Jpol{Jnop jjiT-BRUINE MONSTER»IS ER WEER....... EN HAARLEM SALUUT! 'k Heb eindelijk weer eens echt voetbal gezien En dat.zonder gooien en smijten. 'k Heb eindelijk weer eens genoten voor tien! Da's 't voetbal waarvoor ik steeds pleitte. De vlag hoog voor Haarlem, onz' tegenpartij In staat om goed voetbal te spelen. Hier vierde sportiviteit eind'lijk hoogtij Tot groote voldoening van velen. Voor Haarlem, onz' vrienden, de noodzaak ontbrak Hun tegenstanders te vernielen, Omdat er voldoende techniek in hen stak. Hier ging niet het „voetbal" ter ziele D'arbiter befloot met plezier nu z'n fluit Moest thans niet voor schoolmeester spelen 't Publiek was echt voor z'n genoegen nu uit, Zat zich geen moment te vervelen. Als je toch weer derg'lijke wedstrijden ziet, Dan gaat er je voetbalhart open. Bij zoo'n prachtig schouwspel erger je je niet. Dan ga je zoo heel vurig hopen, Dat éénmaal de tijd nog eens aanbreken mag Voor ons toch zoo prachtige voetbal, Dat enkel sportiviteit treedt aan den dag En ruwheid „VERLEDEN TIJD" zijn zal W. H. DRONKERS. ONDER VOETBALSUPPORTERS! Zondagavond half tien in de Reguliersbree. Een duizend koppig publiek schuift door de straat en men kan zonder veel risico van vallen over de hoofden heen loopen. De gapende poorten van de bioscope-paleizen spuien de menigte en nemen nieuwe drommen bezoekers in zich op. Enkele honderden verdringen zich voor de etalage van een sport-sigarenwinkel. „LimburgiaAjax" is al bekend; het wachten is nu op „N.A.C.Haarlem". De gezichten van de enthousiastelingenzijn verwrongen als de baas met blauw potlood den uitslag gaat noteer en. Voor in de rij staat een type schipper, kenbaar aan zijn schipperspetje. Met zijn kaken verwerkt hij een pruim tabak, een bruine sappige straal vindt spoedig een rustplaats juist tusschen de bottines van een in het zwart gekleed lang en mager persoon, met stroohoed, hooge boord, zwart dasje en zwarten ebbenhouten wandel stok. Zijn witte manchetten kijken brutaal ver uit de mouwen. Dit moet een gepensioneerd hoofdambtenaar van een ministe rie zijn of een dito zeeofficier. Als de schrikbarende cijfers Limburgia 5Ajax 2 opgehangen worden, is er een oogen- blik stilte. Men kan die 52 niet dadelijk verwerken! De eerste, die commentaar geeft is de schipper: „Zwendel" men- schen, zegt hij, „zwendel" anders niet. De lange heer met de stroohoed tikt enkele malen met zijn stokje op de keien. „Als Uw supposiesje juist mocht zijn, meent hij, dan moet U toch met iets meer zakelijks ter tafel komen, dan met dit enkel woord „zwendel". „Jen", zegt een opgeschoten Jordaner van een jaar of zestien, „haol is effen 'n taofel foor meneir, meneir mot 'n tafel!" De tweede spreker laat de mop langs zich heen gaan. Hij verbetert intusschen zijn opmerking door te zeggen: „Ik meen, dat men, als men zooiets zegt, beter beslagen ten ijs moet komen als U met uw „zwendel"zonder meer!" „Jen" doet nu ook een cent in het zakje, „Meneir de aassallon an de oferkant is nog aupen. Faane a assies van 15, maar dan mot U staon, aassies van 25 dan ken je sitte." Twee belangstellenden raken in schermutseling over de aanstaande kampioen van de promotie-competitie. „En ik beweer dat T.O.G. promoveert. „Zeker, zeker," krijgt hij ten antwoord, „over een jaar of tien, maar dit jaar promoveert A.F.CDe heer van de laatste opmerking wacht het antwoord niet af, maar zoekt een goed heenkomen. Een dergelijk dis puut ontstaat tusschen twee Friesche soldaten, waarbij de een op Friesland zweert en de andere soldaat L.S.C. uit het Friesche Haagje de mooiste kansen geeft. De heer met den stok wil blijkbaar meer