4 VARIA. KNAL-KIEN AVOND. Wij citeer en uit het clubnieuws van D.W.S.: Bij den wedstrijd Ajax adsp. 5D.W.S. adsp. 4 bleek een onzer jongens niet in het bezit te zijn van een blauw-zwart „shirt. Een Ajax-spelertje, die dit hoorde en toevallig een „D.W.S.-shirt bezat, gaf dit toen spontaan aan ons adspirant- „lid ten geschenke, die het dan ook dankbaar aanvaardde. „Goed gedaan, Ajax-spelertje, zoo hoort het onder sport vrienden." J. S. Wij weten niet hoe de naam, van dezen jeugdigen Ajacied luidt, doet er ook niet toe, maar wij zijn het volkomen met „J. S." eens, dat hetgeen deze sympathieke boy deed, zoo behoort en niet alleen onder sportvrienden, maar ook onder de andere bewoners van dit aardsche tranendal. Als dat eens waar was! Het orgaan van de Vereeniging Het Kamper Sportpark" gaf een uitgebreid verslag van den wedstrijd K.H.C.Ajax 2, die door rood-wit met 50 werd gewonnen. Gelijk een inter land-match werd een chronologisch overzicht gegeven, waarin Piet Keizer, Klein, Draaier, Grigoleit en Kroese her haaldelijk werden geroemd. Ook een stuk Ajax-geschiedenis werd in dit verslag naar voren gebracht. Van Kol, wijlen Wim Anderiesen, Hordijk en Volkers werden nog eens in het zonnetje gezet en ook werd een opsomming gegeven van het aantal kampioenschappen, dat onze club heeft behaald en van het aantal Ajacieden, dat eens het Oranje-hemd droeg. Rood-Wit schijnt daar in Kampen een goeden naam te heb ben, die door onze reserves in den wedstrijd tegen K.H.C. nog eens onderstreept is. Dat stemt tot tevredenheid, lui. Woensdag 5 December een bezoek gebracht aan ons stadion en daar gezien All Star Canadian Army Rugby Team versus All Star American Football Team. Ronduit gezegd, toen wij op de tribune zaten wisten wij niet, sterker, hadden geen flauw benul wat eigenlijk All Star Rugby of All Star Football was. Toen wij ons stadion verlieten wisten wij er vermoe delijk alles, of misschien nog niets van. Men speelt het spel, al naar opvatting met elf of twaalf spelers. Voor het gemak houdt men nog van beide partijen circa vijftien reserves achter het handje en plaatst om alles bij de hand te hebben een vierkanten flesch (Bols?), een draagbaar en een gebroken beenen apparaat langs de lijn. Verder een Amerikaansche band en een team doedelzakspelers op de tribune. That's all. Men speelt met een dikbuikige komkommer en moet tracht ten dit hupsche ding door twee palen met een drooglat te prutsen. Vlot gaat het niet, zooiets van om de vijf minuten een paplepel en dan maar met zijn allen op een kluitje smoezen. Ze zeggen, dat de Canadian Stars met 347 hebben gewonnen, maar wij hebben naar eer en geweten slechts 6 goals geteld, zo'odat wij bij de andere 35 doelpunten zeker hebben zitten maffen. Slechts éénmaal de draagbaar zien gebruiken (een knieschijf eruit) wat gezien de zachtzinnigheid van het spel nu niet van het goede te veel was. Het mooiste van de match vonden wij nog de band, die eenige aardige nummers weggaf en de drie acrobaten die met een gekleurde serie salto's het geheel opluisterden. Wij geven toe, dat wij er geen fluit verstand van hebben, maar geef ons maar een pittige voetbal-match met of zonder All Stars en dan kunt U AU Star Rugby of Football met of zonder show van ons cadeau krijgen. P.S. Door dien melkweg van sterren is ons veld er niet beter op geworden. Arme Jan Lens!, die heeft tenminste weer wat op te knappen. Ajax-band. De Heer J. J. Verburgt stelt zich voor een Ajax-band te formeeren. Zij, die hiervoor iets gevoelen, worden verzocht zich met hem in verbinding te stellen. Zijn adres luidt: Geuzenkade 13-11, Telefoon 82649. A.F.C. 50 jaar. A.F.C. herdacht op luisterrijke wijze het 50-jarig bestaan. De rood-zwarten hielden liefst drie feestavonden en kwamen met een jubileumboek uit, waarmede de redactie veel eer heeft behaald. A.F.C.