A. F. C. A J A X Bestuursmededeelingen MM Aan onze Leden J Seer.: d. ELZEN6A, 3e Helmersstr. 47B, Amsterdam-W., Tel. 82429 Amsterdam, 18 December 1945. IN MEMORIAM. Het bestuur der A.F.C.-Ajax geeft met groot leed wezen kennis van het overlijden door een noodlottig ongeval van den Heer J. NIEUWENBURG in den ouderdom van 49 jaar. Wijlen de Heer Nieuwenburg was vele jaren dona teur van onze vereeniging en bij alle mogelijke gebeur tenissen, die onze club raakten, deed hij van zijn belangstelling blijken. Een trouwe donateur is voor eeuwig van ons heengegaan, doch zijn nagedachtenis zal bij ons steeds in eere blijven. Hij ruste in vrede. Bedankt als donateur: W. Th. van Aalzum, J. H. Bant, L. W. Bant, M. C. H. Bant, A. van Beveren, L. Bohlander, J. Dopper, A. J. C. van Hamersveld, J. B. Kleine, W. J. v. d. Maesen, P. v. d. Meulen, H. Oeges, W. R. Pronk, G. A. Sweers, Ysbrant Visser, J. van Voorthuyzen. Afgevoerd als werkend lid: Wegens uitleenen van hun Diploma: H. Rotgans en J. S. Günzel, I art. 13 sub. d. van het H. R. - 1 Afgevoerd als donateur: J. G. Peeters, J. P. Harms, D. v. d. Berg Jr., J. de Boer, J. Bruyn, C. Dopper, H. Geers, W. J. A. de Graaff, D. Kleine, R. Land, C. Mol, W. M. v. d. Staa, J. de Weerd, A. v. d. Wijk. Bedankt als werkend lid: A. Bartens, Th. D. J. Brouwer, B. G. van Gelderen, G. Gijsen, B. H. Heyn, J. F. A. Mosman, Chr. Nijhuis. DIPLOMA'S. Het gebeurt den laatsten tijd nogal eens, dat men op dameskaarten toegang wil hebben voor een vriend of zoon. Dit wordt in geen geval toégestaan en zal hierop door de controleurs worden gelet. Tevens zijn alle diploma's nog niet voorzien van foto's. Wil men in het vervolg teleurstellingen voorkomen, dan zorgt een ieder voor een foto op zijn diploma. Het uitleenen van een diploma aan anderen is streng verboden. Bij overtreding zullen allen, die zich hieraan schuldig maken, onher roepelijk worden afgevoerd. AMSTERDAM Kerstdag wordt op ZWALUWEN. het A jax-terrein de wedstrijd Den 2en wu, ut uj AmsterdamZwaluwen gespeeld. Ajax-diploma's zijn voor dezen wedstrijd niet geldig. NIEUWE BEPLANTING. Op de voorterreinen aan den Middenweg is een nieuwe beplanting aangebracht. Den leden wordt dringend verzocht er op toe te zien, dat deze kostbare beplanting niet wordt vernield. PIM BAKKER. Bij ons laatste bezoek aan Pim Bakker mochten wij met genoegen constateeren, dat hij goed vooruit gaat. Einde December mag hij vermoedelijk weer naar buiten, doch van voetbal zal voorloopig geen sprake zijn. Wij wenschen hem langs dezen weg een spoedig en algeheel herstel toe. HAN VAN STRATUM. Han van Stratum, die momenteel in het Sanatorium „Heuvel" te Vaals wordt verpleegd, laat allen hartelijk groeten. Zijn adres is H. van Stratum, Sanatorium „Heuvel" te Vaals. Hij wil gaarne zoo veel mogelijk correspondentie ontvangen. Ook Han wenschen wij een spoedig en algeheel herstel toe. FOTO'S BEVRIJDINGSFEEST. Foto's bevrijdingsfeest verkrijgbaar tijdens e. v. thuiswedstrijd in de bestuurskamer. Prijs 2.— per stuk. JUBILEUM „G.V.A.V." GRONINGEN. Van „G.V.A.V." te Groningen ontvingen wij een uitnoodiging om op de a.s. Pinksterdagen ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan dezer vereeniging, deel te nemen aan een Jeugdtournooi. Wij zullen met een A-elftal (leeftijdsgrens 1 Januari 19281 Januari 1931) en een B-elftal (leeftijdsgrens geboren na 1 Januari 1931) uitkomen. ELFTALLEN-COMMISSIE. Het bestuur heeft in verband met de uitgebreide programma's besloten, den Heer H. F. Twelker, Pontanusstraat 35, alhier, toe te voegen aan deze commissie. ADRESVERANDERING. De Heer W. F. C. Bruynesteyn, Secretaris Elftallencommissie, is verhuisd naar Middenweg 107-A, Amsterdam-O. BURGERLIJKE STAND. Getrouwd: Jan Hilbrand Potharst en Jantina Peeters Geboren: De Heer en Mevrouw Sacksioni—van Limburg, geven met dank baarheid kennis van de geboorte van hun dochter JOKE Namens Ajax onze hartelijke felicitaties! VOETBAL. Op 11 November j.l. trok ons eerste elftal naar Rotterdam om tegen Xerxes, welke vereeniging in het vóór-tournooi voor den K.N.V.B.