8 geen oogenblik en schoot onder groot enthousiasme het bruine flard langs Xerxes' doelman. (Dit doelpunt inspireerde onzen nieuwen medewerker, Lans, tot nevenstaande aardige carica- tuur). Wel was met deze goal de ban, die ons gevangen hield, verbroken, maar met gelijken stand is nog. altijd van alles mogelijk en de onzekerheid van den uiteindelijken uitslag, bleef haar stempel op den wed strijd drukken. Xerxes, nog hopende op minstens een ge lijkspel, verdedigde krampach tig en loerde tegelijkertijd op een gaatje in onze defensie. Zet daar tegenover de verwoede pogingen van ons team om toch nog de overwinning te forceeren, dan heeft men in grove trekken het beeld der laatste phase van den strijd. Nog slechts tien minuten wa ren wij van het eindsignaal verwijderd, toen een klein, of zoo men wil, een groot, voet baldrama, dat vrijwel iederen Zondag op de velden voorkomt, zich voor onze oogen afspeelde en ons de overwinning bracht. Een Ajax-attack besloot Gisch- ler met een ferm schot. De Xerxes-goalie werd gepasseerd, maar een reddende engel had zich achter hem opgesteld enmaakte een kapitale fout. Inplaats van den bal op zijn hoofd te nemen, sloeg de rechtsback met beide handen het ver- liesbrengende bruine vod uit den doelmond. Penalty! Tegen 't Gooi en A.D.O. was ons dat mazzeltje ook overkomen zijn we een mazzelclub of niet? en had ons de victorie gebracht. Henk v. d. Linden, specialist in dergelijke strafzaken kwam naar voren en ja de bal vloog in het net, maar het scheelde minder dan een haar, óf Wilkes II had hem gestopt. Op deze wijze kwamen wij toch nog aan de twee kostbare punten, maar als Piet Leemhuis even voor het einde den reeds geslagen Keizer niet had geassisteerd, dan was de zege ons op het laatste oogenblik nog ontgaan. Door deze redding op het uiterste nippertje, en de nederlaag, die „De Volewyckers" tegen Emma leed, gaan wij met vier punten voor sprong aan den kop. Laat,ons dankbaar zijn en., vasthouden, kerels! SpartaAjax. Met Sparta hadden wij nog een afspraak loopen en aangezien onze rood-witte Rotterdamsche vrienden ook een vrijen dag van den baas mochten nemen, hebben wij dien dag gezamenlijk benut, om iets van elkander te leeren. Booze tongen beweerden, dat wij met het oog op een eventueel kampioenschap elkander maar vast eens zijn gaan bekijken, hetgeen wij echter niet „au sérieux" hebben genomen. Veel hebben wij van de Spartanen niet opgestoken, daar de Rotter dammers niet boven den middelmaat uitkwamen en o.i. een harden dobber zullen hebben, om zich Haarlem e.a. van het lijf te houden Van ons elftal niets dan goeds. Fischer weer uitstekend op dreef. Henk v. d. Linden speelde letterlijk en figuurlijk met zijn Spartaan- sche tegenstanders en de andere Ajacieden deden meer dan een duit in den zak. Han Lambregts, die als centreforward fungeerde (Grigoleit was geblesseerd) scoorde drie doelpunten, waaronder zelfs een beauty, hetgeen dus een geslaagd debuut mag heeten. De rust kwam met gelijken stand (1—1), doch de tweede helft bracht ons zoo'n Ajax-overwicht, dat het op een exhibition geleek. Sparta kwam er vrijwel niet meer aan te pas en met een 51 Ajax- zege kwam het einde van deze friendly-game. Ajax—R.F.C. Toen scheidsrechter v. d. Spek het einde van dezen wedstrijd aankondigde, waren wij wederom twee punten rijker, maar ronduit gezegd, het is „help ons de brug over" geweest. Een penalty de vierde in successie moest tien minuten voor het eindsignaal de zege veiligstellen, zoodat de Ajax-aanhang als „Zondagsverzetje" een „zenuw-middag" heeft gehad. Het begon direct al goed, n.l. met het missen van eenige opgelegde kansen en met een om zeep gebrachten „inlepelbal" van Grigoleit. Verder kregen wij het off-side-zet-systeem- (of is dat geen systeem?) voor gezet, was, met uitzondering van Piet Leemhuis, onze ploeg vandaag niet thuis en speelde het bij voorbaat geslagen R.F.C. zoo frisch van de lever, dat een nederlaag tot de mogelijkheden begon te behooren. Die mogelijkheid nam vastere vormen aan, toen de R.F.C.