10 ER WAS EENS „Er was eens" is de aanhef van Verhalen uit den ouden tijd, Wat hieronder wordt beschreven Is tot heden werkelijkheid. Schoon de trainer ons steeds voorhoudt Dat de bal hèt werk moet doen, Lapt een enkele betweter Zidks doodleuk aan z'n voetbalschoen. Onze club zou gaarne wenschen Op elke plaats een virtuoos, Zij heeft echter geen behoefte Aan een taaien pingeldoos. Want als de bedoelde speler Twee of drie man heeft gepingeld, Wordt hij reeds een meter verder Door dezelfden weer omsingeld. Als de jongleur nu eens staakte Met dat zelfzuchtige gedoe, Zou zijn ploeg er wel bij varen En hij wordt niet onnoodig moe. Er zijn heel Wat Ajacieden Die zijn baltechniek ontberen, Doch als t op open spel aankomt Kan hij van hen iets leeren. Door den bal snel af te geven Zal men minder tijd verliezen, En de medespelers kunnen Veel beter positie kiezen. Zoo d'artist, dien ik op 't oog heb, In het vervolg het spel niet remt, Wordt hij zeer waarschijnlijk nog eens Drager van het oranjehemd. E. H. VAN TUIJL. oude garde te liegen over doelpunten, die je nooit vergeet. Op het groote biljart spelen ze een „kurkie" Pawnee Bill laat eenige van zijn bekende huppel-effect-ballen zien en op de kleine tafel is het vlotbruggen. Natuurlijk wordt er gekaart hebt U wel eens een gezelschap voetballers gezien, zonder „zwïkkie" of poker? en ook de leestafel mag zich in een druk bezoek verheugen. Wie had ooit kunnen denken, dat de bovenzaal van ons stadion op Zaterdagmiddag het trefpunt der Ajacieden zou worden. Onze onvolprezen archi tect Roodenburg heeft er gewoonweg een recreatieoord van gemaakt en de aankleeding is in overeenstemming met onze standing, d.w.z. „first class". Die groote schouw is een pracht idee geweest, zij verhoogt de gezelligheid enorm en het vraag stuk van de centrale-verwarming, die nooit warmte gaf, is tenminste geen vraagstuk meer. Ook de gemakkelijke fauteuils doen het goed en de boekenkast met al die inge bonden clubbladen en jubileumnummers verhoogen het cachet. Straks gaat Jack een voetbalcauserie houden draai de radio vast uit en zal en passant de morgen te volgen tactiek bespreken. Het publiek vindt het vast niet lollig, dat het voortaan in de benedenzaal een consumptie kan consu meer en, maar dat heeft het natuurlijk gaarne voor ons over. Vriend Bruynestein heeft het tegenwoordig gemakkelijk, die kan volstaan met de samenstelling der diverse elftallen op het mededeelingenbord te schrijven, hetgeen èn postzegels èn een hoop werk bespaart. Contramineurs behoeven niet langer hun meening onder stoelen of banken te steken, daar bestuur en elftalcommissie aanwezig zijn, wat .voor beide partijen een aanzienlijke be sparing van moeite en tijd beteekent. De Wit gaat met de lijst rond voor het diner der 25-ers. Het diner der 25-ers? Oh, wist U dat nog niet? We gaan in het vervolg op 18 Maart onzen verjaardag vieren met een diner der 25-ers. Sparta, Rotterdam, heeft ieder jaar een z.g. „rood-witte-mannetjes- diner" en nu gaan wij dat doen, met de leden, die minstens 25 jaren lid zijn. Gezellige kerels met een korter Ajax-leeftijd mogen op uitnoodiging ook meedoen. Dat kan een lollige boel worden. Tjerk de Munninck, penningmeester (geen broodjes van Bram, Tjerk), Koolhaas, president, die kan nogal goed smoezen en dat scheelt allicht in het tarief. Helaas zijn dames bij voorbaat van deelname uitgesloten, maar, dat mag 'm de pet niet kreuken, zooals ze in de Provincie zeggen. De club gaat goed, Ajax leeft weer, enne Het was verrkoud in ons stadion op dien Lente Zaterdag in Maart, geen sterveling te zien of te hooren, maar die schouw is al onderwerp van bespreking geweest, misschien wordt het een potkachel en dat dinertja, oude mannetjes, wat denken jullie ervan?? BROWN. OP DE TRIRUNE. (Nieuwe spelling). Uit West 's middags om half een vertrokken. Eerst voor de somma van een kwartje per persoon met de „paardetram" naar de Dam. Daarna met lijn twee naar de Linnaeusstraat. Bij het viaduct weer „het" Zondagse vervoermiddel „opgepikt". Met dui zelingwekkende slakkengang werden we voor de somma van zes dubbeltjes per man naar het Ajax-terrein vervoerd. We passeerden zelfs enige vermoeide tippelaars! Doch aan alles komt een einde, zo ook aan deze adembenemende rit. Na een blaadje papier voor de kinderachtige prijs van een ,,du- pie" gekocht te hebben, de controle gepasseerd te zijn met de ver maning, dat de volgende maal ons portret moest opgeplakt zijn, belandden wij om kwart voor twee op de