WIE HELPT VOETBAL-RESTANTEN. In ons vorige clubblad beloofden wij nog iets te vertellen van het Juniores-tournooi van Zeeburgia, waar onze jongens op den eersten prijs, een zilveren beker, beslag legden. De eerste match ging tegen de 't Gooi-juniores. Deze knapen kregen geen voet aan den grond en verloren het bliksem-partijtje met liefst 60. Onze volgende tegenstanders waren de juniores van Z.F.C., waarmede Bab Fritz en zijn boys meer moeite hadden. Na spannenden strijd boekten wij een 10 zege en moch ten nu met Xerxes uitmaken, wie in de finale kwam. Weer werd het een 1—0 zege, doch alhoewel wij sterker en ge regeld in den aanval waren, wist Michels, pas vlak voor het'einde, nadat Van Jaarer eerst nog een penalty had gemist, met een prachtigen kopbal ons in de finale te helpen. Sparta had het ook klaar ge speeld de laatste ronde te bereiken en zoo ging de eindstrijd tusschen Rotter- damsche- en Amsterdamsche rood-witte voetballers. Het werd een aardige partij met onze boys in de meerderheid. Michels bezorgde ons een 10 voorsprong, die even voor halftime verloren ging, zoodat met 1—1 werd gedraaid. Sparta kreeg na de rust den wind mee en probeerde de overwinning in de wacht te sleepen, doch Nieuwénburg, Fritz, Hart en Salomons gaven geen krimp. Henny Pieters Graafland wist ons na een minuut of tien de leiding te geven en was het met Sparta gebeurd. Henny maakte er nog 31 van en de beker was ons. De heer Schoevaart bedankte namens Ajax voor de uitnoodiging tot deelname aan dit tournooi en sprak eenige waardeerende woorden aan het adres van het Zeeburgia-bestuur. Al onze spelers kregen als herinnering een keurig vaantje en behoorde dit voetbalfeest hier mede weer tot het verleden. Ons eerste elftal verloor zijn laatste competitiematch met 24 van V.S.V., hetgeen na de roemruchtige partij tegen A.D.O. erg tegen viel. De V.S.V.-ers boden ter eere van ons kampioenschap onzen spelers een slof aardbeien aan, een geste, die letterlijk en figuurlijk zeer in den smaak viel. Verder won Ajax 7 den laatsten competitiewedstrijd van S.A.V.M. 3 met 31 en won een Ajax-combinatie van een Militair èlftal met 51. Een andere combinatie trok naar St. Pancras en won daar van Vrone met 40. Onze juniores speelden tot slot van het seizoen een voorwedstrijd tegen de V.O.G.E.L.-juniores uit Den Haag en wonnen dit geanimeerde partijtje met 2—1. Hiermede zijn wij weer aan het einde van ons overzicht en nemen, in de hoop onze leden en lezers gedurende het seizoen 1945/46 naar genoegen over onze voetballers te hebben ingelicht, afscheid tot het volgende seizoen. So long! BROWN. JUBILEUM JUNIORES-TOURNOOI GO-AHEAD TE DEVENTER. Zaterdag 22 Juni trokken wij met zes jongens uit Juniores 2, drie uit Juniores 3, vijf uit Adspiranten 1 en één uit Adspiranten 2 naar Deventer om deel te nemen aan bovengenoemd tournooi, dat volgens het Reglement uitgeschreven was voor spelers, welke op 1 Augustus 1946 nog geen 18 jaar oud mochten zijn. Het bleek echter, dat van de 8 deelnemende vereenigingen, de meeste zich van dit regle ment niets aangetrokken had den en rustig met hun le Ju- niores-elftal waren gekomen, waarvan de meeste jongens den 18-jarigen leeftijd reeds over schreden en zelfs al bijna 19 jaar oud waren. Alhoewel onze jongens veel lichter en jonger waren, n.l. 15, 16 en 17 jaar, hebben zij hard gewerkt, doch was voor uit reeds te zien, dat hier voor ons geen eer te behalen viel. Tegen Leeuwarden werd met 20 verloren, terwijl tegen A.G.O.V.V. na met 20 te hebben voorgestaan, wij ons met een gelijk spel, n.l. 22, tevreden moesten stellen, tegen Xerxes bereikten wij een eervol resultaat, n.l. 11, na langen tijd een 10 voorsprong te hebben gehad. De laatste wedstrijd tegen N.A.C. werd met 2—1 ver loren. Het eindresultaat was als volgt: 1. Go Ahead 5. 