-ers, namens Ajax onze hartelijke felicitaties en een schoone toekomst. BROWN. Vrijdag 21 December a.s., aanvang 8 uur n.m., in Hotel „Suisse", Kalverstraat, knal-kienavond, voor leden en donateurs (met dames) om wildprijzen. U komt toch ook??? DE CLUBAVOND-COMMISSIE. KAREL VAN DER LEE. Ons Eere-lid, Karei van der Lee, schrijft: Beste Koolhaas, Van mijn broer vernam ik, dat je al eenige malen naar mij ge ïnformeerd had en vond ik het prettig, dat je mij nog niet vergeten bent. Ik heb nog een hoop te schrijven en heb met veel moeite voor een uurtje een machine te pakken, dus moet kort zijn. In de eerste plaats hoe is het met jou en je familie gegaan, ik hoop van harte, niet al te veel leed en ellende. Laat spoedig eens wat hooren, ook over onze club Ajax. Ik heb hier een zeer slechte VA jaar achter het prikkeldraad gehad, slechte ligging, slecht eten, zware dysentrie, 5 weken met hooge koortsen met open etterende beenen gelegen, maar dankzij de aus dauer, opgedaan als jongen bij Ajax, ben ik er levend uitgekomen, hoewel zwaar afgevallen, maar momenteel gaat het weer goed en zou je mij best kunnen gebruiken als back in Ajax 16 of 17, hoogere aspiraties durf ik nog niet te koesteren, misschien na eenige wed strijden, dat ik dan wel eens kans zou krijgen voor het 15de elftal. De Jappen zijn wij hier momenteel zoo goed als kwijt, althans geen Japansche bewaking meer, maar nu komen onze bruine broeders weer te voorschijn en zooals de toestand thans is, loop je iederen dag kans, dat het spel gaat beginnen en wij hier, zooals op Java, worden uitgemoord, ook niet zoo heel erg, ik moet zoodra hiervoor gelegenheid bestaat, wat stukken of restanten kiezen, die in het kamp, dank zij het rotvoer, zijn afgebroken, laten uittrekken en ben ik daar dan vanaf. Ik heb in het kamp heel wat gelegenheid gehad aan onze liefde Ajax te kunnen denken en nog dikwijls nagenoten van diverse wedstrijden, Zesde—Ajax 0—O op 21 Mei 1911, in de eerste klasse, Ajax—Concordia, enz. enz., wat was dat een mooie tijd, naar Weenen en Budapest met de jongens. Ik zit dan ook te springen te hooren, hoe het met de vele bekenden, zooals Jan Schoevaart, Frans Schoe- vaart, de Pelsers, enz. staat. Ik reken erop, dat je mij niet al te lang zult laten wachten, vraag ook Trie Trac oftewel onzen onvolprezen centerhalf Jan Schoevaart of hij mij eens wil schrijven, ik beloof plechtig spoedig te zullen antwoorden, maar momenteel heb ik een hoop werk, ook voor het kamp. De brief, die ik aan mijn familie zond en verzocht deze ook aan jou te laten lezen, heeft hopelijk al bij jou gecirculeerd en zal Je gezien hebben, dat het hier een groote bende is geweest onder die krompooten, 2 dagen na den inval is mijn heele huis, waarin ik ook een zaak had met behoorlijke voorraden, volkomen leeggeplunderd, roeki besar, maar dat hindert niet, ik leef en vooral dat ik mijne vrouw terug heb is het voornaamste, hoewel behoorlijk