9 DOELPUNTEN, OF SPELMOMENTEN, DIE JE NOOIT VERGEET. Er zijn in het leven van ieder mensch, momenten of be levenissen, die men nooit vergeet. Dat valt vrijwel iederen dag te constateeren. Thuis in den familiekring, op straat tijdens een ontmoeting met vrienden en/of bekenden, aan de stamtafel in den tempel van Bacchus, of in de gezellige sfeer van andere huizen des vermaaks. Daar klinkt zoo vaak het „zeg- weet-je-nog-wel", of „herinner- je-nog" en genieten of beleven wij nog eenmaal, soms voor de zooveelste maal repeteer geweren zal je altijd houden de momenten, die je nooit vergeet. Vooral menschen, die niet in eigen enge besloten kringetje mee draaien in de mallemolen van het leven, maar naast de beslomme ringen voor den sleurigen strijd om het bestaan, ook den weg weten naar, wat men in de wan deling pleegt te noemen, de poëzie van het leven, kunnen soms dit balletje een stevige pil geven. Ieder mensch, van den grootsten chagrijn, tot den. meest onverbeterlijken opti mist, heeft in zijn hersenen een figuurlijk kastje waarop geplakt het etiket „Herinneringen"En als wij dat figuurlijke kastje openzetten, dan dwarrelen daaruit in bonte contrastee- rende afwisseling, trieste- en glimlach verwekkende herin neringen. Er zijn onder de natuurproducten, die onze planeet bevolken catagorieën, hierbij denken wij aan: werelddeelen afschuimende kermisklanten, tooneelspelers, musici en zeker niet op de laatste plaats, sportsmen, die boordevol zitten met herinneringen. Nu wij dan toch gezamelijk zijn overeengekomen de Ajax- krant nieuw leven in te blazen, hebben wij besloten, ook al om het niet durvende scribenten gemakkelijk te maken, in ons blad een rubriek te openen, onder den, als headline afgedrukten titel, n.l. doelpunten, of spelmomenten, die je nooit vergeet. Deze rubriek staat open voor iederen Ajacied, zoowel voet ballers, cricketers en honkballers. Op de eerste plaats hebben wij gedacht aan oud-voetballers, zooals daar zijn: Delsen, Volkers, Gupfert, Addicks, Ten Have, Van Reenen, Schetters, Couton en zoovele oud-spelers, die met eere het Ajax-shirt gedragen hebben. Ook onder de cricketers (Dukker, Vunde- rink, Schubert e.a.) en de honkballers (Blomvliet, Van Tuijl, Beumer etc.) zitten lieden, die het een en ander te vertellen hebben. Het behoeven geen kolommen vullende verhalen te zijn, doch eenvoudig momenten, hetwoord zegt het dl, die men in een korten spannen tijds heeft beleefd en een onvergetélijken indruk achterlieten. Wij vertrouwen duidelijk te zijn geweest en geven nu het woord aan Mrdie niet zal vertellen van „het meisje, dat je nooit vergeet" maardat leest U hopelijk wel in het volgendeclubblad. BROWN. DE SCHOUW EN HET DINER DER 25-ers. Zaterdagmiddag; Lentemaand anno 1946. Guur blaast de Oostenwind door de oprijlaan van ons stadion. Jachtsneeuw en hagelkorrels priemen cms in oogen en aangezicht en knersend kreunt het bevroren kiezel onder onze schoenen. Over de eenzaam en ver laten liggende voorvélden raast de sneeuwstorm, ter wijl een vroege kraai met schorren schreeuw ons over den kop vliegt. Wat zoekt^ een mensch in dit barre weer op ons stadion? Wat zoekt een mensch....? Het vuur in de schouw brandt reeds in volle glorie, mijnheer, en in de boven zaal is het heerlijk warm. U is laat vandaag!er zijn al vele leden aanwezig en vrouw Lens heeft de warme punch reeds in de glazen doen flonkeren. Onder ons, mijnheer, zij heeft zoute bollen in de trommel en voor de oud-gedienden, bitterballen bij het splitje. Het is tegen woordig een mieters gezellige boel en dat idee van U was lang niet gek! Pot voor jou, Jan, maar ik ga eens boven kijken! Als wij door de glazen deur draaien, die noodig, eens nagekeken moet worden het krklemt slaat ons de behagelijke warmte en prikkelende tabaksaroma tegemoet. Sodemeklap!, wat is het druk. Half oud- en jong-Ajax is aanwezig en om het knetterende vuur zit een ploeg van de

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1946 | | pagina 9