11 Ajax-Xerxes (2-1). De doelman van Xerxes werpt zich op den bal, dien hij tijdig voor de lijn kan bemachtigen. (Cliché Sportwereld) kregen een Ajax-team in topvorm tegenover zich, zoodat zij totaal overspeeld werden. Tien goals scoorden Michels, Meyer, Krist en van Jaaren, doch gloeiende kogels van ons aanvalsquintet schroeiden het houtwerk en had de Zeeburgia-doelman dus nog niet eens te klagen met tien gaten in zijn net. Tegen D.W.S. moesten wij echter Peter Nieuwenburg missen en dat is voor ons een strop geworden. Bovendien gaf de ,,ref" D.W.S. een doelpunt cadeau de bal sprong van den onderkant der deklat schuin het veld in en miste onze goalgetter Michels een serie opgelegde kansen. Maar de kans op het kampioenschap is er nog, dus jongens, tanden op elkaar en wij gaan als kampioenen op reis naar Groningen, Deventer en Limburg. Juniores 2 verdedigden met mannenmoed hun kleine kans op den eere-titel. Van Zeeburgia 2 wer.d gewonnen met 52 en A.S.V.K. verloor op eigen veld met 2—0. Zondag j.l. moest Watergraafsmeer er met 6—1 aan gelooven, zoodat het maximum aantal punten werd binnengehaald. De achterstand op O.V.V.O., n.l. 3 punten, zal wel te groot zijn om nog in te halen. Je kunt echter nooit weten, dus volhouden maar, jongens! Juniores 3 verbeterden hun positie door Ahrends met 50 en Blauw Wit 5 met 3—0 te verslaan. Geen slechte resultaten en een behoorlijke plaats op de competitieladder lijkt ons wel verzekerd. Adspiranten 1, die nog niet het genoegen hadden gesmaakt, een tegenstander te verslaan, schoten tegen D.W.S. uit de voetbalslof. Ongeslagen bonden de D.W.S.-ers den strijd met onze boys aan en toen wij de match een tijdje hadden gadegeslagen, waren wij de meening toegedaan, dat de blauw-zwarten ongeslagen zouden blijven. Doch een mensch wikt, maar Koning Voetbal beschikt. Bij een der weinige Ajax-aanvallen, zond Pieters Graafland een schot in, dat trof en dit succes gaf onze boys zooveel moed, dat D.W.S. teruggedrongen werd. Adriaahs en Graafland gingen er herhaaldelijk vandoor, het binnentrio huppelde vroolijk mee, en zoo konden wij het beleven, dat Been voor de tweede keer den bal in het net deed verdwijnen. Nadien is het steeds D.W.S. geweest, dat de lakens uitdeelde, maar door krampachtig verdedigen en goed werk van Hans de Vlieger in het doel, kwam er slechts één tegenpunt en was de zege ons. Eén overwinning is niets, hebben onze jongens zeker gedacht^ want een week later moest Zeeburgia op eigen veld er met 42 aan gelooven. Hoe is het mogelijk, boys! Hans de Vlieger was weer de held van den dag, maar ook de andere knapen waren in een beste bui. Tegen het sterke elftal van Z.S.G.O. konden onze boys echter niet op en verloren met 0—4. Ook D.W.V. was te sterk voor onze ploeg en hiervan verloren wij met 24. Adspiranten 2 haalden een punt binnen tegen A.F.C. (0—0), maar verloren van Zeeburgia 2 met 24. Adspiranten 3 leden drie nederlagen, Animo (03), T.W.M. (0—5), A.S.V.K. (3—4) en wonnen van S.A.V.M. met 11—0. Gaan we ons leven beteren boys? Adspiranten 4 versloegen Meteoor 2 met 70 en 120, doch verloren van C.D.W. met 0—1, hetgeen niet noodig is geweest. De tweede plaats is echter voor onze boys gereserveerd, zoodat deze vergissing geen nadeelige gevolgen heeft. Adspiranten 5 rekenden met Volewyckers 6 af (1—0), zoodat de weg naar het kampioenschap vrij is. Van D.W.V. 5 werd gewonnen met 3—0, Aalsmeer 2 kreeg met 140 klop en Zondag werd A.F.C. 6 met 5—1 het slachtoffer. Nog een klein zetje en de jongens van Pa Dukker en Pa de Wit hebben hun eerste kampioenschap te pakken. Zij hebben nog geen wedstrijd verloren, dus dat kan een ongeslagen kampioenschap worden. Volhouden, boys! Adspiranten 6, de eerste Ajax-kampioenen, gaven Germaan 5 met 6—1 een voetballesje en maakten verleden week Zaterdag