8 CRICKET. Nu het Cricket-parlement weer heeft vergaderd en het wel en wee van het afgeloopen jaar is besproken, gaan wij weer met nieuwen moed en onder heel wat betere omstandigheden het nieuwe seizoen tegemoet; een seizoen, naar wij hopen, van mooi weer en prettige wedstrijden. Er zijn eenige belangrijke besluiten genomen, wat betreft de spel regels, n.l. men heeft besloten om het extra-punt, het z.g. „derde" punt, voor een innings-overwinning af te schaffen, waarbij de hoop werd uitgesproken, dat cricket in den waren geest gespeeld zal blijven worden. Het ge jaag naar punten is in cricket niet de hoofd zaak, het komt er op aan het spel op de juiste wijze te spelen. Tevens heeft men de „Over" weer op 6 ballen teruggebracht, in plaats van 8 ballen per Over. Men neme hiervan dus goede nota. Ondergeteekende is er in geslaagd, dit jaar een juniorës-elftal sa men te stellen en hoopt hiermede succes te hebben. Het voorloopige programma van de juniores is als volgt: 5 Juni: Ajax—V.R.A. (Terrein Ajax, Middenweg). 12 AjaxV.V.V. (Terrein Ajax, Middenweg). 19 AjaxA.C.C. I (Terrein Ajax, Middenweg). 26 Ajax—A.C.C. II (Terrein Ajax, Middenweg). 3 Juli: Ajax—Cr.I.C. (Terrein Ajax, Middenweg). 10 Ajax—A.C.C. II (Terrein Ajax, Middenweg). 17 Ajax—V.R.A. (Terrein Ajax, Middenweg). 24 Ajax—A.C.C. I (Terrein Ajax, Middenweg). 31 AjaxV.V.V. (Terrein Ajax, Middenweg). 7 Aug.: AjaxCr.I.C. (Terrein Ajax, Middenweg). Alle door Ajax te spelen wedstrijden worden dus -op het Ajax- terrein gespeeld. In verband met de behoorlijke tramvèrbinding met het Ajax-terrein heeft men één en ander geregeld. Wat betreft het programma voor de seniores, dit ziet er voorloopig als volgt uit: 30 Mei: V.V.V. 2—Ajax. 10 Juni: Ajax—Cr.I.C. 16 C.V.H.W. 2—Ajax. 23 E.C.C.—Ajax? (in Eindhoven). 30 Ajax—V.R.A. 3. 14 Juli: A.C.C. 3—Ajax. 21 R.I.O.Ajax. 28 Ajax—C.V.H.W. 2 4 Aug.: U.V.V. 2—Ajax. 11 Ajax—Kampong 2. 17 Ajax—E.C.C. 25 AjaxHaarlem 3. Een heel aardige competitie dus. Onze trouwe supporters roepen wij een hartelijk welkom toe, zij, die zich niet geroepen gevoelden om des Zondags een cricketwedstrijd te bezoeken, vragen wij: Komt eens een keer, het zal U meevallen. Do it now. F. DUKKER, Maasstraat 192-III, Amsterdam-Z. HONKBAL. Het is de Honkbalcommissie gelukt over eenig materieel de be schikking te krijgen. De handelwijze, waarvan de Rijksdienst voor de Lichameli]ke Opvoeding en de Sport zich heeft bediend, heeft bij den N.H.B. echter ontstemming gewekt. Daar het in de bedoeling lag een belangrijk gedeelte der honkbal artikelen via de sportzaken in den handel te brengen, werd over eengekomen, dat dit materieel uitsluitend door bemiddeling van den N.H.B. zou worden gedistribueerd, opdat de aangesloten honkbal clubs uit den nood zouden kunnen worden geholpen. Het was dan ook een pijnlijke verrassing, toen bleek, dat de sportmagazijnen de honkbalbenoodigdheden ten verkoop aanboden, zonder dat de N.H.B. hierin gekend was. Genoemde bond bleef toen niets anders over dan de aangesloten véreenigingen de volgende kennisgeving te doen toekomen: „Het is het Bondsbestuür ter kennis gekomen, dat de Rijksdienst voor de Lichamelijke Opvoeding en de Sport het voorhanden honk- balmaterieel aan de grosèiers heeft verstrekt zonder hierbij de ver plichting op te leggen, dat een belangrijk gedeelte hiervan uitsluitend door bemiddeling van den Bond onder de vereenigingen gedistri bueerd moest worden. Hoewel het Bestuur alle pogingen in het werk stelt een gedeelte van het materieel in zijn bezit te krijgen, kan niet de verzekering worden gegeven, dat aan de ingediende aanvragen kan