10 VERLANGEN. Wat heb je me lang laten wachten; Hoe zeer heb ik naar je gesmacht. Geen uur was je uit mijn gedachte! Bijwijlen begaf me de kracht. Hoe vaak heb ik uit zitten kijken, Je komst met verlangen verbeid. Om g'lukzalig d'hand je te reiken Waarom kwam je nu niet op tijd? We hadden toch afgesproken! 't Wachten, dat duurde zoo lang. M'n twijfel kwam opgedoken. Je uitblijven maakte me bang! Ik wist niet wat ervan te denken; Je was me tot nog toe zoo trouw. Steeds wilde je mij alles schenken. Je weet, hoeveel ik van je hou Daarom kon ik maar niet bevroeden Waarom je mij wachten liet, schat. Ik had niet het minste vermoeden; Nooit hadden we woorden gehad! Doch 't leed is nu eind'lijk geleden. Je hebt met je komst mij verblijd. Maarvoel voortaan meer met mij mede En zorg, dat ik niet meer zoo lijd! Want ik kan je heusch niet meer ontberen; 'k Heb zonder jou stierlijk het land. Je komt toch al zoo weinig keeren. Dus voortaan op tijdAJAX-KRANT! W. H. DRONKERS. VAN ONZE RESERVES. Ajax II. Het kampioenschap komt dit seizoen niet bij ons, doch in de Spaarndammerbuurt terecht. D.W.S. II gaat er mee schoot en de blauw-zwarten hebben het eerlijk verdiend. Onze reserves verspeel den in de laatste wedstrijden hun kans en kregen bovendien in den beslissenden wedstrijd tegen D.W.S. II een stevig pak op hun voetbalpanta lon. Wij zagen ons tweede elftal tegen het Utrechtsche D.O.S. II aan het werk en al werd er met 52 door onze ploeg gewonnen, veel schoons viel er in dien wedstrijd niet te ge nieten. Het elftal is geen schijn of schaduw meer vart de teams, die in vroegere jaren als Ajax II onze kleu ren hoog hielden. Voor ons ligt een foto van Ajax II uit 1921, waarop spelers als ter Herkei, Bieshaar, Goo- sen, Hoogland, Dubois, Vunderink, Martens en vele oud-gedienden voor komen, die in latere jaren met groot succes in het eerste elftal uitkwamen. Het spijt ons, dat wij het zeggen moe ten, maar in het elftal van thans kunnen wij er niet één, maar dan ook absoluut niet één, aanwijzen, die op gelijk niveau staat, als de hierboven genoemden. Trainen, mannen en nogeens trainen, mis schien dat wij dan weer zullen bereiken een Ajax II, waaruit de elf talcommissie kan putten, zonder grijze haren te krijgen. Van D.W.S. II werd nu verloren met 1—4, hetgeen in feite nog een verdienstelijke prestatie was. Met de genoemde oud-gedienden had dit D.W.S.-elftal in vroegere jaren geen schijn van kans gehad, waarmede wij natuurlijk niets onvriendelijks tegen de jongens van de Bruyne bedoelen. Zij hebben hun kampioenschap volkomen ver- diend en ons elftal op eigen terrein volgens de regelen van de kunst op eerlijke wijze een lesje gegeven. Daarom, D.W.S.-ers, onze hulde en felecitaties met dit kampioenschap. Tegen het zwakke Blauw-Wit II wonnen wij met 31, welk resultaat ook tegen Spartaan II werd behaald. Hilversum II sloeg ons in eigen home met liefst 30, waar mede de kracht van ons reserve-team wel heel duidelijk tot haar recht kwam. Ajax III bestond het, om tegen Hélder II een 3—0 voorsprong in een 4—4 gelijk spel te laten veranderen. Menschen, wij hebben er een paar gedeeltes van gezien, voor en na de rust, maar"hoe is 't mogelijk! Wat wij schreven van het tweede, kunnen jullie ook in je zak laten glijden. Van D.W.S. III