afgekraakt, van 85 op 35 K.G. gekomen (zonder ontvettingspillen, is dat wat?). Wat mij zeer veel kan schelen is, dat mijn geheel sportarchief met de muziek mee is verdwenen. Ik kom nu met een vriendelijk ver zoek. Duik bij gelegenheid eens in het Ajax-archief, misschien kan je mij nog een paar dingetjes sturen, bijv. de uitgave in klein boekformaat van het zegevierende Ajax 1917—1918, enz. Ook mijn eere-diploma is gegapt en zelfs mijn gouden medaille ter gelegen heid van de promotie in 1911 hebben de honden ingepikt, je ziet zij kunnen alles gebruiken. Zie dus eens Marius, wat je voor mij kunt doen, met wat lectuur uit den ouden tijd zou je mij zeer ver plichten. In het Kamp, waar zeer veel oud voetballers zaten, vroeg men mij dikwijls en hoe gaat het met Ajax, ik antwoordde dan, best, zijn Kampioen van het groote derde Rijk geworden. Beste Marius, ik moet het hierbij laten. Ontvang, zoomede alle Ajax-bekenden, mijn beste groeten en in het bijzonder voor Jezelf en familie, als steeds Je sobat, KAREL. Adresseer maar naar mijn oud adres: Soekamoella 9, Medan, Sumatra. Ook van Kareltje Kraamwinkel ontvingen wij een brief uit Indië, die verzocht de groeten aan de Rood-Witte familie over te brengen. JEUGDVOETBAL-FLITSEN. Toen invaller scheidsrechter, de Heer Beumer, op dien miezerigen Zondag, om precies te zijn d.d. 11 November j.l., het einde aankon digde van den wedstrijd Ajax Juniores 1De Volewijckers Juniores, konden wij op onze uitslagenlijst een 1—4 nederlaag noteeren. Een 14 nederlaag eneen nederlaag waar geen speld tusschen te krijgen was. Van het begin tot het einde was er slechts één elftal geweest, dat voetbal speelde en dat was het team van „De Volewijckers". Onze jongens gooiden dien dag er maar zoo'n beetje met de pet naar en wij hebben ons met stomme verbazing afge vraagd, of hier nu werkelijk de Ajax-hope aan het voetballen was. Spelers, waarvoor wij, bij wijze van spreken, een hand in het vuur zouden durven steken, liepen nu te schutteren, als knapen, die voor de eerste maal een voet op het glibberige pad des voetballers zetten. Nu mag het misschien waar zijn, dat de lichtgebouwde Volewijckers op het modderige- en spiegelgladde veld beter uit de voeten konden komen, dan de Ajacieden, doch dit is een zwak, of liever, geen excuse voor de nederlaag. De groen-witten speelden een frisch en vlot partijtje, hielden den bal goed langs den grond en snelden, Indien noodig, elkander steeds te hulp. In feite was de wedstrijd na vijf minuten reeds bekeken, daar onze jongens als zenuwachtige dienstmaagden achter het bruine vod holden en de boys van v. d. Hilst heel rustig en beheerscht den bal het werk lieten doen. Wel kwam, om wieler-terminologie te ge bruiken, Ajax door een stom gelukje aan de leiding, doch dat mocht ,,De Volewijckers" ntet hinderen en rustig draaiden zij hun voetbal film af. Met gewaardeerde medewerking van onze defensie werd het 11 en na de doelwisseling zorgde onze captain met een prachtigen kopbal, dien doelman Slootmans in aanbidding stond na te staren, er voor, dat de O ver-I Jers een 2—1 voorsprong kregen. Uit een wanhopigen aanval ontstond een dot van een kans om weer gelijk te komen, maar odie zelfzuchtigheid. Inplaats van een goed ge plaatsten voorzet te geven waarop drie geheel ongedekte spelers

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1945 | | pagina 4