8 TRIBUNE-IMPRESSIES BIJ AJAX—T GOOI (10-2-46). Als 'n meisje langs de straten loopt, En zij heeft mooie heenen, Dan trekt de blik van menig man Al naar die beenen henen! Maar gaat je ega aan je arm, Dan moet je 't stiekum doen. Want anders twijfelt zij alras Aan haar (v)echtvriend's fatsoen! Het voordeel voor ons Mannen is: Dat schouwspel kost geen geld. Maar g'loof me vrij, Mannen, 't wordt Bewust tentoongesteld! Hier is de Vrouw in 't nadeel hoor, Bij ons is niets te zien. Tenzij Mevrouw naar Ajax gaat Mijnheer, d'Uwe ook misschien? Niet, dat ik daarom onderstel, Dat in het algemeen Er voor een Vrouw verleiding schuilt In 'n zichtbaar mannenbeen! Maar wat „Het Gooi" ons Zondag bracht Was snoepgoed, eerste klas! Dat van den wedstrijd, naar ik meen, Het eenig lichtpunt was. Deezwedstrijd was geen heldenfeit Van 't Ajax-elftal. Maar't kan niet altijd boteren. Dat is ook al te mal. En toch blijft deze strijd gegrift In t brein van menig Vrouw. Nu hoor ik U al vragen, maar Hoe heb ik 't nu met jou? Doch wat ik zeg is niet zoo gek. Misschien is 't U ontgaan. Maar ik kijk wel eens in het rond; Dat heb ik Zondag ook gedaan. En daarbij toen geconstateerd, Dat, wat ons wordt verweten, De Dames even gretig doen! WILT U DAT NIET VERGETEN? Met oog en, van verlangen groot, Zat 't zwak geslacht te kijken. En lieten, Broeders, zonder schroom Van hun bewond'ring blijken! Als zooiets ied'ren wedstrijd eens De Dames werd vertoond, Dan bleef geen Vrouw bij Ajax weg. (Zoo zijn z'als 't de moeite loont!) Nu vraagt U, Broeders, heel naiêf: Waar wil hij toch naar toe? Waarom keken die Dames dan Met oogen als een koe? Wel, Kroon der Schepping, hoort mij aan. Hebt U dan niet misschien Dat prachtstel onderdanen van Gooi's goalkeeper gezien? W. H. DRONKERS. afdeelings- èn het kampioenschap van Nederland te veroveren. Een kranige prestatie van de blauw-zwarte Haarlemmers (D.F.C., Dordt, speelt al circa 50 jaren in de eerste klasse en behaalde nimmer den kampioenstitel). Vijftien jaren wist de Racing met spelers als Peer Krom, Nekkle Koning, Nachtegeller e.a. zich in de eerste klasse te handhaven, maar in 1927 klopte het noodlot aan de Racing-poort en tuimelden de Haarlemmers terug in de tweede divisie. Verwoed hebben Scheen en zijn mannen gevochten om de deur naar het voetbal-Walhalla weer open te breken in 1942 gelukte dit bijna, doch „De Volewijckers" klapte den toegang net voor hun neus dicht maar tot nu toe zonder succes. Toch gelooven wij, dat de sympathieke Haarlemmers, die bij een Ajax-gebeuren immer blijk van belangstelling gaven, in staat zijn. naar het voetbal-eldorado terug te keeren. Vele spannende voetbal kampen hebben wij met de Racing beleefd en als wij het wel heb ben, haar eenige kampioenschappen voor de neus weggekaapt, maar altijd heeft deze goed geleide, en naar wij meenen, één van de grootste clubs in den lande, zich als een sportieve tegenstandster doen kennen. Wij willen dan ook besluiten met onze welgemeende en hartelijke felicitaties met dit jubileum en daaraan toevoegen: Racing-boys op naar de eerste klasse en op naar de vijftig. Dat jullie hierin mogen slagen is de wensch van jullie sportmakkers van het Amsterdamsche rood-wit. BROWN. DITJES EN DATJES. Zekere mijnheer Van Tuyl schoot mij op clubavond aan met de mededeeling: „Heb je het laatste clubblad gelezen." „Natuurlijk", zei ik, „heeft altijd mijn grootste belangstelling." „Prachtig", aldus deze meneer Van Tuyl, „dat komt goed uit, want ik heb je naam erin geschreven en den lezers beloofd, dat je zoo nu en dan eens een bijdrage voor ons blad zult schrijven?" Daar zit je of liever daar sta je. Au fond kan je Evert toch niet in z'n hemmetje laten staan. Daar gaat het dan. Hoe vindt U het laatste clubblad? Opgeknapt niet waar! Er zit om zoo te zeggen „schot in". Jammer, dat het papier nog wat grauw is. Het schijnt in Finland nog niet erg wit te zijn. Maar we zijn al tevreden voorloopig. De kleur wordt wel weer wit. Dat past ook beter bij onze club. Het rood in de kop doet het al heel aardig. Binnenkort is het weer „rood en wit" wat de klok slaat. Op clubavond medegespeeld in het door de C.A.