3 een meter, zoo dik als een flinke pols kwam te voorschijn. Wij waren het er allen over eens, dat deze visscher een flink mensch moest zijn geweest. Het vischwater vertelde hij ons lekker niet. Onsportief! Apropos, voor alles wordt gezorgd en het verzoek gold van een der aanwezigen of men nu eens ophield met hem steeds aas te geven in den vorm van wurmen, die allen bleken te lijden aan t.b.c., waardoor hij wel uitgeschakeld was om een prijs te winnen. 15 visschers zullen worden uitgenoodigd. Of er „slaolie" zou zijn, wist men nog niet. Probeeren was het antwoord. Verder zal er een goisch dineetje aan verbonden zijn. De kosten zullen ongeveer 10.per persoon be dragen. Na afloop der bespreking ging ik naar huis, althans, dat was mijn bedoeling, maar kwam ergens terecht, waar wel wat Eau de Bolseé ingenomen kon worden. Men zei mij, dat dit een training van visschers betrof. Niet gek. Zoo doende ging ik laat naar huis zonder visch. Sportief als mijn yrouw is, zei ze, geen visch, maar de „sla olie" ruik je binnenvallen. Tot vischtijd. A'dam, Maart 1915. PLEIN CERISE. DE FEESTAVOND TER EERE VAN ONS 46-JARIG BESTAAN. Neen, wij hadden er hoegenaamd geen-vertrouwen in, toen wij vernamen, dat een groepje Ajacieden ter eere vart" onzen 46sten verjaardag een tooneelstuk zou gaan plegen. Wij moesten direct denken aan een Ajax-dubbel-mannen- kwartet, dat jaren geleden ook eens een Ajax-feestavond zou opluisteren en, waarom zouden wij het verzwijgen, zen nederlaag met duhhele cijfers leed. Neen, wij vreesden met bange vrees, doch hoe bedrogen (gelukkig in den goeden zin) zijn wij uitgekomen. President Koolhaas opende de feestelijke bijeenkomst en begon met een van zijn bekende gloedvglle speeches den inhoud van de zaal te vangen. Vervolgens kwam de voor zitter der supportersclub, onder het aanbieden van eenige fraaie cadeaux, vertellen wat hij van onze en dus ook zijn vereeniging dacht. Tegen het einde van zijn speech over handigde hij den Heer Koolhaas, namens de supporters, een prachtigen zilveren beker, die ter nagedachtenis van onzen onvergetelijken clubmakker, wijlen Wim Anderiesen, voor een jeugdtournooi bestemd is, zoodat Wim's naam ook bij de jeugdvoetballers zal blijven voortleven. Een zeldzaam fijn gevoelige geste, die met een warm applaus werd beloond. Toen viel het startschot voor de eerste ronde, de lichten gingen uit, het doek omhoog en wij dompelden onder in: ,,'n Zomerzotheid" Blijspel in 3 bedrijven (7 tafereelen). Op het tooneel verscheen een clubje ladies, dat in een bosch een picnic ging houden; U weet wel zoo'n buiten partijtje, waarbij iedere deelnemer(ster) zijn of haar eigen „kuchie" medebrengt. Als wij nog vrijgezel waren geweest, hadden wij wel zoo willen aanschuiven, maar ja, „l'amour tout court" is alweer zoo lang geleden. Erica Wendelaar (Pit), wat 'n pit, wat 'n pit! Ella Heuvelink, Dot Vermeer (wat 'n dot!), Lenie Marees en Mia van Langen pakten niet verkeerd uitleggen, s.v.p.! direct de zaal en wij voorvoelden het; Mevrouw Julia de Gruyter, zou eer vam-haar werk hebben. Aat Keizer speelde met een flo.ir, alsof tooneelspelen haar dagelijksche bezigheid is en Rie Fischer, de geëxalteerde wat een vrouw, Gerrit beschikte over een vlot vloeienden woordenschat, waarop je als clubblad-schrijver gewoonweg jaloersch werd. Lous v. d. Veen, Bep Beumer en Jopie v. d. Linden slaagden ook „cum laude", zoodat het damesteam, na interventie van Jonkheer Robbert Johannes Padt van Heyen- daal onder daverende toejuichingen der Ajax-familié de picnic-mand kon inpakken en vluchten voor een donderbui. Het tweede bedrijf liet ons kennis maken met tante Melie, de studenten Gerrit Jan Loots in het programma had gerust kunnen staan: Joop Stoffelen in zijn laatste creatie Frits RepeUnk (Reep) en Paul de Frese. Ook de Jonkheer verscheen weer in het licht der schijnwerpers en dit selecte gezelschap liet zien, dat het niet alleen perfect voetbalt, (tante Melie natuurlijk uitgezonderd) maar ook op de planken meer dan behoorlijk uit de voeten kan komen. De Jonkheer (Gerrit Fischer) had Cees Lasseur allures en Gerrit Jan hield