7 we op moeten passen, heeft ook K.F.C. niet met drie goals voorgestaan en tenslotte toch nog verloren, maar Michels is alweer in actie. Kledder en de arme A.D.O.-keeper is alweer geslagen. Een 21 achterstand omgezet in een 62 voor sprong en dat misschien in nog geen twintig minuten. Ver bluffend samenspel van ons geheele team. Juweeltjes van doelpunten en A.D.O. totaal overspeeld. Wél moet v. d. Linden er uit daar z'n enkel hem nu geheel in den steek laat, maar Blomvliet neemt de zaak over en hij staat te backen als in z'n beste jaren. Het initiatief blijft bij Ajax, weer is het Michels, die zich uit een kluwen van spelers losmaakt en scoort. Fischer staat op een kansje te wachten, hij glipt in volle vaart langs den linksback en het is 82. Het duizelt ons, het clublied, dat aanvankelijk schuchter werd gezongen, davert nu langs het veld en ik zie niet eens, dat A.D.O. met een kopbal scoort, daar ik in gesprek ben geraakt met Piet van Reenen, die vol lof is over onzen jeugdigen centervoor. Het eindsignaal klinkt en een uitgelaten schare supporters neemt onze spelers op de schouders, ook Jack gaat de hoogte in en ons veertiende kampioenschap is een heerlijk feit. In de kleedkamer is het een hurry van je welste en A.D.O. heeft bij monde van haar Voorzitter vriendelijke woorden klaar en een prachtige mand bloemen voor captain Keizer. Er is in Ajax geweldig hard gewerkt om dit kampioenschap mogelijk te maken, ook al brachten tal van ernstige blessures bijna onoverkomenlijke moeilijkheden. Wat mij persoonlijk het meest verheugd, is het feit, dat al onze spelers stuk voor stuk al deze tegenslagen wilden overwinnen en als zij den vorm, waarin zij na de rust speelden, voor de kam- pioensccmpetitie hebben bewaard, dan kan het mooi worden. Daar er bij een kampioensfuif een liedje behoort, hebben we ons in Americain even kwaad gemaakt en met hulp van Marius Koolhaas en de Directie van Americain, konden we zoowaar nog een stenceltje maken ook. Natuurlijk ben ik zoodoende een borrel te kort gekomen, maar beweerde al Paul Kruger niet, dat „alles sal regt kom." Dus Ajacieden, zing het mee ter eere van onze kranige kampioensploeg. TRIC-TRAC. GEREPATRIEERDE LEDEN. Frits Schoevaart en Dirk van Gelder zijn behouden in ons land aangekomen. Wij roepen deze clubgenooten, die jaren geleden naar Indië vertrekken, maar hun Ajax toch nimmer konden vergeten beide Heeren behoorden tot de leden, die de „Insulinde Cup" schonken een hartelijk welkom toe en hopen hen spoedig in ons stadion aan te treffen. HET G.V.A.V.-TOURNOOI. Op Zaterdag voor Pinksteren verzamelden zich op het Centraal station de junioren 1 en de adspiranten 5 teneinde aan het G.V.A.V.- tournooi te gaan meedoen. De door de Spoorwegen ingelaschte trein bestond geheel uit goede renwagens, zoodat we het niet troffen en we stapten dan ook in met de wetenschap, dat we tot Groningen moesten staan. De reis is echter vlot verloopen en er was gezelligheid genoeg. Remie Rosendaal heeft zeker een kwartier naar het fluitje gezocht. Hij had er op het laatst pareltjes van op zijn voorhoofd. Maar we hebben er veel plezier van gehad. In Groningen werden we welkom geheten door bestuur en com missies van G.V.A.V., terwijl er vele jongelui aanwezig waren ten einde onze jongens bij hun resp. pleegouders te bezorgen. Des avonds was door het G.V.A.V.