worden voldaan." Na dit bericht zijn de clubleiders er terstond op uitgetrokken om het een en ander te bemachtigen. Overigens waren de prijzen niet bepaald aan den lagen kant! Ook bracht de eene zaak meer in rekening dan de andere. Verder zullen wij er maar het zwijgen toe doen. In tegenstelling met andere jaren is de wedstrijd Ajax—E.D.O., waarmede de competitie werd ingezet, een groote teleurstelling ge worden. Allereerst lieten de bezoekers erg lang op zich wachten. Toen Ajax een 40 voorsprong nam, vertrouwden eenigé ingewijden mij toe, dat de strijd hiermede wel beslist was. Ik was daar echter nog niet zoo zeker van, want de vergaarde punten waren hoofd zakelijk het gevolg van veldfouten, ontstaan door het voor goed honkbal ongeschikte terrein. Indien E.D.O. tot slagprestaties zou komen, zouden onze velders het immers hard te verduren krijgen. Mijn vrees werd maar al te zeer bewaarheid. Geleidelijk zetten de Haarlemmers den achterstand in een voorsprong om en toen het tot overmaat van ramp begon te plenzen, was de fut er bij de onzen 'uit. Zoo leed Ajax een 94 nederlaag, welke heusch niet noodig was geweest. Nochtans was het werpen van Geestman be hoorlijk. Het tweede negental zorgde al dadelijk voor een prettige verrassing, door de met Van Leeuwen (ex-Schoten) en Nottrot (ex-V.V.G.A.) versterkte ploeg van Hilversum in de radiostad een gelijk spel (2—2) af te dwingen. Hadden Stam c.s. den wind wat meer in de zeilen gehad, dan zou een overwinning zelfs niet onmogelijk zijn geweest. Het veldwerk bleek wel de sterkste zijde van onze reserves. Vooral werper Wapstra, 2e honkman Losekoot en links-velder Bosboom onderscheidden zich. Wat is het toch jammer, dat laatstgenoemde geen pogingen in het werk stelt zijn verrichtingen aan slag op een hooger peil te brengen. In het veld heeft hij een uitstekenden kijk op den bal. Dit moet toch ook aan slag mogelijk zijn. Komaan, Harry, getroost je die moeite nu eens! In den tweeden thuiswedstrijd tegen Schoten had Ajax nog wat goedte maken. In 1944 gaven de geél-zwarten den onzen namelijk een smadelijke nederlaag te slikken en die moest gewroken worden. Daarin zijn Ter Heide en zijn mannen wonderwel geslaagd. Met niet minder dan 171 bonden zij de tegenstanders aan hun zegekar. Eerlijkheidshalve zij opgemerkt, dat De Mon geen schaduw meer was van den gevreesden weiper van eenige jaren geleden. Doch ook ons veldwerk was thans veel beter dan een week tevoren. Op het le honk voldeed Kok uitstekend. Ook Geestman bleek in goeden vorm te verkeeren. Wederom kwam tot uiting, hoe gevaarlijk het, is op een veld met kale plekken en oneffenheden te moeten spelen. De tweede-honkman der gasten werd een keer door de capriolen van den bal verrast en kreeg het ronde ding juist onder zijn oog. Voor Van Lobberegt moest het spel eveneens even worden onderbroken. Ofschoon Ajax 2 tegen Zeeburgia niet in haar sterkste formatie kon aantreden, heeft zij toch beide punten in de wacht kunnen sleepen (118). Aan slag waren de verrichtingen nog voor verbetering vat baar. Welnu, mannen, wij beschikken thans weer over een hoeveel heid ballen; dus 's Woensdagsavonds flink oefenen! Als intermezzo toog Ajax op Hemelvaartsdag naar Zandvoort om deel te nemen aan het Opbouwtournooi van de Zandvoortmeeuwen. Der traditie getrouw dreigde Pluvius als spelbreker op te treden, doch gelukkig kreeg de zon al spoedig de overhand, zoodat ons uitgelezen gezelschap later bij zijn bezoek aan het strand spijt had, dat het geen badgoed had medegenomen. Niettemin was het een ge slaagd uitstapje. Wat het sportieve gedeelte betreft, het volgende: