jax immeric 3 Toch wel jammer, dat ik het kampioensfeest niet kan mee maken. Ik zie het glunderen van Koolhaas al, wanneer hij deftig-gerokt, knalrood van de innerlijke pret, het „hoofd receptie-varkentje" zal zijn. Buigingen, handjes-drukken, toasten, blommen. Ons kranige bestuur, wat onwennig in het zwart (voetballers voelen zich beter in een open shirt) achter de groene tafel! Eerewijn. (Ook dat nog mis te loopen, waratjesü). En dan het feestdiner tot slot en het gedaver van onze clubhymne. Die nu écht weer een kampioenslied is. Reynolds. ik zie hem zitten. Smiling, als maar „smiling". Dat heb ik 'm dan alweer geflikt, denkt ie. En of. Enfin, 't wordt natuurlijk een reuze-gezellige keet en Maar daar overvalt het me, dat we terwijl ik hier me al zit te verlustigen in jullie pret nog geen kampioen zijn. Ik juich dus wel wat vroeg, maar ja, dat noemen ze lef, hè. Want jandorie, het kan toch niet missen, twee wedstrijden nog te spelen en drie punten voor het verlies. Stel je eens voor, dat.nou moe, doe niet zoo leuk. Niks, hoor. Fuiven. Punt. Met ons „ouderwetsche" voetbal we doen niet mee, aan het moderne stopperspul, ook wel bekend als WC-voetbal, niet waar Jan Schcevaartü) hebben we het dus maar weer ge haald. Ajax speelt stoppersystemen in flarden, als onze jongens het op hun voetbalheupen hebben. Want Ajax speelt het cervoetbal, stuwend, aanvalsspel, vooruit, met een mid denlinie er prompt bovenop. Dat is het ware voetbal. En voor mij zal dat het ware voetbal blijven. Maar ja, hemeltje, ik ben natuurlijk uit den tijd, hè!! Hoe jullie het er af zult brengen in de districts-ontmoe- tingen?? Een groot vraagteeken. In het Oosten kun je, öf rekenen op een „soep-met-ballen" wedstrijd, of op een tegen stand, die jullie zult verbazen. Dat is echt iets voor Go-Ahead (zeer middelmatig seizoennetje achter den rug) om eens fel af te bijten. Natuurlijk zeer speciaal tegen Ajax. A.G.O.V.V. (Apeldoorn) is ook zoo'n wispelturig geval. Snert vandaag, morgen primeurvoetbal. Geen centje balans en onberekenbaar slecht, of donders „van-leer". Jammer, een sympathieke ploeg maar geen karakter. Neen, het Oosten doet jullie niks, let op mijn woorden. Op de valreep! Daar gaan we dan maar weer (als er tenminste een plaatsje gauw vrij komt, want er is gedrang om weg te komen uit ons pauperslandje!).Tot ziens! Veel succes en doe me de eer aan, öök kampioen van Nederland te worden. Kom dan een weekend naar Buenos Aires en steek hier eens een nummertje „crack"-voetbal af. Voor een warme ontvangst zorg ik. En de borrel is vrij in Argentinië! Cheerio! VLOKKIE. OVER SPORTIVITEIT. Van één onzer leden ontvingen wij de „Zondagpost", waarin onder staand artikeltje onzen aandacht trok. Alhoewel wij tegenstanders zijn van citeeren of overnemen uit andere bladen, hebben wij ge meend, onzen lezers dit epistel niet te moeten onthouden. „Sportiviteit, het is een mooi woord en het wordt veel gebruikt en gebezigd, maar niet altijd ten uitvoer gebracht. Dikwijls zijn het de spelers, die ertegen zondigen, door unfair en ruw spel en zij halen er zich de afkeuring van het publiek mee op den hals. Toch schuilen Ook onder het publiek elementen, die van sportiviteit nagenoeg geen begrip hebben. Een paar maal al vingen wij bij een thuiswedstrijd van Ajax van een zeker soort menschen eenige opmerkingen op, die buitengewoon onsportief aandeden. Volgens deze lieden stond Ajax zoo hóóg, omdat de scheidsrechters omgekocht waren; iedere wed strijd won Ajax door een dubieuze penalty. Volgens anderen hebben de roodwitten nooit anders dan geluk gehad, want het vertoonde spel is van geen beteekenis. En zoo zijn er nog meer van die aan