11 Jongens, het waren korte wedstrijden, n.l. 2 X 125/2 minuut en je hebt gezien, dat met onmiddellijk goed aanpakken ook dergelijke korte wedstrijden gewonnen kunnen worden en de straf schoppen- misère dan niet noodig is. Wij eipdigden dit tournooi met 10 goals voor en 1 tegen, terwijl de 2e prijswinnaar, R.C.H., 3 goals voor en 2 tegen noteerde. D.W.S. ADSPIRANTEN-TOURNOOI 12—14 JAAR. Op Hemelvaartsdag en Zondag 2 Juni hebben wij met onze adspi- ranten 5 deelgenomen aan het D.W.S.-tournooi. Hoewel het weer niet ideaal was, hebben onze jongens hun best gedaan en zijn nog steeds ongeslagen. Van D.W.S. 6 werd met 20, van Alkm. Boys met 31 gewonnen. In de demi-finale werd tegen S.C.H. uit Nijmegen 00 gespeeld en moest met strafschoppen een beslissing verkregen worden. Aangezien S.C.H. dit beter deed als onze jongens, kwamen de S.C.H.-jongens in de finale (Jack train de jongens toch met het strafschoppen nemen, over het algemeen is dit zeer slecht). In de verliezersronde kwamen wij tegen W.F.C., welke wedstrijd door onze jongens met 3—1 werd gewonnen en wij zoodoende met den 3en prijs naar huis gingen. HOLLAND—BELGIË EN NOG WAT. Alles hier op dit ondermaansche draait om de relaties en als nou niet toevallig het scharreltje van mijn nichie suppoost in het Stadion was geweest, had ik beslist geen kaartje voor dezen superwedstrijd gekregen. De heele week vóór den wedstrijd had ik al met m'n vrienden gedebateerd over den vermoedelijken uitslag en de grootste optimist hield het op een kleine en dus eervolle nederlaag van de Oranjehemden. Zaterdagsavonds was er al een echte interland-sfeer in de stad. Ook in mijn stamcafé'tje waren een paar Belgen terechtgekomen en één bood zelfs den bassist van de neger-band een tientje aan, als deze op zijn bas het Belgische volkslied wilde spelen. En zoo hoorden wij de BrabanQonne in swing 's Zondagsmorgens ben ik heel vroeg naar het Stadion gegaan, om daar op de Blauw-Wit-bijvelden ons eerste juniores- elftal kampioen te zien worden. Er werd vrij verdienstelijk gespeeld en met name een zekere Kraan vond ik kranig voet ballen. Het enthousiasme, waarmee door onze jongens het eindsignaal (en dus het kampioenschap) begroet werd, deed mijn oude Ajax-hart weldadig aan. Alle spelers kregen van Ajax een vrijkaartje voor HollandBelgië, zoodat ik me alleen maar afvroeg, wat ze met die kaartjes gedaan zouden hebben, als de jongens geen kampioen waren geworden Enfin, na voor de deur van het Stadion een schriftelijke aan maning te hebben gekregen om op verschillende lijsten te stemmen, kon ik eindelijk met veel moeite het officieele programma bemach tigen, dat door zijn keurige uitvoering herinneringen wakker riep aan vooroorlogsche programma's. In de buurt van de eeretribune was het 'n sjieke beweging; Karei Lotsy en z'n Belgische collega Kanunnik Dessain stel den de spelers aan Minister Schermer- horn voor, wat ik maar een vrij vlot ge- 'baar van onzen Minister-president vond. Misschien krijgen we nog wel eens 'n wedstrijd tusschen de Hollandsche en Belgische Ministers en dan laat Kick Smit de spelers zeker aan zich voorstellen Zou best leuk zijn! De kwaliteit van het spel zou natuurlijk niet zoo hoog staan als bij de „echte" HollandBelgië, want die internationaals kennen hun spelletje wel. Ik vond ze zelfs nog beter spelen dan de Ajax-juniores, die toch ook wel 'ns meer gevoetbald hebben. Over den wedstrijd zelf zal ik maar zwijgen, want daarover hebben onze clubgenoten Kik 1 Pi Geudeker en Wil van Beveren in de Y-L-W*'" groote pers al genoeg gezegd. Later heb ik op de film dat prachtige doelpunt van Guus Drager nog eens bewonderd. Zoo mag-ie er elke week twee voor Ajax maken! Aan mijn vrouw heb ik na den wedstrijd een prachtig ooggetuige- verslag-a-la-Aad van Leeuwen gegeven, tot ze zat te beven van emotie. Want vertellen kan ik wel, daar zijn Koos Vorrink en Minister Schermerhorn maar kinderen