2 halflinie, waarin Veen, vooral verdedigend, prima speelde, werden alle R.F.C.-aanvallen afgeslagen. En als men bedenkt, dat groen-wit zeker drie kwart gedeelte van de match in den aanval is geweest, zal men begrijpen, wat daar, op dat kleine modderige Rotterdamsche terrein, van onze defensie werd gevergd. Wat de R.F.C.-ers ook probeerden steeds stond er een Ajax-body of -been in den weg en konden de Rotterdammers niet tot scoren komen. Onze voorhoede probeerde wel om wat opluchting te brengen, maar Gerrit Fischer was niet in, zoodat de groen-witten-verdediging het gemakkelijk met ons aanvalsquintet kon klaren. Stroker, die Gé van Dijk verving, deed wel zijn best om er iets goeds van te maken, maar veel succes had hij niet en zag zich bovendien nog vele malen bestraft voor duwen met zijn ellebogen, hetgeen remmend werkte op de weinige Ajax-aartvallen. Het hierboven geschetste spelbeeld duurde tot onge veer een kwartier voor het einde en misschien was uiteindelijk de muur voor Gerrit's doel bezweken, als Guus Drager den R.F.C.-ers niet den genadeklap had gegeven. Plotseling ging Fischer er vandoor, de bal kwam bij Korndorffer terecht, Joop gaf prachtig door naar Broekman, die op zijn beurt keurig naar Drager plaatste, Guus stormde toe en kogelde den bal in het R.F.C.-net. Jack vertelde ons; „het was een prachtig opgezette- en afgewerkte aanval" en als hij dat zegt, dan kan men gevoeglijk aannemen, dat het zaakje in de bus was. Dit doelpunt beteekende het einde van R.F.C. Volkomen uitgespeeld en gedesillusioneerd moesten de Rotterdammers toe kijken hoe Ajax den score nog tot 3—0 opvoerde. Joop Korndorffer legde de R.F.C.-verdediging in de luren, maakte onze overwinning tot een voldongen feit en Guus fabriceerde nog een uitstekend derde doelpunt, zoodat een ontgoocheld R.F.C. een o.i. te zware nederlaag te slikken kreeg. Wij hebben nu uit drie matches het maximum aantal punten be haald, hetgeen onze verwachtingen verre overtreft. Vrees voor de onderste regionen behoeven wij, naar wij meenen, niet te hebben en als er met volledige overgave en 100% samenwerking wordt gespeeld, dan kunnen wij zeer zeker weer een eervolle plaats op de ranglijst innemen. Als de Ajax-muur niet bezwijkt en de voorhoede bereikt weer haar oude peil, danja dan! U kent het schoone Ajax-lied, „Een juichtoon davre langs de velden" en het slot „Driewerf heil ons kampioen". Welaan dan, wat let ons? VAN ONZE RESERVES. Ajax 2 zette het seizoen in met een gelijk spel tegen K.F.C. 2 (2—2) om vervolgens Haarlem 2 met 3—2 en Z.F.C. 2 met 2—1 te verslaan. Wij zagen nog het laatste gedeelte van den wedstrijd tegen Z.F.C. en het komt ons voor, dat de achterhoede en middenlinie wel het sterkste deel van onze ploeg is. Bob de Koning en Focken zijn volgens onze meening de beste spelers uit de voorhoede, waarvan, gezien het aantal doelpunten dat er gemaakt is, niet zooveel kracht uitgaat als in vroegere jaren. Bob is wel de meest opvallende speler uit onzen aanval, hij werkt hard en speelt met overleg. De vleugel spelers Wijga en Draaier wisselen goede- met slechte momenten af en middenvoor Grigoleit is wel geen goalgetter, maar zal zijn weg in onze club wel vinden. Wij gelooven dan ook, dat ons tweede weer een stevige stem in het kampioensdebat zal hebben. Ajax 3 begon met Blauw-Wit 3 op eigen veld een nederlaag toe te brengen (42) en klopte Alkm. Victrix 2 met 40. Ook ons derde met spelers als Keizer, Koes, Gischler, Aukema 'e.a. zal wat het kampioenschap betreft weer een stevig woordje meespreken. Ajax 4 startte met een 63 zege op O.V.V.O. 2, doch verloor van De Spartaan 3 met 72 en van Zeeburgia 2 met 71. Schande, mannen! Ajax 5 doet het