nu nog niet eens in staat zijn, zich twee maal een half uur geheel te geven, naar adem loopen te snakken als een aftandsche mopshond, van bal-controle geen benul hebben, en niet eens behoorlijk kunnen ingooien, kijk, dan moet er toch wel iets haperen. Ook bij onze hoogere adspiranten-elftallen is die echte clubgeest, om alles voor je club over te hebben blijkbaar een beetje uit de mode, en ik zou ze toe willen roepen, kom jongelui, neem het springtouw eens wat meer ter hand, kwak die Rhodesia's in een hoek, sprint eens wat meer achter de tram aan, enmaar laat ik het liever met een liedje zeggen. Stop that ball your Boterletter, Is that ding soms heet, Neem hem first under controle, So, under your feet, Overnemen jai die hoekskop, That ball moet hóóg ervoor, Zoo geeft Reynolds voetballes en, Niets ontgaat hem hoor. Stódk dat lamme goaltje-trappen Schuw dat vuurpijl-werk, Neem de spykes, en zwaai het springtouw, 't Maakt je kwiek en sterk, Bal-contróle, zuiver koppen, Schat het niet gering, F.n gebruik je beide beenen, bat is oefening. Leer een goede „pass" te geven, Het voetbal is zoo fijn, „Teamwork" iselkaar begrijpen, 't Moet een uurwerk zijn, Na zoo'n les een fijne douche, Voel je je patent, Nou lui, tot den training-avond, Je bent toch óók present??? Onze jeugd moet weer onze kracht worden. Kom, jeugdcommissie, pak gezamenlijk deze mooie taak aan. Laat niets, maar dan ook niets aan je alziend oog ontsnappen. Duldt geen slapheid, geen halfheid, geen begin van onsportiviteit, moedig aan, maar durft vóór alles ook in te grijpen. Jullie opdracht luidt „Wat Oud-Ajax met zooveel zorg en toewijding heeft opgebouwd, moet met nog grooter energie door Jong-Ajax worden voortgezet". Een moeilijke maar eervolle taak, die daar het geheele Bestuur achter je staat kan slagen. Was gedurende de afgeloopen oorlogsjaren de clubgeest min of meer buitenspel gezet, in de afgeloopen maanden zijn er gelukkig weer teekenen te over, dat ons oude Ajax met iedere vezel van z'n ijzeren body zijn bevoorrechte plaats in de sportwereld weer in wil nemen. De trainingsavonden worden druk bezocht, en als het electrische licht weer avondtraining op het veld mogelijk maakt, wat a.s. Donderdag wel het geval zal zijn, zal dit ons spelpeil zéér zeker ten goede komen. Er moet weer gang in ons spel komen, de stroefheid moet er uit, en we zijn niet eerder tevreden voor iedereen zegt: „we hebben weer Ajax-spel gezien." Henk v. d. Linde bracht dit jaar als Canadees met z'n vrachtwagen tallooze malen onze spelers ter "bestemder plaatse, en ook zorgde hij zelfs eenige malen voor versch fruit. Henk, namens onze spelers zeg ik je hier voor hartelijk dank. Voorwaar een voortreffelijk staaltje van club geest. Onze clubavonden, „wat zit daar tegenwoordig een gang in hé", worden weer opgeluisterd door prachtige gramofoon-muziek. Deze gramofoon wordt gratis beschikbaar gesteld en verzorgd door de gebroeders Graal, beide Donateur van onze Vereeniging. Bij het laatstgehouden klaverjas-festijn werden bijna alle prijzen gratis beschikbaar gesteld door leden en donateurs, vooral over de geurige tabak was maar één roep, „geweldig Zwaan". Ons jeugdcommissie lid, Losekoot, voerde het prachtige basketball bij ons in, zelf zorgde hij voor het maken van de doelen, en besteedde met z'n zoon z'n vrijen Zaterdag voor het trekken van de lijnen etc. etc. Wat hij nog meer voor de Vereeniging doet, mag ik hier niet eens ver klappen. Op het 1.1. Zaterdag gehouden St. Nicolaasfeest bracht onze Donateur Visser ons een aantal doözen Haagsche Hopjes; dat de jongens hebben gesmuld zult U wel kunnen begrijpen. Theo Schetters zorgde ervoor dat ons jeugdlid Meyer, die nu gelukkig weer herstellende is van een zware ziekte, met z'n clubmakkers dit feest kon meemaken. Ons lid Verburgt (zelf prima pianist), roept de medewerking in van z'n muzikale clubvrienden, voor het vormen van een band. Zeg het met muziek, clubgeest. Mevrouw Keizer wil ons a.s. jaarfeest, dat zal worden gehouden op Zaterdag 16 Maart a.s. in alle zalen van Kras, opluisteren met een gala opvoering van een zomer-idylle, een vroolijk blijspel in drie be drijven, uit te voeren doorAjax-leden. Natuurlijk komen wij nog nader op deze uitvoering terug, maar zei ik teveel als we met vreugde constateeren, dat de Clubgeest zich in Ajax weer laat gelden??? Ajax-leden, Donateurs en Donatrices, het kwam me gewenscht voor deze symptomen van meeleven met onze Vereeniging eens naar voren te brengen, natuurlijk heb ik lang niet alles gememoreerd en veel vergeten, de bedoeling van dit stukje was alleen U duidelijk te maken dat