bij Na HollandBelgië viel Ajax—D.O.S. met z'n drie internationaals en drie ex-internationaals een beetje tegen, maar deze wedstrijd heeft me toch een heeleboel deugd gedaan. Het bleek nu tenminste, dat we naast een uitstekende achterhoede en middenlinie ook nog drie voorhoedespelers hebben, waar we mee voor den dag kunnen komen. Vooral Gerrit Fischer lanceerde weer een paar torpedo's, waar het gras gewoon van verschroeide. Die reserve-keeper van D.O.S. had nog een bof, dat de bal hem niet raakte, want anders hadden ze hem beslist op een brancard weg kunnen dragen! De elftal-commissie mag overigens wel eens in de groote bladen advertenties gaan plaatsen, zoo van: „Productieve middenvoor ge vraagd, v.g.g.v. en z.g.a.n. Minimum eis: drie doelpunten per wed Het 5e adspiranten-elftal, dat ongeslagen kampioen werd. strijd. Rustige oude dag verzekerd. Brieven onder motto „Goalgetter" aan bur. v. d. blad." Geen goed idee, heeren! Maar zoo erg hard moeten we onze voorhoede toch ook weer niet vallen, want ons totaal van zestig doelpunten vóór wordt alleen door De Volewijckers en Heerenveen overtroffen in de eerste klasse. En die lui hebben dan nog meer wedstrijden gespeeld ook! Enfin, we zullen wel zien en als deze letteren onder Uw oogen komen, is ons eerste misschien al kampioen! BARENDJE. VAN DEN SECRETARIS. De Jaarlyksche Algemeene Vergadering zal worden gehouden in het Ajax-Stadion op Donderdag 18 Juli a.s. 7 uur n.m. Punten voor de Agenda dienen voor 26 Juni in het bezit te zijn van den secretaris. Afgevoerd als junior-lid, volgens art. 9 van het H.R. R. Freyhan, J, ten Hoonte, J. G. v. d. Wijngaart, S. v. Wetering, J. C. Ch. Boelhouwer, J. Bolderink, J. A. Genot, J. H. de Heer, C. Meeusen, J. Overakker, R. Rodrigues, J. H. v. Lammeren. Afgevoerd als adspirant-lid: J. H. Bonsink, B. B. Botschuyver, J. W. Cortus, W. Jubels, W. G. Kok, P. Kool, P. W. Mul, F. W. Geestman, A. Adriaanse, A. Brakel, G. Breeschoten, A. J. Donker, W. van Eisden, G. Geestman, J. A. Hoogeweg, F. J. Jansen, R. de Jong, H. Kiewit, W. Kiewit, L. v. d. Kruyf, J. v. Randeraat, B. G. J. Rodermond, F. Sibrandy, J. Timmer man, M. Crown, P. A. Hamburger, Th. Höhle, L. F. M. Schoonhoven, H. A. Kok, P. Met, W. C. S. Kettenes, De de Pauw, K. Pielanen, J. van Pieterson, W. H. Plokkaar, A. Roos, H. H. W. de Heer, J. Punt. Bedankt als adspirant-lid: H. Bergvelt. Volgens art. 9 van het H.R. gaan over van juniores- tot werkend lid: A. C. Bakker, C. Bakker, B. Fritz, C. v. d. Hart, W. Huis, A. Kraan, G. Krist, H. G. Wenderhold, H. M. Meyer, M. H. J. Michels, P. Nieu- wenburg, J. Rol Jr. Gaan over met een proeftijd van één jaar, naar werkend lid: P. A. van Jaaren, J. F. Michels, R. Salomons, L. B. Schyf, P. F. F. Slootmans, A. Spanjaard, L. Volkers. Gaan over van adspirant tot juniores-lid: A. R. Been, J. P. B. Bieshaar, J. de Boer, J. v. Kuykeren, J. van Ginkel, J. W. Kelner, G. Keyzer, F. G. L. du Mée, H. J. Pieters Graafland, H. Ras, J. A. J. Velder, W. W. Wassenaar, J. L. Schim- schëimer. Contributie voor de jongelui wordt dus 12.per jaar. Onderstaande adspirantleden ga^n over tot de categorie van 1416 jaar: J. H. G. Boskamp, C. van Dekken, F. A. Dukker, W. P. van Essen, J. van Drecht, P. van Gosliga, N. Klok, J. Leunk, K. Loek, G. van Mourik,. H. L. Pasteuning, H. J. Petram, R. A. Rosendahl, B. Tak, J. de Wit, H. v. d. Zwaag, L. J. Metzger, A. Pront, M. Schoonder- woerd. MEDISCHE SPORTKEURING. In overleg met het Medisch Sportkeuringsbureau, zullen de senior leden, die dit jaar voor herkeuring in aanmerking komen, een jaar uitstel krijgen, zoodat zij het volgend jaar voor deze keuring worden opgeroepen. ATTENTIE. Het komt den laatsten tijd nog al eens voor, dat de Secretaris brieven ontvangt, waarop niet-geldige postzegels zijn geplakt. Wij verzoeken onzen leden hierop attent te zijn.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1946 | | pagina 11