-bestuur een feestavond belegd voor alle deelnemers aan hun jubileum-tournooi. Het was in een woord een knalavond. Er waren een Hawaï-ehsemble en eenige artisten met liedjes en een praatje. Er was een testwedstrijd tusschen de deelnemers aan het tournooi. Hans Boskamp verdiende er een mooi boek mede. Bovendien werd door de conferencier een oproep aan artisten uit de zaal gedaan. Eenige jongelui van G.V.A.V. stelden zich beschikbaar, alsmede een piano-duo en een zanger van Sparta, terwijl Ajax werd vertegenwoordigd door Arie de Wit Jr., die op de hem eigen wijze een drietal strofen van ons Clublied ten gehoore bracht, hetgeen hem een ware ovatie en een mooi boek opbracht, alsmede wat hoofdpijn. Een leuke avond vol gezelligheid en plezier, waarvoor wij de organisatoren nogmaals -hartelijk dank zeggen. Op den eersten Pinksterdag vond het voetbaltournooi plaats. Wat de junioren betreft is dit wel heel teleurstellend verloopen. Het eindresultaat was de vierde prijs, met één gewonnen wedstrijd uit drie. Wij zullen hier niet verder uitwijden over het vertoonde spel, dat was in ieder geval teleurstellend. De eerste wedstrijd tegen P.E.C. eindigde in een 20 nederlaag; de tweede tegen G.V.A.V. in een 3—1 nederlaag, terwijl de laatste wedstrijd tegen Sparta met 0—1 werd gewonnen. Uiteindelijk werd G.V.A.V. in deze afdeeling de winnaar, met welk resultaat wij onze Groninger-vrienden van harte gelukwenschen. In de afdeeling adspiranten behaalden onze pukken de derde plaats. De eerste wedstrijd tegen Sparta leverde een 21 zege op. De tweede wedstrijd tegen G.V.A.V. werd met 10 verloren en ook de laatste wedstrijd tegen BlauW-Wit ging voor onze jongens ver loren 1—0. Voorzitter Jonkmans reikte met een toepasselijk speechje de prijzen uit, terwijl Arie de Wit onzen dank uitsprak, hetgeen vergezeld werd door de overhandiging van een wimpel. Al met al PRACHTIG! 't Is alweer een poos geleden Dat ik in mijn vulpen klom En een lief oud-Mokumsch lachje Over heel mijn facie glom. Maar nou roep ik: Proost, m'n vrinden Uit de ouwe, trouwe Meer, Jullie kregen loon naar werken, Ajax lapte-n-em-ut weer! 't Werd je niet cadeau gegeven Want die lui van Over 't IJ Loerden stadig op je leven En hielden je scheepje hij. Doch de spanning is verdwenen En de Rood-en-Witte vlag Wappert in de zonneglorie Van den jongen zomerdag. Graag zou ik een Ode plegen, Zwanoer van een woordenvloed In de taal van d'Ouwen Ajax, Maarwie zulks hegrijpen moet? 'k Hou me dus heel kort en simpel En ik eindig in een draf, Doch voor jullie, van der Linden, Drager, Potharst, Ajaxvrinden, Neem ik diep m'n petje af!' PHIDA WOLFF Jr. een sportieve dag, waar de organisatoren en bezoekers met veel genoegen aan terugdenken. Even voor de prijsuitreiking kwam de heugelijke tijding, dat ons eerste elftal met 83 van A.D.O. had gewonnen, hetgeen voor ons allen daar in Groningen natuurlijk den klap op den vuurpijl be- teekende. HetWe hebben een A, we hebben een. J, we hebben een A en we hebben een X, AJAX!, was niet van de lucht. De mannen van het eerste onze hartelijke gelukwenschen met het be haalde resultaat. Den tweeden Pinksterdag hebben de jongelui nog een rijtoer ge maakt naar Paterswolde. Daar was een groote speeltuin met allerlei attracties, zoodat U zich kunt voorstellen, dat de jongens zich tot slot nog even braaf hebben geamuseerd. Een waardig slot van een paar sportieve dagen in het Noorden van ons land. Rest mij nog te vermelden, dat Peter Nieuwenburg een ongelukje had op het voetbalveld. Een dikke enkel belette hem het uitstapje naar Paterswolde mee te maken. Spoedig beterschap, Peet. Tenslotte danken wij allen het bestuur van G.V.A.V. voor alles wat zij heeft gedaan en vooral de pleegouders waar onze jongens op zoo hartelijke en gulle wijze zijn ontvangen. Dahk, dank, het was dik in orde. JAKO. Ajax-D.O.S. (4-2). - De midvoor van D.O.S. is net te laat, de Ajax-(verdediging laat hem geen kans. (Cliché .Sport")

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1946 | | pagina 7