6 HOE OUD ZIJN WIJ EIGENLIJK??? Toen wij nog jong en knap van uiterlijk waren werd ons altijd geleerd, dat je een dame nooit naar hare leeftijd moet vragen. Wij hebben getracht deze wijsheid te onthouden en, al zeggen wij het zelf, het is ons tamelijk goed gelukt, immer gentleman te blijven. Toen wij een kwart eeuw geleden waar blijft de tijd door de Ajax-famïlie werden geadop teerd, kregen wij a r ais on van vijf zilverlingen een diploma plus een clubblad, waarop vermeld: „A.F.C. Ajax", opgericht 18 Maart 1900. Gedachtig aan onze educatie vroegen wij toendertijd het bestuur niet, is Ut wij bedoelen de ver- eeniging nu werkelijk pas 21 jaren oud. Dat doet men als heer nu eenmaal niet. Wij hebben dan ook de festiviteiten van juffrouw „Ajax" bij haar diverse mijlpalen, zooals daar waren het 25, 30 tlm 40-jarig bestaan dankbaar en in gepaste vroolijkheid meegevierd en ons nooit afgevraagd, zou die immer jeugdig blijvende- en charmante dame nu werkelijk pas zoo en zoo oud, zijn. Zooals gezegd, dat doet men niet. Edoch, wie teekent onze verbazing uit, toen wij één dezer dagen een Ajax-diploma onder onzen neus kregen, waarop vermeld: 1 October 1894. Een lid van de oer-oude-garde kwam er mee aandraven en alhoewel hij zelf aan het Ajax- wiegetouw had getrokken, kon hij ons geen opheldering geven. Onderstaand het „corpus delicti", waaruit KAN blij ken, dat je op den leeftijd van een dame geen staat kunt maken. Wie van de old boys klimt eens even in zijn pen en legt ons de zaak bloot? Gelieve niet op de Engélsche grammatica te letten, want dat lijkt ons geen Lyceum-spelling, of is dat ook niet te vertrouwenBROWN. OP BEZOEK BIJ HET VIERDE. Mijn naam is Barendje. Ik ben al twintig jaar donateur en nou heeft de redacteur me gevraagd of ik ook elke maand een stukkie voor de krant wil schrijven. Best, zei ik en daar gaat-ie dus. U moet weten: ik ben een liefhebber van sensaties en van doelpunten en daarom ben ik naar Ajax 4 wezen kijken. Vorige keer hebben die lui van het vierde met 71 van Zeeburgia 2 verloren en dus ging ik naar de return-mets. Maar ik ben diep teleurgesteld. Meer dan een uur heb ik het met én zielig goaltje moeten doen. 't Mos niet maggen; ik was gewoon bekocht. Verder was het wel aardig, want de Ajax-achterhoede met Jan Schubert als grote man heeft zich kranig geweerd. Dat vond ik tenminste. De Zeeburgianen draaiden om het Ajax-doel als een ouwe pimpelaar om een fles Bols, om 't maar zo te zeggen. Eindelijk maakten ze zo'n biljart-doelpunt. U weet wel: zo'n carambole van de paal in het net. 21 was het toen voor Ajax met nog tien minuten te spelen. En laat me die midvoor nou uit geheide afseit- HET VERJAARDAGSFEEST. Lui, ik heb me best vermaakt. 'k Had niet graag dat feest verzaakt. 'k Heb genoten van het spel; Jullie waart een eenig' stel. Gerrit was een prachtchauffeur. Kijk, ons Pitje krijgt een kleur! Hij was, had z'altijd gezegd, Voor Jonkheer in d'wieg gelegd! Dan de man met sex-appeal, Ella's schat, met hart en ziel. Met z'n haar in modekleur Brak hij 't hart „heur middendeur" Joop, je spel was eerste klas, Zooals 't ook van Ella was. Jullie gaf ons veel jolijt. Veel te snel vloog om de tijd. Laat ik d'and'ren niet vergeten; Hebben óók niet stil gezeten! 'k Geef een „10" aan iedereen. Arme Pietbleef heel alleen! Hém was Amor niet gezind, Wat hij meer dan droevig vindt! Laat mij je dan troosten, Piet. Ook voor jou kom wel een Griet. Julia de Gruyter zij Ook veel dank gebracht door mij. Vrouw, die voor haar werk staat, 'n Trainster is van Jack's formaat! 't Slot een prachtapotheose, Koolhaas had hoofdrol gekozen! Deze keus was lang niet stom, En, Lezer, weet U waarom? Alle Dames, naam'lijk ZEVEN, Heeft Koolhaas een kus gegeven! U begrijpt, 't beviel hem wel. Mevrouw Koolhaas buitenspel Treedt hij af te zijner tijd, Geeft dat feit geen narigheid. Want dan staan, geloof me vrij, Candidaten in de rij! HET VERJAARDAGSGESCHENK. Ajax' mooist verjaarscadeau Is (en dit verheugt ons zoo), Dat na AjaxXerxes wis d' Eereplaats voor 't grijpen is. Xerxes gaf ons flink partij, 't Was een moeielijk karwei! Menig hartje werd „gedrukt", Maar gelukkig, 't is gelukt. Jongens, houdt nog even vol. Maakt ons weer van vreugde dol. Worden jullie kampioen, Dan wil ik een voorstel doen! Onze praeses, heel bewust, Heeft d'actrices vlot gekust 'k Stel dus voor, kom, niet gekleurd, Mevrouw Koolhaas DAN UW BEURT. W. H. DRONKERS. posiessie nog den gelijkmaker scoren. De scheidsrechter zag natuurlijk niks; die keek zeker net op z'n klokkie. Afijn, het was meteen afgelopen en 't gehele stel aan 't debatteren. Deden ze ook niet slecht! Toen ben ik maar naar Ajax-Ado gegaan. Kreeg ik weer bijna een hartvergroting. DE AJAXrFUIF. „Maak je maar mooi," zei ik tegen mijn vrouw. „We gaan naar de Ajax-fuif. Zullen we d'r eventjes fijn uitzien: jij in 't lang en ik in m'n trouwpakkie." „Ja, dat dacht je," zei ze, „van m'n avondjurk heb ik toch een Ajax-shirt en 'n voetbalbroekje gemaakt voor neef Pietje, 'k Heb alleen nog maar de mouwen!" „Nou, dan leen je d'r een van je zuster," vond ik, maar haar eenige repliek was: „Je zuster!" Afijn, we zijn natuurlijk toch keurig netjes naar de groote feest avond geweest en we hebben genoten. Hoe vond U ons? Ik bedoel de supportersclub, die een aardige duit in het beroemde zakje deed door een mooie wisselbeker „en nog wat" aan te bieden. Koolhaas heeft trouwens ook genoten en niet alleen van de mooie cadeaux Dat krijg je als er van die aardige meisjes op het tooneel'staan! Het dansen is me meegevallen, voorzoover de ruimte dat tenminste toeliet. Ik had gedacht, dat ze net als in Amerika de „Sidderbuik"

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1946 | | pagina 6