het midden tusschen Buziau en Willy Walden, hetgeen wat zijn tooneel-talenten betreft o.i. aan duidelijkheid niets te wenschen overlaat. Frits (Ger Beumer) met zijn keurig sport pak en blonde lokken zoo uit een film gestapt en Paul (Henk Wijga) speelden net zoo vrijmoedig, als U en ik in lunchtijd een „Kalverstraatje-pikken". Tante Melie (Dora Stam) ont popte zich als een lieve, moederlijk aandoende dame, waar mede het vast en zeker in een of andere gezellige tent prettig taartjes eten moet zijn. Het ging er vlot en vroolijk toe en Joop liet met zijn ONTBOEZEMING! Ik kan U niet zeggen, hoe goed het mij doet, Dat d'oproep aan U, medeleden, Zoo'n prachtig, succesvol onthaal heeft ontmoet. Daar ben ik heel trots op, met reden. Geleverd is hier 't onomstoot'lijk bewijs, (Redactie, wees niet meer verbolgen) Dat, als één der schapen zich waagt op glad ijs, Er meer van die fauna gaat volgen. Ons „Ajax-Nieuws", dat steeds door onswordt verbeid, Waarop wij met smart zitten wachten, Is dank zij Uw ijver alweer uitgebreid. 't Gaat sneller dan wij allen dachten. Maar, Vrienden, laat het nu toch niet bij één keer. Gaat voort met Uw journalistieken. Verblijd de Redactie ermee telkens weer, Wellicht gaat ze U nog eens kieken! Wij moeten, hoor, bouwen aan Ajax tesaam. U wilt toch niet zijn als de sloome, Die, SCHANDE, s.n.o. krijgt achter zijn naam? Dat is: Schrijver Niet Opgekomen. Maar 'k heb nog iets anders op 't harte, hoor lui, Ik houd van iets ronduit te zeggen. Ik ben in een echt paedagogische bui, Hoop, dat die geen windei zal leggen! Zeg, Korndorffer, jij, die toch behoort tot de cracks, Kom, luister nu ernstig eens even, En schaf eind'lijk af eens dat pingelcomplex. Doe 'n zeereisdan leer j'overgeven! Denk aan de gezondheid van je medemensch Kom, laat je door mij nu bekeeren. Want 't is 's Zondags werk'lijk niet supporters' wensch Hun zenuwen te consumeeren! Heusch, Joop, als je je van die ziekte ontdoet, Met Gerrit weer samen gaat spelen Dan wordt onze rechterwing weer nét zoo goed .Als vroeger en dankbaar zijn velen. En verder las ik, dat Guus het heeft bestaan Zich met Juffrouw Rie te verloven. Gefeliciteerd, Guus, maar trek 't je niet aanr Dién slag kom je óók weer te boven! Met instemming las ik van Vriend Jan de Boer Het woord, dat hij tot de Jeugd richtte. Gooi om, jongelui, toch je foutgericht roer! Ik hoop, dat dit woord je doet zwichten Tot allen, waarvoor dit vermaan is bedoeld, Wil ook ik m'een oogenblik wenden; Hoop, dat je 't vertrouwen, dat men voor je voelt Niet altijd weer zult blijven schenden. - Denkt toch aan het voorrecht, dat jullie bezit, Bij Jack Reynolds te kunnen trainen. Hij maakt jullie kerels vol kracht, durf en pit, Met 18-karaats voetbalbeenen! Ik denk nog steeds dankbaar aan onz' eigen tijd, Toen wij bij de jongeren speelden. Verlangend werd door ons de training verbeid. Iets, dat wij met Jack Reynolds deelden. Kom, jongens, vooruit, stelt Ajax niet teleur! Laat het nu wéér zoo prachtig worden. Brengt héél bovenaan, ROOD EN WIT, JULLIE KLEUR, Je hoort het: DE JEUGD IS AAN D'ORDE! W. DRONKERS. snedige opmerkingen en snuggerbollig gezicht de zaal dave ren. Vooral toen hij tot jonkheer werd gebombardeerd en Fischer als chauffeur aangesteld, was de zaal volkomen in en bleef in. Men leefde met het ó/oede spel van Aat, Rie en Lous, die de eerste viool speelden, mee en wist de kwaliteiten van Jopie, Beb en Dora eveneens tewaardeeren. Zoo rolden wij van het eene- in het andere tafereel, of beter-vielen van de eene- in de andere lachbui en dachten er niet meer aan, dat Jef van Doorn (Piet Leemhuis) ook nog op zou treden. Als een donderslag bij helderen hemel kwam Piet binnen vallen en onze sympathieke linkshalf uit het eerste elftal veroverde met één klap de harten der toeschouwers. Piet, als eeuwig student, werkte moorddadig op de lachspieren en menig Ajacied schuddebuikte van plezier als Pieter het woord had. Het zou ons te ver voeren om deze Zomerzotheid in haar geheel te gaan verslaan en kunt U ook moeilijk van ons ver-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1946 | | pagina 3