2. Xerxes 6. 3. Sparta 7. 4. Leeuwarden De Vole wijekers A.G.O.V.V. N.A.C. Ajax IMPRESSIES VAN DEN WEDSTRIJD AJAX—HEERENVEEN. In 't nummer van Juni jongstleden Heh ik vele vragen gesteld. Mijn leedwezen toen uitgesproken Over 't huidige voetbalgeweld. Ik heb toen de vraag opgeworpen: „Waarom is de Sport niet bevrijd?" Hoe raken in hemelsnaam wij toch Die voetbalparodieën kwijt? Ik had zoo gehoopt, dat de matches Voor de hoogste eer van het land, Een beteren geest zouden aad'men; Waarbij men niet sprong uit den band! Helaas, 'k had een te hoog gespannen Verwachting van deezeersten strijd. 't Had vaak niets met voetbal te maken Wéér raakten we 'n speler kwijt. In de competitie, dat weet men, Kreeg Ajax toch rijk'lijk z'n deel. Zou het in deez' strijd wéér zoo worden, Dan blijft er geen speler meer heel Ik hoop, dat de andere strijders In deez' kamp voor de hoogste eer Zich meer zullen kunnen beheerschen, Wat minder fel trekken van leer. Als Ajax den strijd moet verliezen Door beter voetbal, dan fiat. Maarlaat het dan ook VOETBAL blijven, Van surrogaat zijn wij heusch zat! Gelukkig ben ik niet een eenling, Die zich over 't „voetbal" beklaagt; Tenminste lees ik in het clubnieuws, Dat 't meer menschen lang niet behaagt. In 't grootste deel der sportverslagen Leest men bijna niet van ruw spel. De krant denkt om de clientèle Nietwaar, U begrijpt me toch wel? Helaas sterkt dit voetbalbedervers In 't afkeurenswaardig gedoe. En brengt ook d'arbiter geen uitkomst, Dan spitst zich het kwaad verder toe Dus Voetbalbond, maak er een eind aan, Het is heusch nu de hoogste tijd. Als men thans met forsche hand ingrijpt, Dan zijn wij dat euvel gauw kwijt! W. H. DRONKERS. Wij hebben niet geprotesteerd en onze wedstrijden prettig gespeeld en roemde de voorzitter der Jeugdcommissie bij de prijsuitreiking onze sportiviteit. Ondergeteekende heeft de Go Ahead Juniores uitgenoodigd om deel te nemen aan ons Insulinde Cup tournooi en verzekerd, dat zij dan op een warme ontvangst kunnen rekenen, doch dan tegen onze Juniores 1. Rest mij nog te vermelden, dat onze jongens Zaterdagavond een prettigen feestavond medegemaakt hebben, waarin het cabaret gezelschap van Go Ahead medewerking verleende en eerst om 1 uur afgeloopen was. Ook werden van elk der 8 deelnemende vereeni gingen 2 jongens op het tooneel gevraagd om te laten hooren of ook zij artistenbloed bezaten. De vereeniging „Leeuwarden" met Nappie was prima ook A.G.O.V.V. en Sparta bezitten goede artisten. Waar blijft „Ajax"? Voor de goede zorgen aan onze jongens besteed zeggen wij hartelijk dank aan Go Ahead en de pleegouders, het was prima prima. Ook het Go Ahead lunchpakket voor in den trein terug viel zeer in den smaak. Alles bij elkander genomen kan Go Ahead met veel genoegen op dit tournooi terugzien. Deventaren gegroet en tot weerziens. A. DE WIT. Frits du Mee heeft prachtig gespeeld en aan hem heeft het zeker niet gelegen, ook Jan Looyen, Rolf Leeser en Geelhuyzen kunnen op goede wedstrijden terug zien, van de anderen is niet veel te vermelden. Over het algemeen waren onze tegenstanders te groot en physiek te sterk voor onze jongens. Wij hebben de vereeniging Go Ahead er op attent gemaakt, dat het ons zeer speet, dat het reglement niet volgens voorschrift werd uitgevoerd, daar wij dan zeker ook met onze Juniores 1 gekomen waren. GER STROKER AAN EEN WONING??? Ons lid, Ger Stroker, Koninginneweg 61, zoekt wegens gezinsuitbreiding een woning. Huurprijs ca. 50.per maand. Verhuisvergunning aanwezig

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1946 | | pagina 11