weer geweldig. Vier wedstrijden en vier over winningen met 23 vóór en 2 tegen. Gaan wij weer ongeslagen kampioen worden, lui? Ajax 6 opende het seizoen met een monster overwinning op N.A.O. 2 (24—0), verloor van A.P.G.S. 2 met 3—1 en klopte De Spar taan 5 met 73. Wordt het een seizoen met een wedstrijd winnen en een wedstrijd verliezen, of is de nederlaag tegen A.P.G.S. een mis stap geweest? Ajax 7 kan eveneens terugzien op twee victories en een nederlaag. Rombout 2 verloor met 51, A.S.V. 2 met 10 en T.I.W. 2 klopte ons team met 3—2. Tot nu toe geen slechte resultaten, jongens en een goede plaats op de ranglijst ligt zeer zeker binnen jullie bereik. Ajax 8 kwam tweemaal in het veld en verloor van A.D.E. 2 met 3—2 en van Zeeburgia 5 met 4—3. Wel gingen de punten verloren, maar het zijn geen zware nederlagen geweest, jongens, dus wij vertrouwen, dat jullie revanche zullen nemen. Al met al zijn wij niet ontevreden en kunnen wij o.i. met een gerust hart de toekomst tegemoet zien. BROWN. BASKETBALL-DEMONSTRATIE. De Basketball-demonstratie, gehouden 10 November j.l. in de benedenzaal van ons stadion, is uitstekend geslaagd. De Heer Losekoot kwam met vier teams naar ons stadion en deze jongéns lieten zien hoe dit spel, gebaseerd op snelheid en baltechniek, moet worden gespeeld. Eenige Ajacieden bleken al geroutineerde basket ballers te zijn en vooral Kees v. d. Schuyt, Tom Losekoot en Dick de Sterke speelden, voorzoover wij het konden bekijken, een goede partij. Wel zal dit spel o.i. nooit een groote vlucht nemen, maar voor indoor-training lijkt het ons uitstekend geschikt. Rest ons nog een woord van dank aan den Heer Losekoot en den scheidsrechter, die op rustige wijze de toeschouwers de knepen van het vak bijbracht. BROWN. DE CLUBAVOND-COMMISSIE SEINT. Wij hebben weer grootsche plannen. Na den prachtig geslaagden Klaver jas wedstrijd brengen wij U op Vrijdag 21 December a.s. een Knal-Kienavond. De Heeren Dukker, Oomes en Paternotte jagen iederen avond in parken op „groot wild" en ook „dakbewoners" zijn voor dit trio niet veilig. Een keur collectie prijzen is reeds beschik baar gesteld en nog steeds houdt de stroom aan. Ajaciedendat belooft wat! De Biljard-competitie draait op volle toeren en zooals uit onder staande standen blijkt, geven de matadoren van het groene laken elkander weinig toe. Een eeresaluut aan de Heeren Graal, die onze clubavonden een muzikaal tintje gaven. Het is reuze gezellig maar't kan nog gezelliger, indien iedere Ajacied bedenkt, dat hij Vrijdagsavonds een verzetje noodig heeft en naar Hotel „Suisse", Kalverstraat, komt. DE CLUBAVOND-COMMISSIE. STANDEN DER BILJARD COMPETITIE A.F.C. „AJAX" 1945 1946 Afdeeling A. Afdeeling B. G. ter Horst Sr. 4 3 0 1 6 G. Ziegler 5 3 1 1 7 C. de Vlieger 2 2 0 0 4 L. Korting 2 2 0 0 4 Fr. Louwaard 3 2 0 1 4 C. Oomes Jr. 2 2 0 0 4 B. ten Have 3 2 0 1 4 J. Verburgt 2 2 0 0 4 J. Eynden 3 2 0 1 4 H. v. d. Linde 3 2 0 1 4 A. de Wit 4 2 0 2 4 J. Schoevaart 4 2 0 2 4 J. de Sterke 1 1 0 0 2 J. Blomvliet 2 1 1 0 3 Chr. Bolle 1 1 0 0 2 J. v. Antwerpen 3 1 0 2 2 H. Blomvliet 2 1 0 1 2 M. Wijting 3 1 0 2 2 J. Zwaan 3 1 0 2 2 H. Blijboom 4 1 0 3 2 C. ter Beek Sr. 1 0 0 1 0 2 0 0 2 0 Gerrits 1 0 0 1 0 Jacobsen 2 0 0 2 0 A. Harmsen 2 0 0 2 0 H. Snijders 2 0 0 2 0 J. Mittemeyer 2 0 0 2 0 J. Keereweer 2 0 0 2 0 G. v. d. Wal 0 0 0 0 0 Afdeeling C. Afdeeling D. J. Elzenga 5 3 1 1 7 Zwang 3 3 0 0 6 C. Welling 4 3 0 1 6 D. Keijzer 3 3 0 0 6 J. Loosekoot 4 2 1 1 5 De Kromme 4 2 0 2 4 A. v. Kol 2 2 0 4 1 1 0 0 2 G. Draaier 3 2 0 1 4 Van Tuyl 2 1 0 1 2 J. Potharst 2 1 0 1 2 3 1 0 2 2 C. Ackerman 3 1 0 2 4 1 0 3 2 H. Sacksioni 1 0 0 1 0 Loois 1 0 0 1 0 Theuerzirt 2 0 0 2 0 