- beker als nummer één van hare af deeling, boven Feijenoord, eindigde, partij te geven. Eerlijk gezegd vreesden wij, dat Gerrit Keizer en zijn mannen daar in Rotterdam één of twee punten zouden verspelen, doch onze vrees bleek ongegrond en twee punten rijker werd de terugreis aanvaard. Met 42 bleef onze ploeg in de meerder heid, maar net als tegen Hermes, had de uitslag in het voordeel van Xerxes kunnen zijn. Weer was onze achterhoede, bestaande uit Keizer, v. d. Linden en Ko Loois, die Potharst verving, in grootschen vorm. Loois speelde als in zijn beste dagen en v. d. Linden was vrijwel niet te passeeren. Alles wat in de buurt van Henk kwam werd resoluut weggewerkt en daar Gerrit voor de zooveelste maal een prachtigen wedstrijd speelde, viel er voor Xerxes niet veel eer te behalen. Wel speelden de Blauw-witten als duivels en hadden zeker 60 minuten een veldmeerderheid, maar één ding zagen de Rotterdammers over het hoofd en dat was het gevaar, dat van Fischer en Drager uitging. Zoodra onze rappe vleugelspelers hun kans schoon zagen, trokken zij er tusschen uit en dreigde er gevaar voor Xerxes. Uit deze uitvallen werden vier Ajax-goals geboren en daar de Rotterdammers tweemaal ons net wisten te vinden, kwam het einde met een, misschien dan niet verdiende overwinning, doch in ieder geval met een zege, die twee kostbare punten heeft opge leverd. En gezien de concurrentie om de bovenste plaats, kunnen achteraf deze twee punten wel eens goud waard blijken te zijn. Wegens stilstand van het competitie-rad en door een vrijen Zondag werd vriendschappelijk gespeeld tegen G.V.A.V. en Haarlem. De Groningers, waarover de Heer Hoven in zijn voorbeschouwing zeer gunstig schreef, bleken over een aardige ploeg te beschikken en bezorgden ons een gevoelige nederlaag. Met 52 gingen wij roemloos ten onder en het onpleizierigste van deze nederlaag was wel, dat op de zege van G.V.A.V. niets viel af te dingen. De Blauw-witten speel den een frisch en vlot partijtje, waarbij het akelige gepruts van enkele Ajacieden fel afstak. Hazeveld, de middenvoor van G.V.A.V., had blijkbaar maling aan den Ajax-roem en wandelde langs onze middenlinie alsof deze niet bestond en daar nu ook onze defensie een sof-dag had, is hiermede vrijwel de smadelijke nederlaag verklaard. Tegen Haarlem stond Janie Veen op de spilplaats, Stoffelen rechts- en Leemhuis linkshalf, hetgeen een aanzienlijke verbetering bleek. Veen zwoegde weer dat het een lieve lust was en Kick Smit, die al aardig op zijn retour is, had niet veel kans tegen hem. Daar nu ook ons binnentrio weer los begint te komen, komt er meer vaart in de ploeg, hetgeen resulteert in doelpunten. De Haarlem-verdedi ging werd van deze opleving het slachtoffer en zesmaal verdween de bal achter den doelman. Gerrit Keizer zag tweemaal den bal in zijn doel terecht komen, zoodat deze taaie match met 6—2 in ons voordeel eindigde. R.F.C., dat drie wedstrijden in successie gewonnen had en op de ranglijst de tweede plaats innam, was blijkbaar van plan ons voor loopig van zich af te schudden. In dezen opzet zijn de Rotterdammers niet geslaagd, hetgeen in hoofdzaak te wijten is aan onze verdedi ging. Wat Keizer, v. d. Linde en vooral Jan Potharst weer hebben gepresteerd grenst aan het wonderbaarlijke. Goed gesteund door de

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1945 | | pagina 1