werd gewonnen met 21 en van K.F.C. III met de ijshockey-cijfers 65. Wij spraken den volgenden dag een gladia tor uit ,,de gouden ploeg" van 1916/20 en die zeiniets, doch schudde alleen zijn hoofd. Trainen geeft kracht, trainen geeft pit, trainen houdt je body fit, rijmde dertig jaren geleden vriend Tric-Trac al. Iets voor U?? Ajax IV speelde vriendschappelijk tegen ons juniores team én won ietwat geflatteerd met 31. Van A.F.CV IV werd gewonnen met 4—1 en Blauw-Wit IV kon tegen onze oud-internationals Jan Schu bert en Henk Blomvliet niet op en verloor met 30. Jan en Henk deden het nog best en menige ster uit de hoogere elftallen kan bij deze knapen nog wel even gaan vragen: „hoe leer ik goed voet ballen"! Nog een best backstel, die twee en wij zullen eens een goed woordje voor die jeugdige veteranen doen bij het team-comité. Ajax V, de kampioensploeg, won van Animo II met 4—1 en spgelde tegen Fit II gelijk (1—1), hetgeen eenigszins tegenviel. Was de pret er af, kampioenen? Ajax VI klopte Olympus II met 41 en Rivalen II met 20, zoodat er weer 4 punten binnenkwamen. Het gaat goed, lui! Ajax VII liet ons leelijk in den steek en verloor liefst driemaal. Van A.S.V. III met 2—3, van Rombout II met 27 en van Centrum II met 04. Hoe zit dat, knapen? Ajax VIII ging rustig voort op het pad der victorie en boekte wederom drie overwinningen. In Weesp kreeg A.D.E. II met 31 een nederlaag te incasseeren, D.W.G. II verloor met 47 zeker veel naar de korfballers gekeken? en de Meer III was met 81 ook nergens. Gaat zoo door, vrienden, misschien zit er toch nog een kampioenschap in. We zullen eens aan Sr. Bruynesteyn vragen of hij het na wil kijken. Ziezoo, ons rantsoen Engelsche grafnagels is op, de klok heit één, onze vingers staan krom van het pennen en de legerstede wacht. Goodnight everybody and so long! BROWN. JEUGDVOETBAL-FLITSEN. Juniores I De groote strijd op het Mdsveld tegen De Volewyckers is met een 2—1 overwinning voor onze jongens geëindigd, die hier mede wraak namen voor de op eigen veld geleden 4Ï-1 nederlaag. Michels deed weer van ,zich spreken, door twee fraaie doelpunten te scoren, doch ook de andere jongens hebben hard voor de overwin ning gewerkt. Door deze nederlaag waren De Volewyckers voor het kampioenschap uitgescha keld en ging de strijd nu verder tusschen Blauw- Wit, A.F.C. en ons team. Zondag 28 April kre gen wij op eigen veld van D.W.V. een 02 nederlaag te slikken en was onze kans hier door tot een minimum gereduceerd, doch ziet, ook A.F.C. en Blauw-Wit verloren. Er resten nu nog twee wedstrijden en wel, uit tegen A.F.C. en Blauw-Wit, zoodat onze jongens nog een kansje hebben op den eere-titel. Als er echter zoo wordt gespeeld als tegen D.W.V., dan geven wij geen duit voor het kampioen schap. Uit spelen Bab Fritz en zijn makkers echter beter dan thuis, dus hebben wij nog alle hoop, dat het kampioenschap bij ons terecht komt. Vooruit jongens, nog een flinke eindspurt en de „plakken" zijn voor jullie. Ons eerste Juniores elftal speelde op den 2den Paaschdag mee in het tournooi van Z.F.C. De eerste match ging tegen Blauw-Wit en eindigde in een gelijk spel (1—1). Strafschoppen brachten Blauw-Wit de overwinning. Daar moeten jullie eens goed in oefenen, jongens, want er mankeert wel het een