- rechtsbuiten er in slaagde aan den salonachtig spelenden v. d. Linden zijn hielen te laten zien en een pass naar zijn rechtsbinnen te geven, die den bal prompt langs Keizer schoot. Dat gaf den Rotterdamschen burger moed en tevens de inspiratie om nog harder aan te pakken. Nu is het een feit, dat je niet alleen in 't leven een beetje geluk moet hebben, maar ook op het voetbalveld, wil je successen boeken. Dat geluk was R.F.C. beschoren. Na een afgeslagen Rotterdamschen aanval kwam de bal bij den R.F.C.-rechtervleugelman terecht, die een hard hoog schot inzond. Keizer liep iets te vroeg uit en tot zijn schrik zeilde de bal over hem heen en verdween precies onder de 1^1 in ons pet. Daar zaten we met de gebakken peren; 20 achter en een tegenpartij, die vocht voor de overwinning. We lezen den laatsten tijd vaak in wedstrijdverslagen, „Ajax had de zweepslag van een achterstand noodig, om de zaken energiek aan te pakken." 't Kan waar zijn, maar veel hebben wij er Zondag niet van gezien, daar noch het tempo noch de strijdlust werd verhoogd. Wel fabri ceerde Korndorffer een „malle-gevallen-doelpunt," doch de heilige wil om te winnen kwam niet boven en zoo sukkelden we tot de rust lusteloos verder. Daarna ging het een ietsje beter en duurde het dan ook niet lang of Korndorffer „drukte" nummer twee langs den R.F.C.-doelman, zoodat onze papieren weer aanmerkelijk in waarde stegen. Die papieren stegen nog meer, tóen Korndorffer middenvoor ging spelen en Grigoleit naar de rechtsbinnenplaats verhuisde. Joop bracht leven in de brouwerij, liep niet in den buitenspelval en prpbeerde telkens door te breken. Yerschei(3ene malen gelukte hem dit ook, maar evenzooveel malen werd hij op het laatste oogenblik van den bal afgewerkt. Toch mocht hij het genoegen smaken „the winning goal" te scoren. Gé van Dijk, o.i. in deze match de beste man uit de voorhoede, stelde Drager in staat er snel vandoor te gaan. Guus gaf op het juiste moment een afgemeten voorzet en Joop pilde den bal in het net. Weg was de Rotterdamsche hoop op de overwinning, maar toch gaven de R.F.C.-ers zich niet gewonnen en moesten Keizer Co. nog alle zeilen bijzetten, om zich de groen- witten van het lijf te houden. Bijna maakten de R.F.C.-ers nog gelijk, doch Keizer dook den bal er uit»en redde op bijzonder fraaie wijze onze overwinning. Even later stond de zege echter vast. Korndorffer wandelde weer eens door de vijandelijke verdediging, doch werd vlak voor doel gehaakt. Penalty! Henk v. d. Linden ging achter den bal staan ennu ja, U weet wel, toen was het 42. Hoe er gespeeld is; gelukkig is onze vulpen leeg, maar onze drie inter nationals staken niet in internationalen vorm (Potharst was veruit de primus), Van Dijk de beste uit de voorhoede en Piet Leemhuis, de kei uit de halflinie. Nu wij het toch over Piet hebben, moeten wij even iets recht zetten. In het vorige clubblad schreven wij: „van het kampioenselftal uit het seizoen 1938/39 zijn nog twee spelers over, n.l. Keizer en Fischer." Dit zijn er echter drie, daar Piet Leemhuis ook tot de kampioenen van 1938/39 behoorde en wij hem dus tot onze spijt te kort hebben gedaan. Eere wien eere toekomt. Het is dus weer O.K. Piet enneals jij en je vrienden soms van plan zijn dit jaar kampioen te worden, dan vermelden wij je met een hoepel met bloemen en bladeren omweven, want jij hebt dan meer als een steentje bijgedragen. AjaxDe Volewijckers. De big-match tusschen de No's. 1 en 2 op de ranglijst, eindigde Zondag j.l. in een gelijk spel (1=1). Op dezen wedstrijd, die wel spannend maar niet fraai was, komen wij in het volgend orgaan nader terug. De stand, bijgewerkt tot en met Zondag 14 April, luidt als volgt: Ajax 13 11 2 0 24 50—19 De Volewijckers 15 11 2 2 24 55—31 A.D.O16 9 1 6 19 48—34 H.D.V.S13 7 2 4 16 42—31 D.O.S. 14 8 0 6 16 31—29 Emma 15 6 3 6 15 33—31 E.D. 014 4 1 9 9 20—35 V.S.V. 15 4 1 10 9 34—61 Xerxes 12 4 0 8 8 40—41 R.F.C12 4 0 8 8 22—41 't Gooi 13 2. 