er in Ajax weer hard wordt gewerkt aan den opbouw. Laat ieder naar krachten meewerken van onze club weer het oude en roemvolle Ajax te maken, het resultaat zal de verwachtingen zeker nog overtreffen. JAN SCHOEVAART. LAATSTE NIEUWS. De VolewijckersAjax. Zoo is dan de big-match van j.l. Zondag De VolewijckersAjax in een 5..5 gelijk spel geëindigd. Het is een sensatievolle wedstrijd geweest, die den duizenden toeschouwers, niettegenstaande het mise rabele weer, een middag vol voetbalgenot heeft gebracht. Spanning, doelpunten bij de vleet en tot slot een verdeeling der punten, zoodat de supporters der beide partijen zonder de chagrin van een neder laag huiswaarts keerden. Het begon goed voor De Volewijckeirs want het wilde in het begin bij ons niet erg vlotten en het duurde dan ook niet lang of de aanhang van groen-wit kreeg reden tot juichen. Uit een mooien aanval verdween de bal met een goed schot achter Gerrit en waren de Over-IJers in het bezit van een tastbaren- en moreelen voor sprong. Guus Drager, die weer buitengewoon op dreef en productief St. Nicolaas en Pieterman op bezoek bij de Ajax-jeugd was, liet dit niet op zich zitten en zorgde met een fraai doelpunt, dat de balans weer in evenwicht lag. De Volewijckers voelden er schijnbaar niets voor om ons gelegenheid te geven ons spel te ontplooien, zaten op den bal als een kip op hare eieren en nood gedwongen moesten wij ons tot verdedigen bepalen. Door het niet medespelen van Jan Potharst was ons team natuurlijk gehandicapt en alhoewel Ko Loois weer gewerkt heeft als een paard, bleek onze defensie niet zoo hecht als anders. De muur voor onze goal begon te wankelen en bij één der vele vijandelijke aanvallen stortte een stuk ineen en stonden wij met 12 achter. Onze aanval, die later op den middag den wedstrijd voor ons zou redden, bewees plotseling, dat hij vandaag ook een stem in het kapittel wilde hebben en begon zich hoe langer hoe meer te roeren. Het initiatief werd Volewijckers uit handen genomen en het was Joop Korndorffer, die met een prachtigen kopbal den stand gelijk maakte (22). Guus Drager bracht den Ajax-aanhang in aanbidding door met een wel gemikt schot nummer drie in de touwen te jagen en zoo konden wij, met een klein doelpuntenverschil in ons voordeel, een Rhodesia de lucht inblazen. De tweede helft bracht ons een geweldige desillusie eneen explosie van voetbalvreugde. Ons overwicht tegen het einde der eerste helft was geheel verdwenen en het was al Volewijckers, wat de klok sloeg. De groen-witten hadden Ajax in hun greep en er was geen loskomen aan. De muur voor ons doel trilde en wankelde en stortte in elkander. Driemaal verdween de bal achter Keizer en daverden de huizen rondom het Mosveld van het enthousiasme der Volewijckers-schare. Vijf tegen drie voor de Over-IJers en met nog een kwartier speeltijd scheen Ajax reddeloos verloren. Maar onze ploeg wilde niet verliezen en met een weergaloos elan wierpen de bijna verslagenen zich in den strijd. De bal ging van man tot man en De Volewijckers kwamen er vrijwel niet meer aap te pas. In dat laatste kwartier zijn er door onze mannen voetbalwonderen verricht en het slot van dezen kamp zal met gulden letteren in de harten der Ajax-schare gegrift blijven. Adembenemend spannend golfde de strijd voort, het werd 45, wie er voor gezorgd heeft weten wij niet meer, en onze pen schiet te kort om te beschrijven, hetgeen er in de Ajax-harten omging toen „Groote Guus" den gelijk maker in het net joeg. De Volewijckers totaal stuk- en uitgespeeld klampte zich vast aan „stroohalm-tijd" en deze brak wonder boven wonder niet. Zoo kwam het einde van deze schoone match met 5—5 en wij zijn dik tevreden. Mannen, onze hulde, niet alleen voor dit gelijk spel, maar ook voor jullie onverzettelijken wil, om dezen slag der „voetbal-reuzen" tot een goed einde te brengen. Ook aan onze voetbal vrienden van Over 't IJ een eeresaluut. Van het tweede elftal. Ajax 2, dat verleden week met 1—4 van het Utrechtsche D.O.S. verloor (de doelman was niet opgekomen, doch werd zeer ver dienstelijk vervangen door rechtsbuiten Wij ga) schoot tegen Blauw wit 2 met scherp en won liefst met 103. Maurits Boonstoppel was de held van den dag door vijfmaal den bal langs den Blauw-Wit- doelman te plaatsen. Ook Bob de Koning, Tjeerd Aukema en Nico Lobberegt, die Klein verving, speelden een beste partij. Door de nederlaag tegen D.O.S. zijn wij achterop geraakt, mannen, maar dat halen jullie toch zeker in? BROWN. DrnlrlröT'H n-fi on" TTl onrlec?rtsnh+ ^*7 AmotcirHom-P

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1945 | | pagina 6