5 stonden te wachten probeerde Henny Meyer den bal door de ruiten van de overdekte-tribune te jagen, hetgeen door den grooten afstand, jammerlijk mislukte. Met nog twee min of meer houdbare doelpunten voltrokken De Vole wijekers het vonnis en was ons ongeslagen record op drasti sche wijze geliquideerd. Jongens, het is een gevoelige les geweest, maar laten wij hopen, dat jullie er iets uit hebben geleerd, dan heeft deze nederlaag ten minste haar nuttige zijde gehad. Weliswaar staan wij nu een punt op onze concurrenten achter, maar er is nog niets verloren en bovendien wij weten heel zeker, dat jullie wat beters in den voetbalkoffer hebben zitten. Ajacieden.ï.deze nederlaag roept, neen schreeuwt om wraak, dus de mouwen opgestroopt, de tanden op elkander en tot op het Mosveld. Een vriendschappelijke wedstrijd tegen het St. Ignatius College, die door ons met 2—1 werd gewonnen, gaf onzen jongens weer zelf vertrouwen en D.W.S. werd daar een week later het slachtoffer van. Met 32 werden de D.W.S.-juniores verslagen en daar De Vole- wijekers van A.F.C. verloren hebben wij onze kans voor het kampioenschap weer geheel in eigen handen. Jongens, het kampioen schap kan bij ons terecht komen, dus.... het moet! Juniores 2 verlieten het pad der overwinning en verloren van O.V.V.O. met 2—3. Deze nederlaag, die een leelijke streep door de heeren hun kampioensrekening was, is in het geheel niet noodig geweest. Het grootste gedeelte van de match waren onze jongens in de meerderheid, doch door falen van het binnentrio bleven doel punten uit. Michels en Huis verprutsten eenige opgelegde kansen en toen tot overmaat van ramp keeper Salomons een ver schot liet glippen, was de eerste steen voor de nederlaag gelegd. Na de rust maakte O.V.V.O. er spoedig 2—0 van, zoodat de rood-broeken met een veiligen voorsprong zich op verdedigen konden toeleggen. Wel werd de stand 21, doch een penalty, veroorzaakt door Kees Bekker, maakte aan alle Ajax-illusies een einde. O.V.V.O. verdedigde verder met man en macht, kon weliswaar niet verhinderen, dat Wenderholt nog een doelpunt fabriceerde, maar smaakte toch het genoegen om de punten binnen te halen. Het is spijtig, jongens, vooral voor Neefjes, Behrens, Rol en Bekker, die buitengewoon hard hebben gewerkt, maar er is nog niets verloren. De concurrenten zullen ook wel eens struikelen, dus de schouders er weer onder. De hierboven vermelde nederlaag heeft onze jongens schijnbaar dwars gezeten, want nadat een week later Blauw-Wit op eigen veld er met 2—1 aan moest gelooven, werd op 2 December, als St. Nicolaas- verrassing, A.S.V.K. met 12—0 naar huis gezonden. Dat is andere taal, jongens en als er nu verder geen misstappen meer worden gedaan, dan zal aan het einde van het seizoen de penningmeester 11 plakken moeten betalen. Laat hem over de brug komen, boys! Juniores 3. Na de klaterende 12—0 overwinning op IJ-boys werden de Meteoor-juniores in het zonnetje gezet. Wel waren Sjouke Kamp en zijn boys nu ietwat bescheidener, maar toch zag de Meteoor doelman vijfmaal een sterretje, zoodat onze jongens in twee wed strijden zeventien doelpunten hebben gefabriceerd. Dit aantal is hun zeker naar het hoofd gestegen, of de Heeren hebben de weelde niet kunnen dragen, want uit, tegen De Vole- wijekers, werd met 37 verloren en verleden week zagen wij in een miserabelen wedstrijd onze ploeg tegen het zwakke Neerlandia met 02 ondergaan. Nu is het elftal, doordaH Sjouke Kamp naar het eerste Juniores-team is gepromoveerd, danig verzwakt en ook al doordat er steeds met invallers moet worden gespeeld kan er van homogeniteit geen