0 11 4 22—44 BROWN. VAN ONZE RESERVES. Ajax 2 heeft door twee gevoelige nederlagen, de kans op den eere-titel tot een minimum gereduceerd. Na een lange rustperiode werd in de Koog met 21 van K.F.C. 2 gewonnen, doch vari het bezoek aan Haarlem 2 beleefde onze ploeg niet veel plezier, 't Is mogelijk, dat de feestavond onze spelers nog in de beenen zat, maar een 0—5 nederlaag is toch wel een beetje al te bar. Ook tegen Z.F.C. 2 in Zaandam werd stevig verloren (24) en wij kunnen ons niet herin neren, dat de eerste reserve ploeg van onze club, twee zware nederlagen in successie leed. Met al die pret is onze fraaie kampioenskans vrijwel naar de maan en zullen de D.W.S.- reserves er wel mee schoot gaan. „Botterletter"! zou Jack zeggen. Ajax 3 deed het ook weer niet best. Verloor van D.W.S. 3 met 14, van De Volewijckers 2 met 01 (hetgeen niet slecht was), speelde uit tegen W.F.C. 2 (3—3) en brilde in de Koog tegen K.F.C. 3 (0—0). Zooals men dus ziet, geen enkele overwinning, hetgeen nu niet bepaald van het goede te veel genoemd kan worden. Wat de tweede plaats op de ranglijst betreft; kunnen we wel, adieu! zeggen. Ajax 4 behaalde de volgende resultaten. Zeeburgia 2 uit, werd een verdeeling der punten (22), de Spartaan 3 kreeg klop met 1—0, D.W.V. 3 verloor met 72; doch T.O.G. 2 zag er geen been in, om ons vierde in eigen huis met (1—4 af te drogen. Wij hadden nog hoop op het eere-metaal, maar helaas is door deze nederlaag de afdeeling „verloren illusies" weer een ietsje uitgebreid. Ajax 5 speelde tegen Ontwaakt 2 en dat deden onze eeuwige kampioenen zoo slecht, dat toen zij wakker werden het reeds te laat was en alzoo met 3—4 verloren, hetgeen tevens, tabé! ongeslagen record beteekende. Fokke 2 vond onze jongens echter weer klaar wakker en moest met een 07 nederlaag genoegen nemen. D.V.A.V. 2 gaf beter partij, doch kon toch niet verhinderen, dat ons vijfde met 3—2 in de meerderheid bleef. (Inmiddels is het kampioenschap be haald. Red.). Ajax 6 bond den strijd aan met de politie en wist zoowaar een gelijk spel (44) uit het vUur te sleepen, waardoor de A.P.G.S.- reserves het eerste verliespunt konden noteeren. Met Spartaan werd eveneens broederlijk gedeeld (1—1), doch T.W.M. 2 kon tegen onze jongens niet op en verloor met 1—8. Ajax 7 kwam slechts eenmaal in het veld, n.l. tegen S.A.V.M. 3, en bleef met 61 in de meerderheid, zoodat er weer twee punten binnen kwamen. Kampioen zullen wij wel niet worden, maar een behoorlijke plaats op de ranglijst is er met een beetje goeden wil toch wel te bereiken, dus zet 'm op, lui! Ajax 8 lijkt wel een doelpuntenfabriek. Hoor hun lied! S.V.O. 2 (190), Zeeburgia 5 (144), Wilhelmina Vooruit 2 (111) en de Meer 3 (heel bescheiden) 31. Alzoo in vier wedstrijden 47 voor, 6 tegen, 't Is jammer, dat in het begin van het seizoen de juiste combinatie nog niet was gevonden en daardoor punten verloren zijn gegaan. Maar misschien halén de Heeren de schade in en kunnen wij aan het einde van de competitie nog van een Ajax-kampioenschap ge wagen. Einde overzicht, bedankt voor de belangstelling en tot de volgende ronde. So long! BROWN.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1946 | | pagina 8