van de „suppo siesje" door den schipper naar voren gebracht weten. Hij zegt: „Kijkt U eens, Haarlem is nu drie punten kwijt, Ajax 6. Gelooft U nu, dat hier zwendel bij te pas komt?" „Maar goeie man," zegt de schipper, „ziet U dan niets? Slapen zij dan allemaalZe hebben met elkaar afgemaakt de thuis wedstrijden te winnen en de uitwedstrijden te verliezen." „Dat zou tot Uw dienst zijn," zegt de heer, die het warm krijgt en zijn manchetten opschuift, die nu vrijwel geheel op zijn handen hangen, „maar wat zegt U dan van N.A.C. Haarlem.... 12?" De schipper blijkt absoluut niet van de kielplanken te glijen. Hij zegt droogweg: „Maar meneer, Haarlem mot je juist niet meetellen! Haarlem z'n terrein is door de moffen vernield en Haarlem speelt alle thuis wedstrijden buitengaats. Ze hebben heelegaar nog niet thuis gespeeld en daar zit 'm de zwendel, ziet U. Haarlem mot wat er ook gebeurt, een niéuw veld met nieuwe tribunes hebben, wat allemaal al lang uitgeknobbeld is. Ik zeg U, dat wij ons, met ons vijftig duizenden laten bedonderen!" Een bebrild heer is met papier en potlood aan het cijferen ge slagen. „Papier liegt nooit," zegt hij. „Haarlem moet nog vier maal spelen, heeft nu reeds 3 verliespunten en kan dus, als het tegenloopt, 11 verliespunten krijgen." Deze rekènkunste- naar wordt direct zwaar geattakeerd door een anti-Ajaxman. Hij meent, dat Haarlem het zwaarste deel van het programma Ajax, N.A.C., N.E.C. al achter den rug heeft en Limburgia en Heerenveen de bekende zachte eitjes worden. „In „Heerenveen" verliezen ze sowieso," zeggen de twee soldaten, die nog steeds op hun post zijn. Tot nog toe hebben Ajax, Limburgia en N.E.C. daar verloren en Haarlem en N.A.C. zullen de volgende slachtoffers worden." Er is niemand, die de soldaten tegenspreekt. Friezenen stoot troepen, niemand brandt er zijn vingers aan. „Niet dat benauwde, mannen", zegt een sterk naar alcohol riekend dik persoon. „Ik geef nog altijd twee tegen één geeltjes voor Ajax." Er is blijkbaar niemand, die een teveel aan geeltjes heeft. Hij kan zijn geld niet kwijt. Ik zie hem aan de overzijde een bar inwaggelen waar zijn geeltje ver wisseld zal worden voor een aantal witvischjes! De gepensioneerde ambtenaar kan zijn hoofd niet rustig neerleggen vanavond, als de schipper hem niet precies uit de doeken doet, wat hij met „zwendel" heeft gemeend. „Dus," begint hij weer te zagen, „U gelooft aan afspraken, aan over eenkomsten, die getroffen zouden zijn voordat deze compe titie om 's lands kampioenschap een aanvang nam, waarde heer?" „Ik zal 't U precies zeggen," beëindigt de schipper de discussie, maar eerst schiet nog een goud-bruinachtige straal wiskundig zeker tusschen het schoeisel van den nieuws gierige. „Landscompetitie, of wat U zegt. Het gaat allemaal om de centen en anders nergens om! De doelpunten kenne ze gestolen worden!" Met een „g'navond samen" verbreekt hij het cordon. De lange meneer is te veel geschokt om nog één woord te kunnen zeggen. Hij schoffelt zijn manchetten onder z'n mouwen en verdwijnt in de menschenmenigte. J. J. G. RECTIFICATIE. Onder de in het vorige clubblad gepubliceerde foto's stond abusie velijk vermeld „foto Sport", dit moest zijn „foto Sportief". Voor het gemaakte abuis onze excuses. (Red.) CLUBBLAD. In verband met technische moeilijkheden en vacanties, zal het volgende clubblad iets later verschijnen dan gewoonlijk. EEN ANDERE FAVORIET:ONZE W ERKSCHOEN J light-soepel-prima rasvopm en STERlC- NIEUWENDIJK 152 - AMSTERDAM Sportartikelen ensportkleedinct in het beste genhe.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1946 | | pagina 12