Met het oog op de competitie kwamen de mededingende negentallen niet in hun sterkste samenstelling uit. Bij Ajax stond Van Lobberegt op de plaat. In den eersten wedstrijd werd H.H.C., dat nogal wat invallers telde, met 101 geklopt. Daar V.V.G.A. den overgangs- klasser H.C.K. met 20 gewipt had, ging de eindstrijd tusschen de Gemeente-ambtenaren en Rood-Wit. Met een 63 overwinning legde ons negental beslag op den eersten prijs. Twee dagen later trad Ajax wederom tegen haar buren in het strijdperk, doch nu stond er heel wat meer op het spel. V.V.G.A. was namelijk in den competitiestrijd nog ongeslagen. De thuisclub trof het niet, dat haar werper wegens een onwilligen arm niet van de partij kon zijn, doch bij Ajax moest Kok een week rust houden; daarenboven had Van Lobberegt te Zandvoort blijkbaar te veel van zijn krachten gevergd. Door het ongelijke terrein en den regenval bracht deze ontmoeting niet wat er van verwacht werd. Het betere slagwerk deed de schaal naar onze zijde overslaan (818). Bij onze concurrenten was Tr. Hole wijn de primus met 2 honkslagen. Achtervanger Smit zorgde voor den anderen tik. Het sportieve gebaar van dezen laatste bij een betwistbare beslissing van den scheidsrechter deed prettig aan. Aan onzen kant had Prins een slaggemiddelde van 0,75. Ook Beumer en Ter Heide deden van zich spreken. Het tweede ging op den goeden weg voort en zond S.C. Haarlem II met een.74 nederlaag naar huis. Ook hier waren de oipstandigheden oorzaak, dat het spel geen groote hoogte bereikte. Maar de punten zijn binnen! Voor Zaterdag 8 Juni stond de groote strijd Blauw-WitAjax op het programma. Wederom kwam de regen tusschenbeide, doch nu was het zoo erg, dat de scheidsrechter tot afgelasten moest besluiten. Het was wel jammer, want Ajax had uitstekende winstkansen. Voor het tweede was het echter een meevaller, want ons „achttal" de overige aangeschrevenen waren niet opgekomen stond bij het staken van den kamp met 3—2 tegen O.V.V.O. achter. Ofschoon de honkbalclubs in tournooien doorgaans met eenige invallers verschijnen, was Ajax wel zeer gehandicapt toen zij den len Pinksterdag aan het jubileumtournooi van E.D.O. deelnam. Ver schillende onzer spelers werden namelijk nog door Koning Voetbal opgeëischt, doch de meesten kwamen op het laatste oogenblik om diverse redenen afzeggen. Dit was niet alleen jammer voor onze vereeniging, doch ook voor E.D.O., die alles uitmunténd had ge regeld. Niettemin verdienen de drie spelers van het eerste en de vijf van het tweede negental een pluim voor de wijze, waarop zij Schoten hebben partij gegeven. De Onzen verloren met slechts 31. De Honkbalcommissie is dit echter tot een leer geweest en zij zal voortaan slechts dan voor dergelijke sportgebeurtenissen inschrijven, wanneer zij de zekerheid heeft, dat hierdoor de naam van Ajax niet zal worden geschonden. Bij de prijsuitreiking mocht Ajax ter herinnering een keurig vaantje in ontvangst nemen. Rood-zwarten, het was prima in orde! De juniores slaagden er in hun eersten wedstrijd reeds in een no-run zege te behalen. Met 13—0 werd de jeugd van De Spartaan geklopt. Niettemin hebben de roodbroekjes tot het einde vol gehouden. Ook O.V.V.O. moest de meerderheid van onze benjamins erkennen. De uitslag 132 bewijst, dat Ajax met betrekking tot het kampioen schap een hartig woordje ^al meespreken. In het jeugdtournooi van R.C.H., dat Zondag 30 Juni a.s. zal worden gehouden en waarvoor Ajax heeft ingeschreven, kunnen onze junio res toonen wat zij in hun mars hebben. E. H. VAN TUIJL.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1946 | | pagina 8