-commissie ge organiseerde bridgetournooi. Dat was voor den bakker, lui! Mijn partner was Gerrit Fischer, één van de parels uit mijn jongsten jeugdcommissie-tijd. Als altijd was hij frisch en gewaagd. Maar ik geloof, dat we het er niet slecht hebben afgebracht. Of we een „fleschje" gewonnen hebben, weet ik nog niet. Maar ik heb op voorschot vast de helft ervan aan zijn vrouw beloofd. Proost, lui! Zaterdagmiddag met de adspiranten 5 op bezoek geweest bij de Volewijckers op het Mosveld. Daar is een titanenstrijd uitgevochten tusschen twee elftallen, die met een gelijk aantal punten aan het hoofd van de ranglijst stonden. We hebben een mooien wedstrijd gezien daar in het Noorden en beide elftallen hebben hun uiterste best gedaan om de overwinning te bevechten. Dat onze jongens het hebben klaargespeeld met 10 te winnen is een gelukwensch waard. Ze hebben het allerminst cadeau gekregen en de penalty, die de groen-witten 10 minuten voor het einde kregen toegewezen, was geen pretje voor ons. Maar onze keepgr liet zich niet van z'n stuk brengen en hield den bal eruit. Keurig gedaan, Remie! Rest mij een woord van hulde aan den scheidsrechter, die op voortref felijke wijze dezen jeugdwedstrijd heeft geleid. Het is jammer, dat vele referees Zondags verstek laten gaan, en daardoor 22 jongens dupeeren, die zich elke week weer aan spitsen op hun partijtje. Het is een verheugend verschijnsel, dat weer spelers van ons eerste elftal waardig bevonden zijn om de training mede te maken van den K.N.V.B. op het V.U.C.-veld. Het verkiezen in Bondself- tallen van onze spelers mag ongetwijfeld belangrijk genoemd worden. Het is het onmiskenbaar bewijs van den vooruitgang, die zich na den oorlog in onze vereeniging demonstreert. Slechte levensvoor waarden waren de oorzaak, dat velen den kop lieten hangen. Maat regelen van onze bezetters, ontsproten aan een giftig brein, van mishandeling, dood en slavenjacht, maakten het voor sportbeoefe naars in het algemeen noodzakelijk, de straat zooveel mogelijk te mijden; ook in de avonduren waren zij niet veilig. Op onzen club avond was zelfs controle. Chris Akkerman weet hiervan mee te praten. Een sprong van de eerste étage in een smal steegje was zijn redding. Nu wij weer in volle vrijheid kunnen bouwen aan hetgeen ons aller doel is, een sterk Ajax, moeten wij ook, elk voor zich, ons steentje hieraan bijdragen. De tijd, die scheidt, ligt achter ons; de tijd, die bindt, voor ons, met een overvloed van mogelijkheden. Het is aan ons allen tezamen die mogelijkheden uit te buiten. Niet kan keren of afbreken, maar opbouwen. Niet wegblijven of onnoodig afschrijven, zich niet overgeven aan een danswoede, die momenteel door ons land waart. U zult misschien zeggen wat een stijve hark die schrijver van deze woorden, maar dan wil ik U toch wel even uit den droom helpen door te zeggen, dans plezierig, maar te veel schaadt. U hebt dat ongetwijfeld al eens aan U zelf gevoeld na een dansfuif op Zaterdagavond en de daarna op Zondag gespeelde wedstrijd. Voetballen sluit dansen niet uit, mits met mate be oefend. Dit is de achterzijde van de medaille. Nu de voorzijde. Trainen en nog eens trainen als U het maar even kunt. Vanaf Dinsdag 26 Februari is de tram tot 11 uur 's avonds op straat. Voor fietsloozen dus een buitenkans. Wat zal onze Jack het druk krijgen. De illuminatie op ons veld is weer prima in orde. Daar gaat-ie-dus, jongens! Komt op de training! Vele elftallen staan er niet slecht voor ende laatste loodjes wegen het zwaarst. Zorg dus, dat je Zondags fit bent. Geen krakende spieren, maar soepele. Geen ge brek aan adem, maar uithoudingsvermogen voor 2 uur, dan heb je nog wat reserve ook. Kom op Dinsdag, Woensdag of Donderdag, wanneer het Uw middag of avond is en laat Jack U de schoonheid van ons voetbal uitleggen en demonstreeren. Echter op voorwaarde, dat je zelf meedoet. En vergeet ons devies niet: pingel niet! Ik geloof, dat ik voor den eersten keer mijn portie heb geleverd, mijnheer de Redacteur. Misschien kruip ik nog wel eens een keertje in mijn vulpen. Alleen echter als ook anderen hun bijdrage leveren. Tot ziens dus maar weer. JAKO. en hieedutq.. haal. "£tW^DUKlS!.TBL. 1 DRUKKERIJ GRAFICA - AMSTERDAM

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1946 | | pagina 8