel niet ontmoedigen en slaagden er in met 43 voor te komen. Ook nadat Ajax den stand weer op gelijken voet had gebracht, was het Haarlemsche vuur nog niet gebluscht. Toen de Spaarnestedelingen tot 48 waren uitgeloopen, scheen een Ajax-nederlaag aan staande. In de voorlaatste slagbeurt kwamen i"er Heide en de zijnen echter pas goed los. Van der Schuyt gaf ons opnieuw de leiding (98), welke niet meer werd afgestaan. Vermelding verdienen een vang van Van Lobberegt na een salto en één van. Voetelink met de bloote hand. Ook de tweede wedstrijd tegen V.V.G.A. heeft Ajax een groote overwinning (114) opgeleverd. Het verschil zat voor namelijk in het veldwerk want dit liet bij de ambte naren nogal te wenschen, al maakte het spel van den korten stop Jansen hierop een gunstige uitzondering. Doordat Schoten het klaar speelde Blauw-Wit haar eerste nederlaag toe te brengen, kreeg Ajax tegen E.D.O. de gelegenheid den achterstand op de leiders tot 1 punt te verkleinen. De rood-zwarten, die zelf nog niet geheel kansloos waren, dachten er echter anders over en bleven met 42 baas in eigen huis. Zonder den anderen te kort te doen, heeft Geestman recht op een pluim voor zijn buitengewoon fraai veldwerk. Ondanks deze nederlaag had Ajax haar kans nog in eigen hand, daar zij nog tweemaal de Stadionclub moest ontmoeten. Zaterdag 24 Augustus j.l. had het eerste treffen plaats. In het begin speelde Rood-Wit tamelijk zenuwachtig. Het was dan ook niet verwonderlijk, dat Blauw-Wit weldra met 30 leidde. Een phenomenale vang van den verren velder Wijnands, die den fraaien slag van Kok onschadelijk maakte, dient aan de vergetelheid te worden ontrukt. De strijd was reeds aardig gevorderd, toen onze slag formatie plotseling vat kreeg op het werpen van Wilders, waarna deze zich even moest laten vervangen. Daar ook zijn velders eenige steken lieten vallen, brachten de onzen de balans weer in evenwicht. In de laatste phase had Ajax onge twijfeld het beste van het spel. Op een hoogen bal wist Bosboom als vierde man het thuishonk te bereiken, doch hij had jammer genoeg het 3e honk te vroeg verlaten, waarom het punt niet werd toegekend. Overigens gaf het gelijke spel de verhouding goed weer. Een feit is echter, dat onze kansen op het kampioenschap belangrijk kleiner waren geworden. Vervolgens moest Ajax den gewoonlijk zwaren gang naar H.H.C. ondernemen. Mede doordat de roodbroeken niet in

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1946 | | pagina 7