mmüJBAvo/iDm, CLUBBLAD. Het is alweer ruim zes jaren geleden, dat de Heer Elzenga ons aanklampte en doodleuk zeide, de redactie van ons club blad is opgeroepen voor den militairen dienst en nu hadden wij gedacht, dat jij en Jan Schoevaart maar tijdelijk zitting moesten nemen in de directie van ons cluborgaan. Stel je maar in verbinding met redacteur De Jong, die zal je wel vertellen wat je te doen hebt. Protesten werden niet aangenomen en dies stapten wij op een avond naar het kantoor van genoemden redacteur, die met schaar en lijmpot een clubblad in elkander zat te puzzlen. Na de begroeting verrichtte De Jong eenige mystieke mani pulaties met bovengenoemde attributen, sprak enkele vol zinnen, die ons als abracadabra in de ooren klonken en vond, daar hij er verder geen tijd meer voor had, dat het redactie-adres voortaan maar op de Molenkade moest zijn. Weer werden geen protesten aangenomen en zaten wij met de gebakken, of liever, nog te bakken peren. Wij hebben toen deze taak maar op ons genomen en getracht naar beste kunnen en kennen, er iets van te maken. Vaak hebben wij ons afgevraagd, heeft zoo'n clubblad eigenlijk wel zin of is het alleen maar „lollig" om een eigen krantje te hebben. Wij voor ons zijn van meening, dat een cluborgaan wel degelijk zin heeft, niet alleen ter wille van den statisticus of eventueelen Ajax-historie-navorscher, maar ook voor den Ajacied van thans. Een clubblad behoort een blad te zijn, geschreven in ons geval door en voor Ajacieden. Wij moeten er in kunnen vinden, of liever in beschreven vinden, alles wat onze club raakt. Zooals het nu gaat en laten wij er bij zeggen, zooals het meestal gegaan is, kan dat onmogelijk. De medewerking, die wij hebbende medewerkers zijn te tellen op minder dan de vingers van een handis bedroevend slecht. Men zal begrijpen, dat een blad waarvoor, naar wij zeker weten toch wel belangstelling bestaat, op zoo'n wijze nooit aan het gestelde doel kan beantwoorden. Zeker, wij krijgen onze krant wel vol, maar hef is toch beschamend, dat van een club met 1200 leden en donateurs, twee a drie menschen te vinden zijn, die zich de moeite willen getroosten om ons blad in stand te houden. Wij kunnen nog eenige vellen papier over dit onderwerp volschrijven, maar wij stoppen er mede. Wij hebben meer met dit bijltje gehakt ener kwamen inderdaad wat spaanders! Die spaanders zijn in de barre jaren die achter on& liggen echter verdwenen, zeker opge stookt in het noodkacheltje! Maar alle gekheid buitenspel. Ajacieden, wij verwachten van TJ in het nieuwe jaar mede werking, neen, een berg copy voor „Het Ajax Nieuws". Ajacieden, grijpt de pen en schrijf, lieg desnoods (maar geestig), dat de stukken er af en in onze brievenbus, Molen kade 9, Duivendrecht, vliegen. Port 0.075 Dank U! BROWN. DE KIENAVOND. De in ons vorige clubblad aangekondigde kienavond is buiten gewoon goed geslaagd. De Heeren Oomes en Dukker hadden een collectie prijzen bij elkander getrommeld, waarvan wij perplex hebben gestaan. Het was gewoonweg overweldigend, wat dien avond in Hotel „Suisse" de Ajax-familie werd voorgezet. Op twee lange tafels, keurig met sparrengroen versierd, lagen, als een tot werkelijkheid geworden sprookje, zegge en schrijve honderd dertig aller smakelijkste prijzen tentoongesteld. Er was dan ook maar één roep: fantastisch! Hoe deze Heeren dat voor elkander hebben gekregen is onbegrijpelijk en het lijkt ons niet gek, de naam „clubavond-commissie" te veranderen in „het-prijzen-opscharrel- comité". Wij wisten, dat de Heer Oomes zijn hand er niet voor omdraait, voor de clubavonden iets los te peuteren en ook, dat hij er niet tegenop ziet om voor Ajax het een en ander te doen. Maanden ge leden had hij, heel zakelijk, reeds beslag gelegd op „edel wild" en eenige dagen voor het feest hebben wij hem met zijn zoon en Jan Blomvliet bezig gezien een paar honderd kienkaarten bedrijfsklaar te maken. Wij wisten ook, dat „iets doen om de clubavonden zoo gezellig mogelijk te maken" zijn hobby is, maar dat hij en zijn mede werkers met zoo'n „kei-knal-kienavond" voor den dag zouden komen, hadden wij in de verste verte niet verw'acht. Daarom, en wij zijn overtuigd ook namens de leden en donateurs, hulde, driewerf hulde aan de firma Oomes, Dukker Co. Zooals reeds gezegd is deze avond buitengewoon goed geslaagd en een uitstekende propaganda voor onze club geweest. Niet alleen in, maar ook buiten onze vereeniging sprak men over den Ajax- kienavond en hiermede is weer het bewijs geleverd, dat onverschillig in welke commissie men ook zit, een ieder een steen kan bijdragen, om het Ajax-huis hechter en sterker te maken. Het is logisch, dat het succes van het eerste elftal stimuleerend werkt op de belang stelling voor de club, maar even logisch is het, dat de daden van bestuur en commissieleden, die belangstelling in de hand kunnen werken. Daarom is het een eerste vereischte, dat zij, die geroepen worden in één van deze colleges zitting te nemen, zich voor de volle honderd procent geven. Als dat gebeurt, en dat kan de hier ge memoreerde kienavond is daar het sprekende bewijs van dan moet het onze club voor den wind blijven gaan. Dan zal rood-wit de plaats blijven innemen, waar zij zich reeds dertig jaren heeft kunnen handhaven, n.l. aan de spits van het Nederlandsche voetbal. De clubavond-commissie zal, als het haar gegeven mag zijn, aan Wij ontvingen van St. Nicoïaas bovenstaande groepsfoto, die wij dan ook nog gaarne opnamen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1946 | | pagina 3