het kam pioenschap tot een feit, door Blauw Wit 6 met 20 te verslaan. Onge slagen, zonder één verliespunt, hebben onze benjamins op den eere- titel beslag gelegd en is een felicitatie aan het adres van deze knapen dus wel op haar plaats. De namen van de boys die mee hielpen om dit succes voor elkaar te boksen, luiden: Pront, Pieters-Graafland, Schoonderwoerd, Tak, Koopman, Metzger, van Drecht, J. Schep, Klok, H. Schep, Majoor, v. d. Zwaag, v. Dek ker, den Edel, Visser, Roosdorp en Bonsink, aangenomen, dat wij niemand hebben vergeten. Onze felicitatie met dit succes boys en dat jullie nog vele kampioenschappen voor de rood-witte kleuren mogen behalen. HET SPEL GAAT BEGINNEN. Zaterdag 11 of 18 Mei a.s., dus over een maand, zal de honkbal competitie aanvangen. Daarvóór zullen onze negentallen zoo mogelijk eenige oefenwedstrijden spelen. Verschillende leden zijn eiken Zaterdag in het Ajax-stadion aanwezig, om zich terdege voor te bereiden. Er zijn ér echter nog heel wat, dit zich tot dusver afzijdig hebben gehouden. Verontschul digingen kunnen hier niet gelden, want wie 's Zaterdagsmiddags niet vrij is, kan binnenkort ook niet aan de wedstrijden deelnemen. Het ligt dus aan de betrokke nen zelf, als zij niet of in een lager negental worden opgesteld. De Honkbal commissie zal aan geoefende spelers de voorkeur geven. Moge dit voor de nalati- gen een aansporing zijn, hun verzuim zoo spoedig mogelijk 'goed te maken. Ook de opkomst der juniores dient grooter te worden. Ten slotte verzoek ik allen spelers, die dit seizoen wenschen te honkballen, per omgaande hun naam en adres (juniores ook hun leeftijd) aan mij op te geven. Fahrenheitsingel 50. E. H. VAN TUIJL, Secr. Einde van ons overzicht. BROWN. GOED NIEUWS VAN HET HONKBALFRONT. Zaterdag 16 Maart j.l. werd in het A.M.V.J.-gebouw te Amsterdam de Algemeene Vergadering van den Nederlandschen Honkbalbond gehouden. Ofschoon vice-voorzitter Beets we gens ziekte van den heer Bleesing het presidium onvoorbereid moest waarnemen, heeft hij zich uitste kend van zijn taak gekweten. In zijn openingsrede kon hij de verheugende mededeeling doen, dat de Rijksdienst voor Licha melijke Opvoeding en Sport, de door onze bevrijders achtergelaten honkbal- en softballbenoodigd- heden heeft overgenomen. De spreker hoopte, dat de Bond spoedig over de gewenschte sport artikelen zou kunnen beschikken, ten einde deze onder de clubs te kunnen verdeelen. De prijzen zou den waarschijnlijk het dubbele van voor den oorlog bedragen. Het ligt verder in de bedoeling, het offi- cieele orgaan „Honkbalnieuws" eerlang weder te laten verschijnen. Vervolgens kondigde de heer Beets aan, dat in April 1946 te Amsterdam, Haarlem, Dén Haag en Hilversum, scheidsrechters- cursussen zullen worden gehouden. Nadere bijzonderheden omtrent den leergang in de hoofdstad kunt U elders in dit blad lezen. De bestuursverkiezing nam veel tijd in beslag. Van de aftredende leden D. Beets, 2e voorz.; L. Sok, le secr.; en P. Rol, comm.; stelde alleen eerstgenoemde zich herkiesbaar. Voorts achtte de heer B. C. Lammers, penn., hoewel niet aan de beurt van aftreden, den tijd gekomen, zijn plaats aan een jongeren functionaris af te staan. Het Bondsbestuur werd als volgt samengesteld: Voorzitter: E. Bleesing (Quick); secretaris: D. Baas (H.H.C.); pen ningmeester: A. J. Schaling (V.V.G.A.); vice-voorzitter: D. Beets (H.F.C. Haarlem); 2e secretaris: E. H. van Tuijl (Ajax); commissaris sen: J. H. Scheen (D.O.S.) en K. Th. Boersma (Celeritas). De heeren Sok en Lammers, die respectievelijk 16 en 12 jaar zitting in het bestuur hebben gehad, werden tot leden van verdienste benoemd. Namens Ajax wensch ik beiden ook van deze plaats van harte geluk. E. H. VAN TIII.TL.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1946 | | pagina 11