en ander aan. Tegen Paddington, een team, samengesteld uit de beste Juniores van een voetbaldistrict in Londen, werd met 21 verloren. Er werd door beide partijen zeer sportief en tevens goed gespeeld, zoodat achteraf beschouwd de nederlaag tegen Blauw-Wit feitelijk' winst afwierp. Z.F.C. gaat nu in September een week naar Londen en speelt daar eenige wed strijden tegen Engelsche jeugd-voetballers. Mr. Rous heeft hét reisje in handen, zoodat de Zaandammers een genoeglijke vacantie wacht. Juniores II houden koppig vol en klopten Blauw-Wit II met 1—0, De Volewyckers II met 4—3 en D.W.V. II met 2—0, zoodat de volle buit binnenkwam. O.V.V.O., dat van D.W.V. verloor, staat nu nog slechts een punt voor en bestaat er dus nog eqn kleine kans om met deze club gelijk te komen. Houdt je taai, jongens en denk aan het spreekwoord van de koe en de haas. Juniores II verloren van Neerlandia met 0—1 en uit van Z.S.G.O. met 02, doch klopten deze club een week later met 30, zoodat de balans weer in evenwicht lag. Doelman Ray deed het in dezen wedstrijd als rechtsbuiten lang niet gek en Volkers, die "het nu als rechtsback mocht probeeren, schijnt zich op deze plaats beter thuis te gevoelen dan in de voorhoede. Verder speelden Geelhuizen, Span jaard, Cramer en Franzen een behoorlijke partij. Doelman de Vries kreeg weinig te doen en ten Hoonte en Eising zorgden voor de doelpunten. Adspiranten I haalden weer vier punten binnen door in Zaandam Z.F.C. met 3—0 te verslaan én aan den Wandelweg A.F.C. met 3—1 te kloppen. Van D.W.S. werd echter met 0—4 verloren, hetgeen ons wel eenigszins tegenviel. In ieder geval hebber* jullie de laatste maanden nog aardig wat punten binnengehaald, boys, en dat geeft weer moed voor het-volgende seizoen. Adspiranten II vermeerderden hun puntenaantal door een over winning op Swift (3—2) en een gelijk spel tegen T.O.G. (1—Dat is tenminste weer eens behoorlijk werk geweest jongens en zullen wij maar hopen, eind goed, al goed. Adspiranten III krijgen tegen het einde den smaak te pakken. Onze boys wonnen met 32 van D.E.C. II, met 50 van S.A.V.M. en nogmaals van D.E.C. II met 61. Dat is betere taal, knapen en dragers van het rood-witte shirt waardig. Adspiranten IV pakten ook weer aardig uit en behaalden drie overwinningen in successie. D.E.C. III verloor met 0—3, Gold Star zag met 0—17 sterretjes en Arends kreeg met 1—5 klop. Goed gedaan boys! Adspiranten V behaalden ongeslagen het kampioenschap door over winningen op Blauw-Wit (70), Z.S.G.O. (23) en Aalsmeer II (110). De Aalsmeer-boys, zeker van de nederlaag, brachten, met het oog op het kampioenschap, dat na deze match een feit zou zijn, een prach- tigen bos bloemen mee, dien zij na afloop van den strijd onder felicitaties onzen aanvoerder aanboden. Een aardig idee van deze Aalsmeersche vriendjes: Als tegenprestatie trakteerde Ajax op ge bak en gratis bijwonen van AjaxEmma, zoodat beide partijen tevreden naar huis konden gaan. Het elftal, dat de laatste hand aan het kampioenschap legde, zag er als volgt uit: Rosendahl v. Mourik Boskamp Gosliga de Wit Leunk Dukker Metzger v. Essen den Edel Petram Voorzitter Koolhaas feliciteerde onze boys, waarbif wij ons gaarne aansluiten.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1946 | | pagina 10