sprake zijn, maar zooals er Zondag werd gevoet bald, jongens, was al te erg. Beterschap, boys, en liefst een beetje vlug! Het adspirantenvoetbal beleefde op den llen November wederom geen grootschen dag. Het eerste elftal kon het tegen „De Volewijckers" niet bolwerken en verloor met 13. Het derde elftal wist met Animo ook geen raad en verloor in een geanimeerd partijtje met 03. Het tweede elftal trok inplaats van Zondag, reeds Zaterdag naar Blauw-Wit en kreeg daar in het stadion met 03 klop. Dien zelfden dag speelden onze vrienden uit het vijfde tegen D.W.S. 4 enwonnen natuurlijk. Met 50 bleven de zoontjes van Pa Volkers, de Wit en Dukker met hun teamgenooten natuurlijk in de meerderheid en wij weten niet, wie hierover nu het meeste in hun sas waren. In ieder geval, het is een genoegen, om naar kereltjes als Petram, van Essen, Volkers, Dukker, van Mourik en al die andere knapen te kijken en wij weten heel zeker, dat wij deze namen in latere jaren in hoogere, zoo niet het hoogste elftal tegen zullen komen. Het vierde elftal, dat het in Diemen zoo leelijk liet liggen, tante nu uit een geheel ander vaatje en won van Oranje Zwart met liefst 100. Goed gedaan, boys! Het zesde elftal trok naar de Spaarndammerdijk en klopte daar Germaan 4 met 5—1. Speciale vermelding verdient vriend Drecht, die even van Betondorp kwam loopen, een best partijtje speelde en weer te voet huiswaarts toog. Een voorbeeld voor vele spelers, die bij een uitwedstrijd, welke niet naast de deur is, plotseling een rede hebben, om verstek te laten gaan. Zondag 18 November j.l. haalden Adspiranten 1 het eerste punt binnen. Aan den Leeuwarderweg werden met D.W.V. de punten broederlijk gedeeld. Met 44 kwam het einde van een wedstrijd waarin onze boys het zelfs tot een 41 voorsprong hadden gebracht. Niettegenstaande de D.W.V.-ers drie penalties misten, wisten zij den achterstand toch weg te werken en nog een gelijk spel uit het vuur te sleepen. In ieder geval is het eerste schaap over den dam, jongens, dus verwachten wij er spoedig meer. Adspiranten 2 brachten het weer eens tot een overwinning. Zee- burgia werd het slachtoffer en legde met 50 het loodje. Ras, van Eisden en Schimscheimer speelden een goeden wedstrijd, doch ook de andere jongens lieten zich niet onbetuigd. Het derde elftal leed de derde nederlaag in successie en kreeg van HET BESTUUR DER A.F.C. „AJAX" wenscht officials van den K.N.V.B. en zustervereenigingen, alsmede leden, donateurs en supporters een vroolijk Kerstfeest en Gelukkig Nieuwjaar. DIPLOMA'S 2e HALFJAAR SEIZOEN 1945/46. Voor leden en donateurs bestaat de mogelijkheid hun contributie voor het 2e halfjaar, seizoen 1945/46, over te maken per Postgiro (rekening no. 123977, penningmeester A.F.C. „Ajax"). Bij den eerstvolgenden thuiswedstrijd in 1946 zal zonder dit diploma geen toegang worden verleend. HET COMPETITIE-RAD DRAAIT. De competitie is begonnen, 't Is King Soccer, die beveelt, Thans geen friendly-game of beker: Om de knikkers wordt gespeeld. Na den honger en d'ellende, Veroorzaakt door een schorpioen, Hopen donateurs en leden Ajax te zien als kampioen. Onze trainer, good old Reynolds, Was hier jaren ver vandaan, Bij de terugkomst was zijn leuze: „Ajax moet weer bovenaan!" Als de post bij u bezorgd heeft Dit nog zeer bescheiden blad, Heeft vriend Jack zijn werkzaamheden Reeds met energie hervat. Uit den aard der zaak is training In d'open lucht van groot gewicht, Binnenkort zal onze grasmat Weer baden in een zee van licht. Het bestuur deed alle moeite, Nu zijn de spelers aan het woord: Verbetert uw techniek en tempo, En gooit die