gespeeld en mochten beide partijen zich verheugen in een vrijwel gelijke portie zonderlinge beslissingen, zoodat de affaire zonder narigheden afliep. Geen grootsche ploeg dat Limburgia. Die knapen uit het zonnige, zuidelijkste puntje van het Zuiden speelden wel een meer dan stevig partijtje; lieten zien, dat ze behoorlijk hard en ver kunnen trappen, terwijl snelheid voor hen ook geen vreemd artikel is, maar techniek en tactiek is een kunst, waarin zij het nog niet ver hebben geschopt. De doelman, rechtsback en linkshalf waren o.i. de beste spelers, de rest zeer middelmatige eerste-klassers. Dat wij slechts met 31 won nen kan gevoeglijk op rekening van de moordende warmte worden geschreven en aan den 2—0 voorsprong, die binnen zeer korten tijd door toedoen van Michels en Fischer werd verkregen. Enkele Ajacieden gaven zich niet meer voor de volle 100% en daar boven dien Fischer aan het hoofd gewond geraakte, ging er van onze voorhoede niet zoo heel veel meer uit. De Zuiderlingen, gewend aan hitte, voelden zich kiplekker en pilden den bal lustig in de richting van ons doel of cornervlag waardoor Keizer, Potharst en v. d. Lin den steeds op hun qui vive moesten zijn. Gerrit was echter weer in grootschen stijl, zoodat Limburgia-doelpunten niet goedkoop ge noteerd stonden. Door een tackle van Jan, die eerst zelf werd geno men, hetgeen voor den scheidsrechter geen aanleiding was om te fluiten, kreeg Limburgia een penalty cadeau, die dankbaar werd geaccepteerd en gehonoreerd. Hierdoor kwam de strijd ineens in een geheel ander licht te staan en werd het nog uitkijken geblazen. Onze achterhoede kreeg meer werk, dan haar lief was, doch dank zij goeden steun der middellinie, waarin Piet Leemhuis, nu nog ge plaagd door een ontstoken Achilles-pees, de minste- en Stroker de beste man was, werden doelpunten voorkomen. Hieruit moet men echter niet afleiden, dat ons team aanvallend niets meer te betee- kenen had. Steeds zaten onze aanvallers voor het Limburgia-doel, doch doelman Jacobs weerde zich prachtig en hield er een paar schoten uit, die hij zonder eenig zelfverwijt had mogen laten pas- seeren. Nog eenmaal zag hij den bal in zijn net verdwijnen. Na een vlotte combinatie Blomvliet, Michels, Ackernïan, kwam de bal bij Guus, die van vlakbij onhoudbaar inschoot. Met 31 was het gebeurd en vermaakte het publiek zich verder meer over den scheidsrechter dan met het spel, hetgeen zeer on hebbelijk was. Ger Stroker viel, door een gekneusde enkel, tegen het einde uit en werd vervangen door Beumer. Als wij hem nu ook nog moeten missen dan krijgt de grappenmaker, die kortlings be weerde, dat onze ploeg ,,een goede Ajax-combinatie" is, zoo lang zamerhand nog gelijk. De returnmatch op het Limburgia-veld is voor óns op een gewel dig fiasco uitgeloopen. Niet alleen, dat onze kampioenskans na af loop van den wedstrijd zoo goed als zeker was verdwenen, ook onze reputatie heeft daar in Brunssum een heel leelijken deuk gekregen. Dat er een kampioenschap de mist ingaat, soit, is gemakkelijk over heen te komen en daar zal een goed sportsman niet lang over treuren, maar dat er door zeer onbehoorlijk optreden in enkele oogenblikken een goede reputatie, verkregen door jarenlang moei zaam werken, naar de haaien gaat, is erg, zelfs meer dan erg. Zijn wij nu plotseling van die „bad losers" geworden, dat wij een stevige AJAX, VAN HARTE Nu, Ajax, van harte gefeliciteerd. Tot slot heeft zich alles ten goede gekeerd. Al bracht de comp'titie een heeleboel pech, Toch vond Ajax' energie den goeden weg. De veertiende maal is Ajax kampioen Die haat'lijke 13 kan geen kwaad meer doen. Ja, Ajax, je hebt het niet makk'lijk gehad Om deez' eer te brengen aan onz' Amstelstad! Wat ons toch zoo goed doet, ons „ouderen-bent" Dat Ajax nog schittert aan 't sportfirmament, Als lichtende sterre aan het voetbalzwerk: Voor niet gering deel is dit Jack Reynoldswerk! Hoeveel danken wij aan $e leiding van Jack, Ajax oude coach. Wat? Oud? Man, ben je gek? Hij geldt bij ons steeds nog als „spring in het veld". Jack wil „achttien" blijven met alle geweld! Nu 't vurig gehoopte succes is bereikt, Is 't zaak, dat ons Ajax alweer verder kijkt. Er staat nóg een mooi kampioenschap op 't spel; Dat van héél het larrd, Ajax, zeg, weet je wel Ik hoop niet, zeg, dat ik te veel van je verg. Maar wij, Ajax-schare, verlangen zoo erg Ajax te zien winnen door wondermooi spel Hoe dat moet gebeuren weet Jack Reynolds wel. Dus, Ajax, good luck in den komenden strijd. Verbreid Ajax' roem wederom wijd en zijd! Zorg, dat door den lande weerklinke»het woord: Hoort, liefhebbers, hoort, AJAX KOMT, zegt het voort! W. H. DRONKERS. big, sterker, een „foul" of een scheidsrechterlijke dwaling niet zon der protesteeren of revancheeren kunnen verdragen? Zijn we soms vergeten, dat wij in heel Europa een bekende en graag geziene eerste-klasse vereeniging zijn en niet een doodgewoon voetbalclubje? Is het nu plotseling zoover met ons gekomen? Dat wil er bij ons niet in. Vele spelers van ons eerste elftal zijn als adspirant in onze club hun voetballoopbaan begonnen en zij zullen moeten erkennen, dat wij in woord en geschrift steeds hebben gehamerd op „fair play" onder alle omstandigheden. Dat enkele spelers, en nogal top- één van de acht Een schot van Ger Stroker treft doel. Ajax - Haarlem (foto Sportief)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1946 | | pagina 3