A. v.. Dijk 1 0 0 1 0 P. v. Os 2 0 0 2 0 1 0 0 1 0 J. Janse 2 0 0 2 0 1 0 0 1 0 A. Levendig 0 0 0 0 0 Ten Napel 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 G. v. Dijk 0 0 0 0 0 Afdeeling E. Kraan 2 2 0 0 4 Staubach 2 2 0 0 4 Stoffelen 2 2 0 0 4 Van Zon 1 0 1 2 v. d. Hart 1 0 1 2 Schepper 1 0 1 2 3 1 0 2 2 Ray 2 0 0 2 0 Schuring 0 0 3 0 0 0 0 0 0 Koenders 0 0 0 0 0 HET KLAVERJAS-TOURNOOI. Vrijdag 30 November j.l. arrangeerde de clubavond-commissie een klaverjas-tournooi, dat buitengewoon goed is geslaagd. Veertig Ajacieden bonden dien avond den strijd aan en hebben verwoed doch zeer sportief om de prijzen gestreden. Het ligt voor de hand, dat er heel wat werk voor noodig is, om zoo'n tournooi te doen slagen en wij gelooven dan ook in den geest van de deelnemers te handelen, door van deze plaats de commissie dank te zeggen voor den prettigen avond, dien zij den klaverjassers heeft bezorgd. De Heeren Dukker, Oomes Sr. en Jr., alsmede Paternotte hebben eer van hun werk gehad. Trouwens men moet toch bewondering voor deze Ajacieden hebben, als men bedenkt, dat zij iederen Vrijdag avond in de weer zijn, om de andere leden met alles van dienst te zijn en zelf nooit een partij kunnen biljarten of een kaartje leggen. Daarom, nogmaals hulde aan het clubavond-comité. Alle prijswinnaars noemen heeft geen zin, temeer daar de com missie, met den Heer Oomes aan het hoofd, 24 prijsjes bij elkander had getooverd. Wij zullen dus volstaan met te vermelden, dat de Heeren O. v. d. Berg en C. de Vlieger den eersten en tweeden prijs (een product van „Bols" en dat voor voetballers!) in de wacht sleepten. BROWN. HONKBAL. Zaterdag 1 December j.l. werd in het American Hotel de uitge stelde voorjaarsvergadering van den N.H.B. gehouden. In zijn openingsrede herdacht de voorzitter, de heer E. Bleesing, de sportvrienden, die aan den oorlog ten offer waren gevallen, waarna een minuut stilte in acht werd genomen. Ten opzichte van de materiaalpositie zag het er volgens den spreker niet rooskleurig uit. Het is zelfs zeer de vraag, of de aan gesloten clubs het volgende seizoen een normale competitie kunnen spelen. Zijns inziens zouden er nog wel eenige jaren verstrijken, voordat er weer voldoende honkbalbenoodigdheden beschikbaar zou den zijn en er aan propaganda kon worden gedacht. Daar er voor bedoelde sportartikelen wel geen deviezen zouden worden verstrekt, zou de voorzitter zich tot den Amerikaanschen bond wenden met het verzoek, ten behoeve van de bij den N.H.B. aangesloten clubs een aantal ballen af te staan. De aftredende bestuursleden Bleesing, Lammers en Scheen werden bij acclamatie herkozen. Voor de vacature-Notebaard waren volgens de agenda de heeren A. J. Schaling en P. J. Tau candidaat gesteld. De vice-voorzitter, de heer D. Beets, gaf de vergadering in ernstige overweging met de benoeming van een 2den secretaris te wachten tot de in Maart 1946 te houden bijeenkohist. Aangezien hij zich over de motieven daartoe niet wenschte uit te laten, werd tot stemming besloten. Een en ander was voor eenige Haarlemsche vereenigingen aanleiding den heer D. Baas alsnog als candidaat voor te dragen. Het gezegde: twee honden vechten om een been, doch een derde loopt er mee heen, was hier weer eens van toepassing, want laatst genoemde werd uitverkoren de voetstappen van zijn voorganger te volgen, niet alleen in diens hoedanigheid van 2den secretaris, doch tevens als competitieleider. Een betere keus had de vergadering niet kunnen doen. Een gelukwensch aan den H.H.C.-er is hier zeker op zijn plaats. De wijze waarop zijn candidatuur echter tot stand kwam, kon niet

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1945 | | pagina 2