tribune. Lekker knus, zo echt gezellig tegen elkaar gedrukt, vanwege de grote drukte (nergens anders om, hoor!) zaten wij te zitten. Eindelijk om kwart over twee, precies op tijd, verschenen de spelers op het veld. Ik hoop, dat men bij volgende wedstrijden wat medelijden met ons heeft. Om zes uur staat het eten weer op tafel en wanneer we pech hebben met de „paardetuf", zijn we te laat thuis. Worden we ontvangen met lelijke gezichten en krijgt onze opgewektheid een zware „dumping". Op.onze gezellige, knusse plaats, geflankeerd door Ajax-suppor- ters, maar in de achterhoede een enthousiast Blauw-Wit-supporter, hebben we genoten van AjaxA.B.O. Als echte Ajax-optimist vond ik het heerlijk, dat wij met 20 achterkwamen. Kneep 'm echter voor 'n 3—0 achterstand, dat zou m'n optimisme te zwaar op de proef gesteld hebben! M'n achterbuurman op die gezellige, knusse tribune juichte reeds. „Wat zullen de Volewijckers blij zijn!" „Man, rustig wat", moest mijn optimistisch gemoed zich uiten, „het is nog lang geen rust!" Heerlijk zat ik te genieten. Het tempo werd door Ajax opgevoerd. Vol strijdlust speelden onze elf dapperen verder. Geen moment wa- jen ze in de put! Tegen de Volewijckers hadden ze toch het kunst stukje uitgehaald, om twee doelpunten achterstand in te lopen? Geboeid volgde een ieder de stfijd. M'n achterbuurman echter vond den scheidsrechter partijdig, A.D.O. stond aldoor buitenspel. Einde lijk 2—1. Met zijn hakken rolde Grigoleit de bal in het vijandelijk doel. Toen 22. Hoeveel keer de bal ingeschoten is geworden en weer werd gestopt, weet ik niet meer, maar eindelijk kwam de knikker bij Guus en die wist er raad mee. Onze gezellige, knusse tribune danste nu echt gezellig en knus, behalve mijn achterbuur man. Zijn telefoontje naar Hilversum was lelijk in de war gestuurd! De arme man werd er stil van! Ons optimisme was al gedeeltelijk beloond! Maar ja, na rust, tjonge, de wijzers van de klok sprongen vooruit, en maar steeds geen doelpunt. Nog 5 minuten te spelen! We keken elkaar met bezorgde blikken aan. Zou tegen deze mas sieve verdediging, nog versterkt met een 12e, onzichtbare speelster, n.l. Vrouwe Fortuna, nu geen enkel doelpunt gescoord worden? Plotseling een fluitje! De referee wijst naar de witte stip! Van der Linden stelt zich op achter het bruine mónster! Een fluitsignaal een schot hoera! Het winnende doelpunt is gemaakt! Het spel gaat verder. Geen toeschouwer denkt aan weggaan. Zouden ze nog een normaal doelpunt maken? Een spannend slot. Doch de stoere A.D.O.-defensie houdt stand. Plotseling klinkt het eindsignaal Ajax heeft gewonnen! En als uit een spannende droom ontwakend, staan wij op en schuifelen, onder de tonen van het Ajax-clublied, naar huis. J. THIRY. JEUGDVOETBAL-FLITSEN. Adspiranten 1 behaalden twee overwinningen. Adspiranten 6 de eerste Ajax-kampioenen. Sinds onze laatste jeugdvoetbal-flitsen wegens plaatsgebrek in -onze vorige Ajax-krant, moesten wij de jeugdrubriek laten over staan is er in ons jeugdvoetbal-wereldje weer zoo het een en ander gebeurd.. Juniores I schijnen toch van plan te zijn, het kampioenschap in de Meer terecht te laten komen. (In 't geheel geen bezwaar, boys!) De heeren hebben de laatste weken tenminste aar dig huisgehouden. Blauw Wit kreeg met 31, T.O.G. met 9—0 en Zeeburgia liefst met 10—0 klop! Tegen D.W.S. in den polder altijd een moeilijke opgave om daar te winnen legden zij echter met 2—1 het loodje, zoodat in vier wedstrijden 23 doelpunten werden gescoord en slechts 3 ballen in ons net verdwenen. De wed strijd tegen Blauw Wit was niet, wat men pleegt te noemen een walk-over", daar de Stadion bewoners alles in het werk hebben gesteld om aan een nederlaag te ontkomen. Zelfs namen zij de leiding, maar nadat Henny Meyer met een prachtig doelpunt had gelijk gemaakt, kregen onze jongens er eerst recht zin in. Michels scoorde na de rust twee specifieke Michels doelpunten een ren dwars door de vijandelijke defensie, besloten met een venij nig schot en de punten waren binnen. T.O.G. was geen partij voor onze jongens en kwam er met een 90 nederlaag nog genadig af. Alhoewel Zeeburgia beter partij gaf, dan T.O.G., werd deze club toch met één doelpunt meer verslagen. Het was voor de Zeeburgia- nen om wanhopig te worden en wij kunnen ons niet herinneren, dat een Zeeburgia-elftal ooit van ons zoo'n nederlaag kreeg te slikken. De jongens van de Kruislaan hebben' hun uiterste best gedaan, maar

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1946 | | pagina 10