lauwheid overboord. Mocht het somtijds niet gelukken, Waardoor de punten u ontgaan, Toont dan door uw spel en houding, Dat u als „sportsmen" hebt voldaan. Ajacieden, allen sterkte In den competitiestrijd, Veel succes door voetbalkunde, Spirit en sportiviteit! E. H. VAN TUIJL. (Wegens plaatsgebrek in het vorige nummer blijven overstaan. Red.) Zeeburgia met 23 klop. Wanneer kunnen wij eens een overwinning vermelden, jongens? Adspiranten 4 schijnen de smaak te pakken te hebben. Na de dikke overwinning op Oranje-Zwart versloegen Brakel en zijn vrienden D.W.G. 2 op eigen veld met 2—0. Hij gaat best, jongens, volhouden maar! Adspiranten 5 en 6 deden het weer prachtig. Het vijfde klopte A.F.C. 6 op eigen veld met 51 en het zesde droogde T.O.G. 3 met 7—0 af. Welk elftal wordt het eerst kampioen, boys? De score voor beide elftallen luidt tot nu toe: Ajax 5: 154, Ajax 6: 214 en ieder 4 gewonnen, nul gelijk, nul verloren. De twee laatste Zondagen brachten ons nog de volgende resultaten: Adspiranten 1 deelden zoowel met Zeeburgia (2—2) als met A.F.C. (00) de eer, zoodat onze jongens nu drie punten rijk zijn. Wanneer kunnen wij de eerste zege vermelden, boys? Het wordt hoog tijd. Adspiranten 2 verloren van Watergraafsmeer met 1—3 en van Swift met 04, zoodat wij weer alle reden tot mopperen hebben, jongens. Dat doen wij natuurlijk niet, maar het zou wel zoo prettig zijn als jullie je leven wat gingen beteren. Adspiranten 3 bewandelden den gulden middenweg, klopten A.S.V.K. met 20 en verloren van T.W.M. met 12. De eerste winst punten zijn alzoo binnen, jongens, maar het zijn er nog lang niet genoeg, dus wij spreken af, dat wij in het volgende clubblad niets als overwinningen- kunnen vermelden. Adspiranten 4 hebben inderdaad den smaak te pakken en wonnen nu zoowaar van D.E.C. 3 met 42. Laat-ie fijn zijn, boys! Adspiranten 5 lieten ons een beetje in den steek en verspeelden door een gelijk spel tegen De Volewijckers 6 (1—1) een punt. Dat hadden wij niet afgesproken, vrienden, maar in ieder geval rekenen wij op een ongeslagen kampioenschap. Adspiranten 6 gingen op den ouden voet voort en boekten weer twee overwinningen. Blauw-Wit 6 verloor van onze benjamins met 6—0 en A.F.C. 7 met 30. De score luidt nu 31 voor en 4 tegen. Het vijfde ligt een punt achter, jongens, zorgen jullie ervoor, dat die knapen niet inloopen. BROWN. CLUBGEEST. Neen maar daar heb je ons clubblad weer en 't begint zoo waarlijk weer op een echt clubblad te gelijken ook. En daar komt waaratjes Frits de Bruyn en draagt mij op, ook een artikeltje te fabrieken, daar hij nog een stukjewitover heeft. Denk er vooral aan, duidelijk te pennen en de blaadjes slechts aan één zijde te be schrijven, terwijl hij er nog uitdrukkelijk bijvoegt: morgenochtend kom ik je copy wel even aanhalen. Heeft Uw Edelheid misschien nog voorkeur waarover ik moet babbelen, waag ik nog schuchter op te merken??? Nou, zegt Daddy-long-legs zoo langs z'n neus weg, „neem den clubgeest maar eens onder handen", dat is heusch wel eens noodig. Nu is h^t altijd erg prettig een vereerende opdracht te ontvangen, om van het vorstelijke honorarium maar te zwijgen, maar met George Formby zeg ik „Vooruit met de Geit", dus ziehier een paar krabbels over clubgeest. Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst, zegt het spreekwoord, maar de jeugd heeft in deze oorlogsjaren zulke gekke capriolen gemaakt, dat ik wel eens begin te twijfelen of dit spreekwoord wel op waar heid berust. Als ik b.v. zie, dat diverse spelers uit de Juniores-teams

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1945 | | pagina 5