tijgingen, die kant noch wal raken en waaruit alleen de jaloezie en de afgunst spreken. Feitelijk is deze kletspraat niet waard, dat men er aandacht aan schenkt, ware het niet, dat dit kwaad meer voorkomt, dan men denkt. Op deze wijze tracht men de goede pres taties van personen en clubs afbreuk te doen. En het is natuurlijk niet alleen Ajax, die daar last van heeft. Iedere sportsman tracht het hoogste te bereiken wat er te bereiken valt. Met de eerepalm te gaan strijken, is het schoonste moment, dat hij in zijn loopbaan meemaakt. Om den eeretitel leveren de clubs elkaar feilen strijd en wij dienen gepaste bewondering te hebben voor de volharding, de doorzettings kracht en de opofferingen, die ertoe geleid hebben, dat een bepaalde club met het kampioenschap is gaan strijken. En die bewondering dienen we óók te hebben voor onze tegenstanders. Doen we dit, dat zijn we sportief en geven eere, wien eere toekomt. Het Amsterdamsche publiek staat bekend om z'n sportiviteit. Wel nu, laten we dien naam hóóg houden en niet onnoodig bezoedelen door met modder te gooien. Over Ajax gesproken en over het woordje geluk: dat de roodwitten Erockman, v. d. Veen en Korndorfer wegens ernstige blessures moe ten missen, heeft met dat woordje anders weinig gemeen. m \r Stembus-apotheose 17-5-46 Terwijl wij d'uitslagen verdouwen, Klinkt Ajax-marsch (ouwe getrouwe), Vara-microfoon Spui-t kost'lijken toon: Ook zóó KAN MEN MOED ER IN HOUEN AjaxD.O.S. Wanneer zal k van spanning verlost zijn? Henk Blomvliet opnieuw op zijn post (fijn!): Aanneem'lijk geheel, Guus scoord' een juweel, Waardoor we zeer fraaiuitgeDOScht zijn. 't GooiAjax. Een stierengevecht ferme brokken Geen Gooier loopt ons van de sokken: Vuurspuwend publiek In voetbalkoliek Kookt' over, sloeg daav'rend aan 't knokken. Idem. Poes was óók in Radio-city En mauwd' om de vrouw: „Kitty, Kitty!" Baldadig vertier: Het beest had pleizier En spinde: „ha, Fischer, nou zit-ie!" BelgiëNederland. Aan Jan, Henk en Guus 't Was Hemelvaart, g'hebt niet verloren: Gelijk spel in 't land der Sinjoren, Geeft eigen club thans Haar zeldzame kans, Orangisten, zwoegt als tevoren! Van 't zelfde. Van Leeuwen bleef knus als-maar praten, Men luisterd' in Zwol en Ternate, Aad trok als magneet En ieder beleed: Wat 'n spanning, netstembus der Staten! A.D.O.Ajax. 38, 't is niet om te gelooven, Kampioensvreugd, wie kan die nog dooven? Een schitt'rend diner Voor „haute volée"! De rest heeft den geur opgesnoven Idem. In dubbele bus chic aanzwieren Ploeg, vrouwlui, een schaar kuddedieren. Sportleus-: „die zit, zit!" Bij zulk een stijl, snit, Ontbreken nog slechts palfrenieren! STARINGH. SPARTAAN ADSPIRANTEN-TOURNOOI 12—14 JAAR. Onze adsp. 6, welke aan dit tournooi deelnamen, hebben liier niet veel plezier van gehad, daar de vereeniging Z.S.G.O. niet goed de leeftijden van de jongens weet en met 3 jongens aan dit tournooi deelnam, welke hieraan niet mochten deelnemen. Van S.D.W. werd met 30 gewonnen, tegen V.V.A. speelden wij 0—0 gelijk, terwijl van Z.S.G.O. met 2—0 werd gewonnen. V.V.A. had geprotesteerd tegen het medespelen van oudere spelers van Z.S.G.O. en stelde De Spartaan voor om den wedstrijd Ajax V.V.A. over te spelen, daar wij gelijk in punten geëindigd waren. Wij hebben dit toegestaan terwille van de sportiviteit (nietwaar, grens rechter van V.V.A., sportief zijn is zeer moeilijk) en verloren met 10 waardoor dit tournooi voor onze jongens in het water viel. Nu jongens, volgend jaar beter, misschien is de heer Harlaar van Z.S.G.O. dan beter op de hoogte van de leeftijden van zijn adspi- ranten. A. DE WIT.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1946 | | pagina 3